Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2013., 18:50   #61
Meni se svidja smanjenje dimenzija kod 308, slicno su uradili i sa 208. Uz 160kg manje tezine (u prosjeku) mislim da su napravili odlican posao....
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 21:17   #62
Danas sam imao priliku kratko voziti novu 308-cu sa 1.6 hdi motorom 115ks.

Budući da je vožnja trajala kratko, navesti ću samo ono glavno što sam uspio zapaziti.
Dizajnerski meni osobno izgleda odlično. No, nažalost tu prestaje upotreba riječi odlično. Materijali u unutrašnjosti na mjestima djeluju jefino (posebice plastične obloge na vratima i središnji greben). Sjedala su vrlo udobna i volan mi je baš legao. Veliki nedostatak je položaj mjenjača, koji po mom ukusu stoji preblizu konzoli pa je gotovo nemoguće mjenjati brzine samo iz zgloba, već treba dosta protegnuti ruku da bi ga se dohvatilo. Obzirom da sam bio u žurbi, moguće je da nisam dovoljno dobro podesio položaj za volanom... Mjenjač su nešto popravili, ali daleko je to još od konkurencije.
Primjetno je da je sve u ovom automobilu prilagođeno vozaču, ali zbog toga će patiti putnici na stražnjoj klupi. Mjesta jako malo. Visok sam 180 i kad sam se sjeo, na stražnjoj klupi je ostalo mjesta taman toliko da kad se sjednem iza koljena mi ne dotiću naslon prednjeg sjedala. U 307-ci ima ipak više mjesta. Ovaj testni primjerak je bio opremljen rezervnim kotačem, pa je zaista nevjerojatno koliko je gepek ispao mali. Kada se uzme samo kit umjesto rezervne gume, situacija se bitno mjenja.
Neravnine guta odlično. Testni primjerak imao je 17" gume, i prelasci preko tračnica, i manjih graba jedva su se osjetili.

Ukratko to je to... Po meni puno novca trenutno traže za taj automobil. Vidjet ćemo kad će krenuti akcije, pa se nadam da će ipak cijena biti malo "normalnija".

Uskoro bih trebao dobiti automobil na par dana na korištenje, pa ću se onda potruditi malo iscrpniju analizu staviti.
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 09:50   #63
Vozio i ja u subotu Allurea, 1.6 dizela od 115 KS. Full opremljen s navigacijom.

Voznja nije nesto dugo trajala, a zapravo me zanimao prvi dojam. Dizajn unutrasnjosti savrsen, sve je kako treba i sve je pregledno. Mali volan i satovi iznad su meni odlicno rjesenje. Malo mi je cudan obrtomjer koji ide naopako, ali nista bitno, glavno da je kazaljka od goriva kazaljka, a ne digitalna crtica. Mali mesnat volan jako fin. Ostali materijali onako, ne izgleda lose, ali nije bas nesto presuper. Mjenjac od 6 brzina mi nije nista posebno, nije mi se ucinio nesto turbo precizan i jos mi je ta rucica mjenjaca jako ruzna. Triput bolje mi izgleda ona od 5 brzina.

Inace prvi put sam vozio auto sa stop&go i sa elektricnom rucnom, pa mi je bilo cudno da je uopce ne moram iskljucit prije nego krenem. Stop&Go se upalio dvaput, jedva primjetno ali nemam nekih posebnih dojmova oko toga. Sam dojam voznje mi je odusevljavajuci, na obilaznici sam dosao do 130 ni ne znajuci a izolacija mi je odlicna jer sam se iznenadio kad sam vidio brzinu. Da auto kupujem danas, to bi bio izbor. Od mana, vec navedeni mjenjac te mozda malo mjesta na straznjoj klupi - kad stavim sjedalo naprijed za sebe (184cm) i sjednem iza, koljena su mi u sjedalu. Prtljaznik odlican s smanjenim rezervnim, jako plitak s normalnim rezervnim.

