Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2011., 12:21   #1
Kako obuzdati sebe

Ne znam otkud da počnem osim od toga da uopće ne znam kako bi nazvala ovu temu. Pa dakle, ne znam da li je problem u meni ili drugim. Naime, toliko sam iskrena i otvorena, da čak šefu sve u facu kažem kad mi ide na živce.
Neki dan me pitao da kaj meni ne valja kod njega i kad sam počela nabrajat i pritom rekla da mene nitko neće maltretirat za nikakve pare, on je meni odbrusio da samo sa mnom ima takvih problema. A da ni ne napominjem kako ga nitko ne voli samo su svi uštogljeni i nitko ništa neće reć, pa ja govorim nekad i za druge..
Ne znam oću li ja dobro proći ovako u životu, al ja jednostavno ne mogu šutit i trpit nepravdu...
Ima li neko neki savjet kako da se obuzdam?
tužni cvjetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 18:39   #2
Quote:
tužni cvjetić kaže: Pogledaj post
Ne znam otkud da počnem osim od toga da uopće ne znam kako bi nazvala ovu temu. Pa dakle, ne znam da li je problem u meni ili drugim. Naime, toliko sam iskrena i otvorena, da čak šefu sve u facu kažem kad mi ide na živce.
Neki dan me pitao da kaj meni ne valja kod njega i kad sam počela nabrajat i pritom rekla da mene nitko neće maltretirat za nikakve pare, on je meni odbrusio da samo sa mnom ima takvih problema. A da ni ne napominjem kako ga nitko ne voli samo su svi uštogljeni i nitko ništa neće reć, pa ja govorim nekad i za druge..
Ne znam oću li ja dobro proći ovako u životu, al ja jednostavno ne mogu šutit i trpit nepravdu...
Ima li neko neki savjet kako da se obuzdam?
nećeš dobro proći u životu kaj se posla tiće..
al mislim da je super što si tak otvorena, ima i na mom poslu jedna tak otvorena cura i divim joj se, htio bi bit ko ona da me nije strah sve reć..ona je lavica po horoskopu, jesi možda i ti?
i ja mrzim nepravdu, isto nekad reagoram, al trebao bi uvijek.
ivan26zgmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 19:34   #3
Quote:
ivan26zgmax kaže: Pogledaj post
nećeš dobro proći u životu kaj se posla tiće..
al mislim da je super što si tak otvorena, ima i na mom poslu jedna tak otvorena cura i divim joj se, htio bi bit ko ona da me nije strah sve reć..ona je lavica po horoskopu, jesi možda i ti?
i ja mrzim nepravdu, isto nekad reagoram, al trebao bi uvijek.
jarac sam po horoskopu.. Ne znam da li ću dobro prob, zato i tražim pomoć
tužni cvjetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 20:23   #4
Moraš shvatit da to što svi dijele tvoje mišljenje ne znači da će itko stati iza tebe. Ljudi su pizde. Na jednoj strani si ti, na drugoj šef, a svi drugi po mišijim rupama. Nemoj se boriti za druge. Nauči to. Nisu zaslužili da se ti za njih boriš, ako se oni sami ne bore. Utuvi si to u glavu!
nee_postojim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 22:18   #5
Quote:
tužni cvjetić kaže: Pogledaj post
Ima li neko neki savjet kako da se obuzdam?
Imam ja,zadrzi iskrenost za prijatelje a na poslu nemoj stvari shvacat osobno.
__________________
Taj tko visoko leti obicno nisko pada,od svojih snova ko od vatre i groma strada!
Padawan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 23:05   #6
Quote:
nee_postojim kaže: Pogledaj post
Moraš shvatit da to što svi dijele tvoje mišljenje ne znači da će itko stati iza tebe. Ljudi su pizde. Na jednoj strani si ti, na drugoj šef, a svi drugi po mišijim rupama. Nemoj se boriti za druge. Nauči to. Nisu zaslužili da se ti za njih boriš, ako se oni sami ne bore. Utuvi si to u glavu!
Ne borim se ja za druge, ja govorim kak se ja ne mogu suzdržat, pa opčenito ljudima reć kaj ih ide, nije bitno šefu ili ne šefu...
tužni cvjetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 23:33   #7
Quote:
tužni cvjetić kaže: Pogledaj post
Ne borim se ja za druge, ja govorim kak se ja ne mogu suzdržat, pa opčenito ljudima reć kaj ih ide, nije bitno šefu ili ne šefu...
Pitanje bez da se uvrijedis,mislis li da se sve vrti oko tebe? To te pitam jer sam ja imao iste probleme kao i ti dok nisam shvatio da se ne vrti cijeli svijet oko mene i da nisam toliko vazan koliko mi se cinilo!
__________________
Taj tko visoko leti obicno nisko pada,od svojih snova ko od vatre i groma strada!
Padawan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 00:13   #8
Imam apsolutno isti problem, samo sto ja idem u srednju jos uvijek. Jezik mi radi puno brze nego mozak ocito i dobivam takve kazne, ukore i slicno zbog predugog jezika. Nisam nasla nacin kako da se obuzdam jos. Svima uvijek kazem SVE u facu, bez obzira na posljedice.
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 00:23   #9
A znas tko istrese drugima sve u facu,onaj tko misli da je savrsen ili da je iznad drugih...e pa razmisli malo o tome...e...e
__________________
Taj tko visoko leti obicno nisko pada,od svojih snova ko od vatre i groma strada!
Padawan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 00:54   #10
Ne bih se slozila. Ne mislim da sam savrsena, daleko od toga, ali imam samopouzdanja.
A sad ovo 'iznad drugih', vrlo sam narcisoidna osoba, vjerojatno nesvjesno stavljam sebe u prvi plan, no, mislim kako to nema veze s istresanjem na druge.
Reci cu nedavni primjer gdje je cijela skupina ljudi imala misljenje o nadredenoj osobi, ali samo sam ja dosla i u facu rekla misljenje sebe i cijele skupine. Naravno, dobila sam opaku kaznu.
Ili ako mislim da neciji pristup radu nije dobar, reci cu to cak i ako bi znala da zbog toga mogu zavrsit lose.
Ne brinu me posljedice, brine me sto sam impulzivna i agresivna osoba, pa cu uvijek se rec i napravit sto mi se nade na pameti u tom trenu. Nije dobro, znam, al ne mogu kontrolirat to. Za sad je jos uvijek sve na verbalnom, pokusavam se suzdrzavat koliko mogu da ne prijede na fizicko, al gubim konce iz dana u dan.

Ono sto se drugi ne usude rec jer imaju trunke pameti da se suzdrze, ja cu to rec. I uvijek kad se mora nesto rec, tko to govori, ja naravno. Svi znaju da cu ja napravit i najbanalnije stvari i vecina se pomirila s tim, nazalost profesori jos nisu.
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 05:11   #11
Mi se menjamo svakodnevno. Odrastanje, emotivno sazrevanje, uticaj okoline, zivotna iskustva. Prema tome "ne mogu da se promenim" je kompletno netacan iskaz.

Ono sto bitan faktor ovde je: kada i kako se menjamo?

Odgovor je krajnje jednostavan: onda kada je vreme da se promene dese. Vreme nastupa onda kada sami zelimo i uvidimo razloge za promene. Na primer: jedemo cokoladu. Volim cokoladu, ubio bi za cokoladu, ne mogu da prestanem da je jedem, ne mogu da se promenim. MOZES. Pitanje je samo gde je tipping point. Nekome je to +5kg. Nekome +20. Nekome 100kg. 134kg? Dijabetes? Nejebica? Ismevanje okoline? Sve zajedno? Znaci, ta tako neodoljiva cokolada jos kako moze da postane najgore govno samo je pitanje u kom trenutku cemo promeniti misljenje.

Kada cemo MI SAMI promeniti misljenje, prema tome zene koje broje muzevima da se promene - zaboravite. Niko se nikada nije promenio zbog drugog. SEM ako je nesreca tog drugog i moja licna nesreca dovoljna da me pokrene.

NIKO NIKADA NISTA ne radi zbog drugog!!

Da se vratim na pitanje sto je postavila tuzni cvetic kako da obuzda sebe. Razlog zasto si tako iskrena i otvorena je jednostavan - to te cini srecnom. Ne znam te, ne znam tvoj odgoj i tvoju zivotnu pricu ali recimo ako su te roditelji vaspitavali da govoris istinu ti si imala huuuuuuuuge payoff kada bi govorila istinu. Znaci u tvojoj glavi je spojeno istina-dobra mamina i tatina curica-ljubav roditelja. Ja ne znam da ima bolje nagrade za zivo bice. Zato ti je mnogo tesko da se odreknes govorenja istine.

