Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2014., 14:12   #1
Smile Svježe cijeđeni sokovi- prodaja na štandu

pozdrav svima. htjela bi otvoriti stand sa svjeze cijedjenim sokovima.toga nema mom gradu i mislimda bi bilo profitabilno.zamolila bi vas da mi date preijedloge kako to ostvariti,sta sve treba za otvaranje takvog standa i ako ko zna gdje mogu nabaviti opremu potrebnu za posao.hvala
fress is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 14:22   #2
Mislim da štand kao na tržnici ne prolazi, za to treba imati prostor poput kafića, pa danas skoro svaki kafić ima cijeđene prirodne sokove.
kova_sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 14:45   #3
Ja nikad nebi nešto pio dok hodam, to su izmislili glupi amerikanci
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 12:49   #4
Prije koju godinu to je bilo popularno na Jadranu u sezoni,medutim mislim da nije imalo produ..bas zato sto i krkimir kaze. A po zgb ima nekih barova sa tim idejama ali isto bas ne vrve sa gostima
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 13:31   #5
Ova djeva je izgradila biznis od pola miljarde kuna na setajucim pijacima sokova.

Quote:
fress kaže: Pogledaj post
pozdrav svima. htjela bi otvoriti stand sa svjeze cijedjenim sokovima.toga nema mom gradu i mislimda bi bilo profitabilno.zamolila bi vas da mi date preijedloge kako to ostvariti,sta sve treba za otvaranje takvog standa i ako ko zna gdje mogu nabaviti opremu potrebnu za posao.hvala
Od opreme ti treba dobar komercijalni sokovnik, par blendera, ledomat i hladnjak, pretrpostavljam. Evo meni , mozda dobijes kakvu ideju.
Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 14:02   #6
Quote:
Justin Thyme kaže: Pogledaj post
Ova djeva je izgradila biznis od pola miljarde kuna na setajucim pijacima sokova.

.....
pa ovisi o tržištu
u zagrebu se povremeno pojavljuju već godinama, ispočetka im ide dobro dok svi zainteresirani ne probaju, pa padne promet pa probaju malo proširit asortiman da se održe i onda ode sve k vragu i zatvori se
a oprema koju si nabrojao nije baš jeftina, nije da bu stavila štandić za limunadu ispred svoje kuće
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 14:48   #7
Ehm..a di djeva živi?
Sigurno ne u lijepoj nasoj..
U milijunskim gradovima ti takvo sto moze pasti napamet i uspijes..ali u nasem selu
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 17:16   #8
a išlo bi to da je 5 kn 3 dl u to sam uvjeren.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 17:36   #9
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
a išlo bi to da je 5 kn 3 dl u to sam uvjeren.
za dva dl soka od narande cesto treba i pol kile narandi..khmm
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 17:47   #10
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
za dva dl soka od narande cesto treba i pol kile narandi..khmm
uz solidan sokovnik bi dvije bile dovoljne. uostalom, glupo bi bilo prodavati čisti koncentriran sok, trebalo bi šibnuti malo mrvljenog leda unutra a to onda pojeftinjuje stvar.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 20:03   #11
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
za dva dl soka od narande cesto treba i pol kile narandi..khmm
bio sam sarkastičan, ljudi nemaju baš para pa mi je ovo onako bezvezna ideja.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 01:31   #12
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
uz solidan sokovnik bi dvije bile dovoljne. uostalom, glupo bi bilo prodavati čisti koncentriran sok, trebalo bi šibnuti malo mrvljenog leda unutra a to onda pojeftinjuje stvar.
U Splitu tako i rade. Nema ih cilu godinu, ali liti osvanu štandovi u Marmontovoj i na Voćnom trgu. Koliko sam skužio dobro im ide u ta tri-četiri miseca.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 12:47   #13
E prošlo ljeto sam vidio jedan takav štand na rivi u Splitu ispred Dioklecijanove palače, izgledalo je kao da ima posla... ali opet kažem da to može proći samo za strance jerbo Rvat kada nešto pije onda sjedi... možda to postaviti u Dubrovniku, Šibeniku, Zadru gdje ima stranaca s kruzera jer će oni jedini to htjeti.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 14:01   #14
Ideja je sjajna ako ćeš biti konkurentna cijenama. Jedino ti je sezona već opako krenula tak da zapravo jako kasniš...

Za papirologiju (toga ima hrpetina) i dogovor s gradom valjda sve znaš, to je osnovno. Treba ti pristup struji, paralelno tražiš sigurnu nabavku voća (ne smije ti ponestati), kombiniraš doma okuse koje ćeš imati u ponudi i hrpetina detalja...

Mislim da ti je gulilica voća i povrća skupa za kupiti u RH, a dok ti stigne izvana, proći će još neko vrijeme... Još ti treba sokovnik, ...

Sad kad sam krenula pisati što sve trebaš shvatila sam koliko si se kasno toga sjetila ako ćeš sve raditi prema propisima
Pinkywinky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.