Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2015., 13:37   #81
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post


Moj duboki naklon.

Dajem bilo koje jelo iz bilo kojeg restorana za ovo gore..
deal vrijedi jednom ili do kraja zivota?
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 13:42   #82
fala pinzgauer

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Jašta.....jab jedino preskočijo krumpirov kruv.......
A ne ne ne, domaći je za desetku

Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
deal vrijedi jednom ili do kraja zivota?
Ja ne bi mijenjao više od jednom, ili samo kad je klopa u restoranu razočaravajuća
Dobar je to gablec, ali treba i konkretnije.
Malo kulena i šunke uz to, neka salata i imaš predjelo
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 13:56   #83
pinz, javi mi se ako trebaš svinjske masti, takvom mastoljubcu vrijedi udjelit domaće slavonske!
ja to slabo trošim, nekako sam se zasitio kroz mladost!

kruh, mast, crvena paprika i češnjak. generacije su se time prehranile!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 13:58   #84
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
pinz, javi mi se ako trebaš svinjske masti, takvom mastoljubcu vrijedi udjelit domaće slavonske!
ja to slabo trošim, nekako sam se zasitio kroz mladost!

kruh, mast, crvena paprika i češnjak. generacije su se time prehranile!
A ja pak iz istih razloga nisam volio mast ko klinac, a sad mi mast paše savršeno.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 14:16   #85
Moj kombinejšn iz djetinjstva bio je mast, nasjeckani luk, sol. Najbolje na bakinom kruhu...

Nego, da se pohvalim, poznajem strašnu mesaricu, a u njenoj firmi kolju domaću živinu. Kupil sam bijelog špeka, istopil čvarke i dobil pun kurac masti. A onu s dna, s ostacima čvaraka, nju sam spakiral posebno, to je super za mazat.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 14:17   #86
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
deal vrijedi jednom ili do kraja zivota?
To se tak kaže


Ne, fala Vladjane, imam masti još od Dana Republike

Komentirao sam tu kombinaciju od MisterNo007 sa naglaskom na to da je sve bilo domaće

Inače, ko klinac sam se ubijao u masti na kruhu i onda posipano šećerom :klap:
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 14:26   #87
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ne, fala Vladjane, imam masti još od Dana Republike
Ah, da, taj čuveni praznik, Dan Kolinja

Quote:
Komentirao sam tu kombinaciju od MisterNo007 sa naglaskom na to da je sve bilo domaće
To je istina, kad probaš iste stvari u kupovnoj kombinaciji, razlika je nebo i zemlja. Bogu fala da sam sa sela porijeklom, pa se nađe domaćih namirnica. A mamin domaći kruh od krumpira, prefino, sam bi ga cijelog mogao pojesti.

Quote:
Inače, ko klinac sam se ubijao u masti na kruhu i onda posipano šećerom :klap:
Moja sestrična je preferirala sa šećerom jesti, i ona se ubijala tome. A meni mast i paprika, taj miris je fenomenalan.
Tad mi je to bilo onak, za čalabrcnut usput, sad više guštam u tome.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 14:55   #88
I ja sam ko klinac prvo trpao šećer na mast, a kasnije, s pojavom prvih brčića, krenula je prvo slatka pa kasnije ljuta paprika..

