Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2013., 15:51   #1
Kriteriji za šovinizam

Koji su to kriteriji za šovinizam? Jesu li isti kriteriji danas i prije ili se to mijenja.Nekako imam dojam da se pojam šovinista s vremenom mijenja?

Prije se šovinistom smatralo onoga koji degeneči žene,danas onoga ko ima svoje ja i ne govori pokunjeno: "Da,draga." Recimo Ninu Raspudića smatraju šovinistom jer se usuđuje kontrirat brkatim feministicama u onoj glupoj emisiji.

Mene smatraju šovinistom jer kad u ženskom društvu kažem:"ako ćemo dijelit peglu i usisivač onda ćemo bogami dijelit i bušilicu i šarafciger" onda se one čude i kokodaču kako im nije jasno da neko u 21. stoljeću može imat tako nazadno i primitivno razmišljanje.

Čini mi se da je danas šovinist (i nasilnik i silovatelj) onaj koji kad mu žensko lupi šamarčinu kaže:"Ponovi to još jednom i ruku ću ti otkinut."

Šovinist (i također nasilnik i silovatelj) je onaj koji misli da je svako prijavljeno silovanje - silovanje,i da lažne prijave postoje.

Ja ne želim bit šovinist nego borac za ravnopravnost spolovila,ali ovi navedeni primjeri govore da sam šovinist,i to onaj zdna kace
Sam sam sebe razočaro,odo se samoubit

edit:zamoljavam feministice da slobodno pišu i da navedu još primjera šta sve spada u šovinizam.te molim bez nabijanja na kurac.Pod monitoringom smo,a monitoringratori su osjetljivi na nabijanje na kurac!

Zadnje uređivanje Samo jako! 1994 : 17.05.2013. at 16:35.
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 16:13   #2
Ne znam šta je Nino, ali ja bi ga poderala

Dobro se on drži obzirom na spodobu koja vodi emisiju.

Što se tiče ravnopravnosti spolova ne treba u ničemi pretjerivati.
Došli smo do toga da isto vrijedimo, ali ne može svako sve raditi.
Nemam problem da je moje peglanje jer određene fizičke poslove nisam u stanju obaviti ili bi to bilo jako sporo.
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 16:50   #3
Jedini je kriterij da budeš muško. Muškarac je automatski šovinist dok ne dokaže suprotno.
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 19:02   #4
Nino nije sovinist!
nemoj mi o prijatelju tako.
marionbloom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 19:46   #5
Quote:
marionbloom kaže: Pogledaj post
Nino nije sovinist!
nemoj mi o prijatelju tako.
ja ja..prijatelj..a da je neka lokalna budala koju poznajes rekla bi..ma kakav..nije on moj prijatelj..jao kako ste sve iste

ja mislim da se taj pojam malo iskrivio..naime sovinist je osoba koja misli da je njegova drzava/nacija/narodnost/pleme/etnicitet bolji od drugih..
danas se pak smatra da su oni koji nipodostavaju zene sovinisti..

kak bilo da bilo ja sam i jedno i drugo

cuj nino njen prijatelj
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 20:01   #6
Quote:
cuj nino njen prijatelj
______
sta se fesjpalmas , marijaĆi.
zasto mislis da nije i da se ne poznajemo.
cesto dođe u briđtaun.
marionbloom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 20:04   #7
lazne poruke....ko eu....
Herman17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 20:23   #8
'ta će bola Nino, oklen njega

Moran se složit s kolegom Samo jako, iako nam nije čestita osvajanje kupa
Ako radiš cil dan ko konj, onda nemaš vrimena za nju. Ako ne daj Bože ostaneš kući odmarat, onda si linčina i neradnik. Ako sam doneseš neku odluku, onda si šovinist, a ako to uradi ona, onda je moderna žena. Ko tu koga jebe?

Ovo zadnje je retoričko
Red Nix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 09:35   #9
Kriteriji za šovinizam? Ženska okolina.
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 10:52   #10
Ne bi ti ja to zna... Ja san ti feminist po prirodi... Evo i danas radin ka i svake subote za one moje dvi žemske doma...
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 16:25   #11
Šta je ovo,kad zamolim feministice da ne pišu svoju budalaštine onda mi obavezno zaseru topik,a kad iz zamolim da pišu svoje budalaštine onda ih nema

@marionbloom
Ne smatram ti ja prijatelja šovinistom nego ona tolerantna i liberalna voditeljica koja bi slala u zatvor i kastrirala sve one koji ne misle kao ona.

@Z_interactive
Sve se slažem.Pizdokracija vlada zapadnim svijetom i postaje sve veća.Problem je što oporbe pizdokraciji nema ni na vidiku.Da se vratim na temu:
Ne da nesmiš reć ženi da je komad,nego se nesmiš ni okrenut.Odma te one babe za kojim se niko nikad nije okreno napadaju za seksizam i šovinizam.