Par razlika koje su ocite u odnosu na Active izlozen u salonu i testni Allure. Info screen izmedju satova je kod Allurea u boji, dok je kod Activa digitaliziran. Izvana i Active izgleda jako lijep, no Allure jos bolje - full LED svijetla sa integriranim dnevnim ledicama unutar fara - a u Activu su dnevna LED svjetla unutar branika, van fara. Tu je jos i kromirani obrub oko stakla kod Allurea koji daje dojam luksuza, dok kod Active-a to nema. Sve u svemu, razlika od 11 000 kn (govorim o slabijem dizelu) je mozda velika, a mozda i nije. Sve u svemu, mislim da je Active idealan izbor.
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 17:51   #64
Past će 308 brzo na cijenu Citroena C4
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 22:22   #65
Zna li neko nesto vise o turbobenzincu koji dolazi nagodinu? Kaze prodavac 1.2 sa 3 cilindra i 130ks. Moze li to uopce valjat?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 22:57   #66
Nemože-neće to napravit 300000km nema šanse
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 06:44   #67
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Past će 308 brzo na cijenu Citroena C4
Za one koji ga žele kupiti bilo bi dobro! C4 je jako dugo na tržištu, ne ide im prodaja niti u EU, otpuštaju radnike, pa su dali bogatije pakete opreme uz niže cijene.
Ovo je novi auto definitivno, napredniji je. Nisam ga vozio, ali sam sjedio odozada u njemu i što akžu i drugi kolege- premalo mjesta za jednog kompakta. U staroj 308 imam dojam da ima više mjesta. Inače je složen super.

Zbog velikih troškova ulaganja u razvoj, ne znam da li će prije 05.mjeseca ići cijene nešto dolje, jer su ipak veće u odnsou na zadnji model, a motori u biti isti(dizeli i početni benzinci).
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 09:43   #68
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Zna li neko nesto vise o turbobenzincu koji dolazi nagodinu? Kaze prodavac 1.2 sa 3 cilindra i 130ks. Moze li to uopce valjat?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Ja sam isto malo skeptičan prema tim malim turbacima. Još se ovdje radi o 3-cilindrašu. Doduše, ne treba ga odmah prekrižiti i treba mu dati šansu... ako 1.2 tfsi može raditi u audiju a3, ne vidim zašto ovaj ne bi mogao u 308-ci.
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 10:27   #69
I koliko je sada tezak 308?
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 12:32   #70
Preružna unutrašnjost..nabacano..ništa s ničim ne paše..
Izvana presterilan, a pokušava niti cool.
Volan simpa.
Da kupujem danas auto, ne bi mi bio ni u širem izboru.
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 14:58   #71
Quote:
S'Sungassi kaže: Pogledaj post
Preružna unutrašnjost..nabacano..ništa s ničim ne paše..
Izvana presterilan, a pokušava niti cool.
Volan simpa.
Da kupujem danas auto, ne bi mi bio ni u širem izboru.
Ovime si rekao da kenjaš naveliko. Nabacano je što točno? Jel govorimo o Oplu ili novom 308? Auto valjda ima sveukupno brojeći gumbe za podizanje prozora 10-ak gumbiju i to je to ,sve je preko touch ekrana. A tebi nabacano
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 16:04   #72
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
I koliko je sada tezak 308?
lagan... oko 1100 plešu modeli po njihovim brojevima. Lakši i od barba Golfa...
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 19:37   #73
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Ovime si rekao da kenjaš naveliko. Nabacano je što točno? Jel govorimo o Oplu ili novom 308? Auto valjda ima sveukupno brojeći gumbe za podizanje prozora 10-ak gumbiju i to je to ,sve je preko touch ekrana. A tebi nabacano
Nabacano u smislu, ploča s instrumentima gore, pa središnja konzola od dva dijela od kojih jedan nema veze s drugim, vizualno, drugačiji stil..ništa ne prati nikakvu liniju, logiku, oblik..
meni djeluje ružno, neprivlačno, bez veze..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 10:27   #74
In fact, this new 308, with the 92bhp 1.6-litre diesel, weighs 1,090kg, just a few bags of sugar more than a VW Polo, a car from the class below.

