Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2010., 19:14   #1421
zbrda - zdola

malo me nije bilo- sluzbeni posjeti kolegama u susjednim drzavama , i kad sam procitao u medjuvremeno sve napisano..........juhuuuuuuuuuu..svega ima ali se sve opet svodi na jedno..........lova sve svrbi....i svi popuju na tudjem terenu .
ne kosta madrac tako malo kao sto vi dragi moji forumasi mislite...marza postoji i iskreno , evo vama za gust krece se u visini od 35-40% koliko tvornice preporucuju . Puno...ma daj..u tome je najam..uredjenje prostora..place radnika..ulozeni kapital i na kraju to da se madraci kupouju jednom u 10 godina..pa sad se ti obogati.
drugo..zdravo tijelo..tocno....zakrzljali smo..auto..lift...nema fizickog rada..nitko odf nas ne kopa osim po netu..trazeci ..svasta..a tko je zadnji put nosio ugalj za grijanje..iznosio drva iu podruma..vukao granje ili kopao vrt..da smo fizicki fit imali bi manjer problema ..kraljeznica bi bila ok..ovako tvornica madraca to rijesava podlazuci nase nepravilne kicme i lose misice da bi se bar malo odmorili.
neko rece cijena je realna od 1500-3000 za bracni madrac..kume i jeger je dobar ali je kulen ukusni..je..ga pa sad ti odluci oces jesti jeger ili kulen
koliko love toliko muzike
istina opruge..metal privblaci negativna zracenja i nije ih pozeljno imati u sobi..ima madraca i bez toga..skupljih i jeftinijih..da li znate da bi trebasli iza glave imati bar 1 met.visok naslon na krevetu..da hladnoca iz zidas ako je vanjski ne djeluje negativno..ima toga jos hrpa..
i sve se svodi na to ..znanost je izmislila pomocv..zvanu dijagnostika za mjerenje odgovarajucih madraca..netko j ima nertko nema..netko u to vjeruje netko ne..ja da..jer sam se sam uvjuerio vec bezbroj puta..vi ne morate..ako zelite provjerite i nadjite pravi madrac u svakoj cijenovnoj skupini ..onaj koji ce vam i cijenom odgovarati ...i zavrsimo temo u ovome. Ako zelite savjet strucnjaka a uvjeren sam da na ovome polju od svih na forumu nema boljega( ma kako to zvucalo prepotentno) poslusajte neke od savjeta koje sam do sada dao..ako ne..Vasa volja i vas izbor
( zasto mislim da sam tako dobar. jedini od sviju ovjde kolega sam u detalje upoznat sa radom ergoceka .jer ga godinama rabimo, znam procese proizvodnje i kako i zasto se sto radi..i dugo radim na edukaciji nasih prodavaca u upotrebi ergocekailki Xsensora te znam sto moze i koliko je tocan)
almador is offline  
Old 27.08.2010., 12:45   #1422
ispravak netočnog navoda

Quote:
almador kaže: Pogledaj post
... za dimenziju 90x200 cm...od 2500-4000 kuna.zasto veliki razmjer u ciojeni...vrsta..hladna ili sa memoryem,navlaka,,,standardna ili neki od sofisticiranijih proizvoda, dakle uglavnom u tom razmjeru..
Quote:
ivanmi kaže: Pogledaj post
...
pretjerali ste malo
za danu dimenziju su cijene dobrih do vrlo dobrih madraca 1500 - 3000 kn
odlični madraci su za odlikaše a oni bi trebali imati para, pitanje je ima li odličnih madraca i zašto su baš ti odlični?
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
...
neko rece cijena je realna od 1500-3000 za bracni madrac..kume i jeger je dobar ali je kulen ukusni..je..ga pa sad ti odluci oces jesti jeger ili kulen
koliko love toliko muzike
..
komentar je suvišan
ivanmi is offline  
Old 27.08.2010., 12:57   #1423
Ja bih volio znati sta je to jeger.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 27.08.2010., 13:44   #1424
Ništa vezano uz madrace.

http://www.pik-vrbovec.hr/images/pro...jeme-Jeger.jpg
City is offline  
Old 27.08.2010., 13:51   #1425
Hvala City.

Da i mi nesto napisemo na ovoj temi.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 27.08.2010., 13:58   #1426
Quote:
ivanmi kaže: Pogledaj post
dobro ste počeli ali završetak...
znači nemaju madraci navedene certifikate već njihovi materijali od kojih su napravljeni
mislim stvarno - pročitaj moju prijašnju rečenicu više puta i vidjet ćeš da je korektno napisana i razumljiva svakom ("odnosno materijali od kojih su načinjeni, a za druge ne znam...") - semantika je nebitna - ti ju sebi možeš protumačiti kako god želiš, ali valjda ti je jasno da sam mislio na isto što i ti u kasnijem postu opisao....moja je pogreška što sam mislio da ti ne treba detaljno objašnjavati da njihove navlake zapravo posjeduju odnosno zadovoljavaju te ranije spomenute standarde...