@Red Nix
Ispričavam se,evo čestitam za zakašnjenem.Navijo sam za vas.I psovo moram priznat kad su bili penali

@elem nije se pojam malo iskrivio,nego dobro.Danas su šovinisti svi oni koji nisu papućari.Svako neslaganje sa ženom je znak šovinizma.

@hod
Ti nisi feminist nego tipični šovinist.Muškarac hranitelj obitelji je zavjera patrijarhata protiv žena.A patrijarhat je isto šovinizam.


Danas je šovinizam ako kažeš da ti se više sviđaju žene koje znaju pravit pitu od onih koje ne znaju.

Danas je šovinizam ako misliš da su obiteljski zakoni pisani da bi žene profitirale,a muški najebali.

molim još primjera šta je sve danas šovinizam.Da znam pa da nebudem
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 19:22   #12
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post

@elem nije se pojam malo iskrivio,nego dobro.Danas su šovinisti svi oni koji nisu papućari.Svako neslaganje sa ženom je znak šovinizma.
interesanto kod zena je sto bi one sve dok se ne udaju zeljele biti sbredom pitom, s nekim sumnjivim frajerima punim love, polu gangsterima, living on the edge frajerima, frajerima koje vole i druge zene i koji vole i druge zene...sve pet..
onda se uda..prica se mijenja iz korijena..ne ne ne ..nema ona pojma ni dalje o kuhanju, peglanju, spravljanju klope..nada..prica se mijenja sto ona ne zeli vise frajera..ona oce pizdu koja spusta wc skoljku, ona oce dzukelu koja trci na svaki njen mig, oce nekog ko suti dok ona gleda sapunice, dok joj guzicetina pocinje liciti na mamu/maminu.. i onda jednog dana kaze njemu..nestala je ona vatra koja je slala u pocetku nase veze..moraces na zalost ici iz svog stana (zakon RH) dok nam dijete ne napuni 18. godina a do tad placaj elimentaciju..
i onda jos 2-3 djece a razlikuje ih po prezimenima
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 19:32   #13
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
..moraces na zalost ici iz svog stana (zakon RH) dok nam dijete ne napuni 18. godina...
25
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 19:39   #14
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
25
jel?
znaci milanka opet mijenjala neke zakone...je li sovinizam kad ja kao maloljetan predlozim sam sebe da me milanka usvoji (mada ona nema muza)..no bojim se da kad bih jednog dana postao punoljetan pa kresnuo tu starku da bi me proglasili drzavnim sovinistom br.1..
crna mi se buducnost pise
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 16:28   #15
sinošnji primjer:

Pita me moja lajavija polovica bil ja osto kući i bio kućanica kad bi ona bila sutra postala neko i nešto.Ja odgovaram da nebi.E sad dolazi ono zanimljivo
Ona govori: Da je to moje razmišljanje nazadno,da sam šovinist,da sigurno imam i neke komplekse i da nisam dovoljno muško,jer muškarci kojima nije ugrožena muškost s tim nemaju problema

Ja nešto razmišljam i odgovaram protupitanjem: Bil ti bila kućanica da sam ja neko i nešto.Ona kaže da nebi jer je naravno moderna,emancipirana žena i da bi joj uloga kućanice bila poniženje i da takvo nešto od žene može zahjevat samo primitivni šovinist.

Ja razmišljam na glas:
-Ako žena zahtjeva od muškarca da ostane kući,brine se za djecu i kuću onda je uspješna,moderna i emancipirana žena.
-Ako muški zahtjeva od žene da ostane kući onda je šovinist zdna kace.

-Ako žena odbije mužev zahtjev onda je moderna i uspješna
-ako muž odbije ženin zahtjev onda je šovinist zdna kace,iskompleksiran i nije siguran u svoju muškost,jer da je siguran nebi mu bilo problem bit kućanica i papučar

primjer drugi

-Imali smo nekad drolje,danas psihologija i mediji to zovu moderne žene koje vole seks i uzimaju ga kad god požele i skim god požele
-imali smo i jebače,ženksaroše,danas takve psiholozi i mediji zovu muškarcima koji barenjem i pičarenjem liječe neke svoje komplekse.

ja primjećujem da malo po malo žene imaju mnogo veće mogućnosti i slobode, dok je raspon prihvatljivih ponašanja za muškarce sve uži.
čini mi se da ovo lagano postaje svijet po ženskim mjerilima i kriterijima.

ono najgore u svemu je da sve više muški prihvaća ovo gore navedeno bez imalo propitivanja ima li istine u tome i puši propagandu.

Zadnje uređivanje Samo jako! 1994 : 04.06.2013. at 16:34.
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 11:55   #16
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post

ja mislim da se taj pojam malo iskrivio..naime sovinist je osoba koja misli da je njegova drzava/nacija/narodnost/pleme/etnicitet bolji od drugih..
A što ako je to istina? Kako se to onda zove?

