Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2016., 13:31   #61
Quote:
Managarium kaže: Pogledaj post
Bok
Kupujem auto i pošto nažalost nemam neke velike novce, Accent mi se nekako čini da je best buy. Unutar mog budžeta su modeli od 2000. - 2005. Uzeo bih si najrađe 1.5 CRDi sa klimom. Ono kaj mene zanima je hrđa. Kolega s posla mi je rekao da su gori od Mazde (tih godišta) kaj se tiče hrđe, ali s druge strane nitko ju ne spominje kao ozbiljni problem (razgovarao sa mehaničarom i vlasnikom Accenta). Jel mi može netko reči kak oni stoje po tom pitanju korozije?
Hvala
LP
Vedran
Taj kolega koji ti je to rekao
Prijatelj ima Elantru 2003 benzinca,niti najmanjeg traga.
Imaju pocinčanu karoseriju i to (očito) dobro.
__________________
159 1.9 JTDM Q2, remapirana 202ks/411Nm i 156 2.4 M-jet stock 20v 175ks/385Nm.
LateBraking is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 15:07   #62
Kakve veze imaju Elantre s Accentom?

Accenti doslovno svi imaju problem s hrđom na zadnjim blatobranima.
Ja još nisam vidio niti jedan koji nije hrđav, godišta starija od 2003.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 15:14   #63
Pitao kuma i kaže da je bratov Accent 2007. Bijeli. Da je hrđav pa majku mu valjda bi vidio.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 15:30   #64
Accent do 2006 je potpuno druga priča od modela koji dolaze kasnije... Imao sam model 2002. i počeo je hrđati one godine kad sam ga i prodao (a to je bila 2011.).

Veći problem od hrđe ti izbor motora, ako se ne varam taj 1.5 CRDI je zapravo 3/4 njihovog 2.0 motora. Drndavi trocilindraš, prilično visoke potrošnje za tu klasu motora. Svi koje vidiš će biti jako izraubani, bolje odi na benzinca 1.3 ili 1.5.
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 11:38   #65
Kod kasnijih onih "jajastih" Accenta su popravili kvalitetu lima ali modeli 2000-2003 imaju svi u pravilu trule zadnje rubnjake (našto slično kao Opeli sa kraja 80-poč-90-ih).
Ali to nije razlog da te odbije od kupnje, moj susjed je prošle godine to riješio na svom za 1000 kn
kit-samoubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 21:46   #66
Kao prvo, LC i LC2 Accenti nisu definitivno pocincani, a bogme ni Elantra tog godista.
1.5 CRDI sa 3 cilindra je prilicno los, neugladen, rastrosan, trom. Nastao je tako da su doslovno 2.0 Crdi motoru maknuli 1 cilindar
puno bolji izbor ti je 1,5 Gt motor i puknut plin unutra.
__________________
kaeovo
Veliki decki imaju 18
Hesoyam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 08:26   #67
Oni bivsi Accenti(i nesto Matrixa) od Sokol Marica jos uvijek negdje voze po gradu, to je valjda najbolja reklama ikad za ijedan auto.

Prezivili su maksimalno unistavanje (daleko vece od svih rent a cara ikada zajedno) i prodavani su po 500-600 tisuca na satu, i jos uvijek ih vidim u gradu da voze.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 16:12   #68
istina za ove iz sokola i niš im ne smeta ni hrđa

zadnji accent ,dakle onaj zaobljeni,dizelaš, je imao 1,5 crdi s 100 ili 110ks i taj je imao 4 cilindra...jako dobar motor...
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 18:38   #69
Quote:
Hesoyam kaže: Pogledaj post
Kao prvo, LC i LC2 Accenti nisu definitivno pocincani, a bogme ni Elantra tog godista.
1.5 CRDI sa 3 cilindra je prilicno los, neugladen, rastrosan, trom. Nastao je tako da su doslovno 2.0 Crdi motoru maknuli 1 cilindar
puno bolji izbor ti je 1,5 Gt motor i puknut plin unutra.
Nešto u ovoj priči ne štima. Kao što rekoh kum ima Elantru iz 2000 i jedino što je hrđavo su ruke od brisača na mjestima di se kopča brisač. I nosači retroizora.