Zadnje uređivanje Đibril Sise : 27.08.2010. at 14:07.
Đibril Sise is offline  
Old 27.08.2010., 22:15   #1427
ma neeee

Quote:
Đibril Sise kaže: Pogledaj post
.. - semantika je nebitna - ti ju sebi možeš protumačiti kako god želiš, ali valjda ti je jasno da sam mislio na isto što i ti u kasnijem postu opisao.....
sorry
nisam mislio, nadam se ni napisao ništa loše

vi i ja znamo o čemu se tu radi, ali radi ostalih je bitno da budemo što jr moguće jasniji i precizniji

dakle kad govorimo o pjenama u madracima (ili sjedećim garniturama ...)
oko-teks ili certi-pur ili ... tko nam garantira da nema opasnih supstancija u njima

neću više o tome, samo sam htio upozoriti na made in china pjene!!!
pozdrav
ivanmi is offline  
Old 28.08.2010., 09:44   #1428
Quote:
lavida kaže: Pogledaj post
jedan naš frend spava na kauču i ima taj roll up od dormea, inače ima problema sa vratom...kaže da ni ne pomišlja bez toga spavati..eto, jedino to znam
Hvala!
Perun84 is offline  
Old 28.08.2010., 15:37   #1429
zalosno je kad se nadu neki dusebriznici koji ce doci soliti pamet svima kako trebaju ovo ili ono. covjece ako pitam konkretno odgovor na neko pitanje onda mi ili odgovori na to sta pitam ili nemoj, a ne pisati neke litanije koje nemaju veze sa ovom svemirom.

eto ja u meduvremenu znam da necemo uzeti ortoflex od 22 cm jer bi nam bio pre tvrd(posto jos nismo presli po 100 kg svaki..), nego onaj od 20 cm.
i tako.. uzet cemo i podnicu njihovu odmah..da ne mislim na to vise.. znam da je to pre jefino buduci da ne prelazi ni 2000kn, a pogotovo ne 14 000kn.. ali valjda cemo prezivjeti nekako tu sramotu..
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Old 28.08.2010., 20:10   #1430
eto ja u meduvremenu znam da necemo uzeti ortoflex od 22 cm jer bi nam bio pre tvrd(posto jos nismo presli po 100 kg svaki..), nego onaj od 20 cm.

Nisam se javljao jer je bila rijeć da "sutra idete kupovat madrac"...pa reko gotovo je.

http://www.oriolik.hr/index.php?cid=...=catalog&sid=6

Bilo je ovdje dosta pozitivnih komentara i kritika na gornji madrac, i nema razloga da im ne vjerujem. Gornji link sam stavio iz razloga da naglasim jedan detalj. Za PU pjenu u sastavu madraca naziva OSE-28, od rijeće do rijeći vrijedi definicija meko-elastićni spužvasti materijal. Na njoj vam sigurno neće biti niti tvrdo, niti neudobno.
Za usporedbu, niti jedan proizvođać globalnog mastodonta koji nažalost kontrolira naše tržište madraca je nema niti u jednom modelu. Zašto?
Primjer 2. kako dušebrižnici i tehnologija neminovno donose napredak. Rastavim 20-tak godina star francuski ležaj i nađem 5cm OSE-28 na jezgri. Koji madrac danas ima 5cm bilo kakve pu pjene na jezgri...niti jedan.
burny is offline  
Old 28.08.2010., 23:29   #1431
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
drugo..zdravo tijelo..tocno....zakrzljali smo..auto..lift...nema fizickog rada..nitko odf nas ne kopa osim po netu..trazeci ..svasta..a tko je zadnji put nosio ugalj za grijanje..iznosio drva iu podruma..vukao granje ili kopao vrt..da smo fizicki fit imali bi manjer problema ..kraljeznica bi bila ok..ovako tvornica madraca to rijesava podlazuci nase nepravilne kicme i lose misice da bi se bar malo odmorili.
neko rece cijena je realna od 1500-3000 za bracni madrac..kume i jeger je dobar ali je kulen ukusni..je..ga pa sad ti odluci oces jesti jeger ili kulen
koliko love toliko muzike
Ovaj Almador doista zadivljuje svojeglavošću.

