Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2003., 07:40   #81
Ma ne mislim ga "procijenit" po pojasu, samo me zanima... Puno toga sto je napisao na forumu sam vec cuo prije od mog bivseg trenera ili nekog drugog "pravog igraca".
__________________
Netko mi je ukrao sig.
LeeBurn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 07:44   #82
Quote:
Afrofeet kaže:

al nećeš ga valjda procijeniti po pojasu?! pojas nije baš dokaz nekog znanja. sve ispod crnog su učenici.

Vjeruj mi, znam. Dugo sam trenirao taekwondo i bio sam na dosta natjecanja... On je sigurno iznad crnog pojasa 1. dan. Barem mislim...
__________________
Netko mi je ukrao sig.
LeeBurn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 08:01   #83
Lee Burn

evo ti odgovor

III DAN ITF
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 08:04   #84
S time da sam između II i III dana imao pauzu od 8 godina jer nisam trenirao od '94 do 2000.
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 08:08   #85
Quote:
, jer se najviše TKDovci bave u demonstracijama razbijanjem milijun dasaka
Nije baš tako.
Kad se uvježbavaju demonsracije onda se demonstriraju i forme i borbe i samoobrana i dogovoreni sparinzi na jedan ili dva koraka.
Sve ono s čime se publika može privući da bi počela trenirati.

A nema te borilačke vještine gdje se ne razbijaju daske na demonstracijama.
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 08:26   #86
Quote:
subc0mandante m0ris kaže:
A nema te borilačke vještine gdje se ne razbijaju daske na demonstracijama.
A judo?
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 08:38   #87
Mislio sam na "tvrde" borilačke vještine
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 23:24   #88
ma znam treniro sam sto god tkd i karate, zanimljivo je to sve
Afrofeet is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 11:46   #89
Quote:
subc0mandante m0ris kaže:
Mislio sam na "tvrde" borilačke vještine

hehe!! kad smo vec kod tvrdoce...
ako si iskusan u TKD-u, onda (ako ces biti objektivan) moras priznati sam sebi a i svima ostalima da ces sa TKD-om tesko nekoga nokautirati jednim udarcem. mislim, svaka cast kruznim, zadnjim bocnim, sjekucim i svim ostalim udarcima ali istina o TKD-u je da nije realan za pravu borbu. i sada dolazi do situacije TKD vs. judo! stavit cu gard i tvoja noga ce me mozda i pogoditi ali sigurno ne nokautirati i nakon toga za tebe je "lights out"!
cim ja dobijem kontakt sa tobom da te mogu primiti za robu ili ruke, noge, vrat, bokove itd. ti SIGURNO letis (vjerojatno na beton). judo je jedna od najtvrdjih vjestina.
izisuje savrsenu koordinaciju, padove, ekspolzivnost, nevjerojatnu kondiciju (po nekim istrazivanjima judo je sport u kojem se na odredjen vremenski interval trosi najvise kalorija), i snagu.

svaka cast TKD-u ali mislim da u nekim realnim okolnostima nema sanse protiv juda. ako te uvatim za ruke: ako si visi letis na seoi nage, ako si nizi letis na uci matu (oba dva bacanja se rade bez ikakvog problema, pogotvo na nekome ko nezna), ako te uvatim za nogu letis na 10-ak bacanja (i vjerovatno ostajes u nesvijesti) a ako na neki nacin ja padnem na pod- bolje ti je da se okrenes i odes svojim putem, jer na podu imam ogromnu prednost!
__________________
Tko pod drugim jamu kopa,
najsladje se smije!
cemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 15:09   #90
Krivo si me shvatio cemo.

Borilačke vještine se dijele na "tvrde" (Karate, kung-fu stilovi, TKD ...) i "meke" (aikido, judo, jiu jitsu).
Mislim da ti ne moram objašnjavati zašto jer je jasno u čemu se te dve skupine razlikuju.

Inače..ja jako poštujem Judo.
Dok sam aktivno trenirao, svako toliko sam išao kod frendova u Judo klub i vježbao s njima.

Što se tiče tuče između udarača i judaša.
Sve ovisi o tome koliko je dobar udarač a koliko je dobar judaš.

