Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2009., 13:15   #2041
Quote:
Fazlija kaže: Pogledaj post
U konacnici Vrhunska stvarnost jeste iznad dobrog i loseg, ali ako polazna praksa to relativizira, onda je utemeljena u nemoralnosti i gluposti. Kao sto rekoh, najlakse je tudjom glavom gloginje mlatiti. Lako je drugoga zrtvovati. Ali to vodi zatvaranju, oholosti, proizlazi iz neznanja, uvecava neznanje i vodi u propast.



AM je imala sukob s komunistickom vladom jedne pokrajine u Indiji, a kasnije i sa cijelom indijskom vladom u kojoj su ti isti komunisti bili koalicioni partneri (prije 35 godina doduse). Ali duhovna praksa AM je cvrsto utemeljena na moralnim pravilima (yama i niyama) koja svatko moze provjeriti i vidjeti kakva jesu. AM ne zagovara ubijanje drugih i zrtvovanje drugih. Stovise, zagovara suosjecanje i sluzenje drugima, cak i zivotinjama i biljkama, a ne iskoristavanje, ubijanje drugih bica za vlastitu duhovnu korist i dobitak. To se ne moze usporediti jer ovdje govorimo o duhovnoj praksi i moralu, a ne o vanjskom sukobu s vlastima ili nekom interesnom skupinom.

Sustav se tako postavi da prvo zagolica tastinu. To je nesto posebno, samo za izabrane, a izabrani ste vi. Onda, posto ste izabrani, mozete druge koji to nisu ubijati i iskoristavati. To je opravdanje zasto se i sami ti "izabrani" iskoristavaju, pa cak i ubijaju od clanova na visem stupnju. Ako hoces biti izabran, moras nesto zrtvovati itd. To je cijeli krug mentalne manipulacije i svojstven je svim fundamentalistickim, sektaskim i dogmatskim pravcima zasnovanim na nemoralu i praznovjerju. Nije tu sada uopce bitan sotonizam. Koristili su to svi dogmatici na svoj nacin, mehanizam je isti u armiji Crvenih Kmera, ili Svetoj Inkviziciji, svejedno. Nije tu sotonizam nista posebno. Moze se takva osoba naci i u najmiroljubljivijoj pacifistickoj organizaciji ljubitelja cvijeca i prirode.