Priznati svjetski anatom, čovjek s višedesetljetnim iskustvom jasno kaže da nikakav naslon, nikakav madrac, nikakav Kozmodisk ne će pomoći disfunkcionalnomu tijelu. Pogotovo neki ergočekovi.

No Almador nastavlja tupiti svoju izlizanu pjesmicu.

Čovječe, namjere ti jesu dobre. Želiš pomoći i istodobno zaraditi, što nije loše.

Ali plivaš u neznanju i ispadaš smiješan.

Natječeš se s priznatim liječnicima i terapeutima, a tu si na skliskomu terenu!

P. S.

Za zdravu kralježnicu dovoljno je nekoliko višeminutnih vježbi.

Zaboravi ugljen, drva i težak tjelesni rad.
DrŠ_ is offline  
Old 29.08.2010., 21:42   #1432
Pametnjakovic -

Quote:
DrŠ_ kaže: Pogledaj post
Ovaj Almador doista zadivljuje svojeglavošću.

Priznati svjetski anatom, čovjek s višedesetljetnim iskustvom jasno kaže da nikakav naslon, nikakav madrac, nikakav Kozmodisk ne će pomoći disfunkcionalnomu tijelu. Pogotovo neki ergočekovi.

No Almador nastavlja tupiti svoju izlizanu pjesmicu.

Čovječe, namjere ti jesu dobre. Želiš pomoći i istodobno zaraditi, što nije loše.

Ali plivaš u neznanju i ispadaš smiješan.

Natječeš se s priznatim liječnicima i terapeutima, a tu si na skliskomu terenu!

P. S.

Za zdravu kralježnicu dovoljno je nekoliko višeminutnih vježbi.

Zaboravi ugljen, drva i težak tjelesni rad.
Zanimalo me malo o cemu sve pises na forumu i vidim da ti je omiljeni sport tenis, iz toliko natpisa i znanja o njemu vjerujem da si u vrhu hrvatskog tenis sporta ili bar savjetnik izbornika HR - tenis reprezentacije, jer toliko toga znas o tome sportu.
Na moju zalost i za razliku od tebe ja sam samo mali mravo koji radi svaki dan svoj posao u tvornici madraca. Radeci taj dosadni posao dolazim svakodnevno u kontak i sa kupcima i sa novim proizvodima. Jedan od njih sa kojim se " gnjavim " u zadnje vrijeme je ergocheck ili tocnije Xsensor, kako se zove proizvodjac, jedan od par na svijetu koji radi to cudo a a sa cijim se cudom nebi vjerovao rade sjedala u Dailmer Benzu, Chrysler korporaciji ili na cijim sensorima Michelin i jos par najpoznatoijih tvornica guma ispituje prileganje guma na raznim povrsinama, a cak su napravili i uredja koji mjeri i omogucava izradu sjedecih povrsina u invalidskim kolicima tako da bude sto manje opterecenje ljudima koji skoro cijeli dan provode u njima.
I jedan od tih "glupih" izuma je dijagnosticki uredja koji pokazuje kako koji madrac podrzava spavaca na njemu, gdje ce pritisak biti toliko velik ( jer madrac ne podrzava tezinu tijela) da ce doci do smanjenja periferalne cikulacije krvotoka , utrnuca i automatskog odgovora naseg tijela okretanjem i mjenjaem polozaja pri spavanju, a to donosi lose spavanje i los odmor. pokazuje nam dakle sto je za nas najbolje i vjerovali vi svi nevjerne Tome to nije uvijek najskuplji madrac, cak u dosta slucajeva niti nije, jer kao sto svima ne stoji ista kosulja tako ni svima ne odgovaraju isti madraci.
Eto moj " dosadni" posao me svakodnevno dovodi u kontakt sa madracima ali ne vizualno na Tv ekranu ili citajuci novine..pa onda postajem strucnjak kao svi selektori kojih je svaka zemlja puna.
Svi savjeti tvojih doktora su sigurno dobri i vrijedni paznje, ali zbilja je takva kakva jest, imamo lose kraljeznice, slabe misice ( imas auto sa rucnim otvaranjem prozora ili elektricnim ? ) i zakrzljavamo i treba nam dobar odmor za to malo misica.
Ako imate priliku odaberite madrac uz pomoc takvog uredjaja, ako nemate , onda ne slusajte savjete tipa..tu je ovo tu je ono..meni dobro..lezite na madrac i donesite vlastite odluke, sve ostgalo je samo iluzija pravilnog odabira.

