Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2011., 14:23   #2001
Jesu pocela stizati rjesenja? Kako predati papire za vrtic, kad nema rjesenja?!
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 16:54   #2002
to i mene zanima.prošle godine sam dobila rješenje tek negdje u 6om mj.
enigmatic is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 16:57   #2003
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
to i mene zanima.prošle godine sam dobila rješenje tek negdje u 6om mj.
pa donijet ćemo im lanjska tko ih hebe
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 17:04   #2004
i meni ak ne dođe donjet ću od lani, a oni nek onda zovu tam i provjeravaju, nije moj problem kaj se institucije nemogu uskladit
__________________
Tea, Tin, Ivan, Dora, Eva
Vesna-Knežija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 23:11   #2005
PA tako sam si i ja mislila, ali nisam sigurna da ce to proci.
Budem pitala u ponedeljak.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 08:54   #2006
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
PA tako sam si i ja mislila, ali nisam sigurna da ce to proci.
Budem pitala u ponedeljak.
i kaj nam se moze desit ak ga ne prilozimo, uostalom poskupljenje ide od 01.07
a ne od 01.05

ionak

imam tri bonusa za koristiti iako je ovaj najbolji vezan uz dječji

muz hrvi- 400 kn vrtić
troje i više djece- 200 kn
dječji dopl.- besplatno..
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 09:35   #2007
Plizz help...

Dobila sam rješenje o produljenju porodiljnog i sad trebam poslati zahtjev za dd..Da li je svejdedno dal pošaljem papire preporečeno,ili nosim osobno??

I na koji adresu da šaljem,Žajina ili Mihanovićeva??Hvala
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 11:22   #2008
imam pitanje vezano za dd, tj. na članove zajedničkog kućanstva. sestra i njen suprug nisu na istoj adresi, dapače, nikada nisu niti bili, nisu prijavljeni u istoj županiji, terenac je, dolazi kući 2 puta mjesečno na 2 dana. ne troše zajednički zarađeni novac jer mu je plaća sa terenskim dodatkom taman dostatna za preživljavanje tj. za troškove smještaja i prehrane na terenu. kategorija udane samohrane majke ne postoji, a nisu u ekonomskoj zajednici jer nemaju zajednička sredstva sa kojima bi raspolagali. koja su njena prava i dali joj je potrebno kakvo dokazivanje da nisu u zajedničkom kućanstvu, ne žive zajedno, te na koji način priložiti papire za dd? da ga piše?
arkod is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 11:40   #2009
Quote:
Vesna-Knežija kaže: Pogledaj post
i meni ak ne dođe donjet ću od lani, a oni nek onda zovu tam i provjeravaju, nije moj problem kaj se institucije nemogu uskladit
meni je žena (ured u Ilici 25, gđa Kirin, tako mi piše na dopisu) jutros na telefon rekla da se u vrtić predaje rješenje od DD za 2010. godinu, znači prošlogodišnje, ne čekati ovo novo da stigne.
zvala sam ju jer mi sad imamo neidentificiran status
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 11:42   #2010
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
meni je žena (ured u Ilici 25, gđa Kirin, tako mi piše na dopisu) jutros na telefon rekla da se u vrtić predaje rješenje od DD za 2010. godinu, znači prošlogodišnje, ne čekati ovo novo da stigne.
zvala sam ju jer mi sad imamo neidentificiran status
onda super

ja bi mogla i po primanjima jer imamo manje od 2000 kn po članu,
ali to ima hodanja i papirologije ohoho, ovak je jednostavnije
__________________
Tea, Tin, Ivan, Dora, Eva
Vesna-Knežija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 11:46   #2011
Quote:
Vesna-Knežija kaže: Pogledaj post
onda super

ja bi mogla i po primanjima jer imamo manje od 2000 kn po članu,
ali to ima hodanja i papirologije ohoho, ovak je jednostavnije
ona kaže da ako ostvarujete pravo za DD da onda nema smisla ni donositi ove ostale prosjeke jer je iz toga već vidljiv ekonomski status.

a mene zanima inače koliki su pragovi po članu obitelji maksimalni dozvoljeni da bi se ostvarilo pravo na DD?
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 12:05   #2012
znam to, ali recimo ako predaješ primanja onda trebaš primanja od 2010, a ovo staro rješenje je po primanjima od 2009
pa mi iskreno nije jasno kak im to vrijedi
__________________
Tea, Tin, Ivan, Dora, Eva
Vesna-Knežija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 12:12   #2013
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
ona kaže da ako ostvarujete pravo za DD da onda nema smisla ni donositi ove ostale prosjeke jer je iz toga već vidljiv ekonomski status.

a mene zanima inače koliki su pragovi po članu obitelji maksimalni dozvoljeni da bi se ostvarilo pravo na DD?
1663 kn
__________________
ALEN (smucavac mali) 21.11.2007
DINO (mamina maza i priljepak) 09.03.2009.
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 12:19   #2014
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
E ovo zadnje sam baš ja došla pitati,jer mi je jedna divna forumašica sve drugo rekla...