Ali treba jasno vidjeti da li je rijec o osobnom ispadu nekog pojedinca, ili je to opca moralna struktura cijele organizacije. Ako barem neki sotonisti na ovom forumu potvrdjuju da je to obrazac po kojem djeluju i koji im uopce nije stran, onda u najmanju ruku mozemo pretpostaviti da postoje barem neki pravci s. koji su zasnovani na neznanju, nemoralu i praznovjerju. Usmjereni na iskoristavanje i zloupotrebu drugih u svoju sebicnu korist. Koliko je to korisno za vlastiti duhovni razvoj, zakljucite sami. Po meni je to nesto sto je utemeljeno na neznanju i vodi jos vecem neznanju.
Fazlija, nećemo tako da se igramo. Ja sam samo rekao da u mnogoim zemljama u štampi mogu da se nadju članci po kojima je Ananda Marga teroristička organizacija, da je povezana sa kriminalom i mnogim drugim društveno nedopustivim aktivnostima. Niisam rekao da je to tačno, ili da nije tačno., Rekao sam samo da se ti verovatno ne slažeš sa time, no to ne isključuje činjenicu da če neki recimo Engleski Fazlija na nekom forumu preneti neki takav članak i napljuvati AM. Sa čime se ti naravno ne bi složio. Pri tome ovde nemamo dokaza o nekim satanističkim zlodelima, relanim, a za Margu se uvek može potegnuti priča o pokušaju ubistva u Londonu. Bockanje bricom nedužnog indusa nije baš joginski, zar ne? I po čemu onda sad neki tekst bez ikakvih činjenica koje bi ga argmentovale, uz gomilu gluposti u njemu, jeste za zgražavanje nad nekakvim opasnim satanistima, a izjave ministra australijske vlade, od ove godine, koji povezuje Ananda Margu sa bombškim napadom na Hilton hotel, zbog govora indijskog premijera, sa Ananda margom koju naziva organizacijom militarističkih fanatika da ne budu nešto što bi neko ovde mogao da copy - paste i da onda oplete po Ananda Margi? Iloi ćeš reći da je i australijska vlada komunistička? I uopšte nije stvar u tome da li je to što govore o Ananda Margi tačno ili nije, ne rapsravljamo o otme. Stvar je u tome da ne možeš da olako popljuješ nekoga jer ti se svidja šta je napisano u maniru žute štampe, a da pri tome ignorišeš kad mnogo ozbiljniji izvori kritikuju Ananda Margu. Ili isti princip za sve, ili za nikoga ne važi. Tu nema i ne sme biti selektivnosti. Jednostavno nije pošteno i nije joginski.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 13:25   #2042
AM nije org. koja bi kao dio svoje duhovne prakse imala ubijanje ljudi ili navodjenje na samoubojstvo i sl. Na sotonistickom blogu se moze procitati o zrtvovanju ljudi i zivotinja, TV prilog govori o navodjenju na samoubojstvo, postoje ljudi koji na ovom forumu objasnjavaju da treba zrtvovati zivotinje za trening, a onda i ljude, da je sve to iznad dobra i zla itd. Mislim da su to bitne razlike nego sukobi nozevima i mocugama clanova AM i komunista u Indiji. Pri cemu netko pogine s jedne i s druge strane, ali to ne znaci da su clanovi AM zrtvovali komunisticke aktiviste u vjerskom obredu?! Ne kazem da je sav s. takav, jer niti ne poznam tu scenu, ali iz svega proizlazi barem to da neki pravci i skole doista zagovaraju takvu praksu.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 13:33   #2043
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Moja ćerkica ima veliku lutku, zovemo je Ćelo jer je bez kose.
