Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2009., 11:36   #41
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
koja glupost..mislim ..ne podnose miris hrane..zar misle da vi radnici živite od pustog rada u firmi?

Ne bih željela da me se krivo shvati, al kad osjetim miris hrane koju neki kuhaju, i ja bih im zabranila da podgrijavaju u firmi. Naročito ako se u bliskim prostorima primaju stranke.

Druga je priča ako u sklopu radnih prostorija postoji kakva 'čajna kuhinja' ili slično. u protivnom, zaista se čovjek svega nauživa
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 11:51   #42
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
koja glupost..mislim ..ne podnose miris hrane..zar misle da vi radnici živite od pustog rada u firmi?
Pa moraš priznati da nije zgodno kad stranka dođe u ured, a u zraku se osjete čevapi, kiselo zelje i slično.
Quote:
KraljicaSparoga kaže: Pogledaj post
a znam..al opet ako ti nista ne ostane od jucer ili ti se neda kuhat..i to je dobro..bar ja ne narucujem svaki dan..jednom na tjedan mozda..ipak volim domacu kuhinju
Znači tvoj doprinos temi o donošenju hrane od kuće je to da nas izvjestiš da se hrana može i naručiti za 25-35 kn? Svaka čast.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 13:18   #43
da budem preciznija ciljala sam na to da postoji neka čajna kuhinja ili sl., ne da baš imaju kuhalo pored tastature.
ni meni ne bi sjelo da netko podgrijava fileke pored mene. ja sam post shvatila kao da su hipersenzibilni na miris hrane bilogdje u firmi.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 13:29   #44
čajna kuhinja je usred firme i ima 2,5 m2 pa kad netko u mikrovalnu bubne podgrijati krpice sa zeljem ili kad rastvori ćevape s lukom miris se osjeti u cijelom hodniku.. e sad, da li je u redu da stranke to osjete
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 14:22   #45
i stranke su ljudi, a ljudi jedu.

nas to nije previše bendalo kad smo kolektivno naručivale pizzu sa češnjakom...ah...lijepa vremena..
__________________
"Fjaka je psihofizičko stanje prilikom težnje ni za čime. Učestala je greška zamijeniti fjaku s lijenošću. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo. Dok u Indiji i drugdje fjaku postižu dugogodišnjim izgladnjivanjem i meditacijom, ovdje je ona Božji dar." n.a.
Pafulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 18:10   #46
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
kod mene u firmi je problem da diša i još neki ne podnose miris hrane po firmi.. dakle nikakva podgrijavanja i topla hrana ne dolaze u obzir.
jedemo sendviče i salate ili idemo van na gablec.
Uf, grozno, jadni.
A ja se baš spremam peć' palačinke za vrijeme pauze.
Mislim da ću završit' na burzi.
Al' ne kao kuharica.

Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 18:55   #47
nedam ni ja na poslu podgrijavat.. ali mogla bi ponekad sama sebi da nitko nevidi.. ha ha
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 19:46   #48
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
čajna kuhinja je usred firme i ima 2,5 m2 pa kad netko u mikrovalnu bubne podgrijati krpice sa zeljem ili kad rastvori ćevape s lukom miris se osjeti u cijelom hodniku.. e sad, da li je u redu da stranke to osjete
i stranke su živi ljudi kladim se da jedu hranu!

gadno je to moram priznati, ali najgore je kad se jede za radnim mjestu, to mi je onako baš svinjski FUJ!
na svu sreću kod mene su zabranili jesti na istom, smije se jesti samo u kuhinji koja je povelika

uh pražan mi friđ, šta da sklepam za sutra šta????
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 10:06   #49
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Znači tvoj doprinos temi o donošenju hrane od kuće je to da nas izvjestiš da se hrana može i naručiti za 25-35 kn? Svaka čast.
ja sudjelujem u ovoj temi od kad je otvorena.. a ja sam samo to dala za primjer..prošeci temom, a ne kao tuka citat zadnja dva posta...
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 16:02   #50
Quote:
Eyecandy kaže: Pogledaj post
Ja sam danas nosila sendvič od kukuruznog kruha, sira i svježe crvene paprike. I punu zdjelicu kakao- šnita. Našnitanih. Koji treš!