Ako govoriš o tuči...
Mnogu Puski judaši koji su radili kao redari sa dobijali po pički jedan na jedan od tipova koji u životu nisu trenirali ništa ali ih je majka priroda nagardila talentom za uličnu tuču...ono čisto par zidarski po glavi i onda na prvu pomoć.
Tako ti je jedan Tognon prije nekih 10 godina kao je bio strah i trepet dobio batina od tipa (nadimak mu je Fefa)koji barem 20kg lakši i nikad se bavio borilačkim sportom.
Ispetardirao ga je ko malog majmuna pa kad je ovaj pao o KO malo mu poravnao kičmu cipelranjem i onda mu našamarao ribu.
Jedino što je veliki judaš Tognon uspio napraviti je da mu je u padu odgrizao malo mesa iznad sise i onda otišao u carstvo snova.

Tatami je jedno a ulica drugo.
Što se tiče tebe i mene...u borbi po mojim pravilima ja pobjeđujem bez ikakve sumnje a u borbi po tvojim pravilima pobjeđuješ iponom u prvom bacanju.
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 15:55   #91
__________________
Tko pod drugim jamu kopa,
najsladje se smije!
cemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 23:12   #92
da ovisi o osobi sve, ali šta je TKD nije za ulicu iako sam na ulici jednog dobro ispeglo prvo čistim seljkačkim krošeom a onda kružnim u rebra i tu je zapravo upalila TKD tehnika hehe, a i rebra sam skoro polomio dwit chagijem (ne sebi nego jednom tipu, mislim skoro jer nisam, ali nije mogo spavat 3 dana na toj strani u koju sam ga maznio. )
Afrofeet is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 23:21   #93
Quote:
subc0mandante m0ris kaže:
Inače..ja jako poštujem Judo.
...Tatami je jedno a ulica drugo.
Kvaka sa judom je u tome kaj bacanje mora bit savršeno izvedeno jer si inače najebo... Lupit nekog možeš i manje savršeno pa da svejedno ima efekta...

Treniro sam judo ko klinac... kasnije TKD... Kombinacija je izvrsna za ulične tučnjave osobito ak se usput priučiš nesportskim al efikasnim tehnikama... da sad ne nabrajam...
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 23:25   #94
istina ali ne bih se rado potukao s judaše, jer bio judaš il ne opet dosta borbi završi na tlu....al opet kad se našo na ulici u tučnjavi protiv nekog judaša ili šta već kad bio na podu pa grizo bi ga, udaro bi ga u jaja ili ne znam nije mi baš do poluga
Afrofeet is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 23:32   #95
Quote:
Afrofeet kaže:
istina ali ne bih se rado potukao s judaše, jer bio judaš il ne opet dosta borbi završi na tlu...
Sun Tzu: "Najveća je pobjeda ona koja je postignuta bez borbe."
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 16:02   #96
ti grizi a ja cu ti lomit ruku! pa da vidim ko ce prije reci: "oces pustit?!?!"

__________________
Tko pod drugim jamu kopa,
najsladje se smije!
cemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 18:11   #97
Quote:
cemo kaže:
ti grizi a ja cu ti lomit ruku! pa da vidim ko ce prije reci: "oces pustit?!?!"

Suparnici u borbi te zovu MATE?!?

E pa di si Mate, kaj ima?
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 18:21   #98
Za neupućene: MATE na japanskom znači "Čekaj!" i viče se kad te na tatamiju suparnik sfrče u čvor.
Na cesti se viče: "Jooooooooooj! Pusti meeeeeeee!"
Paragalactic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 21:55   #99
Quote:
cemo kaže:
ti grizi a ja cu ti lomit ruku! pa da vidim ko ce prije reci: "oces pustit?!?!"

ma gle, ti me srušiš na zemlju ja ti iskopam oko hehe pa mi lomi ruku ako ju vidiš
Afrofeet is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 22:00   #100
jime, mate, osaikomi, ippon, waza ari, juko, koka, shido iliti:kreni (bori se, start), stani, zahvat drzanja, pobjeda, pola pobjede, bod, akcija i naravno kazna!
__________________
Tko pod drugim jamu kopa,
najsladje se smije!
cemo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.