Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2008., 17:37   #41
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
ali imunoprofilaksa se daje prije iduće trudnoće.
u svrhu zaštite ploda i majke,s obzirom na raniju trudnoću.
to nema veze s ocem i ne daje se zbog sadašnje trudnoće,jer je sadašnja trudnoća kakva je,tu se ne može ništa učiniti.
ako je trebalo zaštititi sadašnju trudnoću i majku,to je trebalo učiniti prije nego je zatrudnjela.
da, ali zaštiti je od pozitivnog rh faktora a ne negativnog!! to je sreća u nesreći šta je sadašnji otac djeteta negativan! da je bio pozitivan onda bi moglo bit problema šta joj nisu dali injekciju nakon prve trudnoće...ali opet kažem, ja sam laik pa nek pita ipak nekog stručnjaka...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 17:44   #42
ali ne znaju doktori u bolnici hoćeš li zatrudnjeti s istim muškarcem kao i taj put,a kamoli dali će imati isti rh kao ti.
neznam,pitaj ginića,a ovo su informacije za prvu ruku koje mogu i ne moraju biti točne.
imaš dva različita misšljenja,pa ti nismo pomogli.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 17:48   #43
Najbolje se posavjetovati sa dr
Koliko ja znam otac ovog dijeteta i njegov rh faktor nemoze dovesti do problema sa ovom trudnocom, vec prethodna dva, sto ne znaci da ce biti problema. Koliko vidim trudnoca lijepo napreduje, glavu gore i bice sve ok

Good luck
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 17:54   #44
Quote:
trapava kaže: Pogledaj post
Najbolje se posavjetovati sa dr
Koliko ja znam otac ovog dijeteta i njegov rh faktor nemoze dovesti do problema sa ovom trudnocom, vec prethodna dva, sto ne znaci da ce biti problema. Koliko vidim trudnoca lijepo napreduje, glavu gore i bice sve ok

Good luck
da,i ja tako mislim,ali ti si to lijepo sročila.
ajde,barem se slažemo svi da treba pitat liječnika.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 17:58   #45
Mozda samo zatrazit da joj se urade testiranja antitijela koja se pri rutinskim tesovima na KG ne rade, odnosno bar nisu.
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 17:59   #46
Draga moja, čim si ti negativna-ne gine ti inekcija, bez obzira koja ti je muž kg, to ti je po najnovijem protokolu tako a čuj sad zašto: NIKO NE GARANTIRA KO JE OTAC DJETETA, šta god ti rekla-oni ti ne vjeruju
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki

Zadnje uređivanje putnica : 31.07.2008. at 18:43.
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 18:01   #47
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Draga moja, čim si ti negativna-ne gine ti inekcija, bez obzira koja ti je muž kg, to ti je po najnovijem protokolu tako a čuj sad zašto: NIKO NE GARANTIRA KO JE OTAC DJETETA, šta god ti rekla-oni ti ne vjeruju
E OVO SU SUPER VIJESTI!!! To je tako vec odavno?
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 18:07   #48
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Draga moja, čim si ti negativna-ne gine ti inekcija, bez obzira koja ti je muž kg, to ti je po najnovijem protokolu tako a čuj sad zašto: NIKO NE GARANTIRA KO JE OTAC DJETETA, šta god ti rekla-oni ti ne vjeruju
imunoprofilaksu primaš samo ako DIJETE nije tvoj rh faktor!!!
otac nema nikakve veze s tim.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 18:10   #49
dakle da ustvrdimo gradivo,muž može biti kojigod rh faktor.
bitno je da dijete ne bude različit faktor od majke,a ako je tako majka prima imunoprofilaksu radi slijedeće trudnoće.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 18:16   #50
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Draga moja, čim si ti negativna-ne gine ti inekcija, bez obzira koja ti je muž kg, to ti je po najnovijem protokolu tako a čuj sad zašto: NIKO NE GARANTIRA KO JE OTAC DJETETA, šta god ti rekla-oni ti ne vjeruju

