Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2015., 15:25   #101
plakat mi je odličan. nije ni teaser loš
__________________
Peralta&Terry
chandlerbing is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 08:42   #102
Preljub / The Affair



Od 27.08.2015. u 21:40 na HRT 1



U novoj uzbudljivoj američkoj seriji The Affair glume za Zlatni globus nominirani Dominic West (Žica) i Ruth Wilson (Luther), kao i za Emmyja nominirana Maura Tierney (Hitna služba) te Joshua Jackson, nominiran za nagradu SAG (Na rubu).

The Affair ponire u emocionalne i psihološke posljedice izvanbračne veze. Ovu provokativnu dramu pripovijedaju nam iz odvojene muške i ženske perspektive, koristeći se pristranostima koje nam nameće pamćenje kako bi nas naveli na krivi trag, ali i zaintrigirali. Ruth Wilson glumi Alison, mladu ženu koja konobari u popularnom restoranu u Hamptonsu i trudi se dovesti život u red nakon tragedije. Njezin muž Cole (Jackson) nastoji održati ravnotežu, kako u odnosu sa ženom, tako i na zaduženom ranču koji je u njegovoj obitelji već generacijama. Njihov emocijama nabijeni brak dodatno se zakomplicira nakon što se Alison upusti u preljub s Noom (West), predavačem u njujorškoj školi s književničkim ambicijama, koji ljeto provodi na otočkom imanju tasta i punice. Maura Tierney tumači ulogu Helen, Noine ljubavi iz studentskih dana, najbolje prijateljice, majke njegove djece, ljubavnice i supruge već 17 godina.

Nagrađivana dramatičarka, scenaristica i producentica Sarah Treem (Kuća od karata, Na terapiji) napisala je originalni scenarij prema priči koju je razvila s Hagaiem Levijem. Suradnju su počeli na američkoj adaptaciji Levijeve serije Na terapiji. Treem i Levi su i izvršni producenti, zajedno s redateljem Jeffreyem Reinerom (Najbolji tim).
deni44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 16:56   #103
Ja tek sada gledam prvu sezonu i mnogo mi se sviđa.
semky23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 19:13   #104
Ovo se gleda
TerryD is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 00:07   #105
Veceras u 21:40h pocinje The Affair na HRT1.
semky23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 23:51   #106
odlična prva epizoda
svarto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 20:08   #107
Znam da zvučim kao stara baba, ali zašto ove nove serije sve toliko forsiraju što eksplicitniju jebačinu? I kad ima veze s radnjom i kad nema...Ono, voljela bih bar jednom moći s obitelji odgledati do kraja epizodu nečega bez straha da će biti awkward gledati s mamom kako se protagonisti silovito guze na haubi.
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 21:16   #108
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Znam da zvučim kao stara baba, ali zašto ove nove serije sve toliko forsiraju što eksplicitniju jebačinu? I kad ima veze s radnjom i kad nema...Ono, voljela bih bar jednom moći s obitelji odgledati do kraja epizodu nečega bez straha da će biti awkward gledati s mamom kako se protagonisti silovito guze na haubi.
Jer ovo jednostavno nije serija koju bi trebala gledati s obitelji? Riječ je o seriji koja se emitira na kabelskoj mreži i progovara o preljubu. Normalno da će bit scena seksa. Istražiti prije gledanja.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 09:27   #109
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Znam da zvučim kao stara baba, ali zašto ove nove serije sve toliko forsiraju što eksplicitniju jebačinu? I kad ima veze s radnjom i kad nema...Ono, voljela bih bar jednom moći s obitelji odgledati do kraja epizodu nečega bez straha da će biti awkward gledati s mamom kako se protagonisti silovito guze na haubi.
ne mogu ti sada spojlati, ali na tu scenu se Noah bude osvrnuo u sljedećoj epizodi.
Osim toga, ta scena ima svoju logiku, radi se o ženi koja je izgubila dijete i ne uspijeva krenuti dalje ... ne mogu ti pretjerano detaljizirati jer riskiram da ti spojlam, pošto sam odgledala cijelu seriju kada je tek izašla.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 16:25   #110
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Jer ovo jednostavno nije serija koju bi trebala gledati s obitelji? Riječ je o seriji koja se emitira na kabelskoj mreži i progovara o preljubu. Normalno da će bit scena seksa. Istražiti prije gledanja.
Ali skoro nijedna serija danas nije za gledanje s obitelji. Kad god upalim nešto u prime time terminu, stalno forsiraju seks scene i glotinju, stvarno mi više ide na điger.


Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
ne mogu ti sada spojlati, ali na tu scenu se Noah bude osvrnuo u sljedećoj epizodi.
Osim toga, ta scena ima svoju logiku, radi se o ženi koja je izgubila dijete i ne uspijeva krenuti dalje ... ne mogu ti pretjerano detaljizirati jer riskiram da ti spojlam, pošto sam odgledala cijelu seriju kada je tek izašla.
A onda ok.
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 20:13   #111
Nek se čitavu epizodu ili film ubijaju, muče jedni druge, krv frca na sve strane... nema veze jelde?
Al nedaj bože koja seks scena.

