Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2015., 12:03   #1021
Quote:
buc2 kaže: Pogledaj post
Evo , dakle, kritike MexCantine. Naime, imali smo supruga i ja od neki dan dogovor za četvrtak pa smo se dvoumili oko nekih restorana. S obzirom da je ona već bila i dopalo joj se, udovoljio sam njenoj želji.
1. Dakle, rest ima vlastiti parking na koji se ulazi odmah iz Savske, čista 5 !
2. Vanjski izgled nikaj posebno, ali ugodno oku , 4 !
3. Unutarnje uređenje je solidno, veseli me niz prirodnih materijala, nema plastike i kiča, mogu malo smetati teške drvene stolice. Simpatična je razvedenost lokala, različite dimenzije također teških drvenih stolova, rasvjeta raznolika, vješalice od kovanog željeza , čista 4 ! Mogu smetati malo niz šarenih sombrera povješanih po restoranu, za koje je teško dokučiti da li su iz Meksika, ali ne nužno...
4. Osoblje je pristojno, uslužno i nenametljivo , čista 5 !
5. Nakon naručenog pića konobar je donio Nachose sa dva umaka, te nam je dao dovoljno vremena da naručimo glavno jelo (koji naravno, nisu naplaćeni). Odlučili smo se za Tortillu Negra i Fajitas de pollo. S obzirom da nisam nikada bio u Meksiku glupo je uopće uspoređivati ovu hranu sa nekom drugom. Moj utisak je na prvu, a to je da sve izgleda ukusno, lijepo i interesantno servirano. Okus je naravno, malo neobičan, ali to i je cilj meksičkog restorana. Ništa nije bilo preljuto, malo smo si sami dodali ljutih umaka na stolu , čisto da probamo. Porcije su obilne , tako da smo nakon otprilike pola pojedene porcije supruga i ja zamijenili tanjure da probamo oba jela. Na stolu je maslinovo uje koje možeš dodati kada god i koliko god želiš ! Ocjena između 4 i 5
Zaključak je da smo oboje zadovoljni sa hranom, ugodna promjena za otići svakih nekoliko mjeseci, u restu poprilično stranaca, tako da bez problema možeš doći sa bilo kim i ne bu ti krivo.
P.S. U lokalu tiho svira neka meksička ili latinoamerička glazba što je čisto osvježenje uz svo ovo tehno-dance-pop-seve-rozgo smeće
Apsolutno se slazem sa tobom,ja sam jedino tamo bio i to 2-3x i svaki puta sam bio zadovoljan! Porcije su stvarno pristojne i mozes se najesti ko veliki i to cak bez ikakvih priloga! Ja sam jednom uzeo zapeceni chilli grah i nisam mogao doci sebi par sati Takodjer probao sam kao mexicku neku pivu,mislim da je bila kombinacija sa limunom i sjela je bas onako fino uz hranu tako da ja MexCantini dajem cistu 5-icu!
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 13:59   #1022
Quote:
RodjaZg kaže: Pogledaj post
Takodjer probao sam kao mexicku neku pivu,mislim da je bila kombinacija sa limunom i sjela je bas onako fino uz hranu
s obzirom na dostupnost meksičkih piva i da je Negra Modelo tamno pivo koje se ne servira s limunom, ovo je najvjerojatnije bila Corona... turboizreklamirano prosječno pivo sa velikom cijenom, naravno... nedavno sam čitao reportažu jednog pivoljupca koji je bio u Meksiku i odlučio vidjeti čega sve tamo ima, uglavnom prilično se razočarao
tako da nemojte pušiti reklame nego za duplo manje novaca uzmite neki naš lager kojeg ćete dobiti u 0.5 flaši umjesto u 0.33

Zadnje uređivanje Krkimir : 29.03.2015. at 14:49.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 18:12   #1023
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
s obzirom na dostupnost meksičkih piva i da je Negra Modelo tamno pivo koje se ne servira s limunom, ovo je najvjerojatnije bila Corona... turboizreklamirano prosječno pivo sa velikom cijenom, naravno... nedavno sam čitao reportažu jednog pivoljupca koji je bio u Meksiku i odlučio vidjeti čega sve tamo ima, uglavnom prilično se razočarao
tako da nemojte pušiti reklame nego za duplo manje novaca uzmite neki naš lager kojeg ćete dobiti u 0.5 flaši umjesto u 0.33
Bilo je to prije 5 godina i nije bila Corona vec bas neko mexicko pivo,trust me,znam puno o pivama Mozda je u toj pivi bilo mix limuna i vjeruj mi,uvijek di god dodjem pitam jel imaju pivo od 0,5 jer ne pusim te baby cifre
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 17:51   #1024
Pozdrav!
Ima netko možda recept za vegetarijanske nachose iz karake?
Obožavam ih
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 19:53   #1025
[QUOTE=zizuana;19543428]mislim da niti u jednom mex. restoranu ne dobiješ čips sa umacima besplatno.čini mi se da to košta 25 kn.

