Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2008., 03:08   #201
Quote:
6345789 kaže: Pogledaj post
Ponavljam - ja nisam medicinske struke i bilo bi neodgovorno postavljati bilo kakve dijagnoze. Postoje ljudi koji samo opipavanjem bila mogu uvidjeti sve bolesti kod pacijenta, no, to se vježba godinama. Postoji još tehnika kojima se to može uspješno prevladati.Kad bi mogao vidjeti auru bilo bi lako vidjeti u kojem dijelu tijela je problem, odnosno disbalans u bio polju. Nažalost jako malo ljudi na svijetu to mogu. Tu je još i problem umišljenih bolesnika. S druge strane, kod jednostavnih problema (glavobolja, bolovi u udovima i zglobovima itd.) nije potrebna med. dijagnozna, već je dovoljno pitati pacijenta gdje boli i kako se manifestira da bi procijenio kakva terapija je potrebna.No da bi zaštitio sebe od bilo kakvih komplikacija preporučujem pacijentima medicinsku dijagnozu koja kasnije koristi za usporedbu stanja prije i poslije terapije. Nadam se da to odgovara na tvoje pitanje...
zasto nebi imao pravo postaviti dijagnozu,ako stojiš iza toga da se ne igras doktora?
ne samo da postoje ljudi koji vide auru.,nego vide bio intenzitet svake stanice
u nasem tijelu,te nase cakre..itd..ali takvih je samo par..
kako osoba koja ne vidi energiju koju ona daje,te nevidi energije pacijenta,moze sigurno zastititi sebe od negativiteta samog pacijenta.,tj od njegovih neg energija koje se oslobađaju tijekom samog tretmana??
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 10:42   #202
Quote:
booobamara kaže: Pogledaj post
... sestra je za ne prepoznat. ...!
BRAVO !!! Čestitke!
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 14:14   #203
Quote:
lola7 kaže: Pogledaj post
zasto nebi imao pravo postaviti dijagnozu,ako stojiš iza toga da se ne igras doktora?
ne samo da postoje ljudi koji vide auru.,nego vide bio intenzitet svake stanice
u nasem tijelu,te nase cakre..itd..ali takvih je samo par..
kako osoba koja ne vidi energiju koju ona daje,te nevidi energije pacijenta,moze sigurno zastititi sebe od negativiteta samog pacijenta.,tj od njegovih neg energija koje se oslobađaju tijekom samog tretmana??
Ja mogu dati svoju procjenu, mišljenje, a pošto postoji milijun bolesti ja ih ne mogu sve znati, pa čak ni najbolji doktori ne mogu pobrojati sve bolesti. Tu su još i zakonske regulative. Igranje doktora bi bilo upravo to što ti insinuiraš (postavljanje dijagnoze). Najbolje je ostaviti izbor pacijentu da radi ono što on misli da je najbolje za njega.
Energija koju prenosim pacijentu nije moja već dolazi iz polja energije koje nas okružuje. To je savršena energija. Neki iscjelitelji koriste svoju energiju, a to je opasno i za njih i za pacijenta jer ta energija je onečišćena i postoji mogućnost prenosa bolesti.
Ne postoji pozitivna i negativna energija. Energija je samo jedna. Postoji samo višak i manjak energije.
6345789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 17:36   #204
Quote:
6345789 kaže: Pogledaj post
Ja mogu dati svoju procjenu, mišljenje, a pošto postoji milijun bolesti ja ih ne mogu sve znati, pa čak ni najbolji doktori ne mogu pobrojati sve bolesti. Tu su još i zakonske regulative. Igranje doktora bi bilo upravo to što ti insinuiraš (postavljanje dijagnoze). Najbolje je ostaviti izbor pacijentu da radi ono što on misli da je najbolje za njega.
Energija koju prenosim pacijentu nije moja već dolazi iz polja energije koje nas okružuje. To je savršena energija. Neki iscjelitelji koriste svoju energiju, a to je opasno i za njih i za pacijenta jer ta energija je onečišćena i postoji mogućnost prenosa bolesti.
Ne postoji pozitivna i negativna energija. Energija je samo jedna. Postoji samo višak i manjak energije.
naravno da nisam mislio da postavljas dijagnozu koristeci klasicnu medicinsku terminologiju,.ali smatram da osobi koja se bavi energijom nebi trebao biti problem dati svoje misljenje di je enegetski potencijal pao.,te di je neravnoteza u tijelu manja ili veca..
naravno da je energija koju dajes pacijentu tvoja.,jer direktno prolazi kroz tvoje sustave postojanja,pa je samim tim i logički da mozes akomulirati samo onoliko energ koliko tvoji psih-fiz kapaciteti mogu podnjeti..inače bi te sprzilo zar ne? svi mi akomuliramo energiju iz tog polja,inace ne bismo mogli zivjeti..tako da,prihvacam tvrdnju da si kanal energije.,ali kanal samoga sebe..
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 20:09   #205
Quote:
lola7 kaže: Pogledaj post
naravno da je energija koju dajes pacijentu tvoja.,jer direktno prolazi kroz tvoje sustave postojanja,pa je samim tim i logički da mozes akumulirati samo onoliko energije koliko tvoji psih-fiz kapaciteti mogu podnjeti..inače bi te sprzilo zar ne? svi mi akumuliramo energiju iz tog polja,inace ne bismo mogli zivjeti..tako da,prihvacam tvrdnju da si kanal energije.,ali kanal samoga sebe..
objasni malo na koji nacin i gdje akumuliramo energiju (osim ako to nije spek )?

