Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2013., 19:49   #41
Quote:
ProstNick kaže: Pogledaj post
ne, ne radi se o krvi, agresiji i brutalnosti, već generalno o sporoj radnji. traje recimo 40tak minuta a radnja se odvija užasno sporo i twist je uglavnom zadnja scena. 13 jebenih epizoda od 40 minuta i tek u zadnjim epizodama se vidi kako zatvor utječe na promjenu mindseta i nagovještava pravo zaoštravanje situacije po svim aspektima. pri tom ne mislim na krv lude isusovke, već na gubljenje zaručnika, ljubavi, razumijevanja i podrške i bla bla.
Pa ne možeš očekivati da se u prvoj epizodi vidi kako ti zatvor mijenja mindset, jebote.

Ja volim serije u kojima se radnja odvija onako kako bi se otprilike odvijala u pravom životu, a ne kao da gledam akcić s Jasonom Stathamom.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 10:03   #42
Quote:
fairy feller kaže: Pogledaj post
Ah da, fora je. U biti nijedna od tih sporednih likova nije losa osoba kao ni chapman. Dogget je poremecena. Sve su napravile neki los izbor i zavrsile tu gdje su sad.
Kao što kažem, ovo je ipak komedija, makar i crna, nije to Oz, nema tu čudovišta
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 10:12   #43
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kao što kažem, ovo je ipak komedija, makar i crna, nije to Oz, nema tu čudovišta
Vise je dramedy nego cista komedija. Cak bih rekao da ima vise drame nego humora a humor pridonosi toj nekoj leprsavosti serije i lakse se gleda.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 11:23   #44
Quote:
fairy feller kaže: Pogledaj post
Vise je dramedy nego cista komedija. Cak bih rekao da ima vise drame nego humora a humor pridonosi toj nekoj leprsavosti serije i lakse se gleda.
Da, ovo bi bilo točnije, najviše mi sliče na Shameless
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 21:08   #45
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Pa ne možeš očekivati da se u prvoj epizodi vidi kako ti zatvor mijenja mindset, jebote.

Ja volim serije u kojima se radnja odvija onako kako bi se otprilike odvijala u pravom životu, a ne kao da gledam akcić s Jasonom Stathamom.
naravno ne u prvoj epizodi, ali ne volim čekati ni godinu dana da vidim kako bi se radnja odvijala tempom kojim se odvija u RL. meni su takve serije smor. pogotovo kad ih ne gledaš sve odjednom, već čekaš od epizode do epizode a dešava se jebeno ništa.
ne velim da je OITNB extremni primjer serije sa presporom radnjom, samo eto, onako, spora je
a jebaji ga. dok je janeway zabavna, ok je.
ProstNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 18:54   #46
Evo i ja se prijavljujem, počeo sam danas gledati; pogledao 3 epizode i zadovoljan sam Imam osjećaj da bi serija mogla biti i malo "bolesna", ok ne onako kao OZ ali nikada se ne zna...
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 19:59   #47
Serija za 5!
__________________
I kill pride, I hurt feelings.
Lorde is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 20:20   #48
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Seksualnih radnji ima, i to itekako, ali klanja nema, barem do 7. gdje sam ja
Pod seksualne radnje misliš na ono kad su se ona i Alex par puta malo zažvalile i požnjarale i kad je ona Nicky lizala onu u kapelici?
Wow.

Sjećaš se Oza? Tamo je u svakoj epizodi bilo silovanja, pušenja, jebačine.. u svakoj jebenoj epizodi.
Tako da je ovo kamilica nad kamilicama.

Quote:
ProstNick kaže: Pogledaj post
naravno ne u prvoj epizodi, ali ne volim čekati ni godinu dana da vidim kako bi se radnja odvijala tempom kojim se odvija u RL. meni su takve serije smor. pogotovo kad ih ne gledaš sve odjednom, već čekaš od epizode do epizode a dešava se jebeno ništa.
ne velim da je OITNB extremni primjer serije sa presporom radnjom, samo eto, onako, spora je
a jebaji ga. dok je janeway zabavna, ok je.
Well, onda serije ovakvog tipa nisu za tebe.
Za tebe je već 10000x spomenuti Oz i slično.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 20:27   #49
ona mala koja je zatvorila alex u veš mašinu mi je totalno ženska verzija jesse pinkmana
halek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 20:29   #50
omg, ne vrijeđaj Pinkmana!
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 20:49   #51
ma po govoru. inace je ova skroz luda
halek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 20:49   #52
Quote:
deedeedee kaže: Pogledaj post
omg, ne vrijeđaj Pinkmana!
Čru, čru.. ne sjećam se da su Pinkmanu napravili pokvarene zube.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 21:12   #53
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Pod seksualne radnje misliš na ono kad su se ona i Alex par puta malo zažvalile i požnjarale i kad je ona Nicky lizala onu u kapelici?
Wow.

