Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2007., 19:01   #41
Quote:
C3H5(NO3)3 kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je to preveliki problem, pogotovo zbog toga što se uopće ne rade udarci(šta će im to za natjecanja), a nevjerujem baš da netko individualno boksa ili radi udarce nogama.
Vidis, ja znam dosta ljudi koji su uz judo trenirali i neki drugi udaracki sport, pogotovo iznad plavog pojasa...
Inace tocno kazes, je problem. Ali koga zanima (i tko je svjestan svojih ogranicenja) nije mu problem odraditi malo treninga neceg udarackog
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 19:57   #42
najbolji odgovor na udarac nogom je udarac rukom ili jednostavno skraćivanje distance(barem to judašima ne bi trebao bit problem)...rijetko ćete na ulici naić na nekog tko stvarno zna dobro, brzo, jako i precizno udarit nogom...
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 21:03   #43
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
najbolji odgovor na udarac nogom je udarac rukom ili jednostavno skraćivanje distance(barem to judašima ne bi trebao bit problem)...rijetko ćete na ulici naić na nekog tko stvarno zna dobro, brzo, jako i precizno udarit nogom...
Pa na prednji udarac nogom ovo ne mora biti bas najgenijalnije rjesenje
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 21:23   #44
Quote:
satter kaže: Pogledaj post
Pa na prednji udarac nogom ovo ne mora biti bas najgenijalnije rjesenje
prednji udarac sam po sebi nije najgenijalne rješenje jer u pravilu ne nanosi nikakvu štetu a ravnoteža je poremećena pri izvođenju udarca
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 22:46   #45
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
prednji udarac sam po sebi nije najgenijalne rješenje jer u pravilu ne nanosi nikakvu štetu a ravnoteža je poremećena pri izvođenju udarca
A sad bas da ne nanosi stetu, mozda ne kad si bos u ringu, ali kad imas tesku cipelu na nozi onda su stvari vec malo drukcije.
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 13:31   #46
Quote:
satter kaže: Pogledaj post
A sad bas da ne nanosi stetu, mozda ne kad si bos u ringu, ali kad imas tesku cipelu na nozi onda su stvari vec malo drukcije.
kuiš e' marte ti već odavno nisu in!!

mae geri--udarac ima mnogo svojih varijanti...
u karateu: udarajući(keage) i gurajući(kekomi)
u taekwondou: ap chagi: gurajući udarac cijelim stopalom ili udarac sa gornjim dijelom stopala(instep) u genitalije ili bradu
u muay thaiu: samo kao gurajući udarac u tijelo ili glavu(smatra se uvredom)

gurajući udarci prvenstveno služe za stvaranje distance, držanje protivnika na distanci, sprječavaju protivnikov napad ali ne prouzrokuju gotovo nikakvu štetu...

front kick koji bi napravio štetu morao bi biti upućen u glavu, pleksus ili genitalije(ovo je posebna kategorija) ili veoma snažno u prsa ili donji dio trupa...front kick u glavu može izvesti samo jako dobro uvježbani udarač kakvih stvarno nema mnogo na ulici(0.01%), u pleksus je gotovo nemoguće pogoditi pokretnu metu i obuven u tenisicama, a dovoljno snažni front kick u tijelo također može izvesti samo dobro uvježban napadač i to sa velikom tjelsenom masom...

jedina situacija u kojoj front kickom možete napraviti neku štetu je ako napadač trči na vas...tada; ako ste upoznati sa osnovnim principima udaranja, možete napraviti front kick koji će zajedno sa napadačevom inercijom proizvesti dovoljno veliku silu da ozlijedi napadača....naravno ako niste fleksibilni i imate slab rad kukovima te pokušate front kick u ovoj situaciji naći ćete se na podu...
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 13:39   #47
http://www.youtube.com/watch?v=AaMMBZsi2A8

http://www.youtube.com/watch?v=RMMBRBNtZLw
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 14:01   #48
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
gurajući udarci prvenstveno služe za stvaranje distance, držanje protivnika na distanci, sprječavaju protivnikov napad ali ne prouzrokuju gotovo nikakvu štetu...
meni se cini da je ok napravit distancu takvim udarcem kad je iza protivnika stol, stolci, sank, klupica ili whatever...
ovak na prazno moze dobro doci za zaustaviti napad pa uletit odma s necim drugim (vjerojatno ce se sagnuti tijelom prema naprijed covjek kad ga pogodis u visinu pojasa, ako ostane stajati.)...

