Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2013., 22:46   #1
Thumbs up Kako pristupiti protivniku?

Pozz, posto nigde nisam nasao ovakvu temu pa eto da otvorim.Zanima me kako je najbolje pristupiti protivniku, bio to sparing ili pravi mec. Treniram boks i jos nisam poceo ni sparirati, a kamoli mec. Treniram otprilike 2 nedelje i zanima me bas to.Da li treba krenuti agresivno, pokazati dominaciju ili treba paziti protivnikovo kretanje, udarce i prilagoditi se njemu kao sto mi je napisao jedan forumaš.Kakve vi metode koristite i to me zanima.Hvala i pozz..
SF90X is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 12:18   #2
pozdrav
sve zavisi,svatko ima svoju taktiku,kretanje itd itd.
cekaj jos malo da naucis pokrete i udarce,pokreti ( po meni su jako vazni,bez toga nema nista )
a onda ces viditi kroz sparing,kako ces vise sparirati sam ces stvarat svoju taktiku i sve
mOdulye is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 06:26   #3
metoda koju ja koristim je treniranje i nepostavljanje nepotrebnih pitanja koje opterećuju um...sve odgovore na sva pitanja ćeš dobit s vremenom, s iskustvom

jedna činjenica je da udaranje na vreći i pravi sparing nije ista stvar...
IpMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 11:18   #4
Nadodao bih da je bitno ne izgledati kao žrtva tj. samouvjereno. Ne mislim da treba biti bahat ali ako sam sebi ne vjeruješ teško da će protivnik vjerovati da mu možeš nešto napraviti. Bitno je to imati na umu i u svakoj situaciji, treningu ili sparingu dati sve od sebe.
Thisandthat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 14:44   #5
Quote:
SF90X kaže: Pogledaj post
P...
Zanima me kako je najbolje pristupiti protivniku...
...
Treniraš, kažeš...

Imaš li trenera...? Pitam te, jer ovo su pitanja za tvog trenera, ne za forum...

A kako ja pristupam protivniku...? Tiho... S leđa...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 18:33   #6
Pokaži dominaciju.
vasilijblohkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 23:23   #7
Hahaha...to sam postavio tek kada sam poceo trenirati.Vec sam imao par sparinga...imao bi vise..ali zbog povreda...u zadnje vreme dosta nisam na treninzima(napuklo rebro,povratak ozlede i sad opet novo..hahaa)...Ali znam da prvi sparing sam pokusao sve dati od sebe..ali jedonstavno upao sam sa protivnikom koji je imao 2 meca iskustva...85kg samih misica...i fizicki i svakako spremniji.Ja sam mislio primeniti nesto iz treninga..ali jednostavno kao da sam se smrznuo i sve zaboravio.Samo sam isao u krug u ringu i branio se.Dobio sam dosta žestoke udarce..sparirali smo s 10-tkama i bez kaciga.....haha..imao sam osecaj u jednom momentu koliko mi se mutilo i zujalo u usima....da ce me nokautirati..ali nije.Izdrzao sam to..i ono...nisam mogao verovat kako sam se ponasao u ringu.Iako su mi svi govorili da bacam udarce ja sam samo isao u krug.2. sparing sa istim likom se vec promenio...pokazao sam otpor i isao na njega..i nije uopste ni blizu napadao kao u 1.sparingu,a vec ove sprainge nove dobro konkurisem.jest da se jos nisam oslobodio skroz tog neceg..ali ono...super je sve....to....kontam u borbe kad budem isao...bolje da ja prvi budem agresivniji...utice to dosta na psihu..
SF90X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:10.