Nikad mi to neće biti jasno.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 09:08   #112
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Ali skoro nijedna serija danas nije za gledanje s obitelji. Kad god upalim nešto u prime time terminu, stalno forsiraju seks scene i glotinju, stvarno mi više ide na điger.
u svakom slučaju, serija je dobra i izvan uobičajenih scenarija, nije da se praše poput zečeva u njoj, ali vodi računa da ima scena seksa radi kojih bi ti ponovno moglo biti neugodno.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 14:00   #113
Odlična 1. epizoda! Zanimljive su mi te razlike u perspektivi muškog i ženskog protagonista, odlična glumačka postava s nezaboravnim McNultyem iz Žice
Ovo se definitivno gleda i dalje..
jammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 23:03   #114
Zanimljiva serija. Sviđa mi se ovaj "Rashomon" pristup

Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Znam da zvučim kao stara baba, ali zašto ove nove serije sve toliko forsiraju što eksplicitniju jebačinu? I kad ima veze s radnjom i kad nema...Ono, voljela bih bar jednom moći s obitelji odgledati do kraja epizodu nečega bez straha da će biti awkward gledati s mamom kako se protagonisti silovito guze na haubi.
A što si očekivala od serije koja se zove Preljub?

Kao kvalitetnu seriju za cijelu obitelj, preporučujem Parenthood/Roditelji i djeca. Nema skoro ništa što izaziva transfer neugode, a serija je dobra. Trenutno se ne prikazuje, prije je bilo na HTV2, ali obrati pažnju kad/ako bude nova sezona.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=642614
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 22:09   #115
Jel gleda netko ovo? Ovaj tip bi malo piskio, malo kakio...sonjav
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 12:36   #116
Odlična serija. Baš me zanima kako će se radnja dalje razvijati i koja je poanta. Hoće li preljub biti prikazan kao nešto što nije a priori loše za protagoniste, za brak, za obitelj?
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 17:50   #117
Quote:
missm kaže: Pogledaj post
Odlična serija. Baš me zanima kako će se radnja dalje razvijati i koja je poanta. Hoće li preljub biti prikazan kao nešto što nije a priori loše za protagoniste, za brak, za obitelj?
seriju sam odgledala lani, bez spoiler detalja ti mogu reći da poanta serije nije prikazati preljub ni dobrim ni lošim, već je namjera osvijetliti što zapravo dovodi do preljuba. Nekako je opće mišljenje da je muškarcu dovoljna mlađa i ljepša žena, dok žena traži muškarca kojem će biti privlačna, koji će ju zavoditi, učiniti da se ponovno osjeća lijepom i poželjnom. Kada se krene od takvog stereotipa, onda ova serija to ruši, Noahina žena je lijepa i njegovana i bogata, Cole je zgodan (zgodniji i mlađi od Noah) i voli svoju ženu, a svejedno Noah odabire za preljub ženu koja ga neodoljivo privlači jer vidi u njemu ono što njegova žena odavno ne vidi, k tome ženu s emocionalnim problemima koji ju dovode do samoozljeđivnja, dok Alison odabire oženjenog muškarca, k tome oca 4 djece. Niti jedno od njih dvoje nije idealan odabir za avanturu i prevaru, ali svejedno su se našli i postali preljubnici. Serija ima namjeru upravo to istraživati, zašto njihovi izbori?
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 00:35   #118
Meni je logično da je Noah pao na nju, jer je žena s emocionalnim problemima, a njegova žena psihički jaka osoba. Muški padaju na takve žene kojima treba "zaštitnik", oni se zele osjetiti kao " spasioci". A i ne čudi me što je ona pala na njega, baš zato što je oženjen i ima četvero djece, što joj govori da je on pouzdan otac, a uz to je izgubila svoje dijete, pa joj je ovo kompenzacija, u njemu vidi ono što je trebala imati s mužem (čopor djece) (koliko god suludo zvucalo), a muz joj je vječni podsjetnik na gubitak djeteta već samim tim što živi s njim. Meni su glumci koji glume Noah i Alison fizički odbojni, a i serija mi je predvidljiva,i odmah sam vidjela zašto su pali jedan na drugog, iako mi se jako svidja koncept da vidimo i njegovu i njenu stranu priče.
Noah mi ima podmukli facu, odbija me, a kod Allison mi strašno smetaju usta, dekoncentriraju me, ne znam objasniti zašto, ali smeta mi.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 12:22   #119
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
... kod Allison mi strašno smetaju usta, dekoncentriraju me, ne znam objasniti zašto, ali smeta mi.
meni je ona lijepa, ali ja volim takvu "posebnu" ljepotu kod žena, k tome je fantastična glumica. No, na temu usana je sama rekla:
Ruth’s striking looks have brought her a lot of attention – particularly those arched eyebrows and pouting lips. “I remember a few comments about my lips when I was younger. It was a family trait and my cousin has similar lips. My Jack Nicholson eyebrows were mentioned in school sometimes. I can’t do anything about it. I remember reading somewhere, ‘Oh, there’s too much collagen in those lips.’ There’s no collagen, I’m afraid they’re au naturel.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 22:26   #120
Zar ljubavnici nisu takvi? Oće brak, al oće slatkog izvan braka.

Završio petu epizodu. Zapanjen sam kako se ljubavnici tako slabo paze da ne budu otkriveni i viđeni. Neoprezno švalerisanje.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:32.