ovo vrijedi u slučaju abortusa,zato je čudno da joj nisu dali injekciju poslije oba.
ali to opet nema veze s ocem.
što se tiče poroda,ako njeno dijete bude njen rh faktor,ona neće primiti imunoprofilaksu.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 18:19   #51
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
ovo vrijedi u slučaju abortusa,zato je čudno da joj nisu dali injekciju poslije oba.
ali to opet nema veze s ocem.
što se tiče poroda,ako njeno dijete bude njen rh faktor,ona neće primiti imunoprofilaksu.
Ona je sigurna da nije primila ?
Ako se AB radi uz totalnu anesteziju mozda nije vidjela da su joj dali...ili nigdje nisu upisali.

Da, ako je ova beba neg, nema potrebe za injekcijom
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 18:22   #52
pa morali bi joj reći,jer te to pitaju na porodu ako si rh negativna.
a moguće je svašta,ali moralo bi biti negdje upisano.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 18:26   #53
Mislim da prethodne trudnoce ovdje nemaju nikakve veze. Oni su oboje negativni - tako da ce i dijete 100% bit Rh-
Imunoprofilaksa ionako sluzi da se djetetu rh- majke ne bi sta desilo ukoliko je ono rh+
fjaka02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 18:28   #54
ja odustajem.
u svakom slučaju sretno.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 18:30   #55
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
ja odustajem.
u svakom slučaju sretno.
i ja odustajem

samo da dodam DEFINITIVNO prethodne dvije trudnoce imaju veze sa ovom trudnocom, ako su prethodna dva oca bila RH pozitivna
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 18:32   #56
Quote:
trapava kaže: Pogledaj post
i ja odustajem

samo da dodam DEFINITIVNO prethodne dvije trudnoce imaju veze sa ovom trudnocom, ako su prethodna dva oca bila RH pozitivna
Imaju jedino ako su se stvorila antitjela u njoj. meni je mm + a ja - i poslje svih kontrola krvi nisu se stvorila antitjela u meni.
Cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 18:34   #57
Quote:
Cute kaže: Pogledaj post
Imaju jedino ako su se stvorila antitjela u njoj. meni je mm + a ja - i poslje svih kontrola krvi nisu se stvorila antitjela u meni.
da, ali djevojka ne zna da li su prethodni partneri bili neg ili poz...ne zna da li je dobila zastitu...zato sam i rekla da ode da provjeri antitjela
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 18:35   #58
Quote:
fjaka02 kaže: Pogledaj post
Mislim da prethodne trudnoce ovdje nemaju nikakve veze. Oni su oboje negativni - tako da ce i dijete 100% bit Rh-
Imunoprofilaksa ionako sluzi da se djetetu rh- majke ne bi sta desilo ukoliko je ono rh+
samo ovoliko još;
ali dijete se mora zaštiti prije trudnoće i rođenja,a injekcija koja se prima iza poroda neće pomoći djetetu koje se rodilo,nego budućem koje će se roditi.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 18:36   #59
Quote:
trapava kaže: Pogledaj post
da, ali djevojka ne zna da li su prethodni partneri bili neg ili poz...ne zna da li je dobila zastitu...zato sam i rekla da ode da provjeri antitjela

da,pa zato je i pitala.i evo,dobila je odgovor.
dalje se savjetovati s liječnikom.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 18:42   #60
evo ovako, mozda odgovor curi koja je pitala za Rh i sadasnju trudnocu

Rh antitijela sama po sebi su bezopasna dok majka opet ne zatrudni. Ako je prije nosila Rh pozitivno dijete i ako je došlo do prijelaza Rh pozitivnih eritrocita u majčni krvotok, njezina će Rh antitijela prepoznati Rh bjelančevine na površini bebinih eritrocita kao "strana" tijela. Majčina Rh antitijela proći će kroz placentu u bebin krvotok i prouzročiti masovno razaranje eritrocita.


zato najbolje kod DR....


ja definitivno odustajem od ove teme
A trudnici zelim sve naj naj i da nam javi sto je rekao cika dr
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.