Dizlo iz tih godina je VM odnosno Korejska licenca istog - kamionsko dizlo ali traje. 1.5 je L3 a 2.0 je L4 motor, modularna konstrukcija.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 19:41   #70
Quote:
Hesoyam kaže: Pogledaj post
Kao prvo, LC i LC2 Accenti nisu definitivno pocincani, a bogme ni Elantra tog godista.
1.5 CRDI sa 3 cilindra je prilicno los, neugladen, rastrosan, trom. Nastao je tako da su doslovno 2.0 Crdi motoru maknuli 1 cilindar
puno bolji izbor ti je 1,5 Gt motor i puknut plin unutra.
Elantra iz 2003 JEST pocinčana.
__________________
159 1.9 JTDM Q2, remapirana 202ks/411Nm i 156 2.4 M-jet stock 20v 175ks/385Nm.
LateBraking is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 20:23   #71
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
istina za ove iz sokola i niš im ne smeta ni hrđa

zadnji accent ,dakle onaj zaobljeni,dizelaš, je imao 1,5 crdi s 100 ili 110ks i taj je imao 4 cilindra...jako dobar motor...
Motor nije problem, i suvremeniji je nego trocilindraš(dakle, ide i troši u skladu sa svojom veličinom i snagom). 88 ks slabiji i 110ks jači(inače, ne znam kako je u accentu, ali u kiji rio je taj 110 bio loš izbor, jer je ovjes poddimenzioniran za taj motor, pa je ubrzanje bilo 12,x, a maksimalna brzina oko 175km/h)
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nešto u ovoj priči ne štima. Kao što rekoh kum ima Elantru iz 2000 i jedino što je hrđavo su ruke od brisača na mjestima di se kopča brisač. I nosači retroizora.

Dizlo iz tih godina je VM odnosno Korejska licenca istog - kamionsko dizlo ali traje. 1.5 je L3 a 2.0 je L4 motor, modularna konstrukcija.
Mislim da je trajnost(makar po testovima) jedina vrlina tog motora. Ako se dobro sjećam priče, išlo se na jeftiniju verziju, pa su koristili generaciju stariji common rail, mislim prva umjesto druge generacije. Dok su svi ostali imali 140-150ks, oni su imali 113, a potrošnja je bila dosta iznad očekivanog(na jednom testu koji sam čitao kombinirano 8,6, u rangu benzinaca).
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 21:30   #72
Postoje dvije verzije 1.5 CRDi, s tri cilindra i četiri cilindra. Oba su čađare, a ja imam potonjeg u drugom autu koji troši 6.5-7.0 L/100 km ... hm ... dinamične vožnje
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 22:06   #73
3 cil je ona s 82 ks
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 23:23   #74
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nešto u ovoj priči ne štima. Kao što rekoh kum ima Elantru iz 2000 i jedino što je hrđavo su ruke od brisača na mjestima di se kopča brisač. I nosači retroizora.

Dizlo iz tih godina je VM odnosno Korejska licenca istog - kamionsko dizlo ali traje. 1.5 je L3 a 2.0 je L4 motor, modularna konstrukcija.
nisam siguran, ostalo mi je u glavi da je taj sa 3 cilindra los, kasnije je dosla verzija sa 4 cilindra.
dosta Hyundaija tog doba hrda(accent, elantra, coupe,nastavi niz )
mozda je od tvog kuma vise izuzetak nego pravilo

Quote:
LateBraking kaže: Pogledaj post
Elantra iz 2003 JEST pocinčana.
moze ona bit pocincana(u sto sumnjam) ali i dalje hrda
btw, internet je prepun slika hrđavih Hyundaija
cak i novije serije nisu izuzetak

da nebi sad ispalo da je Accent sranje, motori su im ok osim:
-Maf senzora koji zna zezat, polovni i zamjenski su lutrija, novi je oko 2 soma kn
-vole gutat ulje-najcesce gumice ventila cca 500kn
-brzinomjer im zuji-sajla il bas km sat
-zadnji gepek cvili- treba postavit podloske il tak nekaj
-pumpe goriva vole oslabit i pumpat manji pritisak
-izolacija 0- ispod plastika u gepeku se nalazi GOLI LIM,ni ostatak karoserije nije nista bolji
-getriba je osjetljiva- vole otic sinkroni
-rucnu treba cesto podesavati
-granicnik servo pumpe voli lupiti kad se okrene volan do kraja
...