A to tko sto stavlja u madrace, kakve pjene i slicno..to je isto tako stvar navika trzista, odluka menadzmenta i profita, i znanja ili neznanja, posjedovanja tehnologija za mjerenja ili sistema, to ce biti dobro. Svaki dan se nesto novo izmisli , neka nova pjena, nedavno je naprimjer izbacen na trziste madrac sa magnetima koji levitiraju pa nema dodira izmedju njih, dosta toga drzi vodu dosta toga ne,i odabir je vjerujem sve tezi itezi, narocito s obzirom d to radite svakih 7-8 godina. I opet tvrdoglavo i svojeglavo..ako mozete ..znate sto vec, a iz nekih poznatih izvora znam da ce uskoro neki od najvoceih i u RH to imati pa ce te valjda onda doci na svoje i imati laksi izbor, a savjeti mnogobrojih ovdje, pa i mene biti bespotrebni.
Misloim da je o temi Ergo-cheka, Xsensora bilo dosta rijeci i da ne zasluzuje vise niti slovca u buducim raspravama
za one koji vole detalje pogledajte na www.xsensor.com ili na youtube.com upisite xsensor http://www.youtube.com/watch?v=29ICA9YJfkU&translated=1

Zadnje uređivanje almador : 29.08.2010. at 21:52.
almador is offline  
Old 29.08.2010., 22:47   #1433
Quote:
burny kaže: Pogledaj post
eto ja u meduvremenu znam da necemo uzeti ortoflex od 22 cm jer bi nam bio pre tvrd(posto jos nismo presli po 100 kg svaki..), nego onaj od 20 cm.

Nisam se javljao jer je bila rijeć da "sutra idete kupovat madrac"...pa reko gotovo je.

http://www.oriolik.hr/index.php?cid=...=catalog&sid=6

Bilo je ovdje dosta pozitivnih komentara i kritika na gornji madrac, i nema razloga da im ne vjerujem. Gornji link sam stavio iz razloga da naglasim jedan detalj. Za PU pjenu u sastavu madraca naziva OSE-28, od rijeće do rijeći vrijedi definicija meko-elastićni spužvasti materijal. Na njoj vam sigurno neće biti niti tvrdo, niti neudobno.
Za usporedbu, niti jedan proizvođać globalnog mastodonta koji nažalost kontrolira naše tržište madraca je nema niti u jednom modelu. Zašto?
Primjer 2. kako dušebrižnici i tehnologija neminovno donose napredak. Rastavim 20-tak godina star francuski ležaj i nađem 5cm OSE-28 na jezgri. Koji madrac danas ima 5cm bilo kakve pu pjene na jezgri...niti jedan.


trebalo se ici u kupovinu, ali kako to vec biva-planovi se izjalovili...

e sad ovo za taj OSE-28 nisam skuzila..to je dobro ili lose..?
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Old 30.08.2010., 12:00   #1434
e sad ovo za taj OSE-28 nisam skuzila..to je dobro ili lose..?[/QUOTE]

Dobro...ma šta dobro odlično. Sumnjam da bi tko od nas laika skužio razliku između nje i hr pjene ispod prošava madraca. Predpostavljam da je zato niti ne meću.
burny is offline  
Old 30.08.2010., 12:12   #1435
uh, ajde bar to znam da sam onda dobro odabrala.. jedva cekam da i krevet bude gotov pa da se napokon naspavamo kao ljudi..
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Old 31.08.2010., 10:29   #1436
Gdje u Zagrebu mogu vidjeti/kupiti ove Oriolik madrace?
__________________
Sve je, zapravo, muzika samo ...
snick is offline  
Old 31.08.2010., 10:47   #1437
OK, nakon što sam prošao svih 36 stranica, ne znam ništa više nego što sam znao.
U svakom slučaju, ipak imam par pitanja koja su i bila postavljena ali nikako da netko na njih odgovori.

1) Stvarno, kako se ponaša pojedini tip jezgre kad ga se ugnjetava seksom? Ima li to ikakve veze, jesu li osjetljivije opruge, pjene, latex...

2) Draga i ja nekako naginjemo madracu s džepičastom jezgrom. Nikako mi nije jasna ova problematika s podnicama za takav madrac. Shvaćam da je za njih bolja FIKSNA podnica, to mi je nekako logično... no pobogu, GDJE se takve mogu naći/kupiti? Hespo, Bernarda, Perfekta - svi odreda nude elastične podnice (gušće, naravno) za oprugaste madrace. Može li na kraju ili ne može oprugasti madrac na elastičnu podlogu?!
LexMoloch is offline  
Old 31.08.2010., 12:58   #1438
iskustvo

Pozdrav svima,
nadam se da ste se odmorili (mislim na godišnji odmor), a ukoliko ste riješili problem spavanja kupnjom dobroga madraca - čestitam!

