Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2011., 09:04   #61
A što bi ovo bilo???Tema za zgražavanje??
Naravno da postoji situacija opisana u uvodnom postu, također naravno da to nije pravilo..
U svim vjerskim knjigama piše svašta nešto i postoje ljudi koji su to doslovno shvatili a postoje i oni kojima to sve baš puno ne znači..
Zlostavljanje žena je nažalost prisutno u svim vjerama i nacionalnostima
Izvlačenje samo crnog iz jedne vjere i postavljanje istog kao teme, dakle i služi da se zgrozim...da zgrožena sam i ne bih trpila niti jedan udarac bičem...i što sad....ne bih trpila ni to da "rodim djece koliko Bog da tj, ne koristim zaštitu pri seksu" (po kršćanskom nauku) itditditd
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 09:18   #62
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Ali muslimanke su prve počele čerupati opizdinu, dok su kršćanke to radile samo kad bi dobile picajzle.
Evo podatka kojeg nisam znala dosad... Hvala

A glede teme i autorice, predlažem da pogledaš šta Michael Palin sa svojom svitom radi nekršćanima, pa onda pričaj o islamu.
Shuriken is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 12:19   #63
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Bez uvrede ikome, ali otkako sam pročitala autobiografiju Ayaan Hirsh Ali ježim se na takve. A ako je vjerovati ženi koja je isprobala Islam (onaj pravi) na svojoj koži, a mene je uvjerila, onda svaka čast onoj koja se svojevoljno upusti u to...
Potpis

Jedino mogu dodati ovo:

"The great unmentionable evil at the center of our culture is monotheism. From a barbaric Bronze Age text known as the Old Testament, three anti-human religions have evolved – Judaism, Christianity, and Islam. These are sky-god religions. They are, litereally, patriarchal – God is the Omnipotent Father – hence the loathing of women for 2,000 years in those countries afflicted by the sky-god and his earthly male delegates."
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 13:19   #64
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Bez uvrede ikome, ali otkako sam pročitala autobiografiju Ayaan Hirsh Ali ježim se na takve. A ako je vjerovati ženi koja je isprobala Islam (onaj pravi) na svojoj koži, a mene je uvjerila, onda svaka čast onoj koja se svojevoljno upusti u to...
potpis na ovo

pogotovo kad sam iskusis zajednicu ´pravih´ muslimana pocnes se bojati jebote
tek onda shvatis da su nasi bosnjacki muslimani male bebe naspram ovih
jer ipak su ljudi na nasim prostorima predugo pod utjecajem multikulti titoizma
tako da ove djeve ovdje, koje su ulovile fine bosance muslimane, samo naprijed
ali to je neusporedivo sa marokancima, iracanima i slicno
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 13:23   #65
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Bez uvrede ikome, ali otkako sam pročitala autobiografiju Ayaan Hirsh Ali ježim se na takve. A ako je vjerovati ženi koja je isprobala Islam (onaj pravi) na svojoj koži, a mene je uvjerila, onda svaka čast onoj koja se svojevoljno upusti u to...
Taman je čitam. Potresna do bola.
Baš me zanima u kojem je opsegu takav pravi Islam rasprostranjen.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 14:22   #66
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Taman je čitam. Potresna do bola.
Baš me zanima u kojem je opsegu takav pravi Islam rasprostranjen.
Da su i dva sela, previše bi bilo.

Najjebenije mi je bilo što sam se kroz cijelu knjigu morala podsjećati da ta žena ne opisuje neka prošla vremena, nego jučer i danas.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 14:37   #67
Cure, pročitajte i "Djevica u kavezu" (Ayaan Hirsi Ali), bavi se tematikom Islama u Zapadnim zemljama i o (ne)integraciji muslimana.