Znači na drugoj strani zahtjeva stvaljam DA pod teže oštećenje zdravlja??

I dal je isto ako pošaljem kao preporučeno pismo...ili odnesem osobno??
staviš DA, al pazi da ne staviš pod oštećenje zdravlja, to su dvije kategorije, za oštećenje zdravlja se dobiva DD koji je pripada po cenzusu plus neki postotak od tog iznosa. a za teže oštećenje zdravlja dobiva se 831 kn bez obzira na cenzus. tu se neki znaju zeznuti.

mislim da se može i preporučeno, ali uzmi preoručeno s potvrdom uručenja, tako da imaš potvrdu da su primili. ja uvijek nosim osobno, nekako sam sigurnija kad ja predam ženi u ruke, nikad se nezna.
__________________
ALEN (smucavac mali) 21.11.2007
DINO (mamina maza i priljepak) 09.03.2009.
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 12:24   #2015
Quote:
Vesna-Knežija kaže: Pogledaj post
znam to, ali recimo ako predaješ primanja onda trebaš primanja od 2010, a ovo staro rješenje je po primanjima od 2009
pa mi iskreno nije jasno kak im to vrijedi
iskreno nemam pojma ni ja, ona je meni tako rekla, još sam ju dva puta pitala jer sam htjela napomenuti da rješenje o DD za 2011. još nije stiglo, rekla je da u vrtić predam staro rješenje.
Quote:
pzulic kaže: Pogledaj post
1663 kn
hvala
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 12:34   #2016
Quote:
pzulic kaže: Pogledaj post
staviš DA, al pazi da ne staviš pod oštećenje zdravlja, to su dvije kategorije, za oštećenje zdravlja se dobiva DD koji je pripada po cenzusu plus neki postotak od tog iznosa. a za teže oštećenje zdravlja dobiva se 831 kn bez obzira na cenzus. tu se neki znaju zeznuti.

mislim da se može i preporučeno, ali uzmi preoručeno s potvrdom uručenja, tako da imaš potvrdu da su primili. ja uvijek nosim osobno, nekako sam sigurnija kad ja predam ženi u ruke, nikad se nezna.
Hvala ti puno...još me muči dal da pošaljem u Mihanovićevu,ili Žajinu,ili je svejedno??

Išla bi i ja osobno,ali nemam kome malu ostaviti,a ne da mi se je vući po tramvajima na drugi dio grada.
Edit: sad tek vidim da nisi iz ZG-a
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 12:40   #2017
Quote:
Vesna-Knežija kaže: Pogledaj post
znam to, ali recimo ako predaješ primanja onda trebaš primanja od 2010, a ovo staro rješenje je po primanjima od 2009
pa mi iskreno nije jasno kak im to vrijedi
vrijedi im jer po broju tvog kak oni zovu osobnog broja pa i sa starijeg rješenja vide da li si ostvarila dječji za ovu godinu
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 13:15   #2018
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
meni je žena (ured u Ilici 25, gđa Kirin, tako mi piše na dopisu) jutros na telefon rekla da se u vrtić predaje rješenje od DD za 2010. godinu, znači prošlogodišnje, ne čekati ovo novo da stigne.
zvala sam ju jer mi sad imamo neidentificiran status
i meni su par puta rekli (za neke druge stvari mi je trebalo rjesenje) da staro vrijedi dok ne dode novo. Prema tome predat cu staro, a novo cu odnijeti kada dode.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 13:46   #2019
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno...još me muči dal da pošaljem u Mihanovićevu,ili Žajinu,ili je svejedno??

Išla bi i ja osobno,ali nemam kome malu ostaviti,a ne da mi se je vući po tramvajima na drugi dio grada.
Edit: sad tek vidim da nisi iz ZG-a
lunica26, evo i ja sam bila u istoj dilemi i sad zvala njihov info telefon i zena mi je rekla da mogu poslati preporuceno na andrije zaje 44, tako da danas u setnji idem na postu, ispunim i povratnicu da sam sigurna i onda cekamo
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 14:33   #2020
Quote:
tina kaže: Pogledaj post
lunica26, evo i ja sam bila u istoj dilemi i sad zvala njihov info telefon i zena mi je rekla da mogu poslati preporuceno na andrije zaje 44, tako da danas u setnji idem na postu, ispunim i povratnicu da sam sigurna i onda cekamo
Jooj a ja napisala već Mihanovićevu.Bunilo me jer je Žajina navedena čak i u potpisu na rješenju.Ne znam ni sama.

Edit: Evo zvala sam i ja,i žena je rekla isključivo u Žajinu da šaljem,ne u Mihanovićevu...Eto...
__________________
ALBOOOM...

Zadnje uređivanje lunica26 : 11.04.2011. at 14:40.
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:30.