Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2012., 15:35   #1
Čokoladni namazi

otvorio sam ovu temu, znam da postoji tema Nutella, ali kod nas ima puno vrsta cokoladnih namaza (mada je ipak Nutella na prvom mjestu

godinama jedem cokoladne namaze, isprobao sam ih puno vrsta, pa da podijelim svoja iskustva

Nutella naravno na prvom mjestu. ali ona Nutella iz Njemacke ili Austrije (moze se kupiti u Mulleru) ili Italije. Ne ona koja se moze naci u vecini ducana, a proizvedena je u Poljskoj.

na drugom mjestu mi je Choco nussa iz Lidla. dosta se osjeti ljesnjak, i to volim. dobar mi je i Mister choc iz Lidla (i onaj dvobojni i samo ljesnjak)

Takodjer, dobar je i crveni Eurocrem, tzv. nasljednik nekadasnjeg "pravog" eurocrema iz 80-ih. ali mislim da je taj iz 80-ih bio bolji

puno se pise po forumu da nam nedostaje original Kinder lada iz 80-ih. ne znam zasto se prestala proizvoditi, ali je bila fenomenalna!
danasnja lino lada je puno bolja od ovih kojekakvih coko namaza, ali nije kao kinder lada

Billin Clever coko namaz mi nije los. proizvodjac je iz Srbije, i malo me podsjeca na taj nekadasnji eurokrem.

a sad malo o "losima" (dobro ne toliko losima)

razocarao me novi namaz "Kras express". mislio sam da je stvarno okus kakaa kras expressa, a kad ono proizvodi se u Belgiji.

kad smo kod Belgije, i Interspar svoj namaz (njegova trgovacka marka) proizvodi u Belgiji. iako je to zemlja cokolade, u tom Intersparovom namazu se osjeti previse maslaca (ili masti, sto vec)

Konzumov namaz Kplus, standard proizvodi Barpeh iz Bosne. takodjer i njegovi se namazi pod imenom Barpeh mogu naci po ducanima. ali me razocarao. kad se poceo proizvoditi takodjer se previse osjetio maslac, a premalo mlijeko i ljesnjak. mislim da je danas nesto bolji ali ne previse.

razocarao me tzv. eurocrem od Francka. dok se poceo proizvoditi, dolazio je iz Srbije. i bio mi je donekle ok, jer opet, okusom je malo podsjecao na davni pravi eurocrem.
dok ga danas proizvodi neka tvornica u Italiji.
nazalost, ista tvornica proizvodi i namaz za trgovacku marku Mercatora. necu puno pricati, ali svaki put kad sam pojeo taj Mercatorov namaz (proizveden u Italiji) sam zavrsio na wc-u


zaboravih Milli Mill, od Kandita iz Osijeka. on mi je dobar. imam osjecaj kao da jedem Idila cokoladu

druge namaze nisam toliko kupovao, ili je to bilo davno, pa sam ih zaboravio


kakvi su vasi osvrti na svu tu masu cokoladnih namaza koji se mogu kupiti u Hrvatskoj?
znate li jos koji dobar?


ps

kad sam povremeno u Njemackoj ili Austriji, obavezno kupim njihove cokoladne namaze. ali u svakom ducanu, namazi njihovih trgovackih marki su puno bolji i ukusniji, nego namazi trgovackih marki u hrvatskim ducanima. naravno, vjerojatno zbog proizvodjaca i kvalitete
online4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 17:09   #2
e sad baš da je Choco Nussa i pogotovo Mister Choc (koji ima lješnjak pastu u tragovima) bolji od poljske Nutelle - nije. previše se bure diglo oko te Ferrerove poljske tvornice. ne kažem da je isto ko talijanska, ali razlike nisu tako drastične da bi poljska Nutella toliko pala u poretku.
ja kupujem Lino Ladu i Mili Mill mi je super. nemam potrebe mijenjati.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 17:58   #3
nutella i lino lada su mi najbolje. ok su i choco nussa iz lidla i kplus volim najbolje namaz (onaj obični kplus je totalno bezveze). i sad imam neki iz plodina, njihova marka, u italiji se proizvodi-i taj je jestiv.
jel ima gdje ovog? prije sam to u dioni znala kupit, zadnji put dok sam bila, nisam vidjela
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:06   #4
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
jel ima gdje ovog? prije sam to u dioni znala kupit, zadnji put dok sam bila, nisam vidjela