Osobno, najgore iz knjige je meni bilo žensko prihvaćanje takve "kulture", odnosno žensko nametanje drugim ženama takvog obrasca ponašanja i pokoravanja.
Kužim da je to jedino za što su znale, ali u vražju mater, meni ne ide u glavu kako jedna majka može dozvoliti da njenoj kćeri naprave one strahote (mislim na genitalno sakaćenje) ako je ona sama to doživjela. Takve stvari ne mogu nikako opravdavatai kulturom jer to nije kultura.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 14:46   #68
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Da su i dva sela, previše bi bilo.
To da
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Cure, pročitajte i "Djevica u kavezu" (Ayaan Hirsi Ali), bavi se tematikom Islama u Zapadnim zemljama i o (ne)integraciji muslimana.
Hvala na preporuci.
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Osobno, najgore iz knjige je meni bilo žensko prihvaćanje takve "kulture", odnosno žensko nametanje drugim ženama takvog obrasca ponašanja i pokoravanja.
Kužim da je to jedino za što su znale, ali u vražju mater, meni ne ide u glavu kako jedna majka može dozvoliti da njenoj kćeri naprave one strahote (mislim na genitalno sakaćenje) ako je ona sama to doživjela.
S obzirom da se to sve skupa nije dešavalo u dalekoj dalekoj prošlosti i da je za svoju sredinu imala napredne roditelje, nikako ne mogu shvatiti kako netko može dopustiti da se to napravi njegovom djetetu.
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Takve stvari ne mogu nikako opravdavatai kulturom jer to nije kultura.
Kultura je definitivno neprikladna riječ. I veliki je izazov uvažavati nešto takvo kao dio tradicije.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 14:57   #69
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Cure, pročitajte i "Djevica u kavezu" (Ayaan Hirsi Ali), bavi se tematikom Islama u Zapadnim zemljama i o (ne)integraciji muslimana.
Imam je u planu.

Quote:
Osobno, najgore iz knjige je meni bilo žensko prihvaćanje takve "kulture", odnosno žensko nametanje drugim ženama takvog obrasca ponašanja i pokoravanja.
Kužim da je to jedino za što su znale, ali u vražju mater, meni ne ide u glavu kako jedna majka može dozvoliti da njenoj kćeri naprave one strahote (mislim na genitalno sakaćenje) ako je ona sama to doživjela. Takve stvari ne mogu nikako opravdavatai kulturom jer to nije kultura.
Meni je sve to prestrašno, kako je rekla Ruralna - potresno do bola... Da ne spomenem baku, onog kakoseonozove putujućeg učitelja Islama koji ju je skoro zatukao i razbio joj glavu (a majka ni da bi ), "prosvijećenog" oca koji je proda kao stoku... Jebate, treba preživjeti takav život... A koliko ih je još gorih sudbina, a koje nikada nisu naučile ni čitati ni pisati, a kamoli da su njihove priče ikada izašle na vidjelo...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 16:33   #70
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
potpis na ovo

pogotovo kad sam iskusis zajednicu ´pravih´ muslimana pocnes se bojati jebote
tek onda shvatis da su nasi bosnjacki muslimani male bebe naspram ovih
jer ipak su ljudi na nasim prostorima predugo pod utjecajem multikulti titoizma
tako da ove djeve ovdje, koje su ulovile fine bosance muslimane, samo naprijed
ali to je neusporedivo sa marokancima, iracanima i slicno
Fine bosance muslimane.

Znate li vi da njihove žene ( pričamo isključivo o vjernicima) za vrijeme mjesečnice moraju o tome šutiti, kao takve smatraju ih prljavim i nedostojnima da ulaze u džamije ili da klanjaju. Za vrijeme mjesečnice ona ne smije da posti.

Ukoliko tijekom sna vidi ono što vidi muškarac?" (tj., doživljaj seksualnog odnosa u snu), mora da se čim prije okupa.

Ukoliko žena ima kosu vezanu u pletenice ona ne smije da ju raspusti dok se pere , dok muškarcu se dozvoljava.

Žena ne smije da sudjeluje na dženazi - sahrana, pa npr. umru joj starci ona ih ne smije ispratiti na poslijednje počivalište..

Žene u Bosni sigurno neće biti kamenovane ali s obzirom na blaže primjenjivane vjerske zakone sigurno je jedno a to je da su samo zbog spola u podčinjenom položaju.