energija u nama se stalno pretvara u kemijsku, toplinsku...i sto je bolja pretvorba (potrosnja) te energije manja je mogucnost blokada.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 21:16   #206
Quote:
6345789 kaže: Pogledaj post
Energija koju prenosim pacijentu nije moja već dolazi iz polja energije koje nas okružuje. To je savršena energija. Neki iscjelitelji koriste svoju energiju, a to je opasno i za njih i za pacijenta jer ta energija je onečišćena i postoji mogućnost prenosa bolesti.
Ne postoji pozitivna i negativna energija. Energija je samo jedna. Postoji samo višak i manjak energije.

osjetiti tu kozmicku energiju pravi je dar.
no zanima me sto sve covjek moze sa njom osim koristiti je u iscjeljivanju?
kada kazes... "energija koju prenosis pacijentu ..." - da li to znaci da mozes upravljati vanjskom energijom tog polja ili ju ipak kanaliziras kroz sebe?

ako kozmicku energiju NESMETANO kanaliziramo kroz sebe prema drugom, tada sigurno ne postoje blokade nastale prethodnim akumuliranjem energije o kojoj pise lola. u protivnom, energija bi prvobitno bila "akumulirana" negdje uz blokadu, a moguci oslobodjeni dio osjetili bi kao energiju "nize" frekvencije titranja - koju neki mogu zvati "losom" energijom.
da li se slazes ili mozda postoji drugacije objasnjenje?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 20:41   #207
bioenergija

Zanimaju me iskustva u liječenju bioenergijom. Ako mi može nekoga preporučiti. Znam da se nudi svega i svačega, da ima i onih koji samo uzimaju novac ali i da ima kvalitetnih ljudi...

hvala
kex_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 23:13   #208
Pročitaj ovu temu od početka a možeš pročitati i ovu.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 22:24   #209
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post

osjetiti tu kozmicku energiju pravi je dar.
no zanima me sto sve covjek moze sa njom osim koristiti je u iscjeljivanju?
kada kazes... "energija koju prenosis pacijentu ..." - da li to znaci da mozes upravljati vanjskom energijom tog polja ili ju ipak kanaliziras kroz sebe?

ako kozmicku energiju NESMETANO kanaliziramo kroz sebe prema drugom, tada sigurno ne postoje blokade nastale prethodnim akumuliranjem energije o kojoj pise lola. u protivnom, energija bi prvobitno bila "akumulirana" negdje uz blokadu, a moguci oslobodjeni dio osjetili bi kao energiju "nize" frekvencije titranja - koju neki mogu zvati "losom" energijom.
da li se slazes ili mozda postoji drugacije objasnjenje?
Tu energiju se može koristiti na puno načina. Aikido je borilačka vještina koja koristi tu energiju za savladavanje protivnika, neki ju koriste za telekinezu, ja ju koristim za psihokinezu itd. Kod iscjelivanja je terapeut samo medij (produžni kabel) od energije polja do pacijenta.

Nisam kvantni fizičar ali da, u pravu si. Nema nikakve potrebe koristiti vlastitu energiju kad je oko nas ima u neograničenim količinama. Bitna stvar je da je naša energija onečišćena izato se koristi energija polja.

Zadnje uređivanje 6345789 : 07.12.2008. at 22:30.
6345789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 21:16   #210
aa

Quote:
6345789 kaže: Pogledaj post
Ja mogu dati svoju procjenu, mišljenje, a pošto postoji milijun bolesti ja ih ne mogu sve znati, pa čak ni najbolji doktori ne mogu pobrojati sve bolesti. Tu su još i zakonske regulative. Igranje doktora bi bilo upravo to što ti insinuiraš (postavljanje dijagnoze). Najbolje je ostaviti izbor pacijentu da radi ono što on misli da je najbolje za njega.
Energija koju prenosim pacijentu nije moja već dolazi iz polja energije koje nas okružuje. To je savršena energija. Neki iscjelitelji koriste svoju energiju, a to je opasno i za njih i za pacijenta jer ta energija je onečišćena i postoji mogućnost prenosa bolesti.
Ne postoji pozitivna i negativna energija. Energija je samo jedna. Postoji samo višak i manjak energije.