Ili na primjer: na svijetu je cca 7.000.000.000 ljudi, a u Hrvatskoj 4.500.000, znači u Hrvatskoj živi cca 0,05 % svjetskog stanovništva. Jel tako, je.
E sad, ajmo malo vidjeti koliko Hrvata ima među vrhunskim svjetskim naučnicima, stručnjacima, liječnicima, sportašima, izumiteljima i slično. Ako ih ima više od 0,05% znači li to da sam šovinist?
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 13:02   #17
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
sinošnji primjer:

Pita me moja lajavija polovica bil ja osto kući i bio kućanica kad bi ona bila sutra postala neko i nešto.Ja odgovaram da nebi.E sad dolazi ono zanimljivo
Ona govori: Da je to moje razmišljanje nazadno,da sam šovinist,da sigurno imam i neke komplekse i da nisam dovoljno muško,jer muškarci kojima nije ugrožena muškost s tim nemaju problema

Ja nešto razmišljam i odgovaram protupitanjem: Bil ti bila kućanica da sam ja neko i nešto.Ona kaže da nebi jer je naravno moderna,emancipirana žena i da bi joj uloga kućanice bila poniženje i da takvo nešto od žene može zahjevat samo primitivni šovinist.

Ja razmišljam na glas:
-Ako žena zahtjeva od muškarca da ostane kući,brine se za djecu i kuću onda je uspješna,moderna i emancipirana žena.
-Ako muški zahtjeva od žene da ostane kući onda je šovinist zdna kace.

-Ako žena odbije mužev zahtjev onda je moderna i uspješna
-ako muž odbije ženin zahtjev onda je šovinist zdna kace,iskompleksiran i nije siguran u svoju muškost,jer da je siguran nebi mu bilo problem bit kućanica i papučar

primjer drugi

-Imali smo nekad drolje,danas psihologija i mediji to zovu moderne žene koje vole seks i uzimaju ga kad god požele i skim god požele
-imali smo i jebače,ženksaroše,danas takve psiholozi i mediji zovu muškarcima koji barenjem i pičarenjem liječe neke svoje komplekse.

ja primjećujem da malo po malo žene imaju mnogo veće mogućnosti i slobode, dok je raspon prihvatljivih ponašanja za muškarce sve uži.
čini mi se da ovo lagano postaje svijet po ženskim mjerilima i kriterijima.

ono najgore u svemu je da sve više muški prihvaća ovo gore navedeno bez imalo propitivanja ima li istine u tome i puši propagandu.
nemojte ostajat kući, ma nemoj ju ni gradit, jer neš imat što dilit, ako te jednog dana ostavi, jer unajmljeni stambeni prostor se ne dijeli

dakle, zaposlite kuvaricu i ako imate potomaka, onda i dadilju(ako su zgodne, u slučaju da te zakonite odbija, možeš ju sekirat i davati komplimente zaposlenicama), ma svakoj ženskoj budalaštini možeš doskočiti sa muškom jednostavnom logikom

Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
A što ako je to istina? Kako se to onda zove?

Ili na primjer: na svijetu je cca 7.000.000.000 ljudi, a u Hrvatskoj 4.500.000, znači u Hrvatskoj živi cca 0,05 % svjetskog stanovništva. Jel tako, je.
E sad, ajmo malo vidjeti koliko Hrvata ima među vrhunskim svjetskim naučnicima, stručnjacima, liječnicima, sportašima, izumiteljima i slično. Ako ih ima više od 0,05% znači li to da sam šovinist?
ako onih 6.995.500.000 ljudi, koji nisu naše gore list, ne ubijaš, tj. maltretiraš, tučeš, ili ponižavaš na bilo koji način, zašto bi bio šovinist, samo si rodoljub

Zadnje uređivanje rosa967 : 09.06.2013. at 13:20.
rosa967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 16:14   #18
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
Mene smatraju šovinistom jer kad u ženskom društvu kažem:"ako ćemo dijelit peglu i usisivač onda ćemo bogami dijelit i bušilicu i šarafciger" onda se one čude i kokodaču kako im nije jasno da neko u 21. stoljeću može imat tako nazadno i primitivno razmišljanje.

Meni da to kaže, ja bi rekla: samo naprijed!
I onaj argument: a kad triba nosit ormare, onda zoveš muškoga, a?
- da, eto, ormar premještam svaki dan.

haha

Kućanski poslovi se dijele. Zašto bi žena radila do 4 pa nastavila radit do 10 navečer, a muškarac radio do četri i onda drka kurac na kauču ili ide van na pivo. Oću i ja ić van na pivo!

Dijelimo sve. Od pegle do pituravanja zidova. Ili to ili odjeb u troskocima.
Sve ispod toga je šovinizam
__________________
----nesto ultrakul pametno i originalno----
Direktorica_svemira is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 16:34   #19
Quote:
Direktorica_svemira kaže: Pogledaj post

Dijelimo sve. Od pegle do pituravanja zidova. Ili to ili odjeb u troskocima.
slizim se vratila
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 13:26   #20
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
slizim se vratila
i odjebala u troskocima
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger