Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2009., 18:06   #361
evo i ja sam se odlucio za kupnju zlatnog retrivera pa prije kupnje me zanima da li je to pas za mene. uglavnom za godinu i pol se selim u mali gradic u stan ali oko gradica ima puno suma i livada (ipak je to zagorje ) a sada zivim isto u stanu ali na selu.Uglavnom ja bi bio ujutro od 7 do 1 u skoli a mama bi odlazila na posao u 8 i mozda dosla nesto prije 1. mislio sam ga nabaviti sad dok su ljetni praznici da se privikne na nas a u ovom stanu gdi sad zivimo mama bi ga mogla doci pogledati oko 10 sati i dosla bi doma oko 12. bio bih zahvalan na odgovorima
tino898 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 04:18   #362
evo i ja sam odlučia uzet zlatnog retrivera jer već dugo o tome razmišljam no problem je u tome što nakon pregledavanja milijun oglasa nisam naiša na zlatne retrivere koji se prodaju u splitsko-dalmatinskoj županiji.svi su uglavnom zagreb ili slavonija.bia bi zahvalan ako bi mi neko ukaza na neki oglas u blizini splita.hvala!
buljo 20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 00:54   #363
ma odjebi nabavku psa iz oglasa(riskiras da od preprodavaca kupis bolesnog psa,platis ga nesto jeftinije)nabavi preko registrirane uzgajivacnice i budi miran.
Dekok is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 22:45   #364
neman nikakvu namjeru davat 400 eura za psa iako bi volia ali nisan u mogućnosti.kupia san i preko oglasa amer.statforda,već mu je 3 god i nemam s njim nikakvih problema zapravo pas je odličan tako da...a i znan prepoznat preprodavača...
buljo 20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 16:41   #365
Pozdrav!

Tek sada vidim da postoji tema o goldenima!Baš super.
Ja svog maleckog goldena idem uzeti za dva tjedna. Kad bude došao u obitelj imati će 2 i pol mjeseca
Svaki put do sada sam udomila odrasle pse s ulice, nikad nisam imala štene.Pošto je sezona kupanja,odlaska na plažu..zanima me kako je vaš psić reagirao na vodu kad je bio malen?
Do sada kao što sam rekla sam imala već odrasle pse i kad sam išla s njima na plažu ili su sami išli u vodu ili su se bojali vode iz nekog razloga. Pa sad neznam kako postupit sa maleckim- dali da ga pustim da sam ide u vodu ili da ga probam malo smočit s vodom pa će on sam odlučit?
Tnx unaprijed!
__________________
:)
ajdolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 01:10   #366
retriver

bok ljudi trebala bi savjet stručnjaka.Naime dobili smo stene od sedam tjedana majka je domaća kuja a otac zlatni retriver pa me sad zanima kolka je vjerojatnost da malći povuće na oca po genetiki.Za sad izgleda ko čistokrvni retriver svi pitaju dal je ta pasmina a i veterinar kaže da je otac labrador.
ksenijamm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 13:04   #367
Quote:
ksenijamm kaže: Pogledaj post
bok ljudi trebala bi savjet stručnjaka.Naime dobili smo stene od sedam tjedana majka je domaća kuja a otac zlatni retriver pa me sad zanima kolka je vjerojatnost da malći povuće na oca po genetiki.Za sad izgleda ko čistokrvni retriver svi pitaju dal je ta pasmina a i veterinar kaže da je otac labrador.
Kao prvo pas je premlad da se odvaja od majke i još je trebao biti uz nju najmanje 2-3 tjedna , ali šta je tu je...
Kod štenaca miješane rase nikada ne možeš biti siguran koliki će narasti i na koga će na kraju ličiti - najvažnije je dobro ga odgojiti i socijalizirati pa nije važno čiju će genetiku povući. Nisu svi goldeni izrazito dobroćudni i poslušni ako si na to mislila pod genetikom - odgoj ima daleko veću ulogu od genetike.
Iz tvog posta nisam shvatila jel' otac golden retriver ili labrador retriver jer su to 2 različite vrste? Ti kažeš da je golden a vet. kaže da je labrador
U svakom slučaju oboružaj se beskrajnim strpljenjem, ljubavi i vremenom za ovo malo stvorenjce koje si dobila...sretno!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 02:55   #368
Quote:
ajdolica kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Tek sada vidim da postoji tema o goldenima!Baš super.
Ja svog maleckog goldena idem uzeti za dva tjedna. Kad bude došao u obitelj imati će 2 i pol mjeseca
Svaki put do sada sam udomila odrasle pse s ulice, nikad nisam imala štene.Pošto je sezona kupanja,odlaska na plažu..zanima me kako je vaš psić reagirao na vodu kad je bio malen?
Do sada kao što sam rekla sam imala već odrasle pse i kad sam išla s njima na plažu ili su sami išli u vodu ili su se bojali vode iz nekog razloga. Pa sad neznam kako postupit sa maleckim- dali da ga pustim da sam ide u vodu ili da ga probam malo smočit s vodom pa će on sam odlučit?