Sjećaš se Oza? Tamo je u svakoj epizodi bilo silovanja, pušenja, jebačine.. u svakoj jebenoj epizodi.
Tako da je ovo kamilica nad kamilicama.
OK, stoji.

A ono kako je nestali šarafciger upotrebljen?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 00:58   #54
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post

A ono kako je nestali šarafciger upotrebljen?
Mislila sam da će biti masakar sa šarafcigerom kad ono nešto sasvim drugo.
sandrsbify is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 11:41   #55
Ja jučer pogledao i šestu epizodu, danas nastavljam u revijalnom tonu... Nego ono sa šrafcigerom i kokoškom
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 19:04   #56
Quote:
sandrsbify kaže: Pogledaj post
Mislila sam da će biti masakar sa šarafcigerom kad ono nešto sasvim drugo.
I ja sam bio uvjeren u masakr 100%
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 19:09   #57
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
OK, stoji.

A ono kako je nestali šarafciger upotrebljen?
Sasvim neloše.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 20:34   #58
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Well, onda serije ovakvog tipa nisu za tebe.
Za tebe je već 10000x spomenuti Oz i slično.
Za mene su serije poput Eastbound & Down Al u nedostatku iste, može proć i Red
ProstNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 10:24   #59
Evo pogledao sam sezonu do kraja i sve u svemu nije loše, ocjena bi bila 7/10.

Nisam očekivao da će biti kao OZ ali budući da serija ide preko Netflixa i da je na čelu autorica "Weedsa" možda su je ipak mogli malo začiniti.

Zamjerka ide možda prevelikoj dramatičnosti. Mislim ok, odlazak u zatvor jest velika promjena, ali ako sam dobro shvatio ona ide na 15 mjeseci a ne na 15 godina. Isto tako ovaj zatvor mi se ne čini "opasan" kao što bi mnogi očekivali za američke zatvore (OZ), previše je friendly...

Čini mi se da veliku prevagu u seriji čine zatvorski čuvari i upravitelji koji su kako izgleda svi od reda psihički sjebani....

Veselim se drugoj sezoni jer mi se čini da bi je mogli dodatno začiniti nakon fajta Piper vs Isusovka, eh a još kada se Mendez vrati sa "godišnjeg".
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 16:15   #60
Meni je ovo sjajno! Sasvim slučajno sam otkrila seriju i skinula čisto prva dva nastavka i nakon toga gutala jedan za drugim i pogledala čitavu sezonu u tri dana
Likovi su zanimljivi i krenulo se u smjeru dobre i zanimljive razrade, možda ih je mrvicu previše kako je već netko primjetio.
Humoristični dijelovi su mi odlični, prvo mi padne napamet kad se svi skupa druže i pijuckaju u sjećanje na onu curu koja se predozirala, pa kako dok se svi smiju odjednom padne onaj kao ''papirnati lik'' nje omotan konopcem da izgleda kao da se objesila (kao što je i namješteno).
Tu sam se stvarno na prvu štrecnula i onda glasno nastavila smijat. Serija je taman savršen omjer drame s primjesom humora.
Glavni lik Piper mi je odlično razrađen, taj polagani prijelaz iz jedne ''žrtve'' nesretnih okolnosti i nepromišljenih odluka, naivne dobrice koja pokušava svima biti ''u milosti'', prema zapravo jednoj nestabilnoj osobi, željnoj drame i pomalo narcisoidne, sebične i hladne. Isto tako i prevrat, gdje Alex promatramo u prvih par epizoda kao kučkastu manipulativnu negativku, a onda otkrijemo neku pozadinu i prošlost između njih te njezinu nježnu stanu.
Malo me na početku blago iritirala Alexina pojava, kombinacija naočala debelih okvira i ''seksi micanje'' naočala te glas i naglašavanje pojedinih riječi, činilo mi se pretjeranim, a onda mi je tako u jednom trenutku leglo, i ono, samo sam navijala da pet puta u jednoj epizodi skine naočale pa ih vrati, usporeno, fantastično mi je to odhendlala.
A i kemija između glavnih glumica mi je vau, vrlo opipljiva već u startu iz skrivenih pogleda, a na scenu njihovog prvog seksa u zatvoru, dramatična i popračena super muzikom sam se i zacrvenila šta mi se ne dešava često. Ono, scene između njih dvije djeluju vrlo prirodno i privlačno, uopće ni ne mora biti neke golotinje, sve je u nekim skrivenim dodirima i pogledima. Nije mi nimalo umjetno ni isforsirano.
Bogatstvo serije mi leži u zanimljivim sporednim likovima, i polaganom razvoju radnje i upoznavanju istih. Nitko mi nije dosadan osim malo ona trudna Latinosica i čuvar.
Uglavnom, super, osvježavajuće i zabavno i jedva čekam novu sezonu. Bring it on, jes pliz

Zadnje uređivanje maskirana_osvetnica : 12.08.2013. at 16:21.
maskirana_osvetnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:41.