Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2010., 22:05   #1
Question Da li je ovo njezin poziv u pomoć ili...?

Pozdrav, javljam se jer, da budem iskrena, lagano gubim zivce sa jednom prijateljicom.

Radi se o osobi koju jako prije svega postujem jer je vrijedna, postigla je dosta toga u zviotu sama, evo tridesete su joj na pragu i ona je sad totalno izgubila kompas.

To je djevojka od koje sam uvijek mogla dobiti dobar savjet, koja se ne bavi tracanjem i glupostima, koja me u biti jedino zivicrala upravo svojim 'mudrim' savjetima o tome kako treba i sto treba u zivotu...
To je osoba koja je uvijek bila samostalna, imala je veze kvalitetne i manje kvalitetne, ali nikad nije bila od onih koje se osjecaju neispunjeno ako se ne udaju.
No vjerojatno pod pritiskom okoline, kao da je odjednom zakljucila da nista ne vrijedi vise u zivotu ako nisi u braku, a upravo za neke stvari koje su je sad slomile je uvijek prije govorila da joj niti ne trebaju
Jednostavno kao da je cijelo vrijeme izmisljala ili sebi ili drugima da joj ne treba nitko osim nje same, i sto je najgore svima je o tome stalno trubila i pametovala. povrijedili su je par puta muskarci u zivotu al ovo zadnje razocarenje i prekid je od nje napravio neprepoznatljivu osobu.

Cura na koj sam se cak i ljutila jer nece nac vremena za mene, svoju prijateljicu koja je sama, da odemo van navecer ponekad, sad bi tulumarila i opijala se od jutra do mraka svaki dan ako treba. Da podsjetim ovdje ne govorimo o teen ili studentskom zivotu nego o zreloj osobi koja ima odgovoran posao. Meni o meni govori sad totalno suprotne stvari u odnosu na prije. (ja sam sto se tice stava o zivotu sto godina konstantna, i imam iste navike).
Nasla je i neko drustvo koje je najblaze receno lose...

Ono gdje se ovo mene sve tice (osim sto bi mi logicno bilo zao da propadne kao osoba) su i njena ocekivanja od mene. Sad odjednom ja treba da sam raspolozena za sve te izlete u party life s njom, a ona kad je u vezi za mene ima vremena za jednu kavu u 10 dana. Ja imam svoj neki konstantni ritam, i izlazim i po partijima, koncertima a i onak na pice - sve u nekoj normalnoj mjeri. I sad je, kao i uvijek, dobrodosla u to sve, al ona mene komentira sad kako sam preozbiljna..a prije pol godine sam bila neozbiljna za nju...
Jednostavno me to umara, kad ju cujem ne znam u kojem stanju cu je nac, varira od depresije i raspolozenja za crnim razgovorima, do smijeha bez granica. Kad ona sama pocne neku tesku temu, na kraju razgovora mene optuzi da JA NJU teretim crnim temama jer bi ona samo da se smije ?!?
Jednostavno moram s njom hodat kao po jajima, ne smijes joj nis rec i prigovorit, jer je uvijek bila zrelija nekako od mene sa puno vise iskustva, a iskreno imam poriv da ju posjednem ispred sebe kao malo dijete, opalim samar i kazem joj daj dodji sebi...

Jel ja uopce trebam bilo sto da uradim u ovoj situaciji? Nemogu samo tako bas po strani stajat i gledat kako tone, a jednostavno je uvijek 'najpametnija' i 'bas u pravom raspolozenju za trenutak'...
keks is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 00:49   #2
Makni se od nje. Odrasle ste osobe, nemaš je što spašavati, samo ćeš živce izgubiti...
Kamena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:18   #3
hvala na savjetu...no 160 citanja teme a samo jedan jedini odgovor :S zar nije nitko imao slicnu situaciju s nekim?
keks is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:24   #4
Quote:
keks kaže: Pogledaj post
hvala na savjetu...no 160 citanja teme a samo jedan jedini odgovor :S zar nije nitko imao slicnu situaciju s nekim?
i ne baš.
a što ne valja s tim njenim novim društvom?
GRAVEYARD QUEEN is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 11:57   #5
Quote:
GRAVEYARD QUEEN kaže: Pogledaj post
i ne baš.
a što ne valja s tim njenim novim društvom?
Hm, ne valja je mozda prejaka rijec, kao i ono kad sam napisala lose drustvo Kad imas 16-20 godina simpa ekipica, mozes i zanemarit sto im je fora da se na svakom izlasku moras ubit alkoholom da bi bio cool
Al za zensku u tridesetoj, kad izlazi van na taj nacin i kupi se s tipovima za jednu vecer, pogotovo kad je u pitanju jos i manji grad gdje svi sve znaju...A znam da njoj nije svejedno na 'kakvom je glasu'...
Kazem, ovisi sto trazis, nekom bi ta ekipa bila super.
Al dobro istina, moguce je da je ona sad u fazi kad joj nije bitno tko sta veli, i da ce o tome tulit tek za 3-4 mjeseca...
keks is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 12:11   #6
Quote:
keks kaže: Pogledaj post
Jel ja uopce trebam bilo sto da uradim u ovoj situaciji? Nemogu samo tako bas po strani stajat i gledat kako tone, a jednostavno je uvijek 'najpametnija' i 'bas u pravom raspolozenju za trenutak'...
Samo iskreno razgovarati..., da si zabrinuta i da ju ne prepoznaješ.

Iako mi se čini da je stvarno pukla
Možda je cijeli život bila u denialu, i sad puca.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 12:49   #7
Zašto tek tako odustati od prijateljice?

