Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2004., 19:50   #61
Quote:
SaraTroroga kaže:
Znam o kojim maskama pricas Natura-bel se zovu i skroz su na biljnoj bazi.
Imaju i jako dobar gel protiv celuliti (brsljan gel)

Sto se tice kozmetike iz kuhinje,dobro je ruke pri pranju posudja protrljati talogom kafe,budu skroz mekane
p.s.Kucam iz N.Sada

slazem se , odlican je... i skrooz jeftin ( u sarajevu je 200 ml tog gela manje od 2,5 evra.. ) ok, ja ne primjetim neke velike promjene, al fini mirise i koza je glatka...(al ima jos narandzine kore)
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 21:18   #62
Nisam ni ja primetila,a bogami ni od Lipofactora koji je kostao

Doduse ni ja nisam to bas redovno mazala

Jedino od Clinians-a(gel i pena) sam primetila neki rezultat
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 22:52   #63
Timijan je u biti majčina dušica. Taj začin (il eterično ulje) je jako dobro za smirenje. Ja ga imam mljevenog, trganog, uzgajam ga na balkonu. (Čovjek bi rekao da sam jako uznemirena). S obzirom koliko je to fin začin, nema razloga da ga nemate na svojoj polici.

A obavezno ću probat namakat lice u čaju od timijana.

Ja se zapustih na tom polju domaćih stvarčica, al ovo mi je dalo ideju.

Koristila sam bjelanjak (ej, Bercana, vozdra ), jogurt (Traxa - ), onda žutanjak i maslinovo ulje za suho lice i pakung za kosu. I dobro je umočit trakice od tkanine u sok od grapea - za osvježavanje lica voćnim kiselinama

BTW kako imam jako suho lice navečer ga mažem uljem jojobe u kojem ima malo eteričnoga ulja bergamota, pa tek onda noćnom kremom. Razlika je drastična.

Usput - jel ima netko prirodan savjet za ekstremno suhu kožu tijela (teško podnosim zg vodu - ljeti na moru dovoljno mi je da se mažem niveom soft, al ovdje - nekad se mažem melkfetom pa opet niš)?
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 10:19   #64
Quote:
BTW kako imam jako suho lice navečer ga mažem uljem jojobe u kojem ima malo eteričnoga ulja bergamota, pa tek onda noćnom kremom. Razlika je drastična.
vrlo zanimljivo.
koje ulje koristis tj.kojeg proizvodaca jer je jako tesko naci kvalitetno jojobino ulje.
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 14:41   #65
sama svoja majstorica...

evo nam mjesto na kojem mozemo razmjenjivati iskustva iz "hand made" muckanja raznih ulja,zitarica,medova,kajmaka i sl.
naime,zaintrigirao me je onaj sampon sa sodom bikarbonom pa to budem obavezno isprobala.
sto ste citale,cule,isprobale???
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 15:23   #66
kakv sampon sa sodom bikarbonom
__________________
:cheer:
Lampica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 08:41   #67
Quote:
Lampica kaže:
kakv sampon sa sodom bikarbonom
zvuči icky
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 08:44   #68
netko je ovdje negdje napisao da je dobro pomijesati 1 zlicu sode b.. sa 2 zlice sampona i time oprati kosu.navodno skida svu natalozenu necistocu od gelova,lakova i sl.
neke curke su probale i kazu da je super.
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 09:10   #69
hvala
probat cu
__________________
:cheer:
Lampica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 12:03   #70
Quote:
ezop kaže:
netko je ovdje negdje napisao da je dobro pomijesati 1 zlicu sode b.. sa 2 zlice sampona i time oprati kosu.navodno skida svu natalozenu necistocu od gelova,lakova i sl.
neke curke su probale i kazu da je super.
oho?

to zvuči cool..a budući da sam ja poblajhana iz nekog mi se razloga čini da bi mi to bilo mrak za još malo posvijetliti kosu..blesavo, znam
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 13:14   #71
Možeš ponešto naći i ovdje
Leeloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2004., 14:42   #72
sad kad je netko spomenuo skidanje taloga od gelova itd sa kose...znam da nema veze s domacim proizvodima, no bilo je u dm-u za kupit pred kojih mozda godinu-2, sampon od ja mislim neutrogene koj skida talog od lakova, gelova, smoga itd itd itd i fakat je bio odlican. u zadnje vrijeme ga ne vidim na policama...
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2004., 08:17   #73
Quote:
ezop kaže:
netko je ovdje negdje napisao da je dobro pomijesati 1 zlicu sode b.. sa 2 zlice sampona i time oprati kosu.navodno skida svu natalozenu necistocu od gelova,lakova i sl.
neke curke su probale i kazu da je super.
Ja probala, prije nego sto sam isla frizerki. Sisa me od rojdenja i rekla mi je:"Sta si radila sa svojom kosom super ti jeeee ".
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 22:05   #74
To je definitivno nesto najbolje sto sam ikada smuckala! Kosa mi je nakon toga super...i , spremna za nove preparate.
__________________
Think pink!
Alissa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2004., 20:04   #75
Wink Vas neobicni "beauty secret"

Prijateljica mi veli da ona koristi rolaids (kalcijumske 'bletice protiv zgaravice ) kad primjeti da bi joj prist mogao izaci na licu. Kaze da ih uzme 2-3 i da preko noci crveni otok nestane.

Imate li i vi neku neobicnu beauty rutinu?
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2004., 21:55   #76
ajme....mirakul...nestanu pristici....
a 'oce papa kanonizirati tu tvoju frendicu uskoro?
reci ti njoj da je i sperma ljekovita....zateze lice
uskasuknjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2004., 23:08   #77
huh, teško mi se sada nečeg posebnog sjetiti a što ove koke na modi već nisu rekle ili ne znaju

ali evo, kad dobijem osip po licu, navalu sitnih prištića, obloge od zelenog čaja mi pomažu. ili samo vrećica zelenog natopljena u toplu vodu. u nedostatku njega, kamilica u istoj varijanti

ah da i ona famozna "maska" za koju se zapalio cijeli forum obilno nanesem kremu na ruke i stopala i spavam sa pamučnim rukavicama/čarapicama (za stopala)
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2004., 01:49   #78
Quote:
LadyInRed kaže:

ah da i ona famozna "maska" za koju se zapalio cijeli forum obilno nanesem kremu na ruke i stopala i spavam sa pamučnim rukavicama/čarapicama (za stopala)
Pliz... osvježi mi pamćenje... koja maska!?

Nikada nisam probala, ali sam čula da je krema za hemoroide dobra za bubuljice...

Jel neko probao?!
Leeloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2004., 05:57   #79
Talking

Iz iskustva znam da mozete napraviti piling tijela sa pola solje brown secera. Totalno prirodno, bez aditiva i konzervansa, pa su i sanse da dobijete alergijsku reakciju virtualno na nistici.

A ako imate masnu kozu, piling tijela mozete napraviti tako da dodate malo svijezeg soka od grejpfruta u secer - potpuno prirodno i osvjezavajuce.

A za lice, mama mi je kazala, da je njena baka koristila kukurzno brasno kao piling sredstvo i nikad nije dobila duboke bore ili starcke pjege po licu. Imala je fino lice i u dubokoj starosti.
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2004., 08:33   #80
Quote:
Karmela kaže:

A za lice, mama mi je kazala, da je njena baka koristila kukurzno brasno kao piling sredstvo i nikad nije dobila duboke bore ili starcke pjege po licu. Imala je fino lice i u dubokoj starosti.
Ovo je i moj beauty secret prenesen od bake.

Lice k'o dječja guza, fakat.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.