E sad hoće li neki Islamski bosanac primjenjivati zakone ili ne, to je samo njegova dobra volja, a vi živite u nesigurnosti, i recite da je to vaša velika ljubav.


Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Što je ovo? Test za forumske mazohistice?
Ma htjela sam da naše žene uvide da nije toliko strašno živiti sa hrvatom, koji nema ni stana ni kuće ni posla. Jebiga, barem im neće zalijepiti šamarčinu.
palčicaa is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.01.2011., 16:45   #71
Quote:
palčicaa kaže: Pogledaj post
Fine bosance muslimane.

Znate li vi da njihove žene ( pričamo isključivo o vjernicima) za vrijeme mjesečnice moraju o tome šutiti, kao takve smatraju ih prljavim i nedostojnima da ulaze u džamije ili da klanjaju. Za vrijeme mjesečnice ona ne smije da posti.

Ukoliko tijekom sna vidi ono što vidi muškarac?" (tj., doživljaj seksualnog odnosa u snu), mora da se čim prije okupa.

Ukoliko žena ima kosu vezanu u pletenice ona ne smije da ju raspusti dok se pere , dok muškarcu se dozvoljava.

Žena ne smije da sudjeluje na dženazi - sahrana, pa npr. umru joj starci ona ih ne smije ispratiti na poslijednje počivalište..

Žene u Bosni sigurno neće biti kamenovane ali s obzirom na blaže primjenjivane vjerske zakone sigurno je jedno a to je da su samo zbog spola u podčinjenom položaju.

E sad hoće li neki Islamski bosanac primjenjivati zakone ili ne, to je samo njegova dobra volja, a vi živite u nesigurnosti, i recite da je to vaša velika ljubav.

Ma htjela sam da naše žene uvide da nije toliko strašno živiti sa hrvatom, koji nema ni stana ni kuće ni posla. Jebiga, barem im neće zalijepiti šamarčinu.
Hoćeš ti prestati lagati?
Uostalom, sereš k'o foka za dženazu - žene ne smiju bit na UKOPU.
Uče tevhid, u džamiji, ili u za to predviđenoj prostoriji, i sasvim pristojno isprate svoje umrle.

Žene u Bosni NEĆE biti kamenovane, jer BiH nije islamska država.
U BiH je to protuzakonito. Nije to ničija "dobra volja".
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...

Zadnje uređivanje MelodyNine : 07.01.2011. at 16:57.
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 16:58   #72
Quote:
palčicaa kaže: Pogledaj post
Ma htjela sam da naše žene uvide da nije toliko strašno živiti sa hrvatom, koji nema ni stana ni kuće ni posla. Jebiga, barem im neće zalijepiti šamarčinu.
Naravno, zato je opće poznato da u Hrvatskoj nema zlostavljanih žena. Isuse koju hrpu sranja si napisala, to nije normalno.
Heliotrope is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 17:00   #73
Quote:
palčicaa kaže: Pogledaj post
Fine bosance muslimane.

Znate li vi da njihove žene ( pričamo isključivo o vjernicima) za vrijeme mjesečnice moraju o tome šutiti, kao takve smatraju ih prljavim i nedostojnima da ulaze u džamije ili da klanjaju. Za vrijeme mjesečnice ona ne smije da posti.

Ukoliko tijekom sna vidi ono što vidi muškarac?" (tj., doživljaj seksualnog odnosa u snu), mora da se čim prije okupa.

Ukoliko žena ima kosu vezanu u pletenice ona ne smije da ju raspusti dok se pere , dok muškarcu se dozvoljava.

Žena ne smije da sudjeluje na dženazi - sahrana, pa npr. umru joj starci ona ih ne smije ispratiti na poslijednje počivalište..

Žene u Bosni sigurno neće biti kamenovane ali s obzirom na blaže primjenjivane vjerske zakone sigurno je jedno a to je da su samo zbog spola u podčinjenom položaju.

E sad hoće li neki Islamski bosanac primjenjivati zakone ili ne, to je samo njegova dobra volja, a vi živite u nesigurnosti, i recite da je to vaša velika ljubav.




