Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2010., 22:56   #1
Komarci i drugi insekti

kako se najekološkije i najjeftinije zaštititi od komaraca?
a da mi ne smeta?

mislim da bi to bilo nekakvim mirisnim svijećama, svjetiljkama, ali ako se radi o svijećama, onda je problem što tokom noći nisu pod nadzorom jel spavaš jelte, i što da sad vjetrić puhne pomakne prozor i prozor okine svijeću i padne na pod i zapali ga?

i to treba uračunat u formulu a usto i ne volim izvor svjetla kad spavam (npr mrzim svjetla na videu, led diode s televizora u mračnoj sobi).

kako se zaštiti bez krema, sprejeva i sličnih kemikalija a i da izbjegnem ove gornje opasnosti?

ultrazvuk dolazi u obzir ako nije skupo i ne vuče previše struje i ne svijetli. te naravno, ako ste isprobali i sigurni da funkcionira.

hvala na bilokakvom savjetu, ali evo dozlogrdilo mi svaku večer slušat zzzzzzzzzzzuj kraj uha kad odem ćorit, a onda se moram pokrivat dekom do vrata i ruke unutra, a sad kad opet dernu vrućine, to neće biti moguće.
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 23:22   #2
https://www.forum.hr/showthread.php?t=566107
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 23:42   #3
hvala ali ništa od toga nije za mene. meni treba sredstvo koje će raditi dok spavam!
uvijek su mi cijeli dan i noć prozori otvoreni a po noći se samo čuje zzzuj zuuuj pa oko uha kad mi prođe ja bi popizdio i iskočio iz kože koliko se naježim na to.

znači ne dolazi u obzir nikakvo zadimljavanje, niti prašenje kosilicom, niti sagorijevanje propan butana i proizvodnja c02, niti nesigurne svijeće koje je moguće lako prevrnuti i zapaliti.

u obzir dolazi nešto što je dovoljno suptilno, ne nadražuje kožu, nije štetno niti teška kemikalija, a komarce jednostavno tjera dalje iz tog prostora, ne da ih ubija pa da ujutro nađem groblje komaraca po sobi il da svako malo čujem zuc zuc kad nekog ubije.

znači nešto tipa miris koji tjera ili ultrazvuk (koji funkcionira), ili može svijeća ali onda neka zatvorena da ne blješti dok spavaš i da ne može lako pasti sa stola.

one mrežice za prozore mislim da ne dolaze u obzir, iako ih nisam nikad probao, poprilično sam uvjeren da bi zrak u sobi učinile zagušljivim, a sobu neprozračnom.
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 11:36   #4
Raid tekućina je super, bez mirisa traje cca 2mj ako isključuješ preko dana.

http://www.raidoff.it/nqcontent.cfm?a_id=6987

Mrežica je još najbolje rješenje ako možeš staviti na sve prozore, po noći otvoriš i nema problema, ne osjeti se smanjenje protoka zraka...
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 11:40   #5
Raid, Baygon i ostali aparatići koji funkcioniraju na one "tablete". Jest da nije baš praktično kaj ih moraš mijenjati svaki dan, al djelotvorno je.
Treba prozračiti prostoriju jer se dosta osjeća miris, ugodan je, al se osjeća. Tak da je najbolje ostavit prozor otvoren i 1-2 sata prije spavanja uključit aparatić koji će efikasno otjerat komarce. Ja ga koristim već godinama prek ljeta i uvijek pali.

Naravno, ak uleti neka mrcina od pol kile, takvog baš neće otjerati, kao ni noćne leptire. Al tjera one komarce koji zuje i pikaju.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 14:54   #6
Postoje posebni dodaci na pvc prozorima, mreže protiv komaraca. Montiraju se s 4 mala federića na prozor i po zimi ih možeš skinuti ako ti treba više svjetla.
Doduše, oni koji lijepo izgledaju su i prilično skupi.
Ali možeš priručno uzeti jeftinije mreže za komarce u vrtnim centrima
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 09:38   #7
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Postoje posebni dodaci na pvc prozorima, mreže protiv komaraca. Montiraju se s 4 mala federića na prozor i po zimi ih možeš skinuti ako ti treba više svjetla.
Doduše, oni koji lijepo izgledaju su i prilično skupi.
Ali možeš priručno uzeti jeftinije mreže za komarce u vrtnim centrima
Mreža koja selijepi sa čičcima na prozor. Jeftino i učinkovito.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 11:19   #8
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Mreža koja selijepi sa čičcima na prozor. Jeftino i učinkovito.
Tako je, današnji ekološki sprejevi imaju slab učinak stari truju i sve ostalo. mrežice na sve prozore i mir, koji se provuce kad se ulazi izlazi ali ništa strašno.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 23:18   #9
Komarci

Pozdrav! Vidim da na podforumu postoje teme o svakakvim bubama, ali o komarcima nista (@ admin: ako postoji mogucnost, mozete temu spojiti i sa onom istog imena koja se nalazi na "radionica u kuci")

Ugl. ono sto mene zanima je postoji li kakva alternativa Raidu koja je jednako ucinkovita, a nize cijene? Konkretno mi treba nesto za zatvoreni prostor, tipa ona zujalica na tablete sto se steka u struju.
miskozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 02:13   #10
susjedu.. znaci imamo isti problem... ljudi pomagajte
nikol@j is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 09:25   #11
Evo recimo https://www.forum.hr/showthread.php?t=567404 ili https://www.forum.hr/showthread.php?t=566107

Dakle vjerujem da je jeftiija RAID tekućina koja isto radi a može se finije dozirati nijea kao tableta (uključiš kada ti treba)...
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 09:30   #12
Mreža na prozor, mesožderke pred prozor i nemam komaraca u kući. Tak ću i u stanu.
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 14:28   #13
Quote:
nikol@j kaže: Pogledaj post
susjedu.. znaci imamo isti problem... ljudi pomagajte
Imamo Starci su mi 500 nize u kvartu i nemaju ih ni blizu toliko. Do ove godine ih nije ni bilo...
miskozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 23:26   #14
Quote:
miskozd kaže: Pogledaj post
Imamo Starci su mi 500 nize u kvartu i nemaju ih ni blizu toliko. Do ove godine ih nije ni bilo...
e sad mi se cini da ih je i vise... jeste pronasli rjesenje?!??! uzas... spavam i sam cujem od jednom zujanjee...
nikol@j is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 00:15   #15
Quote:
nikol@j kaže: Pogledaj post
e sad mi se cini da ih je i vise... jeste pronasli rjesenje?!??! uzas... spavam i sam cujem od jednom zujanjee...
nisam...lud sam vec, ocekivao sam da ce otici s hladnijim danima. Jedino sto od kad je zahladnilo uopce ne nepadaju!
miskozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 22:55   #16
mene konkretvo više zanima kako ih vani istrijebiti, jer ove što zalutaju u kuću (naravno mreže su tu ) riješi raid! više me muči što nemogu izać u dvorište koliko manijakalno napadaju... dakle zanima me nešto za špricanej vanjskih površina (al ne ono u stilu raid sprej) nego nešto dugotrajnije, tipa da ih nema 2/3 tjedna...?
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 20:15   #17
Quote:
miskozd kaže: Pogledaj post
nisam...lud sam vec, ocekivao sam da ce otici s hladnijim danima. Jedino sto od kad je zahladnilo uopce ne nepadaju!
ma neznam ja sam prije 2-3 dana preko noci valjda bio napadnut na 6-7 mjesta .... a najbolje mi kad spavam,il drito da cu zaspat cujem njega kak zuji valjda pored uha... :
ja se isto tako ponado da ce sa hladnijim vremenom nestat... al za sad nista... makar ih je malo manje sadaa... vidit cemo kak ce biti narednih dana...
nikol@j is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 18:38   #18
Pest reject

Valjda je dobro mjesto za ovu temu.

Razmišljamo o ugradnji mreže na pvc prozore, s obzirom da kad smo ih postavljali pred jedno 14-15 godina takve opcije nije bilo - a sad bolja polovica ima velikih problema s komarcima.. no naravno to je nešto veća investicija koju bismo još malo odgodili jer nas je zaintrigirala top shopova reklama za pest reject.

S obzirom da je to nešto novo, zanima me je li itko od vas naručio ovaj proizvod, koliko je to učinkovito?! Mi čekamo da nam stigne pošiljka, a u međuvremenu sam dobila zadatak raspitati se ima li itko iskustva s time?! Trenutno nam je ovo najjeftinija opcija, nadamo se i učinkovita.. Pa bismo onda do idućeg ljeta napravili nešto konkretno po pitanju ugradnje mreže!
__________________
I believe... <3
Back2black is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 18:17   #19
Quote:
Back2black kaže: Pogledaj post
Valjda je dobro mjesto za ovu temu.

Razmišljamo o ugradnji mreže na pvc prozore, s obzirom da kad smo ih postavljali pred jedno 14-15 godina takve opcije nije bilo - a sad bolja polovica ima velikih problema s komarcima.. no naravno to je nešto veća investicija koju bismo još malo odgodili jer nas je zaintrigirala top shopova reklama za pest reject.

S obzirom da je to nešto novo, zanima me je li itko od vas naručio ovaj proizvod, koliko je to učinkovito?! Mi čekamo da nam stigne pošiljka, a u međuvremenu sam dobila zadatak raspitati se ima li itko iskustva s time?! Trenutno nam je ovo najjeftinija opcija, nadamo se i učinkovita.. Pa bismo onda do idućeg ljeta napravili nešto konkretno po pitanju ugradnje mreže!
Može se naći na webu, jeftinije, besplatna dostava, pa ako valja kupiš još, ili kažeš ostalima, ili preprodaš na oglasniku :-)))

http://www.ebay.com/itm/271031858217...84.m1555.l2649
marko091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 00:07   #20
Quote:
marko091 kaže: Pogledaj post
Može se naći na webu, jeftinije, besplatna dostava, pa ako valja kupiš još, ili kažeš ostalima, ili preprodaš na oglasniku :-)))

http://www.ebay.com/itm/271031858217...84.m1555.l2649
Haha, a ne bih baš krenula u biznis s time!
Zanima me baš ovo konkretno iz top shopa, s obzirom da ovako po reklami odlično zvuči.. već smo nešto naručivali iz tog i zadovoljni smo, a ovo nam je fakat bitno.
__________________
I believe... <3
Back2black is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.