I kad napravi neki nered po kući, mi ju pitamo:
- "Tko je to uradio, je li?!" - a ona ka iz topa:
- "Ćelo!"
Mala je rođena političarka...malu za Predsjednicu!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 14:17   #2044
Quote:
Fazlija kaže: Pogledaj post
AM nije org. koja bi kao dio svoje duhovne prakse imala ubijanje ljudi ili navodjenje na samoubojstvo i sl. Na sotonistickom blogu se moze procitati o zrtvovanju ljudi i zivotinja, TV prilog govori o navodjenju na samoubojstvo, postoje ljudi koji na ovom forumu objasnjavaju da treba zrtvovati zivotinje za trening, a onda i ljude, da je sve to iznad dobra i zla itd. Mislim da su to bitne razlike nego sukobi nozevima i mocugama clanova AM i komunista u Indiji. Pri cemu netko pogine s jedne i s druge strane, ali to ne znaci da su clanovi AM zrtvovali komunisticke aktiviste u vjerskom obredu?! Ne kazem da je sav s. takav, jer niti ne poznam tu scenu, ali iz svega proizlazi barem to da neki pravci i skole doista zagovaraju takvu praksu.
Kako znaš da je to blog nekog sotoniste? To može biti blog i lokalnog ultra-desnog katolika koji to piše jer misli da se time bori za Hrvatsku i Krista? Nepostoji ni jedan dokaz o nekom zločinu, pa ipak ti govoriš kao da je to jasna činjenica. Sa druge strane stalno govoriš da je Margau sukobu sa komunistima što nije tačno. Komunisti su bili samo u Zapadnom Bengalu. marksisti preciznije, a Marga je bila u sukobu sa vladom Indire Gandi. I bockanje bricom se dogodilo u Engleskoj, ne u Indiji. A bombaški napad na Hilton u Australiji, a ne u Indiji. Dakle to su konkretne stvari kriminalne prirode pri čemu ćep ti imati hiljadu opravdanja za AM, a istovremeno ćeš baciti drvlje i kamenje na neke imaginarne sotoniste za koje se ne zna ni da li postoje, a kamoli da su uradili bilo šta kriminogeno? I gde je tu logija da to što kad se članovi Ananda Marge late malo kalašnjikova pa po tvojim rečima "netko pogine s jedne i s druge strane" to je onda normalno, a napisi na nekom blogu za koji se nema pojma ni da li ima neke veze sa bilo kojim realnim sotonistom su nešto strašno? Potsetiću te, ne postoji ni jedan jedini dokaz o organizovanim ritualnim ubistvima u svetu. Fikcija. Urbana legenda. Ubistva koja su počinili članovi Ananda Marge su realnost. I kakav je to onda aršin da su imaginarni sotonisti za koje sene zna da su počinili i jedan jedini ozbiljan zločin neko koga ćeš popljuvati, a Ananda Marga da je za tebe skup svetaca koji eto ponekad nekog ubiju ili dignu u vazduh, ali su u načelu savršeno kul likovi i dobrice? Nešto tu meni ne štima, zar ne?
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 14:28   #2045
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
^^koliko sam skužio....
....možda ti se ne činim zbunjenim, al fakat sam sa tf: izrazom na licu.
"Temelj nase vjere je zivot i zivljenje, sloboda, jednakost i tolerancija". - mislim da je to u redu, samo mislim da u toj priči nije moguće osigurati to svima. Netko mora u tome biti žrtva (žrtvovan na način da ne živi svoju slobodu, jednakost) da bi ovo gore funkcioniralo. Možda taj temelj vrijedi samo za braću i sestre (u to se ne uklapaju ovi sa zakonima koji ograničavaju slobodu)?? Možda.