Sendvič sam pojela, našla sir i vrhnje u frižideru od neki dan ( u dobrom stanju), pojela, a na kraju me kolega častio čokoladom od riže jer sam mu pomogla dovršiti posao.
Pola čokse odnijela doma i jela putem.

Kakao šnitama počastila frendicu i čistačicu Ankicu.

Ostalo i za sutra.
Fala bogu da imamo frižider.
Joj - sir u kombinaciji sa crvenom paprikom mi je zakon - i naravno nema boljeg od kLARINOG kukuruznog kruha ja volim tamnu cokoladu nakon toga
Martina2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 15:30   #51
Quote:
Martina2010 kaže: Pogledaj post
Joj - sir u kombinaciji sa crvenom paprikom mi je zakon - i naravno nema boljeg od kLARINOG kukuruznog kruha ja volim tamnu cokoladu nakon toga
Njami.

Samo kaj su tak' prokleto skupe, baš maloprije posegnuh u Dioni za Lindtovom: 25 kuna.

Pa povukoh ručicu.
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 19:13   #52
Quote:
Eyecandy kaže: Pogledaj post
Njami.

Samo kaj su tak' prokleto skupe, baš maloprije posegnuh u Dioni za Lindtovom: 25 kuna.

Pa povukoh ručicu.
Ma i Kras je cist' OK
Martina2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 20:43   #53
Quote:
mayy kaže: Pogledaj post
slanutak (ima u ipercoopu u konzervama ili u tetrapaku) s feta sirom i bučinim uljem.
taj slanutak nikad nisam jela pa moram pitati - to se jede sam tak, izvadiš iz konzerve i jedeš, ili treba nekaj s njim prije?

Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
od "suhe" hrane u zanje furam wrapove oliti smotuljke, kupiš u Konzumu velike tortilje, recimo namažeš je abc sirom/humusom/nekim namazom po želji, nabacaš odozgo recimo lososa, komadiće puretine(na naglo), paradajza, salate paprike i fino smotaš u savitak i spičiš u alu foliju, i to u firmi poklopaš sa malim kefirom/acidofilom/jogurtom, jibenica
fenomenalna ideja hvala!
upravo maštam o abc siru, dimljenom siru i tuni iz konzerve u tortilji
ali, reci - stavljaš li to u mikrovalnu odnosno zagrijavaš li to? zbog abc sira pitam... a i, nemam mikrovalnu niti sam ju ikad koristila osim za kokice, pa si mislim što se dogodi sa tom svom hranom kad ju zagriješ? kobase, na primjer ne čini mi se to baš... hm...

Quote:
solar kaže: Pogledaj post
čajna kuhinja je usred firme i ima 2,5 m2 pa kad netko u mikrovalnu bubne podgrijati krpice sa zeljem ili kad rastvori ćevape s lukom miris se osjeti u cijelom hodniku.. e sad, da li je u redu da stranke to osjete
imam isti problem
ljudi se kod mene na poslu, pogotovo direktor, furaju na neku "ja ništa ne jedem" foru pa jedu ili sendviče ili u restoranu (i svi su jako mršavi i nadasve zdravi ) iako u kuhinjici imamo i mikrovalnu i frižider pa čak i štednjak.
svaki pokušaj korištenja navedene tehnike u kuhinjici rezultirao je nevjerojatno gadljivim komentarima ovih koji žive od zraka pa im se od mirisa sarme povraća
no a što ti onda jedeš na poslu?
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 20:39   #54
Kakav miris sarme za vrijeme podgrijavanja od par sekundi?

Mislim da pretjeruju.
Ili si okružena sve samim dobermanima?
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:03   #55
Odličnu ideju ste mi dali, bit će vam moj dečko sutra zahvalan.
Inače ima topli obrok u firmi, ali su tete kuharice otišle na godišnji 3tj, pa je sad na suhim sendvičima.

Taman sam stavila šaku i pol smeđe riže da se kuha, narezala slaninu na tanke ploškice, popržit ću ju s bijelim lukom i dodat mais mixu na ulje.
Studiram, pa imam dosta jednostavnih recepata, jer ne stignem kuhati komplicirana jela... Jela s različitim mixevima od povrća (kineski, mais, carski i sl) su mi najbrža za napraviti, a manje-više zasitna. Volim nabacati i začina i uz njih ispeći riblje štapiće.

Ipak, najdraža mi je tjestenina s tunom. Bolja je kad se jede hladna, stoga je idealna za posao... Komadići tune se pomiješaju sa sitno narezanim kockicama sira, krastavaca i majonezom. Nikakvih začina ne ide, jer je tuna dovoljno slana za sve. Dok se tijesto skuha, sve se to fino nareže i pomiješa, ručak gotov za 15ak min!
__________________
A great many people think they are thinking when they are merely rearranging their prejudices.
rider_26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 20:49   #56
Preselili smo ured u novi prostor gdje konačno imamo pravu kuhinju.
Potpuno smo je opremili suđem (kolegica i ja išle u kupnju, od malih žlica i noževa do konkretnih stvari tipa lonaca, cjedila, tavi sl) i aparatima (mikrovalna, perilica, aparat za espreso kavu, kuhalo za vodu). Imamo i ugradbenu pećnicu koja je super. Ko hoće, može si nešto na brzinu skuhati.

Kolegice si znaju skuhati juhu iz vrećice, povrće i sl, narezati nešto za salatu i sl.

Ja sam počela donositi variva od doma i grijati ih u mikrovalnoj. Ne da mi se puno petljati sa kuhanjem na poslu (mada bih mogla skuhati palentu, špagete, povrće...) pa mi je ovako jednostavnije. A i prijaju mi variva, posebno sada kad zima dolazi.

Upravo sam skuhala varivo od žutih mahuna sa mrkvom, sojinim komadićima i ovsenim pahujlicama (da ga malo zgusnem i izbjegnem potrebu za kruhom ). Od začina, đumbir i kurkuma obavezni. Usput, zeleni papar i malo ajwana.

Za prekosutra ću napraviti vege đuveč, u jutro skuhati malo riže i to će mi biti ručak. Znam da podgrijana hrana nije najbolje rješenje, al opet mislim da je i to puno bolje nego jesti smeće iz pekare.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 20:57   #57
Quote:
Pafulja kaže: Pogledaj post
i stranke su ljudi, a ljudi jedu.

nas to nije previše bendalo kad smo kolektivno naručivale pizzu sa češnjakom...ah...lijepa vremena..
Ovo me podsjeti na moj prošlogodišnji boravak u bolnici na intenzivnoj njezi. Sestre u noćnoj smjeni naručile ćevape sa lukom!

Intezivna njega!!!! Ljudi koji su mahom prikačeni na aparate, loše im je, obilazi ih se svako toliko....Da ne pričam koliko je sve smrdilo, one su to jele u onom staklenom prostoru gdje dežuraju (nisu otišle u kuhinju), pa su se vrata otvarala, zatvarala.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 09:18   #58
Juhica, jučer skuhana, a danas podgrijana i stavljena u termosicu
nemrem više jesti ni francusku ni salate. treba miii juuuuhhaaaa, varivo...!!!!
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 23:19   #59
evo da podijelim moja iskustva, dosadilo mi je jesti poluhranu pa čak i onu za 25-35 kn jer su to sami ugljikohidrati.. i to oni loši..
za te novce se ne može dobiti neka kvaliteta, a konstantno njupanje sendvica i peciva ne dolazi u obzir, ipak sam predugo na radnom mjestu.

već sam se uhodala s nošenjem posudica (važno je kupiti neke kvalitetne i praktične-sistemi bez prolijevanja, veličina posude, i sl.)

kuham navečer ili ujutro dok se spremam na posao neku osnovnu namirnicu (kus kus, integralna riža/tjestenina, quinoa, amanaranth, proso, razne vrste kaša - heljdina mi je omiljena, piletina/puretina na sto načina) koju kombiniram s posnim sirom, salatama od svježih do kuhanog povrća, konzerviranog,...

jogurt obavezan uz sve (srećom imamo frižider u uredu).ponesem si i doručak ako ne stignem kod kuće - voćna salata, griz od preko nekoliko vrsta žitarica začinjenog s malo kompota ili šake brusnica/zamrznutog voća , svakakve pahuljice od kojih su zobene nezamjenjive...

a jedva čekam ljeto zbog izbora namirnica, acete balsamico i maslinovo ulje su već spremni
an kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 11:51   #60
Ja sam u ned skuhala pileću juhu. Danas sam si ponjela juhice, piletine i malo graha na salatu iz zamrzivača

A svašta se može iskombinirati...samo se treba sjetiti
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.