U mom kraju iz kojeg dolazim, Moslavina, čudno bi te gledali da slatkovodnu ribu pripremiš na ulju. Kada nemamo sreće da upecamo nešto veće i kvalitetnije, ostaje nam utjeha u babuškama, cverglima (rogani) i hanjama, toga tamo ima da možeš sepetima vaditi.. Na tanjuru za kotlovinu (mi tamo kažemo "na peki"- dugo eee) ugrijemo puno masti, ove navedene ribe posolimo, malo u brašno i u vruću mast par minuta. Zalijemo s domaćim škrletom i divota.. (ne tijekom pečenja nego uz klopu i nakon...)
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 14:56   #89
Dobra mast je ak se da nekome potegnut do Zaprešićke tržnice. Na štandovima (ne u mesnicama na placu) ima jedan OPG iz sv križ začretje s pravim domaćim stvarima. Imaju domaću mast i domaću mast s čvarcima. Pravi okus kojeg se sjećam iz djetinjstva dok su moji u zagorju još imali svinje. Osim toga imaju i suho meso, zagorsku šunku, kobase, dimljeni buncek, prezvuršt. Mali proizvođač, mali štand, svega nekoliko stvari ali sve fakat domaće.... samo su četvrtak do nedjelja tamo. Nema svaki puta sve ali masti ima uvijek. Meni je ta zagorska draža od slavonske, mirišljavija nekak...ne znam možda subjektivno.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 15:01   #90
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Dobra mast je ak se da nekome potegnut do Zaprešićke tržnice. Na štandovima (ne u mesnicama na placu) ima jedan OPG iz sv križ začretje s pravim domaćim stvarima. Imaju domaću mast i domaću mast s čvarcima. Pravi okus kojeg se sjećam iz djetinjstva dok su moji u zagorju još imali svinje. Osim toga imaju i suho meso, zagorsku šunku, kobase, dimljeni buncek, prezvuršt. Mali proizvođač, mali štand, svega nekoliko stvari ali sve fakat domaće.... samo su četvrtak do nedjelja tamo. Nema svaki puta sve ali masti ima uvijek. Meni je ta zagorska draža od slavonske, mirišljavija nekak...ne znam možda subjektivno.

Dobar info, thanks
Imaju li domaćeg špeka? Tu prije svega mislim da je bez nitritne soli?
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 15:05   #91
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Dobra mast je ak se da nekome potegnut do Zaprešićke tržnice. Na štandovima (ne u mesnicama na placu) ima jedan OPG iz sv križ začretje s pravim domaćim stvarima. Imaju domaću mast i domaću mast s čvarcima. Pravi okus kojeg se sjećam iz djetinjstva dok su moji u zagorju još imali svinje. Osim toga imaju i suho meso, zagorsku šunku, kobase, dimljeni buncek, prezvuršt. Mali proizvođač, mali štand, svega nekoliko stvari ali sve fakat domaće.... samo su četvrtak do nedjelja tamo. Nema svaki puta sve ali masti ima uvijek. Meni je ta zagorska draža od slavonske, mirišljavija nekak...ne znam možda subjektivno.
Nemoj me .....

Kak se zoveju?
To mora da je nekaj novo jer ja to nisam videl dosad
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 15:07   #92
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Dobar info, thanks
Imaju li domaćeg špeka? Tu prije svega mislim da je bez nitritne soli?
Imaju e sad dal je s nitritnom soli, ma sumljam....pa to nitko ne stavlja u domaćoj proizvodnji. Ima dvije vrste špeka, pravi zagorski ne ona suhonjava panceta......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 15:09   #93
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Imaju e sad dal je s nitritnom soli, ma sumljam....pa to nitko ne stavlja u domaćoj proizvodnji. Ima dvije vrste špeka, pravi zagorski ne ona suhonjava panceta......
Pancetu prezirem To mi je onak za zabijat čavle kad nemam čekića pri ruci
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 15:10   #94
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Imaju e sad dal je s nitritnom soli, ma sumljam....pa to nitko ne stavlja u domaćoj proizvodnji. Ima dvije vrste špeka, pravi zagorski ne ona suhonjava panceta......

Pitao sam na dosta mjesta, ali ne bi vjerovao, u ZG nisam našao mesnicu koja ima špek bez nitritne soli.

Čak i u zagorju susjed (mesar po struci) stavlja nitritnu sol na svo svoje sušeno meso


E to se traži, pravi zagorski špek
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 15:12   #95
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Nemoj me .....