Valjda ima netko tko nam može svima to malo bolje pojasniti

Zadnje uređivanje jumpis : 26.10.2009. at 14:56.
jumpis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 14:36   #2046
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
To im je jedna od primarnih okupacija. Ako i ima rješenja ja još nisam na njih naletio.

Jedno do rješenja nudi i Castaneda ako njegova djela ne smatraš fikcijom.
U prijevodu rješenja se traže...

Što Castaneda nudi kao rješenje?
jumpis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 14:42   #2047
Quote:
Vještac kaže: Pogledaj post
Savršenstvo, mir, vječnost.

Nema čovječanstva.

Nema Tore, Nema Biblije, Nema Kurana Časnog.

Nema - religije.

Ni ovoga foruma. Ni moderatora.
Na koji način može sotonizam pomoći na putu prema savršenstvu? Kako to savršenstvo izgleda(osim ovoga što gore piše, valjda postoji još nešto)?
jumpis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 14:52   #2048
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Demonomantija se bavi pozicioniranjem u paklu, u kojem demonomant verje da će otići i želi tamo izmedju ostaloga da bude na što boljem mestu, a sotonista se bavi besmrtnošću jer mu je cilj besmrtnost na ovom svetu. To je ideal tradicionalnog sotonizma, kako se to tehnički radi nisam lud da pričam. Jeste kriminalna radnja, ali ne i u smislu da bi se to moglo dokazati na sudu. Dakle stvar jeste moralno neprihvatljiva, za većinu, ali je čisto okultne prirode.
Jel mi možeš objasnit (PM?) "nisam lud da pričam". Neki se smiju kad se govori da u toj priči netko treba da plati (to je za mene isto žrtvovanje ili sam krivo shvatio između redaka).
jumpis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 18:53   #2049
Quote:
jumpis kaže: Pogledaj post
Jel mi možeš objasnit (PM?) "nisam lud da pričam". Neki se smiju kad se govori da u toj priči netko treba da plati (to je za mene isto žrtvovanje ili sam krivo shvatio između redaka).
Izvini, ali ne bih da objašjavam. Ne znam koliko je ta metafora sa plaćanjem podesn, možda pre ona koja kaže da dok jednom ne osmrkne drugom ne svane...
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 19:46   #2050
Quote:
jumpis kaže:
Valjda ima netko tko nam može svima to malo bolje pojasniti
nekad su ovdije bili dežurni sotonisti, sad ih nema više .
mene i dalje zanima dali se ljudske žrtve prinose dobrovoljno ili ne? (dakle, ako se prinose danas, dali se čovjek dobrovoljno prijavi za to)
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 19:50   #2051
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Izvini, ali ne bih da objašjavam. Ne znam koliko je ta metafora sa plaćanjem podesn, možda pre ona koja kaže da dok jednom ne osmrkne drugom ne svane...
razumio. Tvoja je metafora primjerenija, priznajem
jumpis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 19:55   #2052
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
nekad su ovdije bili dežurni sotonisti, sad ih nema više .
mene i dalje zanima dali se ljudske žrtve prinose dobrovoljno ili ne? (dakle, ako se prinose danas, dali se čovjek dobrovoljno prijavi za to)
nekad su ovdije bili dežurni sotonisti, sad ih nema više .

ja mislim da su neki svojevoljno spremni biti prineseni kao žrtva, ali mi se ne čini da je taj netko svečenik, već netko iz mase
jumpis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 21:39   #2053
Quote:
Frater HPK kaže:
Kako znaš da je to blog nekog sotoniste? To može biti blog i lokalnog ultra-desnog katolika koji to piše jer misli da se time bori za Hrvatsku i Krista?
Moram priznati da nisam upucen u tu scenu, ali meni se ovo ne cini kao blog katolickog provokatora, nego kao blog (ustvari obavlja ulogu sluzbene stranice) jednog sotonistickog bratstva: http://mysteriumaloim.blog.hr/ To ne znaci da su svi pravci s. takvi, ali eto, u najmanju ruku ima i takvih smjerova u sotonizmu.

Quote:
Frater HPK kaže:
Nepostoji ni jedan dokaz o nekom zločinu, pa ipak ti govoriš kao da je to jasna činjenica.
Ne, srecom nema zlocina, ali ima vrlo nadahnutih opisa i preporuka obrednog zrtvovanja ljudi (da budem jasan, nije s. jedinstven po tome, ima takvih obreda propisanih i u Vedama... ali tantra srednjeg puta i na to gleda kao na pseudo-religijsku praksu zasnovanu na praznovjerju i neznanju). Ima nadahnutih opisa relativizacije morala i opravdavanja nemorala. Ima na ovom forumu ljudi koji to ne opovrgavaju nego jos i potvrdjuju... pa sve u svemu osobno dozivljavam s. kao neki oblik avidya tantre. Nije to nista novo, ima takvih smjerova unutar lijeve (vama) tantre koliko god hoces. Mene ne sablaznjuje postojanje toga, nego samo kazem da je to filozofski i duhovno ograniceno, a drustveno stetno. Nista vise.

Ako zelis razgovarati o Ananda Marzi molim te da predjes na hinduizam (kad vec ne postoji tema boljeg naziva). Potpuno je bespredmetno usporedjivati socijalne sukobe u koje je bila upetljana Marga s duhovnom praksom bilo koje druge skole. To je logicka besmislica. Mozemo samo usporedjivati duhovnu praksu jedne skole s duhovnom praksom druge skole, ili moral jedne i moral druge, ili filozofsko ucenje jedne i filozofsko ucenje druge skole, a ne duhovnu praksu jedne i socijalnu povijest druge. To je logicka pogreska i na takav nacin ne mozemo razumno razgovarati. Nije problem sto ti s. usporedjujes s AM, nego sto to cinis na logicki neutemeljen i nedosljedan nacin.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 22:04   #2054
Quote:
jumpis kaže:
ja mislim da su neki svojevoljno spremni biti prineseni kao žrtva, ali mi se ne čini da je taj netko svečenik, već netko iz mase
aha, onda mi je to ok. ja sam dobio dojam da oni otimaju ljude i slično....