mozda sam jos nesto zaboravio


ljubi ga majka


http://www.carwale.com/hyundai-cars/...-used-7599/p2/
__________________
kaeovo
Veliki decki imaju 18
Hesoyam is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 00:23   #75
[QUOTE=Hesoyam;57172389]nisam siguran, ostalo mi je u glavi da je taj sa 3 cilindra los, kasnije je dosla verzija sa 4 cilindra.
dosta Hyundaija tog doba hrda(accent, elantra, coupe,nastavi niz )
mozda je od tvog kuma vise izuzetak nego pravilo


moze ona bit pocincana(u sto sumnjam) ali i dalje hrda
btw, internet je prepun slika hrđavih Hyundaija
cak i novije serije nisu izuzetak

da nebi sad ispalo da je Accent sranje, motori su im ok osim:
-Maf senzora koji zna zezat, polovni i zamjenski su lutrija, novi je oko 2 soma kn
-vole gutat ulje-najcesce gumice ventila cca 500kn
-brzinomjer im zuji-sajla il bas km sat
-zadnji gepek cvili- treba postavit podloske il tak nekaj
-pumpe goriva vole oslabit i pumpat manji pritisak
-izolacija 0- ispod plastika u gepeku se nalazi GOLI LIM,ni ostatak karoserije nije nista bolji
-getriba je osjetljiva- vole otic sinkroni
-rucnu treba cesto podesavati
-granicnik servo pumpe voli lupiti kad se okrene volan do kraja
...

mozda sam jos nesto zaboravio

Zaboravio si da si tvrdio da nisu pocinčani, znači lupetaš bezveze, a po broju besmislenih postova moglo bi se nazvati i trolanjem.
Ako je smisao nalaziti fotke hrđavih hyundaia po netu, samo naprijed ... Elantra nema problem s hrđom, a ti i dalje lupetaj o stvarima kojima nemaš blage veze.
__________________
159 1.9 JTDM Q2, remapirana 202ks/411Nm i 156 2.4 M-jet stock 20v 175ks/385Nm.
LateBraking is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 00:40   #76
Želiš argumentirano pisati na temi, nađi statistike kvarova, lijepljenje fotki je trolanje, jer što bi ostali trebali ... stavljati 10 fotki onih koji ne hrđaju na jednu tvoju hrđavu ???
Kad toliko visiš na forumu onda predoči kvalitetne podatke (ja nemam vremena, doletim i odem).
__________________
159 1.9 JTDM Q2, remapirana 202ks/411Nm i 156 2.4 M-jet stock 20v 175ks/385Nm.
LateBraking is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 00:45   #77
Ja neki dan gledao jednu elantru iz 2004. Prvi vlasnik, garažirana. pragovi straga totalno truli.
Poznato je da accenti trule po zadnjim rubnjacima.
Fuckman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 16:49   #78
Ja sam imao accent 2000-to godište, nakon 11 godina sam morao promijeniti zadnje rubnike, majstor sam napravio nove, sve izašlo cca 1.000 kn.
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 18:26   #79
Quote:
LateBraking kaže: Pogledaj post
Želiš argumentirano pisati na temi, nađi statistike kvarova, lijepljenje fotki je trolanje, jer što bi ostali trebali ... stavljati 10 fotki onih koji ne hrđaju na jednu tvoju hrđavu ???
Kad toliko visiš na forumu onda predoči kvalitetne podatke (ja nemam vremena, doletim i odem).
cek, ovo ide meni?
kakvo trolanje? pitaj kog oces, spoji se na Hyundai forum, pocni googlat, odi do nekog Hyundai servisa(kao sta i ja jesam, svaka pohvala Hyundai Birtu i Pegasu za detaljne info), pa ces vidjet da HYUNDAI HRĐAJU
btw, ne znam zasto to tako osobno shvacas?
I da, pomjesao si loncice, ja ne visim na forumu, i nije mi cilj trolat( kako ti to pametno zakljucujes)

jel ti ovo dovoljan dokaz? LC 2, dakle noviji model, pa hrđa
__________________
kaeovo
Veliki decki imaju 18
Hesoyam is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 19:01   #80
A zapeli ste za te rubnjake.

Bar se oni lako pokrpaju bitno je da ne strunu mulde, pod i takve stvari, to treba vidjeti u kakvom je stanju, ovo je vise kozmeticke prirode.

Uostalom, problema sa hrdjom imaju puno i Honde i Mazde pa nitko ne bjezi od tih auta.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.