Preuzeto sa Top Gear portala...


Kompakt sa 1.6 dizelasem i samo 1090 kg, ovo zvuci nevjerovatno, i vece cudo nego tezina Alfe 4c

Vjerujem da je 308 i do 400 kg laksi od konkurencije, koju necu imenovati da se ne bi pokrenule nepotrebne rasprave.

Vidim da su popljuvali voznu dinamiku, sto je prava steta jer uz ovu tezinu i sa malim turbom koji treba da dodje (1.2 litra navodno 130ks), 308 bi bio prava ekonomicna jurilica....
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 10:54   #75
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
In fact, this new 308, with the 92bhp 1.6-litre diesel, weighs 1,090kg, just a few bags of sugar more than a VW Polo, a car from the class below.

Preuzeto sa Top Gear portala...


Kompakt sa 1.6 dizelasem i samo 1090 kg, ovo zvuci nevjerovatno, i vece cudo nego tezina Alfe 4c

Vjerujem da je 308 i do 400 kg laksi od konkurencije, koju necu imenovati da se ne bi pokrenule nepotrebne rasprave.

Vidim da su popljuvali voznu dinamiku, sto je prava steta jer uz ovu tezinu i sa malim turbom koji treba da dodje (1.2 litra navodno 130ks), 308 bi bio prava ekonomicna jurilica....
pa ako je na razini prošlog 308 to je sasvim uredu, još je i lakši tako da nevjerujem da je tako loš. da, nema voznu dinamiku kao jedan ford focus ali da je toliko loš čisto sumnjam
shortcut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 10:55   #76
Hmmm.Koliko se sjećam u EVO-u su prilično nahvalili vozna svojstva 308-ice...
garp is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 10:56   #77
Moguce je da je Top Gear ekipa previse ''nafurana'' na razne Ferarije koje testiraju pa im je 308 los . Ustvari ne pise da je tako los, ok je za svakodnevnu voznju ali da bas ne voli pretjerivanja u krivinama....
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 14:59   #78
Quote:
S'Sungassi kaže: Pogledaj post
Nabacano u smislu, ploča s instrumentima gore, pa središnja konzola od dva dijela od kojih jedan nema veze s drugim, vizualno, drugačiji stil..ništa ne prati nikakvu liniju, logiku, oblik..
meni djeluje ružno, neprivlačno, bez veze..
Drugo je ružno i neprivlačno,drugo je nabacano.Oplo je nabacano sa 12433232327888 gumbiju,ovaj je kompletno raščićen od toga.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 15:01   #79
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
In fact, this new 308, with the 92bhp 1.6-litre diesel, weighs 1,090kg, just a few bags of sugar more than a VW Polo, a car from the class below.

Preuzeto sa Top Gear portala...


Kompakt sa 1.6 dizelasem i samo 1090 kg, ovo zvuci nevjerovatno, i vece cudo nego tezina Alfe 4c

Vjerujem da je 308 i do 400 kg laksi od konkurencije, koju necu imenovati da se ne bi pokrenule nepotrebne rasprave.

Vidim da su popljuvali voznu dinamiku, sto je prava steta jer uz ovu tezinu i sa malim turbom koji treba da dodje (1.2 litra navodno 130ks), 308 bi bio prava ekonomicna jurilica....
Čuj ja sam čitao u EVU samo pohvale na voznu dinamiku(našem EVU) ,a ipak mi oni djeluju najvjerodostojnije od svih auto časopisa kod nas.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 16:49   #80
Francuzi su se hvalili da su najviše uložili baš u voznu dinamiku, za razliku od prošle generacije. Ali ovi testovi koje sam našao do sada im to baš i ne priznaju toliko.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.