Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2005., 11:27   #1
Cijene građevinskih, obrtničkih i drugih radova

Bok,
sutra s majstorom radim racun pa me zanima koliko bi po gradevinskim normama
moglo kostati zidanje pregradnih zidova s njihovom ciglom (12 cm debljine) i
materijalom po kvadratu ?

Hvala.

Lp,

k
konjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 11:55   #2
ja sam imao 40 tak kvadrata i to su mi njih dva napravili za 1800 kuna...radili su dan i pol, sta znaci da sam se zaje... i vise nego jako...nisam znao tocno kolko tu ima posla...mozes se ti s njima dogovorit i na dnevnicu...ona je oko 400 kuna za zidara i 200 za pomocnika, sta bi u mom slucaju bilo oko 900 kuna a ja platio duplo vise jer smo isli popreko...budala, sta ces...

to je bio samo rad...ciglu lako izracunas kolko kosta...
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 13:57   #3
Dobro, sve ovisi o kvaliteti zidanja, nije svaki zidar the zidar

-evo informacija iz jedne građ. firme da cijena zidanja pregradnih zidova s njihovim materijalom iznosi od 140-200 kn po kvadratu, ovisno koja je cigla u igri.
Meni majstori traze 160 kn....hebaga to je iskrslo poslije i da sam se prije pocetka radova sve dogovorio brijem da bi ta stavka bila puno niža, al hebaga kaj je tu je.

Eto, kod mene majstori srusili, sazidali nove zidove, srusili,izradili novo kroviste i mogu reci da sam jako zadovoljan izvedenim, em kaj nemas brige s njima, kao spika je ako hocete skuhat kavu ujutro popit ce se, ak neceste nije vam obveza...ja im kuhao kavu ujutro i popodne, u ovih mjesec dana kaj su radili nisu pive iz duckasa donijeli, ukoliko je bilo i najmanjih nejasnoca prije nego kaj su poceli raditi pitali su me sto zelim tak da na njih nemam jednu jedinu zamjerku ( mozda zvuci nemoguce ) neke stvari koje nismo dogovorili na pocetku su napravili gratis, tipa rusenje zidova (jer to sam ja reko da cu radit ) , odvoz sute ( tri kamiona , ja im samo reko di da iskipaju ) i sl.
Svakako za preporučit.
konjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 13:59   #4
i mozda ne najvaznije, ali covjeka veseli.......iza sebe nisu ostavili trunke smeca, sve pocisceno, pometeno.....jos oni na kraju pitali za neko smece kaj smo drzali na tavanu pa ga izbacili van dal zelim da odvoje metal i drvo ......reko decki....fala, ne treba kaj se mene tice slobodni ste
konjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 14:57   #5
Re: Q: Cijena zidanja pregradnih zidova ?

Quote:
konjina kaže:
Bok,
sutra s majstorom radim racun pa me zanima koliko bi po gradevinskim normama
moglo kostati zidanje pregradnih zidova s njihovom ciglom (12 cm debljine) i
materijalom po kvadratu ?

Hvala.

Lp,

k
Dobio si neke informacije od mojih prethodnika, ja bih samo napomenuo da cijena ne ovisi toliko o normama vec o tome koliki je faktor firme kod izrade ponuda na osnovi analize cijena (ukoliko to netko uopce radi). Dakle, sto se bolje pogodis - bolje ces proci
__________________
Kol'ko kapljic - tol'ko let!
Propolis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 09:14   #6
Smile

Majstorima svaka cast, ostala je ona cijena od 5600 ( 35 kvadrata), ali su na kraju sazidali 55 kvadrata plus 3 kvadrata staklene cigle, ja zadovoljan
konjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2006., 11:40   #7
Cijene građevinskih, obrtničkih i drugih radova

I ja se odlučio registrirati nakon mjesec-dva pregledavanja ovih stranica. Nakon slanja nekoliko upita izvođačima radova i nedobivanja odgovora nadam se da će mi netko ovdje navesti neke cijene, bar okvirno.
Zanimaju me konkretne cijene radova za gradnju obiteljske kuće, od zemljanih radova, zidarskih, tesarskih, betonskih, do podopolagačkih i soboslikarskih radova.
Znači kompletno svi radovi.
Ako imate neke cijene molim vas napišite.