Ono sto treba da se desi je ili da ti nesto ucinis po tom pitanju ili da cekas da se samo desi. Stvari kojih nismo svesni da se desavaju a zelis da ih kontrolises moras uloziti trud i napor do ih promenis. Znaci kad god sebe uhvatis da bi rekla istinu u lice (sto ce imati lose posledice po tebe) treba da imas nacin da se zaustavis, udahnes, promenis nastup. Knjige i knjige su napisane o ovome, nadji pa procitaj malo je tesko nagurati sve to u jedan post. Ono sto je bitno to je da se koncentrises na pain (otkaz, problemi sa okolinom) koji nastaje jer se tako ponasas da bi prepravila gain koji dobijas (ljubav roditelja).

Drugi nacin, onaj prirodni, desice se kada se budes dovoljno puta opekla. Ukoliko se zaista radi o vaspitanju i roditeljskoj ljubavi na kraju koju si naucila kao mala da je nagrada, jako, jako je tesko da se stvari promene same od sebe (brze je da sama nesto ucinis, to hocu da kazem).
LeaDiKaprio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 15:56   #12
moja mama je otvorena, ima osjećaj za pravdu, bez dlake na jeziku i nikad ne šuti, šta se posla tiče svi se njoj obraćaju za sve, i svi je vole, čak je i zovu 'šefice' šta želim reć, ako su tvoji prigovori na poslu utemeljeni - zašto šutjet? i zašto ljudi misle da to ne prolazi? ja imam dokaz da prolazi. to je jako jako dobra osobina, i takvi ljudi zapravo uspijevaju. druga je pak stvar ako ti i bez povoda imaš potrebu srat, da prostiš
__________________
I'm terrified, but I'm not leaving...
Black.Swan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 19:17   #13
Quote:
Black.Swan kaže: Pogledaj post
moja mama je otvorena, ima osjećaj za pravdu, bez dlake na jeziku i nikad ne šuti, šta se posla tiče svi se njoj obraćaju za sve, i svi je vole, čak je i zovu 'šefice' šta želim reć, ako su tvoji prigovori na poslu utemeljeni - zašto šutjet? i zašto ljudi misle da to ne prolazi? ja imam dokaz da prolazi. to je jako jako dobra osobina, i takvi ljudi zapravo uspijevaju. druga je pak stvar ako ti i bez povoda imaš potrebu srat, da prostiš
Cak i ako jesu utemeljeni, ti navodno nemas pravo rec jer ti je to nadredena osoba i iz postovanja ne smijes nista rec. Ako kazes nesto odmah si bahat, arogantan, egoistican i sto ja znam sve.
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 20:14   #14
Quote:
Padawan kaže: Pogledaj post
A znas tko istrese drugima sve u facu,onaj tko misli da je savrsen ili da je iznad drugih...e pa razmisli malo o tome...e...e
Ja nikad nisam imala o sebi mišljenje niti sebe ikad stavljam ispred drugih, dapače, uvijek sebe stavljam na zadnje mjesto.. I ja nikad nikog ne vrijeđam, samo reagiram na nepravdu...ali nekad malo prežestoko
tužni cvjetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 15:07   #15
čovjek u prvom redu treba izgraditi samopouzdanje, samouvjerenost. to ne znači da treba biti arogantan, baš naprotiv arogancija je osobina ljudi sa niskim samopouzdanjem.
kada se izgradi samopouzdanje, nije ti više bitno što drugi govore o tebi, kritiziraju te, ništa ne shvaćaš i doživljavaš previše ozbiljno. sto ljudi, sto ćudi - bitno je ono što ti misliš o sebi. isto tako nemaš potrebu niti ti kritizirati druge i 'tjerati' pravdu, nego naučiš biti tolerantna prema svima i svemu.
i uvijek sebe stavljaj na prvo mjesto i voli sebe najviše, zapamti to.
Agripina80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 13:54   #16
ja mislim da je koliko god nekad nije dobro,u globalu pozitivna stvar bit iskren..mene zanima na koji nacin si iskrena?jer ako se u tvom nastupu iscitava doza agresivnosti pokusaj si zamislit obrnutu situaciju i vidi koliko bi ti bila ugodna...rec nekom di je greska i sta te smeta,u 4oka naravno,je sasvim ok,ispred hrpe ljudi(kolege,prijatelji),pa makar i jedne osobe nekom govorit ''sta ga ide'' mi je u jednu ruku nefer...kod moonlight mi se pogotovo cini da je ric o manjku samopouzdanja,koliko god se ona smatrala narcisoidnom i punom istog,agresivnim i bahatim nastupom trazi potvrdu vrsnjaka,jer jelte,ona je faca ona sve kaze...ovo govorim iz vlastitog iskustva jer sam i sama bila takva u skoli-al ne prema profesorima-tj sve sam slala di im je misto...dok se nisam pocela ispitivat koliko se neke stvari uopce mene ticu i kako se ljudi osjecaju zbog mene tako lajave,i na kraju,zasto ja uvik moram bit dezurni debil koji ce ispravljat tuđe krive drine et,i tad sam skuzila da je nekad bolje primucat
__________________
Another mother's breakin'..heart is taking over..when the violence causes silence we must be mistaken...
šmizly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 12:50   #17
Nije da ja trazim potvrdu vrsnjaka, to se jednostavno spontano dogodi.
Netko mi prica nesto o nekom profesoru, ovaj se jebo tamo i s tim, ovaj se napio i ja na neki nacin nesvjesno kazem to, izleti bez razmisljanja. Nije to trazenje potvrde.
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 09:03   #18
:/ Sestra mi je jarac...Onak,Bog ti pomogao ,kolegiceeeeeeee
Zezam se,neces definitivno,ne zivimo u takvom svijetu gdje su svi tj itko iskren,a ono radije mi reci istinu nego laz je najveca laz na balkanu(UZ onu idemo na jednu pivu) Tak da moras promisljeno reagirat i govorit sta i kako inace bi mogla ostat bez posla,frendova,i tebi dragih ljudi.Vjeruj mi na rijec :/
__________________
иα вυ∂υ¢иσѕт ѕє иє gℓє∂α σ¢ιмα ρяσѕℓσѕтι!!!
Ivan20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 18:14   #19
Quote:
Padawan kaže: Pogledaj post
A znas tko istrese drugima sve u facu,onaj tko misli da je savrsen ili da je iznad drugih...e pa razmisli malo o tome...e...e
Za ovu teoriju još nisam čula.Čovjek treba imati svoje mišljenje,pa ako je neophodno i istresti ga nekome u facu.Dakle,dobro razmisliti o uzroku,a ne posljedici,mada je i posljedica bitna.