Kak se zoveju?
To mora da je nekaj novo jer ja to nisam videl dosad
Jbga ne znam kak se zovu. Kad udeš na plac iz smjera centra onda su ti među onim mljekarskim štandovima u sredini placa kaj žene prodaju sir. mlijeko i vrhnje prvi štand od centra. Kad ideš prema tam prvo njih vidiš. Jedan mali štand onak isti ko mljekarski sa svim tim stvarima unutra. Vikendom i petkom su sigurno, mislim i četvrtak. Nisam siguran za ostale dane. Sve im je fino. Tam sam kupil i suhe dimljene kosti za sarmu...Imaju i čvarke (oni nisu jeftini, 120 kn) al nisu jako stisnuti nisu niti ko slavonski al to nisam kupil. Cijene mesa/kobasa su do 50 kn kila, mislim da je samo salama više...valda 70 kn il tak nekaj.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 15:52   #96
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Moj kombinejšn iz djetinjstva bio je mast, nasjeckani luk, sol. Najbolje na bakinom kruhu...
Nasjeckani luk je za metroseksualce! Ide bakin kruh, mast, sol, paprika i oguljena glavica luka u ruku pa ju prismaces
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 16:07   #97
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
.... ima jedan OPG iz sv križ začretje s pravim domaćim stvarima...
jel kvež?
ajd probaj razmislit, veli gugleto da bi to mogao biti kvež
ako je onda njih ima na placu u kvartu na remizi četvrtkom i subotom
i kaj jeje mast je prvoklasna, bar ona teglica koju sam kupila kad je bio prvi taj plac
kobase su dobre
špek nisam uzela
čvarci su im tak kak kažeš, stisnuti na pol puta
prezvuršt je zašrotan s paprom, kile papra, volim da je ljut ali ne volim kad od svega osjetim samopapar, inače je super kaj se sastava tiče ali samo papar se osjeti
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 18:37   #98
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
jel kvež?
ajd probaj razmislit, veli gugleto da bi to mogao biti kvež
ako je onda njih ima na placu u kvartu na remizi četvrtkom i subotom
i kaj jeje mast je prvoklasna, bar ona teglica koju sam kupila kad je bio prvi taj plac
kobase su dobre
špek nisam uzela
čvarci su im tak kak kažeš, stisnuti na pol puta
prezvuršt je zašrotan s paprom, kile papra, volim da je ljut ali ne volim kad od svega osjetim samopapar, inače je super kaj se sastava tiče ali samo papar se osjeti
Ježi ga, ne znam. Bum pogledal idući put kad idem tam. Znam da sam na onom natpisu na štandu videl da su iz svetog križa. Ja volim takav prezvuršt. U slavoniji ga brate natrpaju crvenom paprikom...(nije da ga odbijam da se razumijemo) ovo mi je draža varijanta. Jako mi je fina ova mast s čvarcima, ja to spećem pole od krumpira pa rastopim tu mast u tavici i umačem...jaoooooo ko nekad u zagorju prije 80-e....jedino kaj su se tam pole pekle na šparhetu. Nikad boljih mlinaca ko spečenih na šparhetu niti domaće palente kad se radi u uvijek izvana zacrnjenoj posudi s okruglim dnom kaj se skinu dva il tri ringa na šparhetu.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 18:53   #99
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
riba nije za peći na masti. makar, znam jednu osobu koja je pekla šarana

fritule.....mislim da bi ih trebalo odmah pojesti. ako koja ostane pa se jede na hladno, vjerojatno se opet mast u njima stisne, a to mi se ne sviđa nikak.

mast je super za pečenje mesa, nema boljeg!
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ja znam jednu osobu koja poha sarana na ulju ...
Riba se ne smije peči na masti ali dok vrsni kuhari ili oni koji se prave takvima peku svinjetinu na maslinovom ulju e onda je to in i baš fino
Moja stara poha osliće na masti svinjskoj i meni su sasvim ok.I vidi ćuda i ona i stari jedu sve na masti a niti jedan nije pretili , nemaju problema s masnočama u krvi ....
a kad vidim kako mi na poslu isto ulje istog proizvođača( za hrvatse pojmove brand za ulja ili ti zvijezda) jedan put dođe tamnosmeđe drugi put lijepe žute boje a treći put blijedo ko pofarbana vodica zapitam se kaj je zdravije . to ulje ili mast za koju znam od čega je i kako je dobivena
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 19:52   #100
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Nasjeckani luk je za metroseksualce! Ide bakin kruh, mast, sol, paprika i oguljena glavica luka u ruku pa ju prismaces
Ma kurac, kak bi onda susedi paradajze kral, kurcom valjda?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.