dok sam bio u Bjelovaru, kupio sam bas ovaj namaz za koji pitas, u trgovini Špar (nemoj brkati sa Interspar)
to je lanac 30-ak trgovina u samom gradu i okolnim selima (spar.com.hr)

sto se tice namaza, sjecam se da je na njemu pisalo proizvedeno u Turskoj (tj. u tvornici Nestle u Turskoj)
online4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 00:29   #5
Meni je uz Nutellu najbolji Čokolino namaz
One iz Lidla sam probala ali su mi prepreslatki i uvijek imam dojam da je u njima nešto zrnato/brašnato - kao da neki sastojak u njima nije dobro rastopljen
Sviđa mi se i čokoladni namaz od Philladelphije


Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 09:04   #6
Probala sam Kras Express namaz kod bake i meni je bio prefin.. ono sto me iznenadilo da se ful osjeca ljesnjak umjesto kakao sto bi bilo logicno , ali svejedno fin.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 12:58   #7
I ja patim za famoznom Kinderladom..sjećam se da mi je tata to kupovao u njihovim šalicama s onom kravom,i okus j bio prefin...poslije sam godinama tražila tak nekaj,i nikad niš slično nač,sve bljak,i onda kad je Linolada izašla,probala sam, i skuzila da je ona najsličnija Kinderladi,i od tad to i koristim.

Kinderlada kolko se sjećam,bila je crno-bijeli namaz,al bez lješnjaka,a Linolada ima lješnjak,to je razlika,i nadam se da i oni jednom napravit bez lješnjaka.
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 14:36   #8
jel ima neki namaz da nije toliko sladak?
koji je od ovih svih najmanje sladak?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 14:46   #9
Quote:
Jeguljica kaže: Pogledaj post
I ja patim za famoznom Kinderladom..sjećam se da mi je tata to kupovao u njihovim šalicama s onom kravom,i okus j bio prefin...poslije sam godinama tražila tak nekaj,i nikad niš slično nač,sve bljak,i onda kad je Linolada izašla,probala sam, i skuzila da je ona najsličnija Kinderladi,i od tad to i koristim.

Kinderlada kolko se sjećam,bila je crno-bijeli namaz,al bez lješnjaka,a Linolada ima lješnjak,to je razlika,i nadam se da i oni jednom napravit bez lješnjaka.
kinder lada je isto bila od ljesnjaka, onaj tamni dio pisala sam vec o tom famoznom nestanku kinder lade na temi cega vise nema za kupiti, za cim zalite bla bla neki takav naziv

meni definitivno naj njutela a onda onaj lidlov chocko nuss ak se ne varam...sa zelenim poklopcem

ovo ostalo mi odvratno, secer i umjetne arome cokolade

2 krkimir: prvo sam pomislila onak wtf, zakaj trazis coko namaz a da nije sladak (choko ovisnica o slatkom ) a onda se sjetila kaj sam probala pred par mjeseci. od nadaline, nase firme koja proizvodi zacine, nasla namaz od cokolade sa svakakvim aromama, ja copila s djumbirom. namaz je dosta gorkast, meni zbog toga ne bas omiljen ali tebi bi se mogao svidjeti
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal

Zadnje uređivanje voorn7 : 16.05.2012. at 15:01.
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 14:52   #10
Tolike sam hvalospjeve slusala o tom Choco nussa namazu iz lidla, da je bolji od nutelle bla bla. Nisam bila toliko naivna da stvarno povjerujem da je bolji od nutelle, ali sam mislila da je bar slican. Meni nije ni slican. Ne mogu reci da je toliko los, moze proc za namazat palacinke, ali daleeeeko je to od nutelle. Ali ajde, ja sam fina guzica, tako da ne eksperimentiram vise. Kupis nutellu i znas sta je unutra.
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 14:55   #11
Ma daj?
Uopće se ne sjećam da je bilo lješnjaka...
Sve u svemu,meni je onda Linolada pun pogodak
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 15:37   #12
Kad smo kod Kinderlade (koja je btw i meni neprezaljena ), znate one Kinder Hippoe? Oni unutra imaju kao coko punjenje i ja sam 100% sigurna da je to ta Kinderlada formula unutra, svaki put kad si ih uzmem me obuzmu sjecanja
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 16:20   #13
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
jel ima neki namaz da nije toliko sladak?
koji je od ovih svih najmanje sladak?
probaj one alnaturine iz DM-a. pogotovo od tamne čokolade.
Nessadha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 21:33   #14
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
jel ima neki namaz da nije toliko sladak?
koji je od ovih svih najmanje sladak?
Quote:
Nessadha kaže: Pogledaj post
probaj one alnaturine iz DM-a. pogotovo od tamne čokolade.

meni su Alnatura čoko i lješnjak namazi jako dobri
Schoko-nuss koji ima 45% lješnjaka, Zartbitter s puno kakaa i još Nuss-Nougat koji ima oko 15% lješnjaka...ne mogu ih usporediti s ovima koji se navode na topiku jer većinu nisam isprobala, osim nutelle...
tražila sam nešto što bi bilo prihvatljivo a da nije previše slatko i s kojim neću doći u napast jesti dok ne ispraznim posudicu...inače se borim s kalorijama a istovremeno se ne želim u potpunosti odreći i tih slatkih užitaka...
kod ovih Alantura namaza je prednost/mana i cijena...puno su skuplji od iste količine npr. nutelle pa mi je to isto kočnica, te ih jedem dozirano
namažem si eventualno jednu palačinku, ili jedan tost i to je to....i ne svaki dan...teglica mi traje mjesecima
rossana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 22:03   #15
Quote:
Zlatica Blatica kaže: Pogledaj post
Tolike sam hvalospjeve slusala o tom Choco nussa namazu iz lidla, da je bolji od nutelle bla bla. Nisam bila toliko naivna da stvarno povjerujem da je bolji od nutelle, ali sam mislila da je bar slican. Meni nije ni slican. Ne mogu reci da je toliko los, moze proc za namazat palacinke, ali daleeeeko je to od nutelle. Ali ajde, ja sam fina guzica, tako da ne eksperimentiram vise. Kupis nutellu i znas sta je unutra.
potpis i moram nadodat da mi je draga linolada,ali bijela
ona više ode na lizanje,nego mazanje
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 06:09   #16
konzumiram Lino ladu i Eurocrem. oba su mi super
stalno planiram probat i taj od Kraša i taj Čokolino al svaki put kad ih pogledam se sjetim da ću pojest to odmah sve sa žlicom
niš od tih namaza si nisam već dugo kupila
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 12:02   #17
opako se kontroliram s tim čoko-namazima jer nemam granice - odn. granica je kad mi postane zlo

zato rijetko kupujem i to uglavnom lidlovu choco nussu, skroz mi je dobra.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 15:16   #18
već dugo nisam jeo Cokolino namaz, sjecam se da je bio odlican, nekako laganiji od Lino lada ljesnjaka

gdje ima za kupiti Philadelphia namaz?

btw. nešto slicno su i kod nas poceli raditi, Zdenka ima neki sirni-coko namaz, cokolada se lagano osjeca, nije preslatki
online4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 20:33   #19
Ma najbolje bi bilo ak očemo Kinderladu nazad,kupimo nekolko Kinder čokolada,rastopimo i eto ga
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 20:38   #20
uz nutelu dobra je i lino lada
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:59.