Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2009., 22:36   #21
Quote:
GODSPEED kaže: Pogledaj post
. KUNG FU WU SHU je pojmovi koji označavaju vrhunski izučenu borilačku vještinu.
Nama poznata borilacka vjestina koja prakticira efektivnije udarce nogom
Hvala na informacijama
4L0n3.l33t is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 22:37   #22
Quote:
GODSPEED kaže: Pogledaj post
Dobro došao u svijet zaljubljenika u borilačke vještine...
Hvala!
4L0n3.l33t is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 22:41   #23
Quote:
ryu kaže: Pogledaj post
bruce lee nije kung fu nego jeet kune do(Way of the Intercepting Fist),temelji se najvise na spontanosti u borbi. ima tu nekaj,govorio je da covjek treba biti u borbi spontan a ne programirani robot ko u karateu i ostalim vjestinama,znaci znati se prilagoditi na odredenu situaciju i jednostavno reagirati, jer ako si u karateu naucio uvijek isto, sto ako protivnik upotrijebi nesto drukcije na sto ti nemas odgovor
ps: Bruce lee je u pocetcima bio praktikant kung fu wing chun tehnike, pri kraju karijere stvorio je novu b.v. jeet kune do tj. danasnji mma(nije ista b.v., slicne su zbog kombiniranja vise b.v. da se postigne ultimatum)
4L0n3.l33t is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 22:44   #24
Jel ko od vas meditira? Ko od vas trenira kung fu wing chun?
4L0n3.l33t is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 23:12   #25
Quote:
4L0n3.l33t kaže: Pogledaj post
Jel ko od vas meditira? Ko od vas trenira kung fu wing chun?
Pa kad radiš forme, to ti je jedna vrsta specijalizirane meditacije.
Croa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 18:00   #26
Ali u biti i ne rasciscava um, koriste se za povecanje koncentracije i snage (bar po onome sto ja radim)
4L0n3.l33t is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 18:39   #27
Quote:
4L0n3.l33t kaže: Pogledaj post
Ali u biti i ne rasciscava um, koriste se za povecanje koncentracije i snage (bar po onome sto ja radim)
Daj mi molim te objasni kako forme utjecu na povecanje snage.
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 22:38   #28
snage uma?
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 00:07   #29
Quote:
Jericho kaže: Pogledaj post
snage uma?
Pa di tu razvijas snagu uma daj mi reci? Ucis se koordinaciji i kvalitetnom povezivanju pokreta, eventualno dobijes na eksplozivnosti nakon godina rada.
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 00:49   #30
Quote:
Gyonin kaže: Pogledaj post
Daj mi molim te objasni kako forme utjecu na povecanje snage.
Itekako utjecu! Forme jacaju kompletnu tjelesnu strukturu (misice, ligamente, tetive, kosti), a također poboljsavaju ravnotezu, koncentraciju i kordinaciju pokreta, te se njima vjezba i pravilno disanje. Tokom izvođenja forme, prije svega se jacaju noge, i to raznim stavovima (npr. jahaci stav, stav macka itd.) određenom raspodjelom tezine tijela na pojedinu nogu. Bez jakih nogu nema dobrog kung fu-a (to se odnosi i na tai chi quan). Vjezbanje forme se moze dodatno otezat sporim izvođenjem..

vise o formama:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...4&postcount=98
__________________
We are shaping the future!
enerchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 16:47   #31
Smile

Quote:
enerchi kaže: Pogledaj post
Itekako utjecu! Forme jacaju kompletnu tjelesnu strukturu (misice, ligamente, tetive, kosti), a također poboljsavaju ravnotezu, koncentraciju i kordinaciju pokreta, te se njima vjezba i pravilno disanje. Tokom izvođenja forme, prije svega se jacaju noge, i to raznim stavovima (npr. jahaci stav, stav macka itd.) određenom raspodjelom tezine tijela na pojedinu nogu. Bez jakih nogu nema dobrog kung fu-a (to se odnosi i na tai chi quan). Vjezbanje forme se moze dodatno otezat sporim izvođenjem..

vise o formama:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...4&postcount=98
TO!!
4L0n3.l33t is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 17:16   #32
Jel mi moze neko reci neke dobre vjezbe za povecanje snage cjelokupno (zglobovi, ruke , noge, trbusni)..
Hvala unaprijed
4L0n3.l33t is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 17:42   #33
Quote:
4L0n3.l33t kaže: Pogledaj post
Jel mi moze neko reci neke dobre vjezbe za povecanje snage cjelokupno (zglobovi, ruke , noge, trbusni)..
Hvala unaprijed
Upiši u google teretana forum i klikni na prvi link koji ti izbaci.

