Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2007., 00:32   #1
Uvoz lijekova iz sad

Molio bih informaciju u svezi procedure oko uvoza lijekova i vitaminksih pripravaka iz inozemstva odnosno SAD-a. Zanima me pod kojim uvjetima je moguć uvoz (prvenstveno mislim na određene vitaminske pripravke), te kakava je procedura s palćanjem carine i poreza
lion10 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.02.2007., 10:47   #2
ne znam kako ide s lijekovima na recept, ali za ostalo se placa porez i carina.
Npr. za 480kn vrijednosti proizvoda, platio sam 200kn pristojbe.
Cresco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 10:51   #3
Znači nema problema oko uvoza lijekova? Mislio sam da je za uvoz lijekova potrebno odobrenje insitucije za kontrolu lijekova. A kakav je postupak s plaćanjem carine i poreza?
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 11:55   #4
Quote:
lion10 kaže: Pogledaj post
Znači nema problema oko uvoza lijekova? Mislio sam da je za uvoz lijekova potrebno odobrenje insitucije za kontrolu lijekova. A kakav je postupak s plaćanjem carine i poreza?
Ja sam preko interneta narucio leće i morao sam platiti carinu i porez. Za početak, odeš do špeditera, on ti napiše papire, s kojima onda odeš na poštu, platiš PDV i carinu, odeš s tim na carinu, platiš pošti njihov dio i dobiješ kutiju sa svojim proizvodima. Moje iskustvo: 3 sata maltretiranja, 150 kn špediteru, 100 kn carine i pdv i još 18 kuna pošti za njihovo posredovanje.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 12:11   #5
Koliko sam shvatio, nakon što pošilja stigne dobiješ obavijest o obvezi plaćanja carine i poreza? Gdje podižeš pošiljku?
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 12:33   #6
Quote:
lion10 kaže: Pogledaj post
Koliko sam shvatio, nakon što pošilja stigne dobiješ obavijest o obvezi plaćanja carine i poreza? Gdje podižeš pošiljku?

Ne. Ne dobiješ pošiljku, nego pismo iz Pošte, da dođeš tamo radi carinjenja robe. I onda slijedi sva ta gnjavaža. Pošiljku dobiješ tek kad platiš carinu.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 16:16   #7
Izgleda da stvar nema uniformni slijed dogadaja. Ja sam dobio preparate na kucnu adresu i platio cerinu+pdv pri preuzimanju.
JOS JEDNOM NAPOMINJEM DA U SLUCAJU KUPOVINE LIJEKA KOJI SE IZDAJE NA LIJECNICKI RECEPT TO MOZDA I NE BUDE MOGUCE!!!!
Cresco is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 12:32   #8
Ono što me najviše muči je da li takav uvezeni vitamisnki pripravak mora proći kontrolu mjerodavne institucije?
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 12:51   #9
Nece to proci nikakvu kontrolu. Ukoliko se radi o narucivanju preko interneta, postoje sanse da ces proci i bez carinjenja. Ukoliko zapne na carini, ako je prilozen racun uz tu posiljku, oni ce sami obracunat carinu i PDV sto ces ti platit postaru kad ti on to donese kuci. Ukoliko racun nije prilozen uz robu, dobit ces obavijest iz carinarnice da moras dostavit potrebnu carinsku dokumentaciju. Tu ti je dovoljno samo im faksirat ili odnijet kopiju racuna (npr. kopiju e-maila koju si dobio kao potvrdu narucivanja) da oni mogu obracunat PDV i carinu. Nisam siguran, ali mislim da je carinska stopa za dijetetske proizvode (ukljucujuci i vitaminske) 5%.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 14:28   #10
Hvala ti puno na informaciji El Pajaro
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 18:19   #11
LION OPREZ
uoliko bude opravdane sumnje da se radi o sastavnicama koje ne podlijezu slobodnom uvozu (lijekovi, medicinski pripravci, hormoni) mogla bi cijela stvar zavrsiti trazenjem uvozne dozvole od Agencije za lijekove i ...
Cresco is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 14:00   #12
To sam provjerio s Agencijom za lijekove. Oni nisu nadležni za to budući da se radi o dodacima prehrani (vitamini). Za to je navodno nadležan Zavod za javno zdravstvo. Sada još to moram provjeriti
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 11:52   #13
Kako naručiti lijekove iz SAD-a?

molim vas za malu pomoć, trebala bih hitno naručiti neke vitamine iz SAD, molim vas za informaciju preko koje www stranice da to i učinim, odnosno koja je sigurna...help
mare74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 13:13   #14
Ja sam narucivao sa http://www.swansonvitamins.com/

Tam je Twinlab Mega Twin Epa 13 dolara (cca 70 kuna), a kod nas je 300+ kuna. Platio karticom, doslo postom za tjedan dana. Doduse tu je jos i transport i carina (na 6 bocica doslo me dodatno cca 150 kuna transporta i 200 kuna carine). Sto je jos uvijek drasticno jeftinije nego kod nas (u prosjeku me bocica dosla cca 125 kuna).
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 08:42   #15
Koliko znam, lijekove iz USA mozes naruciti samo ako imas recept od (US) doktora. A lijekove u USA mozes nabaviti iz cijelog svijeta (dakako ilegalno) preko neta i preko svih onih spamova koje (vjerojatno) dobivas.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 09:24   #16
Govori o vitaminima, dakle stvarima za koje netreba recept...
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 10:06   #17
je, u pravu si,radi se o vitaminima i dodatcima za prehranu
mare74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 11:15   #18
mi vitamine nabavljamo iz kanade preko prijatelja..

mislim da je to najsigurniji način ako imaš tu mogućnost...
__________________
...CF is my life...

www.cisticna-fibroza.hr
zaista_ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 12:24   #19
Da ima tu mogućnost vjerojatno nebi pitala ovdje...

Ima više online drogerija tipa swanson, sa google-om ih začas nađeš i jednostavno odabereš onu koja nudi najbolju cijenu (kad se uključi transport, naravno).
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 13:03   #20
Naručivanje/nabava lijekova iz inozemstva

Trebao bi malu pomoć. Da li netko zna ljekarnu u kojoj se mogu naručiti lijekovi izvana (Italija). Za ženu bi trebao nabaviti kapi za oči "Brunac" koje se proizvode u Italiji. Kod nas ih više nema. Prije ih je nabavljala u ljekarni u ulici Pokornog u Zgb. ali više nemaju.
Bolest je specifična i baš joj trebaju te kapi a neznam zakaj ih više nema.
Unaprijed hvala.
__________________
Tehnika narodu
sudy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.