moja mama ima nekih zdravstvenih problema pa bi željela otići kod nekog bioenergetičara, pa ako možete ostaviti vaš broj telefona ili neki kontakt da vam se javi. hvala.
marija0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 16:12   #211
nada bolić ,aleja blaza jurišića 37 dubrava zagreb...ako nekog nesto vise zanima nek mi se javi...meni je pomogla
samo prethodno joj se javite na telefon i objasnite stvar..
091 591 1146 pozzzzz
veky84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 13:15   #212
Quote:
marija0303 kaže: Pogledaj post


moja mama ima nekih zdravstvenih problema pa bi željela otići kod nekog bioenergetičara, pa ako možete ostaviti vaš broj telefona ili neki kontakt da vam se javi. hvala.
Molim vas da se za to javite na privatne poruke.
6345789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 17:11   #213
pomoć

Imam strašan problem sa fobijom. Ne mogu da je kontrolišem i jako me iscrpljuje fizički i psihički. Htjela bih otići kod gospodina Domančića.
Može li mi neko reći da li on fobije liječi uspješno? kakvi su utisci? Da li liječenje traje dugo? Molila bih sve koji imaju takvo iskustvo da se jave.
TratincicaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 02:20   #214
pozdrav

Quote:
6345789 kaže: Pogledaj post
Molim vas da se za to javite na privatne poruke.
nadam se da ces uspjet skuzit tko je trol, a tko zaista trazi pomoc.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 03:10   #215
Thumbs up

Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
nadam se da ces uspjet skuzit tko je trol, a tko zaista trazi pomoc.
Intuicija
Serpentarius is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 21:13   #216
Biserka Blaskovic

Jos jedna bioenergeticarka...

Iskustva?

Gospodja ima svoj centar, Hareom, u Zg. Cini se ok... je li netko lijecio neki psihicki poremecaj kod nje? Je li izljecenje trajno?

Molim sve koji planiraju pisati kako je bioenergija izmisljotina i kako i Biserka samo kupi lovu i ostalo da otvore svoj topic pa nek pljuju po kome i po cemu hoce. Ovdje me zanimaju iskljucivo iskustva kod navedene bioenergeticarke.
__________________
Sreća je svjesni izbor, ne automatska reakcija. (Mildred Barthel)
Joanna4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 00:39   #217
nisam bio kod dotične Biserke.,nesto sam citao i gledao je na tv...osobno imam dosta puno iskustva u rjesavanju svojih nepravilnosti putem bioenergije..
..postavila si pitanje u svezi trajnosti iscjeljenja..ca mislis pod tim "trajno?
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 12:58   #218
Pozdrav svima. Ma naletio sam na ovaj forum sasvim slucajno i procitao svih 5 starana Zanimljiva su misljenja ljudi. Ima nas svakakvih i to je dobro. Zamislite da smo svi isti. Naime moja supruga i ja smo terapeuti po metodi G Domacica i suradujemo sa Zdenkovim terapeutima iz Kranjske. Uskoro i otvaramo novu kliniku u Crikvenici te mogu reci da smo do usiju u tome. Vaznije od toga je reci da vjera u metodu nije kljucna stvar u terapiji. Naravno da pomaze ali tjelo ljeci samo sebe bez obzira na tip i snagu bolesti. Mi smo tu da ga "pogurnemo" iz krize i bolesti, a imunoloski sistem u tijelu je jedini koji moze rijesit problem.Interesantno kako mi ( terapeuti) imamo na terapijama od skeptika do velikih vjernika koji vjerski gledano, nebi trebali biti na terapiji. Zna se samo cije ruke su mogle ljecit i dizat iz mrtvih. Medutim svi ti ljudi imaju nadu i to je dovoljno za pocetak terapije. Kada pacijent osjeti minimalno poboljsanje, onda je sve puno lakse. A osjeti ga skoro odmah, vjerujte mi.
Malo o Zdenku... Zdenko nije takva osoba kakvu ga vidite na terapijama. I to je dio terapije (psihoterapije) koji mi svi koristimo. Ego je nas, ljudski veliki problem i ako ga terapeut savlada, tada je pacijent otvoren za uspjesnu terapiju. Zar se ljecnici skolske medicine drugacije ponasaju??? Ne, i to sa razlogom. Eto malo sam htio dodati svoj obol ovoj cijeloj prici oko ove metode.
JUMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 17:24   #219
Znam dosta ljudi koji su bili kod Biserke. Mogu reći samo pozitivno o njoj. Nije od onih koji će ti muljati kako sve mogu, liječe sve bolesti na svijetu. Dosta pomogne samo preporučujem ti da i sama radiš na sebi, neke energetske vježbe.
Dotur is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 20:26   #220
Bila sam ja kod nje prije nekoliko godina. Nije mi niti pomogla niti odmogla. No, bilo je u čekaonici ljudi koji su mi rekli da im je puno pomogla i da su zadovoljni.
Ono što sam prvenstveno zamijetila je da je žena izuzetno distancirana i hladna i to mi se nije svidjelo.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.