Tnx unaprijed!
evo moja Dea upravo sada ima dva mjeseca....što se tiće vode nisam je još kupala ni davala da ju proba ali kad zalijevam cvijeće primjetila sam da se boji kad ono pršti pa se sakrije...inače jako je razigrana, neće bii sama ni trenutka onda ju dobro izmorim pa zaspe kao beba i bude mirna par sati...taman da obavim svoje i onda opet...danas je bilo jaku vruće pa se izvalila u lokvu vode kod cvijeća....sutra ide na drugo cjepljenje pa ćemo je ovih dana probati navikavati na vodu...
__________________
Tko hoće nađe način, tko neće nađe izgovor!
Kijara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 03:01   #369
Quote:
tino898 kaže: Pogledaj post
evo i ja sam se odlucio za kupnju zlatnog retrivera pa prije kupnje me zanima da li je to pas za mene. uglavnom za godinu i pol se selim u mali gradic u stan ali oko gradica ima puno suma i livada (ipak je to zagorje ) a sada zivim isto u stanu ali na selu.Uglavnom ja bi bio ujutro od 7 do 1 u skoli a mama bi odlazila na posao u 8 i mozda dosla nesto prije 1. mislio sam ga nabaviti sad dok su ljetni praznici da se privikne na nas a u ovom stanu gdi sad zivimo mama bi ga mogla doci pogledati oko 10 sati i dosla bi doma oko 12. bio bih zahvalan na odgovorima
hm! čuj ja nisam za stan ali kao što kažeš ima puno livada i šuma i zato iskoristi svaku priliku da provedeš s njim vani...oni su ti jako razigrani, trče, kopaju, igraju se, valjaju se, raduju se svakome...ma nije to tako strašno, dok te nema on će odspavati ali možda i napraviti nereda po stanu...u početku će ti sigurno cviliti kad ga ostavite samoga ali naviknut će se jer kad te vidi upiškit će se od sreće!
__________________
Tko hoće nađe način, tko neće nađe izgovor!
Kijara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 03:03   #370
Quote:
Dekok kaže: Pogledaj post
Nakon dugog razmisljanja sam odlucio nabavit zlatnog retrivera e sad sam nestrpljiv jer me ceka nekoliko tjedana do male bestije.
ta mala beštija će ti već nakon mjeseca dana piti krv na slamku....ali svejedno jedva ćeš čekati jutro da ju ponovo vidiš i igraš se s njom!
__________________
Tko hoće nađe način, tko neće nađe izgovor!
Kijara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 03:10   #371
Quote:
pa3sha-95 kaže: Pogledaj post
Za početak pozdrav!
VELIKA mi je želja imati zlatnog retrivera ali postoji jedan problem. Neznam gdje da ga držim kao štene, noću. Vani mi ga je žao, a u kući mi roditelji ne bi to dopustili. Molila bih vas za savjet, gdje ste vi držali svoje zlatne retrivere kad su bili štenci, da li vam je, ako ste ga držali u kući, stvarao kakve probleme ili?
Možda se post čini mutav, ali to mi je problem ako mislim imat zl. retrivera...
Molila bi za odgovor.... =)
ja sam svoju dobila s nepuna 2 mjeseca i spavala je vani od prvoga dana...s tim da ja imam veliko dvorište i popratne prostorije...tipa ljetna kuhinja ali otvorena bez vrata i prozora....tu je sama pronašla svoj kut...od prvoga dana gdje sam joj stavila vodu i hranu tu spava....ujutro se javi i probudi me i onda na igranje oko sat i pol dva i opet sama ode spavati jer se umori a još je mala...ako imaš neko dobro mjesto vani, da nije bas na otvorenom bit će joj super....bolje da ju odmah navikavaš na van jer će ti cviliti kad bude trebala iz kuće vani..možda će zvučati čudno ali ja znam sjediti pored nje dok ne zaspe ili je držati na krilu pa je spustim na njeno mjesto i ona nastavi spavati do ujutro...ma brzo će se naviknuti, samo joj nađi neko dobro mjesto, ogradi i ona će se tu osjećati sigurno!
__________________
Tko hoće nađe način, tko neće nađe izgovor!
Kijara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 03:14   #372
Quote:
boro123 kaže: Pogledaj post
moze li mi neko reci kad je vrijeme za povodac?mislim da je moj cukica spreman za pravu setnju al ne znam je li rano.inace star je 4 mjeseca,zlatni retriver.hvala
nije ti rano...i ja sam svoju ranije, morala sam zbog auta....ali nije ni primjetila da ga ima jer kud ona tud i ja za njom!
__________________
Tko hoće nađe način, tko neće nađe izgovor!
Kijara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 03:25   #373
Quote:
d_a_i_s_y kaže: Pogledaj post
Jooj, čitam vaše komentare i baš vam zavidim što imate goldene. Obožavam ih i tatu već punih 9 godina nagovaram da nabavimo jednog, ali on neće i neće.