Zahvaljujem unaprijed.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 23:04   #8
Kad si slao upite izvođačima, trebao si pitati konkretno za što ti treba... npr, ja bi gradio kuću stoga mi treba vaša ponuda putem troškovnika, a prema priloženom nacrtu itd. Odgovorili bi ti sigurno. A i dobio bi sve cijene koje su ti potrebne.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 00:34   #9
Pogledaj moj blog. Imaš tamo neke detalje, počeo sam malo kopati o cijenam samogradnje. Bit će još.
__________________
flatfinder.blog.hr
.flatfinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 09:57   #10
Samogradnja je zakonom i novim pravilnikom zabranjena!
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 10:06   #11
imas link na to?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 10:31   #12
Quote:
BUFFET kaže:
Samogradnja je zakonom i novim pravilnikom zabranjena!
a što ako čovjek radi u građevinskoj firmi napr. vani i to kao upravitelj na baušteli,brat mu je zidar u Hr ,a odluči u Hr graditi svoju hižu........i taj čovjek nemre sam graditi a ima sve u malom prstu nego mora platiti (PDV i sve ostalo)nekome tko ima registriranu firmu,a možda zna o svemu puni mnaje nego on sam?????
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 10:45   #13
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2006/2105.htm pravilnik, a ostalo ti je u dosadašnjem zakonu o građenju. Ona je i do sad bila zabranjena zamo što to nitko nije kontrolirao i gledalo se kroz prste.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 11:16   #14
Quote:
BUFFET kaže:
Samogradnja je zakonom i novim pravilnikom zabranjena!
A još razumijem da je to u redu za glavne radove (beton,cigla,krovišta),a jel će biti zabranjeno ljudima da i sami napr. farbaju,rade knauf,instaliraju stolariju i tako to?
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 11:19   #15
Iskreno neznam.
Vidjet ćemo funkcioniranje toga u praksi.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 17:11   #16
Koja je cijena za priključak struje, vode i plina u Zagrebu?
Ako netko zna neku dobru građevinsku firmu koja gradi kuće molim da napiše ime. Može i na privatne poruke
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 13:11   #17
Poslao sam troškovnik na desetak adresa, i čak sa jedne dobio odgovor i to da oni popunjavanje troškovnika naplaćuju.
Je li tako i sa ostalima?
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 13:23   #18
Quote:
Tomek100 kaže:
Poslao sam troškovnik na desetak adresa, i čak sa jedne dobio odgovor i to da oni popunjavanje troškovnika naplaćuju.
Je li tako i sa ostalima?

znači moroni hoče keš čak da bi ti i ponudu dali??ili su možda naglasili da ti nebuju naplatili ništ ak im daš posal bez obzira na druge ponude..............hahahaha
ti sigurno ne bi moj projekat radili,čak da su i najpovoljniji.............
blažena naša Hrvatska...............
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 14:04   #19
Quote:
i to da oni popunjavanje troškovnika naplaćuju.
ne znam zasto,ali meni je to cak i ok lol
narocito ak trazi neki kilometarski troskovnik ;-)

onak za par stavki,ne bi trebal biti problem,
ali on trazi za komplet gradnju kuce,
pa imas tu kaj i pisat...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 15:19   #20
Poslao sam troškovnik za obiteljsku kuću sa podrumom, prizemljem i potkrovljem, dimenzija 10x10 m.
Tražio ponudu a oni meni da se to popunjavanje plaća.
Molim sve koji znaju neke cijene radova za gradnju kuće da napišu ovdje.
Zahvaljujem.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.