Quote:
tužni cvjetić kaže: Pogledaj post
Ja nikad nisam imala o sebi mišljenje niti sebe ikad stavljam ispred drugih, dapače, uvijek sebe stavljam na zadnje mjesto.. I ja nikad nikog ne vrijeđam, samo reagiram na nepravdu...ali nekad malo prežestoko
Malo me začudio tvoj horoskopski znak.Jarčevi se tako ne ponašaju,generalno.
Molila bih te da mi oprostiš na iskrenosti koju ću sada iznijeti.
Čini mi se da sebe ne cijeniš dovoljno i mislim da je vrijeme da se počneš cijeniti.Način na koji reaguješ je uglavnom pokazatelj da si povrjeđena osoba.
Neko te je povrjedio i zato misliš da manje vrijediš,a kad se suočiš sa nepravdom iz tebe izbija stara rana i gubiš kontrolu.Prvo moraš da shvatiš da si osoba koja vrijedi,da voliš sebe i da se cijeniš.Drugo je, da ne žele svi da te povrijede.Mislim da su ovo razlozi tvog burnog reagovanja.
Treba da se boriš za pravdu,ali smireno i razumno.Ti se boriš povrjeđenim srcem.Dakle moraš cjeniti i voliti sebe.
Oprosti ako griješim,bilo mi je na umu samo da ti pomognem.
animus tera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 14:33   #20
Ako želiš uspjeh u životu, bilo to u poslu ili s prijateljima, bilo bi korisno da im prestaneš sipati u lice što god ti padne na pamet. Ovo što ti se događa jednostavno je loša navika, građena kroz godine, da se ponašaš impulzivno i izražavaš frustraciju bez kontrole.

Promjena toga bit će spora i traži disciplinu. Potrebno je da identificiraš situacije u kojima se ponašaš (po vlastitim kriterijima) pogrešno i vidiš koje se često ponavljaju. Ako je to sa šefom, treniraj se da svaki put kada ga vidiš sama sebi ponoviš "prema šefu ću sada biti fina i pristojna".

Nakon toga uspori komunikaciju s njim i trudi se da ono što ti izađe iz usta bude promišljeno.

Kada to uvježbaš s osobom koja te pouzdano nervira, bit će ti lakše tako se ponašati i u drugim situacijama.

Nemoj zaboraviti da su ljudi bez dlake na jeziku mnogima simpatični jer govore ono što se drugi ne usuđuju. Ali ti koji te tapšaju po leđima neće te podržati kad nastradaš.
__________________
Psihologija na drugačiji način!
slavenh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:15.