Ma htjela sam da naše žene uvide da nije toliko strašno živiti sa hrvatom, koji nema ni stana ni kuće ni posla. Jebiga, barem im neće zalijepiti šamarčinu.
Gdje ti Palčice ču sve te gluposti.
Pa majka moje svekrve umrla u nedjelju,u ponedjeljak bila dženaza,sve žene bile na ukopu.
Tačno je da za vrijeme menzesa žena ne posti,ne ide u džamiju,ali zato što tad nije potpuno čista!
Prije obavljanja vjerskih dužnosti svaki/a musliman/ka,mora se oprati.

Moja tetka živjela je sa katolikom 15 g.u braku,mlatio je ko vola u kupusu gotovo svaki dan,s njom imao dvije kćerke,a u toku braka još četvero vanbračne djece.
Poslije rastave udala se za muslimana,proživjela sa njim 27 godina ko u raju,sve dok nije umro.
Zato ne lupetaj,jel kršćani ne tuku žene,djecu,životinje....
Čitaj malo vijesti,ubijaju i rođenu djecu!
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 17:04   #74
Pristojno isprate svoje umrle u za to predviđenim prostorijama i još me nazivaš lažljivom.

Živjela sam među muslimanima i dobro znam šta govorim,žene bi ostajale kod kuće i naricale, dok se muški rod na haremima opraštao uz proceduralne obrede od svojih pokojnih.

Jednom sam, pogriješila ili ne, kao jedina žena (katolkinja) prisustovala pokapanju koleginog oca.I da bilo mi je neugodno.
palčicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 17:05   #75
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Potpis

Jedino mogu dodati ovo:

"The great unmentionable evil at the center of our culture is monotheism. From a barbaric Bronze Age text known as the Old Testament, three anti-human religions have evolved – Judaism, Christianity, and Islam. These are sky-god religions. They are, litereally, patriarchal – God is the Omnipotent Father – hence the loathing of women for 2,000 years in those countries afflicted by the sky-god and his earthly male delegates."
je, puno boljim su se pokazali politeisti glede žena... recimo grci koji ženama nisu dozvoljavali da izlaze iz kuće, a ako bi izlazile morale su biti zamotane ko danas u arapskim zemljama, a služile su samo kao sprave za rađanje jer su muški smatrali da nisu vrijedne druženja i razgovora, za to su služili drugi muški i hetere...

ili, bliski istok i kultovi boginja ljubavi... tamo su sve žene imale obvezu služenja "vojnog roka" u hramovima kao prostitutke... nisu smjele izaći iz hrama sve dok nisu skupile dovoljnu sumu... kažu da je manje uglednim ženama bilo traumatično jer nisu mogle naći mušterije, stoga ni izaći iz hrama...

ali nema veze, kasnije je taj krasni politeizam zamijenio "ženomrzački" monoteizam...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 17:06   #76
Quote:
palčicaa kaže: Pogledaj post
Pristojno isprate svoje umrle u za to predviđenim prostorijama i još me nazivaš lažljivom.
Majke ti, zašto je ispraćanje umrlog u džamiji ponižavajuće?
Da - DŽAMIJA je mjesto predviđeno za molitvu. Ne predviđeno za ŽENE. Ćitaj šta ti se piše.
Prema tome
Lažeš.
Uostalom, i prisustvo žene na samom ukopu je običajno - kako je rekla Maca TZ.
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...

Zadnje uređivanje MelodyNine : 07.01.2011. at 17:31.
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 17:10   #77
Quote:
palčicaa kaže: Pogledaj post
Živjela sam među muslimanima i dobro znam šta govorim,žene bi ostajale kod kuće i naricale, dok se muški rod na haremima opraštao uz proceduralne obrede od svojih pokojnih.
Kojim muslimanima? Šeikovima iz Teherana, koji se, sudeći po tvom pametnom i iznimno informativnom uvodnom postu, pridržavaju šerijatskih zakona Pakistana i Afganistana, koje si zalijepila ispod slike?
Kakve veze BiH ima s tim?
Lažeš, i to jako loše.
Nisu ni trolovi što su nekad bili.
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...