ja oboožavam mex.hranu (iako još mi nigdje nije bilo tako dobra tortilla ko kakvu si doma napravim,ali ugođaj je ugođaj pa to nije to) i najbolji mi je mex.restoran u rotondi mali prostor ali ugodan i hrana super !
a najmanje volim mex cantinu,jednom sam prije jedno 5 god.bila i nije mi se svidjelo i poslije više nisam ni išla . kako je sada.[/QUOT


tako je potpuno točno
cricke 4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 20:10   #1026
naslov

ako želite pomoć bolje donirajte te kune što ste dali kroz vjetar u mex cantinu za dosta lošu tešku i masnu hranu sirotinji,nečete se osječat ko magarac barem.ljudi nemate pojma di i šta jedete pa ko voli nek izvoli,toliko....
cricke 4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 21:00   #1027
Quote:
cricke 4 kaže: Pogledaj post
ako želite pomoć bolje donirajte te kune što ste dali kroz vjetar u mex cantinu za dosta lošu tešku i masnu hranu sirotinji,nečete se osječat ko magarac barem.ljudi nemate pojma di i šta jedete pa ko voli nek izvoli,toliko....
Neznam sto zelis postici vrijedjanjem nas koji volimo Mexcantinu s obzirom da i nema neke ponude a one za koje ja znam mi nisu bas nesto pa od velikog izbora preferiram Mexcantinu al slobodno nam kazes di se nalazi ovaj di si ti bio da je dobro i sto preporucas?
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 10:14   #1028
Mene je mex cantina osvojila nakon sto sam izrazila zelju da mi fajitas od piletine jace zaljute (jer, realno, ono nema veze s meksickom hranom, a o ljutini da ne govorimo), na sto je konobar rekao, znate, ne mozemo, zato sto se jelo nosi jos vruce na tavici i onda miris isparava po restoranu!!!

Ne morate mi vjerovati...
Ne bi ni ja vama
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 12:36   #1029
Što te tu osvojilo, da su rvati mekušci i kmečavci koji ne vole ljuto, ili da ti konobar nije htio donijeti ono što hoćeš?
Kad bi to meni rekao ja bi se pokupio i otišao negdje drugdje, tamo se nebi vraćao.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 13:05   #1030
Ironija?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 13:20   #1031
"Osvojila"
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 21:48   #1032
Bio netko??

https://www.ponudadana.hr/Meksicka-p...ovrcem-16461_1
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 00:07   #1033
Quote:
Anita2507 kaže: Pogledaj post
to je tamo gdje je bio arapski Bazar?
Tamo je sada meksički ili što?
edit: ovo u ponudi mi izgleda kao nešto gdje se mogu riješiti ostataka hrane iz kuhinje...
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 08:33   #1034
Da, curry u meksičkoj plati
__________________
Another beautiful day - mutilated corpses with the chances of afternoon showers.
baby doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 12:16   #1035
Mislim da je bolje ovdje ostaviti moj pozitivni osvrt na Karaku da vide oni koje zanima meksicki restoran u ZG.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 13:38   #1036
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Mislim da je bolje ovdje ostaviti moj pozitivni osvrt na Karaku da vide oni koje zanima meksicki restoran u ZG.

Sad mi je tako žao što nisam bio u Karake prije koji dan
Mislim, meni je tamo hrana uvijek bila ok,samo me ugođaj malo odbijao....
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 15:06   #1037
@DD: jel sada imaju guacamole?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 01:36   #1038
Quote:
stadleter kaže: Pogledaj post
Sad mi je tako žao što nisam bio u Karake prije koji dan
Mislim, meni je tamo hrana uvijek bila ok,samo me ugođaj malo odbijao....
Da se razumijemo, ugodjaj je slican, samo nesto izgleda urednije nego prije.

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
@DD: jel sada imaju guacamole?
Nisam ni trazio. Ni dobio. od priloga salsa blaga i jedna ljutkasta i vrhnjasti umak kao treci.
ocito nemaju
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 14:48   #1039
Dižem temu, al zanima me jel bio netko u zagrebačkim mex restoranima u zadnje vrijeme?
Spremamo se uskoro, pa ne mogu odlučiti između Karake i Mex cantine. Po Deedyevom upisu vidim da je Karaka ok.
Jel se možda otvorilo nešto novo?
June is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 16:59   #1040
Ja sam bio nedavno u Mex Cantini, i bilo je toliko super, da sam odlučio ne doći više.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.