Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2015., 20:00   #1
Umro Pero, legenda zagrebačkog ugostiteljstva

https://www.facebook.com/photo.php?f...6131951&type=1

Ako niste na fejsu, evo teksta:

Umro je Pero. Legendarni Pero. Odličan i fin čovjek, gostoljubivi domaćin u svom, isto tako legendarnom restoranu "Kod Pere" na Šalati u Zagrebu. Ugostio je u svom restoranu brojne zagrepčane i zagrebačke goste. Spominjali su ga, po dobrom naravno, mnogi ljudi od pera u svojim zapisima. Mnogi su konavoski studenti, a i drugi, kod Pera jeli a da nisu trebali platiti. "Već će te vi to platiti, kad se vratite kao gotovi ljudi". I vraćali su se. Nema tko nije dolazo kod Pere. I slikari i pisci i kunshistoričari. Političari na vlasti i oni propali. Sveučilšni profesori, majstori, gospodarstvenici i jebivetri. Pero je volio sa svima popričati. Neke priče, neki (mnogi) od nas su čuli i po nekoliko puta. Ali to je bio sastavni dio objedovanja kod Pere. Mnoga društva su imala "štamtiševe" kod Pere. Mnoga društva i danas se nalaze kod Pere (ili u Pera - kako vam draže). Zapravo, biti zagrepčan, a neznati za Peru je svetogrđe. I tako, ode nam Pero. "Kod Pere" će i dalje raditi. Maričin bakalar će se i dalje servirati, Ivica će biti dostojna zamjena svog oca, ali mi koji smo više prijatelji nego što smo gosti vidjeti ćemo Peru kako sjedi za svojim stolom i očekuje goste.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 21:11   #2
Zapravo i ne znam kad sam prvi put bila kod Pere, starci su se ondje hranili jos od studentskih dana, to je bilo u sedamdesetima. Pa sam se rodila ja i onda smo krenuli zajedno. Sjećam se fine domaće hrane, bakalara, purice s mlincima, štrudle od jabuka. Sjećam se i kako je gospon Pero išao od stola do stola i pričao s gostima. Uvijek sam voljela ići i mama mi je pričala da sam jedino njihovu govedsku juhu htjela jesti! Ma baš imam puno uspomena od tamo. Prije nekoliko mjeseci sam bila zadnji put i gospodin Pero je sjedio u odijelu s kravatom, kao i uvijek. Žao mi je.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 21:53   #3
a šukurac
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 12:18   #4
Kod Pere ustaše kolokvijalno......RIP, bio je drag čovjek.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 11:06   #5
pero ustasa, davno sam bio zadnji put ali to je zagrebacka institucija, i mjesto i covjek.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 20:21   #6
tek sam maloprije vidjela vijest i pohitala na gastronomiju, znala sam da ce ovdje biti tema, drago mi je da je otvorena

a zao mi je sto je otisao

gosparu pero, hvala na svemu i pocivaj u miru. nadam se da ce restoran nastaviti s radom u tvom stilu.
countrywoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 22:14   #7
Pero je nezamjenjiv, jedan jedini...

Al bilo bi dobro da klopu poboljšaju... mi smo temeljem brojnih preporuka imali ozbiljnu namjeru postati stalni gosti, al nije nam to uspjelo. Par puta kad smo bili, nismo bili zadovoljni klopom, a pogotovo ne omjerom value&money pa nismo više dolazili.
Možda je tako ispalo jer nismo uzimali njihove klasike poput bakalara pa im treba dati još koju šansu i uzeti takva jela.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 00:26   #8
Unhappy R I P

još od studenskih dana, no ne tako često, nama sa Šare nije baš bio na ruku tako da smo češće išli u Tomislava na Trešnjevci

u zadnje vrime kada bi dolazija, marende su bile obvezatne

a naziv Pero ustaša nije oduvik, ovod imate malo štorije



http://dubrovacki.hr/clanak/75403/ko...vorbeni-lopovi
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 02:47   #9
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=7796
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.