p.s. ti si sotonist ili? na dežurne sam mislio na hunta i innocent koji su tu odgovarali na dosta pitanja stručno, ak se to može tak nazvat
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 22:33   #2055
Quote:
jumpis kaže: Pogledaj post
Što Castaneda nudi kao rješenje?
A ono, kužiš, bježiš da te Orao ne pojede
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 22:59   #2056
Quote:
Fazlija kaže: Pogledaj post
Moram priznati da nisam upucen u tu scenu, ali meni se ovo ne cini kao blog katolickog provokatora, nego kao blog (ustvari obavlja ulogu sluzbene stranice) jednog sotonistickog bratstva: http://mysteriumaloim.blog.hr/ To ne znaci da su svi pravci s. takvi, ali eto, u najmanju ruku ima i takvih smjerova u sotonizmu.

Ne, srecom nema zlocina, ali ima vrlo nadahnutih opisa i preporuka obrednog zrtvovanja ljudi (da budem jasan, nije s. jedinstven po tome, ima takvih obreda propisanih i u Vedama... ali tantra srednjeg puta i na to gleda kao na pseudo-religijsku praksu zasnovanu na praznovjerju i neznanju). Ima nadahnutih opisa relativizacije morala i opravdavanja nemorala. Ima na ovom forumu ljudi koji to ne opovrgavaju nego jos i potvrdjuju... pa sve u svemu osobno dozivljavam s. kao neki oblik avidya tantre. Nije to nista novo, ima takvih smjerova unutar lijeve (vama) tantre koliko god hoces. Mene ne sablaznjuje postojanje toga, nego samo kazem da je to filozofski i duhovno ograniceno, a drustveno stetno. Nista vise.

