Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2005., 16:03   #1
Question Meksički restorani u Zagrebu

Dakle, tko mi može preporučiti neki dobar meksički restoran! Sad ih ima ko gljiva, a ovi u kojima sam bila (Caramba, onaj u Jurišićevoj) mi i nisu baš nešto, pa tražim nešto prokušano!

Tenks!
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 16:13   #2
Meni je jako draga Mex Cantina u Savskoj
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 16:15   #3
pa meni je taj uz onog na savskoj još uvijek najbolji.
onaj iz frankopanske je bez veze, a u splendidu nakon grupne posjete smo sljedeće dane proveli na wc.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 16:18   #4
e, baj d vej, koji su to "silni mex" restaci u zg-u ja znam samo za savsku, frankopansku i jurisicevu ... am I missing something?
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 16:21   #5
još jedan ti je u lenuciju.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 17:01   #6
savska... prekonekoliko puta sam bila tu i svaki put je bilo super
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 17:03   #7
Dakle, Savska it is! Hvala, cure!
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 17:37   #8
meni je savska najgora. dobili jednom oooogromni sirovi krumpir, a 2 moja najdraza jela uopce nisu imali
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 20:21   #9
meni e najbolji onaj u jurišićevoj, ali su i oni promijenili način pripreme, svaska mi je dosta loša, a i frankopanska mi je sada gora nego prije otprilike 3.god
ljubaznagospodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 00:41   #10
bila sam davno u meksickom al bi isla opet

ajde mi preporucite nekaj

kaj je jakooooooo fino tam u savskoj?

ne bi bas jako ljuto, ipak bi htjela ic van nakon vecere sa drustvom, a ne zavrsit doma na wcu
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 00:43   #11
Quote:
ljubaznagospodja kaže:
meni e najbolji onaj u jurišićevoj, ali su i oni promijenili način pripreme.
kako to misliš?
oni su mi bili uvijek najbolji.
prominili način pripreme na gore?
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 09:22   #12
Quote:
Hana_ kaže:
bila sam davno u meksickom al bi isla opet

ajde mi preporucite nekaj

kaj je jakooooooo fino tam u savskoj?

ne bi bas jako ljuto, ipak bi htjela ic van nakon vecere sa drustvom, a ne zavrsit doma na wcu
Evo, ljudovi, bila ja jučer u Mex Cantini!
Sasvim slučajno smo naletili na one mariachi pjevače (sviraju tam svaki pon.) i to mi je bilo baš zgodno.
A sad za Hanu - ja sam jela neke FAJITAS sa junetinom(to je ono kad dobiješ tortiljice i nadjev, pa si sam slažeš), i to mi je nešto genijalno! (Naravno, ostavila sam pola jer je porcija bila ogromna) Nije ljuto, sam si složiš kak ti paše i baš je fiiiiino!

Jedino su ti mariachi došli pjevat kod stola dok sam se ja borila s jednom fajitom, pa mi je bilo malo neugodno!!!
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 09:42   #13
Zna netko da li u tortilama ima mlijeka?

Bila sam u meksickom u Ljubljani,rekli su mi da kupuju tortile i da ne znaju ima li unutra mlijeka.Kao,inacxe se rade od vode i brasna,ali ne znaju sta sve stave unutra.

I dok su se svi gostili tortilama i nadjevima ja sam jela piletinu i krumpir
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 09:48   #14
Quote:
Noemi kaže:
Zna netko da li u tortilama ima mlijeka?

Bila sam u meksickom u Ljubljani,rekli su mi da kupuju tortile i da ne znaju ima li unutra mlijeka.Kao,inacxe se rade od vode i brasna,ali ne znaju sta sve stave unutra.

I dok su se svi gostili tortilama i nadjevima ja sam jela piletinu i krumpir
Mislim da fakat ne bi trebalo bit ništa osim vode i brašna, ali imam doma jednu meksičku kuharicu, pa ti mogu pogledat!
Iskreno, 99% sam sigurna da ne ide mlijeko unutra!
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 09:58   #15
Quote:
Noemi kaže:
Zna netko da li u tortilama ima mlijeka?

Bila sam u meksickom u Ljubljani,rekli su mi da kupuju tortile i da ne znaju ima li unutra mlijeka.Kao,inacxe se rade od vode i brasna,ali ne znaju sta sve stave unutra.

I dok su se svi gostili tortilama i nadjevima ja sam jela piletinu i krumpir
Ako nisu sigurni ne riskiraj. Industrija grune u produkt koješta ne radi vjernosti receptu već zbog samo njima razumljivih rezona.
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 10:03   #16
Quote:
RobiKa kaže:
Ako nisu sigurni ne riskiraj. Industrija grune u produkt koješta ne radi vjernosti receptu već zbog samo njima razumljivih rezona.
Ma gle, iskreno ne vjerujem da bi gurali mlijeko u recept u koji ide samo voda i brašno, nema logike...

Noemi, možda bi bilo najbolje da, kad budeš u nekom dućanu, pronađeš te kupovne tortilje i pogledaš što piše na deklaraciji. Sigurno nema razlike između onih u dućanu i onih koje restorani naručuju.
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 10:06   #17
Imas pravo,bolje da ne riskiram.

Ali iznenadilo me da tortile kupuju gotove,vanilijeva krema im je iz praska,samo dodaju vodu...Mislila sam (pazi mene naivne ) da se u restoranima hrana kuha,onako po domaci..a ne podgrijava i mijesa s vodom pa zakuha.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 10:17   #18
Quote:
Noemi kaže:
Imas pravo,bolje da ne riskiram.

Ali iznenadilo me da tortile kupuju gotove,vanilijeva krema im je iz praska,samo dodaju vodu...Mislila sam (pazi mene naivne ) da se u restoranima hrana kuha,onako po domaci..a ne podgrijava i mijesa s vodom pa zakuha.
kako bi onda oni jadni zaradili? ne, ozbiljno - ako već sve sam spremaš 'po domaću' moraš imati ili klijentelu koja je spremna taj film platiti ili ekonomiju koja to može podržavati (kao agroturizam i sl.)
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 10:20   #19
Quote:
Trillian kaže:
Ma gle, iskreno ne vjerujem da bi gurali mlijeko u recept u koji ide samo voda i brašno, nema logike...

Noemi, možda bi bilo najbolje da, kad budeš u nekom dućanu, pronađeš te kupovne tortilje i pogledaš što piše na deklaraciji. Sigurno nema razlike između onih u dućanu i onih koje restorani naručuju.
Ima logike ako recimo mlijeko u prahu, sirutka itd. itd. stabilizira, neke poželjne osobine proizvoda ili sprečava nepoželjne.

To mi ima smisla. Štima?
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 10:32   #20
Quote:
RobiKa kaže:
Ima logike ako recimo mlijeko u prahu, sirutka itd. itd. stabilizira, neke poželjne osobine proizvoda ili sprečava nepoželjne.

To mi ima smisla. Štima?
Za većinu proizvoda bi možda i imalo smisla, ali pobogu, pa sirutka je petsto puta osjetljivija na kvarenje od nečeg čemu su sastav brašno i voda!!! Kuiš, kaj se tu ima pokvarit?

Evo, pročačkah po googleu i nigdje se ne spominje mlijeko ni u tragovima! Daklem, najbolje je da naša Noemi negdje nađe kupovne tortilje i pogleda sastav, tak da, ako nema mlijeka, može mirne duše uživat u tortiljama!
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.