al dobro kazes....niti jedan udarac nogom nikad nije bio na ni jednoj listi cestih napada u policijskim statistikama...
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 20:40   #49
jel neko zainteresiran na ovom topicu raspravljati o judu kao sportu,treninzima,problemima,savezu rezlutatima,klubovima,poznatim judašima,programima itd.
il sam ja off topic???
__________________
Ovo nas sad,prekida
gazimestanivoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 10:26   #50
Quote:
gazimestanivoje kaže: Pogledaj post
jel neko zainteresiran na ovom topicu raspravljati o judu kao sportu,treninzima,problemima,savezu rezlutatima,klubovima,poznatim judašima,programima itd.
il sam ja off topic???
nisi oni su.
Kikuchiyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 16:51   #51
http://217.79.182.227/www.judo-world...prache=english
__________________
Ovo nas sad,prekida
gazimestanivoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 17:54   #52
Napisao sam ovo i u informacijama ali nitko ne odgovara pa ce možda ovdje biti više sreće.

Jel trenira netko judo u Varaždinu? Trebao bih par informacija (cijena članarine,treniranje sa starijim početnicima...).
Corrky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 12:47   #53
Talking

Evo što ja mogu reć:
Treniro sam Judo 8 godina pod prisilom roditelja i uopće mi se nije svidjelo, naučio sam 3-4 poteza koja sam uspio koristit u stvarno životu u samoobrani, smatram da Judo kao sport ima previše pravila i ograničenja, ima tehnika kao kineska abeceda slova, osim toga savez je malo loše organiziran, nemaju financijskih sredstava, u prošle 3 godine je mjesec treniranja Juda poskupio 4 puta (barem u cijelom Dubrovniku).



E JA TRENIRAM JUDO PA IMAM KOMENTARA...
OVAK...JA TEBE NE MOGU NIKAKO SHVATITI...TI SI TRENIRO JUDO 8
GODINA POD PRISILOM RODITELJA..NEWJEROJATNO..TRENIRAT I BAVIT SEE
NECIM 8 GOD ŠTO TE UOPCE NE ZANIMA...ONI TE SIGURNO NE MOGU NA TO PRISILITI....3-4 POTEZA-NA TO NEMAM KOMENTARA..STA SI TI
RADIO NA TIM TRENINZIMA AKO IH NE MOZEŠ KORISTITI U ŽIVOTU...
NARAVNO DA IMA TEHNIKA,DA NEMA TOLIKO TEHNIKA SIGURNO GA NE BI TOLIKO LJUDI TRENIRALO I BAVILO SE TIME....