Ako zelis razgovarati o Ananda Marzi molim te da predjes na hinduizam (kad vec ne postoji tema boljeg naziva). Potpuno je bespredmetno usporedjivati socijalne sukobe u koje je bila upetljana Marga s duhovnom praksom bilo koje druge skole. To je logicka besmislica. Mozemo samo usporedjivati duhovnu praksu jedne skole s duhovnom praksom druge skole, ili moral jedne i moral druge, ili filozofsko ucenje jedne i filozofsko ucenje druge skole, a ne duhovnu praksu jedne i socijalnu povijest druge. To je logicka pogreska i na takav nacin ne mozemo razumno razgovarati. Nije problem sto ti s. usporedjujes s AM, nego sto to cinis na logicki neutemeljen i nedosljedan nacin.
Meni taj blog deluje kao produkt nekih mladjih osoba, a činejnica da koriste 616 umesto 666 govori da je u pitanju nešto veoma friško. 616 je umesto 666 obelodanjeno na osnovu pronadjenog rukopisa rekativno skoro. Stvar je u tome da ja pokušavam na nešto sasvim drugo da ti skrenem pažnju. Za vreme segregacije ako bi na Jugu Amerike u nekom gradu čuli da je par stotina kilometara u drugom gradu silovana belkinja, te da je neko rekao da to "mora da je uradio crnac", oni bi popalili crnačke kuće u tom gradu i usput obesili par crnaca "jer svi su oni isti". Neko je negde nešto rekao i ti se odmah hvataš za to govoreći da je to nešto "sigurno loše". Satanizam nije jednoobrazna kategorija, a 95% sajtova su napravili tinejdžeri i iza toga nestoji ništa ozbiljno. Ali nije bitno, ti po pravil unadješ neku "crnomagijsku" grupu da im prikačiš stvari koje oni nisu nikad radili. To si i ranije radio, a u pitanju su bili ljudi iz Zagreba koje ja poznajem i sa kojima sam radio. Ništa od onoga što si tvrdio jednostavno nije nešto što su oni ikada radili, ili bi radili. Znam ljude i zato to mogu da kažem.
Nije uopšte stvar da mi pričamo o Margi ovde. Niti je cilj da je ocrnimo. Ja govorim o tvom pristupu materiji koji je takav da ćeš Margi sve opravdati, a vidim da sad polako postaješ i agresivan, dok ćeš kod drugih videti neko hipotetičko i imaginarno "zlo". To je jako loš mentalni model. A što se tiče poredjenja zločina nema satanističkih ubistava. Marginih ima. Ubistvo je podjednako loše, da li je neko nekog ubio žrtvovaši ga, ili ako ga Margini sledbenici izbodu nožem ili roknu iz kalaša. Bar je sa moje tačke gledišta to isto. Dakle nije bitno šta ko priča, bitno je šta ko radi. Voćka se po plodovima poznaje, a ne po reklami koja ide na TV.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 23:55   #2057
Quote:
Fazlija kaže: Pogledaj post
AM nije org. koja bi kao dio svoje duhovne prakse imala ubijanje ljudi ili navodjenje na samoubojstvo i sl. Na sotonistickom blogu se moze procitati o zrtvovanju ljudi i zivotinja, TV prilog govori o navodjenju na samoubojstvo, postoje ljudi koji na ovom forumu objasnjavaju da treba zrtvovati zivotinje za trening, a onda i ljude, da je sve to iznad dobra i zla itd. Mislim da su to bitne razlike nego sukobi nozevima i mocugama clanova AM i komunista u Indiji. Pri cemu netko pogine s jedne i s druge strane, ali to ne znaci da su clanovi AM zrtvovali komunisticke aktiviste u vjerskom obredu?! Ne kazem da je sav s. takav, jer niti ne poznam tu scenu, ali iz svega proizlazi barem to da neki pravci i skole doista zagovaraju takvu praksu.
Uopće ne shvataš...nema dobra i zla. Netiče se to samo ubijanja već svega. Možeš postupat na svojoj razini samo.
Kad Vulkan izbije i zapali narod nije to ni dobro ni loše...to je prirodni potencijal. Samo u strahu je neznanje. Umiranje je neophodni dio prirode i zapravo je elementarno stanje.

Ako Sotonist želi besmrtnost fizičku pa sretan mu put. Pakao ove ravni je za paklene ljude...
Ako si ti zaštitar života, pa sretan ti put. Štitiš svoj stav kao što i Sotonist svoju besmrtnost i svoj život.
Ako ja mislim da je život bolji od smrti, trebam li svima poželiti isto? Ima ljudi koji su uvjereni da čine dobro pa bi da svi čine isto tako. Shvati prirodu.
Danas je popularno živjeti, a očito i gladovati i patiti...
Mnoga djeca su pijuni, stvorena iz neznanja, straha...takav će ljudski svijet i biti pod krinkom životne iskre umirat će se u većim razmjerama nego ikada. Jeli to životna filozofija? Gdje je problem?