Eto ja već preko mjesec dana spavam na novom madracu i moram priznati da sam zadovoljna,pa i više od toga.Kupila sam Hespo Exclusive,to je madrac sa džepičastom jezgrom bez zona.Moji roditelji imaju isti takav već preko deset godina i preporodili su se otkako spavaju na njemu.To je njihov dojam.
Ja sam ,nakon deset godina spavanja na latexu sa zonama i nakon višegodišnjg proučavanja madraca, odlučila kupiti isti takav na kakvom spavaju roditelji jer sam ga imala priliku dobro isprobati,dakle madrac sa džepičastom jezgrom i nije mi žao na odabiru. Imala sam dilemu da li Perfecta,Hespo ili Bernarda odlučila sam se za Hespo jer za novce koje sam dala - Exclusive mi je bio najbolji.Nisam htjela zone pa je tu prevagnuo Hespo,iako mi je i model Hespo Vitasan zapeo za tijelo,no ima zone i oko 1500 kn je bio skuplji.
Perfecta je tvrd madrac i navlaka nema sastrane rukohvate pa je okretanje istoga interesantan izazov koji klizi i klizi.....
Bernarda sa zonama i kokosom je isto ok madrac,isto tako i Hespo sa sličnim slojevima koji čine cijenu većom.
Tvrdim da madrac sa džepičastom jezgrom bez zona može ići i na fiksnu podnicu,letvice po par cm razmaknute,dojam je nešto tvrđi tko voli,a ako se kupi elastična podnica,dojam ležanja je nešto mekši.Eto.
Još nešto što ima veze sa podnicama:
Ne bih preporučila podnice koje imaju mogućnost podizanja uzglavlja i kontra ukoliko se to podizanje vrši ručno jer je to prava pustolovina - koma!!!
Imala sam takvu podnicu ispod latexa prije i nakon par pokušaja podizanja odustala od priče.Prezahtjevno,da budem fina.Automatika preko daljinskog je nešto drugo,ali,tko voli-mora i platiti.
Eto,nadam se da sam bar malo pomogla.

Lijepo spavajte
__________________
MX mouse anywhere......
Alexazg is offline  
Old 31.08.2010., 17:29   #1439
Quote:
LexMoloch kaže: Pogledaj post
1) Stvarno, kako se ponaša pojedini tip jezgre kad ga se ugnjetava seksom? Ima li to ikakve veze, jesu li osjetljivije opruge, pjene, latex...

Ima veze, sto je podloga elasticnija to pruza manji otpor i ujedno povecava efekt "hopsanja". E sad, dal to nekome pase ili ne, to je individualno.
Generalno hladne pjene, mekaniji latex i "obicni" federi su "hopsavi", a PU pjena i tvrde djepicaste jezgre daju bolji otpor i mirniju podlogu.

2) Draga i ja nekako naginjemo madracu s džepičastom jezgrom. Nikako mi nije jasna ova problematika s podnicama za takav madrac. Shvaćam da je za njih bolja FIKSNA podnica, to mi je nekako logično... no pobogu, GDJE se takve mogu naći/kupiti? Hespo, Bernarda, Perfekta - svi odreda nude elastične podnice (gušće, naravno) za oprugaste madrace. Može li na kraju ili ne može oprugasti madrac na elastičnu podlogu?!
Moze i na elasticnu podnicu ali u tom slucaju se lako desi previse opruga na opruge, tj zavrsi se preelasticno (ni previse dobroga nije dobro).
Fiksnih podnica ima npr u Wollbettu, Tkalciceva ulica, mislim broj 77. Cini mi se da sam vidjela nekakve i u Mercattoneu u Stupniku.

Zadnje uređivanje makarakam : 31.08.2010. at 17:35.
makarakam is offline  
Old 01.09.2010., 14:51   #1440
Evo da se i ja uključim. Naš stari madrac s oprugama je dao svoje, pa smo upravo jučer kupili novi, Meblov madrac s džepičastim oprugama, model Fit bez zona (jer imamo kod kuće i jedan sa zonama, mužu nije loš ali ja se na njemu slomim), gore nadmadrac od latexa a dole Meblo krevet koji isto u sebi ima opruge.

I do sada smo spavali na takvoj kombinaciji, samo bez latex nadmadraca i bila je OK, dok je trajala.

Meni ti s puno zona jednostavno ne odgovaraju, pa od čega god bili. A i moji roditelji još uvijek spavaju na oprugama, ručno rađenim, starim valjda 50 godina. Izgleda ko novi, i super je udoban
sama svoj majstor is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.