Zadnje uređivanje MelodyNine : 07.01.2011. at 17:20.
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 17:13   #78
Quote:
maca TZ kaže: Pogledaj post
Gdje ti Palčice ču sve te gluposti.
Pa majka moje svekrve umrla u nedjelju,u ponedjeljak bila dženaza,sve žene bile na ukopu.
Tačno je da za vrijeme menzesa žena ne posti,ne ide u džamiju,ali zato što tad nije potpuno čista!
Prije obavljanja vjerskih dužnosti svaki/a musliman/ka,mora se oprati.

Moja tetka živjela je sa katolikom 15 g.u braku,mlatio je ko vola u kupusu gotovo svaki dan,s njom imao dvije kćerke,a u toku braka još četvero vanbračne djece.
Poslije rastave udala se za muslimana,proživjela sa njim 27 godina ko u raju,sve dok nije umro.
Zato ne lupetaj,jel kršćani ne tuku žene,djecu,životinje....
Čitaj malo vijesti,ubijaju i rođenu djecu!

Ako nije tajna, gdje je bila ta dženaza?

Znaš koja je razlika kad te tuče katolik i islamist.
Razlika je ta što ćeš kad te katolik opali moći zatražiti zaštitu, kod oca, brata, rodbine, kumova. Što žena kršćanka zna da ne treba da trpi udarce i poniženja, nju čak štiti, nećete vjerovat, štiti ju Katolička crkva.

Za razliku od Islamke, koja kad bi se požalila ocu, dobila još veći degenek, jer je osramotila obitelj, što se rađaju i odgajaju u pokornosti pred muškim rodom.

Da nažalost, nasilje se događa kod svih vjeroispovijesti, ali ovdje ne pričamo o pojedinim slučajevima, nego želimo zaokružiti jednu cjelinu koristeći usporedbu.
palčicaa is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.01.2011., 17:17   #79
Quote:
palčicaa kaže: Pogledaj post
Fine bosance muslimane.

Znate li vi da njihove žene ( pričamo isključivo o vjernicima) za vrijeme mjesečnice moraju o tome šutiti, kao takve smatraju ih prljavim i nedostojnima da ulaze u džamije ili da klanjaju. Za vrijeme mjesečnice ona ne smije da posti.
Znaš li da ti mojoj krštenoj, pričešćenoj i krizmanoj baki vlastita isto tako sakramentima blagoslovljena mati nije dala da prolazi niti kroz povrtnjak tijekom mjesečnice te da isto tako djed s moje druge strane, redoviti posjetitelj katoličkih misa viče na moju baku ako slučajno na TV-u bude reklama za uloške za vrijeme ručka.

Osobne mušice nemaju puno veze s religijom, na plodnom tlu blesavoće izniknu bez obzira zalijevali ih Biblijom, Kuranom ili Kama Sutrom.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 17:21   #80
Quote:
palčicaa kaže: Pogledaj post
Ako nije tajna, gdje je bila ta dženaza?

Znaš koja je razlika kad te tuče katolik i islamist.
Razlika je ta što ćeš kad te katolik opali moći zatražiti zaštitu, kod oca, brata, rodbine, kumova. Što žena kršćanka zna da ne treba da trpi udarce i poniženja, nju čak štiti, nećete vjerovat, štiti ju Katolička crkva.

Za razliku od Islamke, koja kad bi se požalila ocu, dobila još veći degenek, jer je osramotila obitelj, što se rađaju i odgajaju u pokornosti pred muškim rodom.

Da nažalost, nasilje se događa kod svih vjeroispovijesti, ali ovdje ne pričamo o pojedinim slučajevima, nego želimo zaokružiti jednu cjelinu koristeći usporedbu.


bogme si zaokružila cjelinu
Šta je islamka?
Gdje je bila tvoja dženaza?
Šta je islamist?
Šta je musliman?

Ono, odi počitaj knjigu. Ne, ne popularne Oprah knjige. Knjigu si pročitaj.
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:15.