Zadnje uređivanje Ramzes13 : 27.10.2009. at 00:03.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 01:25   #2058
Quote:
Ne tako davno pročitala sam Jungovu knjigu 'Odgovor Jobu' i mjesto da mi je odgovorila na neka pitanja, ona mi je dtvorila mjesto za nove dileme, jedna od njih je - ako je Bog svemoguć zašto jednostavno ne uništi Sotonu? Jer prema kršćanskom tumačenju Sotona je zlo, Bog je dobar.. ali ja mislim da nije tako dobar kad pušta Sotonu da živi.. ili Sotona nije tako bad guy da ga treba uništiti
Zato jer je jedina, ili jedna od 'jedinih', stavka bliska krajnjem dosegu ljudske osvještene, racionalne perceptivnosti koja može uzeti u obzir postojanje nečega poput Boga bez da probudi ovakva čovjeku sasvim logična i potkrijepljena (tautološki, možda) pitanja to da se radi o omniprisutnosti gdje ono jest sila lanaca reakcija ili sve u svemu zbog toga što svako drugo definiranje vrhovnog bića koje kreće od čovjeka, pa tako i ono kršćanstva te sve što uz to dolazi, je otrovna tvorevina mašte iz vlastitih potreba i sasvim je jasno da posjeduje niz nekonzistentnosti koje auto-isključuju bilo što napisano ili rečeno u tome kao postojećem, no to što je nekome u samom početku jasno (kao što netko odmah otkrije da druga osoba laže ili blefira, a nekome treba malo dulje), drugima postane kasnije, a neki nikad ne shvate, druga je tema.
Decadent Sympozium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 08:37   #2059
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
aha, onda mi je to ok. ja sam dobio dojam da oni otimaju ljude i slično....

p.s. ti si sotonist ili? na dežurne sam mislio na hunta i innocent koji su tu odgovarali na dosta pitanja stručno, ak se to može tak nazvat
ne znam, ja samo imam mišljenje o tomu (takav sam dojam stekao). Nisam sotonist ali nekako želim probati razumjeti
jumpis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 10:42   #2060
Quote:
Frater HPK kaže:
Neko je negde nešto rekao i ti se odmah hvataš za to govoreći da je to nešto "sigurno loše". Satanizam nije jednoobrazna kategorija, a 95% sajtova su napravili tinejdžeri i iza toga nestoji ništa ozbiljno.
Ocito ne shvacas. Meni uopce nije bitan stonizam, i shvacam da je to siroka scena, jednako kao i tantra. Ne mozes reci da su svi isti, niti to pokusavam reci. Ono sto tvrdim, jednako kao i za tantru, jeste da nesumnjivo postoje crnomagijski pravci i nista vise. Koliki je udio njih u s. to je drugo pitanje i o tome mozemo razgovarati. Ne pratim tu scenu i stvarno ne znam niti koje su sve skole i pravci prisutni, a kamo li kakvo im je ucenje. Stoga se ne moze samo reci, sve je to djecurlija, nema tu nista, sve je to urbana legenda. Jednako kao sto se ne moze niti reci sve je to crna magija. No tvoja opcenita apologetika sotonizma u cijelosti (iako to nije cjelovit sustav i ima mnogo pravaca, skola i smjerova) ne otvara prostora za kvalitetnu raspravu o tome, ne daje mogucnost da se razgovara o pojedinim skolama i njihovim ucenjima i vidi tko je tko na toj sceni. Takodjer niti povlacenje sotonista iz rasprave o toj temi nije poticajno za produbljivanje rasprave. Dakle...?

Quote:
Frater HPK kaže:
Ali nije bitno, ti po pravil unadješ neku "crnomagijsku" grupu da im prikačiš stvari koje oni nisu nikad radili. To si i ranije radio, a u pitanju su bili ljudi iz Zagreba koje ja poznajem i sa kojima sam radio. Ništa od onoga što si tvrdio jednostavno nije nešto što su oni ikada radili, ili bi radili. Znam ljude i zato to mogu da kažem.
Sto god to bilo, nisi dovoljno dobro objasnio da bih ti ista smisleno mogao odgovoriti?! A osim toga, ne uklapa se niti u ovu temu. Ako bi mogao rasclaniti tu misao i dati vise podataka, mozda bih mogao imati o tome neki stav?