HVALA!!!!!!!!!!
zeljka-torcida is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 22:11   #54
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Mislim da je judo jedna lijepa vještina, koja je mnogo izgubila kada je pretvorena u natjecateljski sport.
Sve što je pod prisilom nije dobro i kod ljudi stvara odbojnost, tako da tvoje mišljenje o Judou kao vještini je vjerojatno dobrim dijelom bazirano na tome
Samobrana nije demonstracija vještine. Nikad u sukobu nećeš imati vremena ni mogućnosti isprobati sve tehnike koje si vježbao. Tako 3-4 poteza mogu biti i više nego dovoljni.... pogotovo ako služe svrsi. Nema nikakve garancije da će ti ono što funkcionira na treningu funkcionirati i na cesti.
Borilačka vještina bez ograničenja nije ništa drugo nego najobičnije nasilje. Kada bi se neka pravila uklonila (ne samo u Judou, već i u drugim natjecateljskim vještinama), vrlo vjerojatno bi na natjecanjima bilo mnogo više ozlijeda.
Ja ga treniran ima 3 godine, iman zuto-narancasti...
Mozes nauciti par lijepit pozeta za samoobranu, uchi mata, harai goshi
Lijep sport!
__________________
Kasnije cu ti napisat nesto pametno
CROnino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 13:19   #55
Zuto-narancasti? Se nekaj promijenilo u pojasevima od kad sam ja trenirao?
Iako su ove tehnike lijepe, i u odredjenim situacijama/kombinacijama mogu koristiti, za samoobranu ti treba puuno vise...nemoj se zavaravati, judo kakvim ga ucis je ipak samo lijep sport s jednim jasnim ciljem
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 11:04   #56
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
trenirala sam judo skoro 15 godina. o utjecaju na tijelo i duh vrlo vjerojatno nije potrebno govoriti. vjezbajuci judo covjek zaista nauci efikasno se odbraniti se od raznih vrsta napada i raznih ljudi, ali to nije glavni cilj judoa.
judo prezire svaku borbu, osim borbe bez borbe. izgladiti sukob bez okrsaja, zavrsiti borbu prije no sto je i pocela - to je pravi plemeniti judo. izgradjivanje osobnosti judoka pomaze mentalnoj kulturi. jacanje volje, produbljavanju osjecaja, izostravanje intelekta, mirnoca duha, zasigurno nisu male stvari a svatko tko se ozbiljno bavi judom do njih definitivno stize bar do izvjesnog stupnja. u judou se vjezba i duh i tjelo podjednako i nista sto je covjekovo ne zapostavlja se. judo je interesantan i kao rekreacija i zabava. jedino pogresno je da se on samo tako i shvati. na zalost ima vjezbaca koji mu prilaze i na takav nacin.
vrlo se rijetko sreću žene koje toliko dugo treniraju ovaj relativno grub sport. do kojeg si pojasa došla i zašto si odustala? inače imam frendicu koja je jedna od najboljih hr judašica ima preko 40 godina i crni pojas 4.dan (čitav život je u judu), osvaja (zlatne) medalje na svjetskim veteranskim prvenstvima, ali ona je samo jedna od nekoliko iznimki u ovoj državi jer je judo jedan od najmanje popularnih borilačkih sportova za žene, puno njih odustane već nakon nekoliko mjeseci, pregrub je i vrlo kompleksan, traži veliku tjelesnu snagu i trpi se velika bol. "poslije treninga bila sam uvijek plava" - jedna bivša vježbačica.

@međed
da li te je i mama tjerala da treniraš judo? za oca se ne čudim.

Zadnje uređivanje so.creator.est : 16.11.2010. at 11:22.
so.creator.est is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 00:09   #57
Quote:
CROnino kaže: Pogledaj post
Ja ga treniran ima 3 godine, iman zuto-narancasti...
Mozes nauciti par lijepit pozeta za samoobranu, uchi mata, harai goshi
Lijep sport!
meni se sviđa, o bacanjima još ne znam puno, jer nemam vremena svaki put gledati trening.
mali mi trenira i zanima me koja je razlika između oseto gari i osto gari tako nekako?
BlueEyesOnly1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 15:15   #58
Tu vam je popis svih bacackih tehnnika; ako neka nije dovoljno dobro prikazana, upisite ju na youtube

http://judoinfo.com/new/techniques/t...ing-techniques
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 15:31   #59
Hvala
sad će biti jasnije
BlueEyesOnly1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 15:35   #60
Vidjela sam osoto gari, i znam razliku, ali ovdje nije prikazan oseto gari a znam da je taj drukčiji.
još jednom hvala, sad kad mi kaže što je radio na treningu, mogu pogledati i znat ću, a ovako kad on meni kaže: radili smo ipon sajonage, ja nemam pojma o čemu se radi
BlueEyesOnly1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.