A za doma nije nikad loše raditi trbušnjake, sklekove (na šakama, prstima, normalne, ruke široko, ruke usko, sa pljeskom, na jednoj ruci, na jednoj nozi...), čučnjeve, podizanja na prste, zgibove, vijače, skokovi sa čučnjem i varijacijom skleka (marinac!?)...
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 13:53   #34
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Upiši u google teretana forum i klikni na prvi link koji ti izbaci.

A za doma nije nikad loše raditi trbušnjake, sklekove (na šakama, prstima, normalne, ruke široko, ruke usko, sa pljeskom, na jednoj ruci, na jednoj nozi...), čučnjeve, podizanja na prste, zgibove, vijače, skokovi sa čučnjem i varijacijom skleka (marinac!?)...
je,sve su to odlicne vjezbe ...zakon plus ubatiti trcanje i sta ce ti vise
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 14:09   #35
Quote:
4L0n3.l33t kaže: Pogledaj post
Jel mi moze neko reci neke dobre vjezbe za povecanje snage cjelokupno (zglobovi, ruke , noge, trbusni)..
Hvala unaprijed

Zgibovi, varijacije sklekova, varijacije čučnjeva, varijacije trbušnjaka, i kombinacije svega već navedenog.

Trčanje, pogotovo cross, u prirodi, na terenima s puno uzbrdica, HIIT.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 00:15   #36
Quote:
karakteran kaže: Pogledaj post
ako te zanima kvalitetna samoobrana onda judo i (ili) bjj.
to su vrlo zahtjevni, grubi sportovi i nisu za žene. za cure su karate i aikido.
Najbolji savjet na ovom forumu. Jedino nije za žene...
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 00:33   #37
Quote:
4L0n3.l33t kaže: Pogledaj post
Jel ko od vas meditira? Ko od vas trenira kung fu wing chun?
Ja nekih 2-3 mj,i odusevljen sam
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 17:26   #38
trebaš sebe naći u borilačkoj vještini, možeš počet s karateom a završit na judu..upiši se na taekwondo, karate pa probaj..ako ti se ne svidi odi dalje..mlad si i ako sad kreneš za 5/6 godina ćeš puno toga postić..moja preporuka taekwondo..pogledaj malo demonstracije(Ktigers,Taepoong,Hallelujah) sigurno će ti se svidjet
SinKeun is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 23:10   #39
Quote:
SinKeun kaže: Pogledaj post
trebaš sebe naći u borilačkoj vještini, možeš počet s karateom a završit na judu..upiši se na taekwondo, karate pa probaj..ako ti se ne svidi odi dalje..mlad si i ako sad kreneš za 5/6 godina ćeš puno toga postić..moja preporuka taekwondo..pogledaj malo demonstracije(Ktigers,Taepoong,Hallelujah) sigurno će ti se svidjet
Prepusti njemu da sam izabere, nemoj mu nametati svoj izbor. Zašto bih se njemu svidjelo ono što se tebi sviđa? Ne podcjenjujem tvoj izbor ali on je tvoj a ne NJEGOV.
GODSPEED is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 12:21   #40
ultimate fight!!!! borci slobodne borbe su najkompletniji,znaci imaju dobru boks tehniku,udarce nogom,parter ovo ono!! a ako zelis da si manga izvan ringa ima neka veština kojoj ja ne znam točno ime al je prebrutalna-uče te obranit se od više napadača istovremeno i tako
__________________
Kako oblikovati potpise
mihinho7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.