Quote:
Frater HPK kaže:
Nije uopšte stvar da mi pričamo o Margi ovde. Niti je cilj da je ocrnimo. Ja govorim o tvom pristupu materiji koji je takav da ćeš Margi sve opravdati, a vidim da sad polako postaješ i agresivan, dok ćeš kod drugih videti neko hipotetičko i imaginarno "zlo". To je jako loš mentalni model. A što se tiče poredjenja zločina nema satanističkih ubistava. Marginih ima. Ubistvo je podjednako loše, da li je neko nekog ubio žrtvovaši ga, ili ako ga Margini sledbenici izbodu nožem ili roknu iz kalaša. Bar je sa moje tačke gledišta to isto. Dakle nije bitno šta ko priča, bitno je šta ko radi. Voćka se po plodovima poznaje, a ne po reklami koja ide na TV.
Stvarno nemam nista protiv da pricamo o Margi, cak niti na ovoj temi, posebno ako je vezano za temu (sotonizam). Spreman sam svakome odgovoriti na sva pitanja. Ali ono sto jeste logicka pogreska (i tako se ne moze kvalitetno voditi rasprava o bilo cemu) jeste da usporedjujes politicke sukobe Marge i duhovnu praksu sotonista (opcenito, cak niti neke pojedine skole sotonizma). To je nekvalitetno vodjena rasprava i ne vodi nicemu. Procitaj na forumu o filozofiji uvodne upute o logickim pogreskama, pa ces naci preporuke o ispravnom vodjenju rasprave. Dakle, mozemo samo usporedjivati ideologiju jedne i druge skole, bez obzira bila to Marga i sotonizam, ili Katolicka crkva i buddhizam. Ne mozemo usporedjivati psihologiju buddhizma i socijani nauk Crkve, to dvoje ne ide zajedno, ne moze se usporedjivati psihologija i socijalni nauk bilo cega. Moze se jedino usporedjivati psihologija i psihologija, i socijalni nauk i socijalni nauk. Dakle, obredna ubojstva u sotonizmu (cak i ako su samo simbolicka) spadaju u duhovnu praksu, a ne su socijalni program s. To znaci da se mogu usporedjivati samo sa duhovnom praksom... Marge, ako bas hoces.

Politicki sukobi Marge spadaju u njezino socijalno i politicko djelovanje i nikako se ne mogu usporedjivati sa duhovnom praksom bilo koje druge skole, nego samo sa socijalnim i politickim djelovanjem nekog drugoga. Nadam se da sam ti objasnio problem koji vidim u ovako postavljenoj raspravi. Ako zelis, otvori temu o socijalnom radu Marge, pa cemo tamo o tome. Ne zelim vise objasnjavati osnovne pojmove logike, niti se ljutim... zao mi je sto mislis da sam agresivan, ali samo zelim ukazati da si pogresno postavio svoja polazista u raspravi.

Quote:
Ramzes13 kaže:
Uopće ne shvataš...nema dobra i zla. Netiče se to samo ubijanja već svega. Možeš postupat na svojoj razini samo.
Kad Vulkan izbije i zapali narod nije to ni dobro ni loše...to je prirodni potencijal. Samo u strahu je neznanje. Umiranje je neophodni dio prirode i zapravo je elementarno stanje.
Ne mozes se usporedjivati sa prirodom. Niti je to uopce pitanje dobra i zla kao metafizickih kategorija. Pitanje je odnosa prema drugima. Kakav je to odnos u kojem druge smatramo podloznima sebi, koji ohrabruje iskoristavanje drugih, mucenje, ubijanje zivotinja, ljudi... Kakva ce se svijest i etika razviti u osobe koja gaji takav stav? To vodi zatvaranju od svijeta, a ne sirenju. Vodi jacanju oholosti, umisljenosti, opijenosti samovelicinom. Od prevelike umisljenost prijeti mogucnost pada, i nista vise. Od iskoristavanja i povredjivanja drugih prijeti siranje patnje u svijetu. Nemam moralnih osuda za nista u svijetu. Vi ste proizvod Svemira kao i bilo sto drugo, samo koliko je to sukladno ljudskoj prirodi? Imam samo psiholoskih i socijalnih prijepora, nista vise.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.