Najlakše je pred prvim problem okrenuti se i otići!...Lijepo budi uz nju,jer kao što kažeš zabrinuta si..vjerovatno je u prilično lošem stanju baš zbog pritiska okoline i izgubila je sebe, pa da o tome ne bi razmišljala samo joj je napameti opijanje i izlasci.

Jesi li probala s njom otvoreno i iskreno popričati?

Trudi se da joj pomogneš.
okana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 12:51   #8
mozda je zena zivila 30 gdinapo pravilima, sve po propisu i vidila da s time nije ispunila ono sto oa hoce - okrenula je plocu. probat ce tako, kad ne bude islo, trazit ce nesto novo

netko se nadje s 20 netk s 30 netko nikad cijeli zivot nesto traze i ostanu nezadovoljni
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 12:58   #9
Quote:
Kamena kaže: Pogledaj post
Makni se od nje. Odrasle ste osobe, nemaš je što spašavati, samo ćeš živce izgubiti...
Pa ako joj je frendica ne bi li trebala barem pokušati je 'spasiti' - naravno pod spasiti ne mislim spašavati nekoga kome to ne treba i gurati se tamo gdje nisi pozvan, al' po svemu napisanom (posebice po promjenama raspoloženja- nikad ne zna kakvu će je naći kad je nazove i sl.) rekla bih da je frendica malo u depresiji.

Izmaklo joj se tlo pod nogama, točnije nekakav prijašnji obrazac života joj se sada čini krivim, ter bi tek sad prava frendica trebala biti uz nju.

Autorice: pa ako ti i nije baš jako stalo, a ti se okreni na peti i doviđenja.
Ako je, popričaj s njom o svemu- promjenama raspoloženja i ponašanja isl. pa od toga kreni dalje
__________________
Kako odgojiti ženu
zulma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 21:57   #10
makni se od nje, ali samo na kratko vrijeme. vjerujem da ne bi shvatila tvoju dobronamjernost, već bi ih primila kao napad. ali, budi dobra, pa kad padne pomogni joj, budi uz nju.
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 00:46   #11
Quote:
Cvrčak i Mrav kaže: Pogledaj post
makni se od nje, ali samo na kratko vrijeme. vjerujem da ne bi shvatila tvoju dobronamjernost, već bi ih primila kao napad. ali, budi dobra, pa kad padne pomogni joj, budi uz nju.
Ma pretpostavljam da si u pravu. Tesko mi je tu opisat, al jako je tesko s njom razgovarati u smislu da joj kazes dal je nesto dobro ili ne, il da primjetis da pati ili nesto...

Preponosna je, mislim da bi izabrala da mi kaze da se ja nemam pravo petljat i da bi me jos i izvrijedjala i riskirala da totalno prekinemo svaki kontakt, samo ne bi priznala da ima problem.

A ja nemam namjeru da pametujem, sve sto bih joj savjetovala je da malo sjedne sama sa sobom, da se fokusira na odmor i na ugodno vrijeme pa makar i sama. Samo da malo bolje sagleda situaciju, nista drugo.

Jer stvarno je, u najmanju ruku da poludis, kad u ponedjeljak prica evo npr. (preneseno i pojednostavljeno koliko se moze) kako su sve kockice crne i kako trebam i ja pobacati sve kockice, a onda u utorak pocinje pricu o istima, i zakljucuje kako samo lud covjek moze reci da su kockice crne i kako ne moze da shvati zasto bih ja mislila da ona misli da su crne.

ako me kuzite... predomisljanje, oprecni stavovi, dakle: konverzacija kao po jajima..
keks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 13:48   #12
Ja bih se na tvom mjestu držala svog rasporeda, i određivala smjer i ritam druženja s njom. Najbolje ti je da uzmeš stvar u svoje ruke, jer ta tvoja frendica trenutno nije uračunljiva, i pogrešno bio bilo da se ti njoj prilagođavaš. Pod tim mislim da ti određuješ kad će te na kavu, ili na izlazak. Tako ćeš sačuvati svoj mir i držati pod kontrolom vaš druženje. Nemoj dopustiti da te uvlači u svoje nekontrolirane promjene raspoloženja, jer će te samo iživcirati, i dovesti u pitanje budućnost vašeg prijateljstva. Tvoja frendica je očito u osjetljivom emotivnom razdoblju (recimo da je malo pukla), i možeš joj pomoći samo ako se držiš nekog reda, kojeg ona sad nema, a treba joj. Događa se i najboljima, da ih pamet ostavi u nekom periodu života, i najbolje je što možemo čekati da ih to prođe, bez da ih osuđujemo ili im nedaj bože, okrenemo leđa.
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 15:10   #13
Ako ti je bila dobra frendica i uvijek je bila uz tebe,ja je ne bih sada ostavila na cjedilu..Pokušala bih joj reći da se promijenila,pokušala joj pomoći na sve načine..Ne bih joj sada okrenula leđa,jer to je bit prijateljstva,,da budeš uz nekoga jer prolazi teško razdoblje.Mislim da ona prolazi neku krizu i da njioj treba pomoć..Pokušaj joj se približiti,otiđi s njom na kavu,pa ako i bude govorila da te ne treba,da joj je dobro i sve ostalo..nemoj odustati.pokušaj doprijeti do nje.reci joj da ti se može uvijek obratiti za pomoć kada ona to bude htjela.Nekim ljudima je ispod ponosa da priznaju da im treba pomoć..nemoj zatvoriti u potpunosti vrata za sobom,ostavi ih odškrinutima..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.