ma plači...kukaj...plači...tako sam ja uspijela pridobiti muža...svaki dan sam plakala...pogotovo kad vidim onu reklamu za pedigre i jednoga dana dočekala me u dvorištu a muž se sakrio...i opet sam plakala od sreće! bila je to ljubav na prvi pogled!
__________________
Tko hoće nađe način, tko neće nađe izgovor!
Kijara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 03:44   #374
Quote:
angelus88 kaže: Pogledaj post
prije par dana sam dobio stene zlatnog retrivera. star 2mj. zenka je. stavio sam joj ogrlicu i stano se ceska kao da je vreca buha. koliko joj treba da se privikne? i cijepljenje, kolika je cijena? odprilike. zivim sam u stanu, naucio sam ju koliko toliko da nuzdu obavlja na balkonu. jedini problem mi je trosak, jer ne znam koliko ce me kostati sve to. eto, zahvaljujem na odgovorima.
prvo cjepljenje oko 75 kuna...drugo cjepljenje plus čip će dobiti sutra pa još ne znam cijenu....hrana oko 60 kuna mjesečno ( K9 - 2 - 3 kg za šteniće ) + jogurti 3 kune dnevno + grickalice i štapići od govedine i prešane goveđe kože za zubiće 1 kunu komad + koje kakve igračkice i loptice, plišani medvjedići + povodac najmanji 35 kuna a veliki oko 75 kuna i da cjepljenje svake godine oko 100 kuna....i hrana će kasnije biti malo skuplja...ma nije strašno!!!
__________________
Tko hoće nađe način, tko neće nađe izgovor!
Kijara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 03:50   #375
San mi je imati zlatnog retrivera. Nadam se da ću jednog dana kad osnujem vlastitu obitelj imati jednog
!Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 04:26   #376
Quote:
Kijara kaže: Pogledaj post
prvo cjepljenje oko 75 kuna...drugo cjepljenje plus čip će dobiti sutra pa još ne znam cijenu....hrana oko 60 kuna mjesečno ( K9 - 2 - 3 kg za šteniće ) + jogurti 3 kune dnevno + grickalice i štapići od govedine i prešane goveđe kože za zubiće 1 kunu komad + koje kakve igračkice i loptice, plišani medvjedići + povodac najmanji 35 kuna a veliki oko 75 kuna i da cjepljenje svake godine oko 100 kuna....i hrana će kasnije biti malo skuplja...ma nije strašno!!!
Ne znam od kuda si ali mene je cijepljenje došlo oko 300-tinjak kuna s čipiranjem kada zbrojim sve zajedno, a cijepi se 3 puta - 2xštenećak i ostale bolesti koje nisam zapamtila +1x bjesnoća + čip.
Hrana nikako ne može biti 60kn mjesečno?!
Računaj na oko 300tinjak ako ćeš ga hraniti kvalitetno a može biti i više - ovisno o vrsti hrane.Golden u rastu prosječno treba od 250-600g hrane dnevno, zavisno o starosti - tek kada dosegne punu veličinu količina hrane se smanjuje, ali opet je to priličan izdatak.
Moja trenutno jede oko 500g dnevno, stara je 7mj i ima 22kg.
Kupujem vreću od 15kg hrane jer je najisplativije i to joj traje mjesec dana.
Računica je približno 300tinjak kn mjesečno samo za hranu, tu ne računam igračkice i možebitne posjete veterinaru te ostele neplanirane stvari koje se dogode.
Tko misli da može proći jeftinije bolje da niti ne uzima psa jer ne možeš štedjeti na tako bitnim stvarima i imati zdravog i zadovoljnog psa.
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 00:00   #377
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Ne znam od kuda si ali mene je cijepljenje došlo oko 300-tinjak kuna s čipiranjem kada zbrojim sve zajedno, a cijepi se 3 puta - 2xštenećak i ostale bolesti koje nisam zapamtila +1x bjesnoća + čip.
Hrana nikako ne može biti 60kn mjesečno?!
Računaj na oko 300tinjak ako ćeš ga hraniti kvalitetno a može biti i više - ovisno o vrsti hrane.Golden u rastu prosječno treba od 250-600g hrane dnevno, zavisno o starosti - tek kada dosegne punu veličinu količina hrane se smanjuje, ali opet je to priličan izdatak.
Moja trenutno jede oko 500g dnevno, stara je 7mj i ima 22kg.
Kupujem vreću od 15kg hrane jer je najisplativije i to joj traje mjesec dana.
Računica je približno 300tinjak kn mjesečno samo za hranu, tu ne računam igračkice i možebitne posjete veterinaru te ostele neplanirane stvari koje se dogode.
Tko misli da može proći jeftinije bolje da niti ne uzima psa jer ne možeš štedjeti na tako bitnim stvarima i imati zdravog i zadovoljnog psa.
moja retriverka ima 2 i pol mjeseca i za sada joj je dovoljno 3 kg mjesečno...pogotovo što su vrućine pa slabije jede. Uzimam joj najkvalitetniju hranu K9 s tim da dobije razne poslastice...poput jogurta i svježeg voća...moja prijateljica svojoj uzima one jeftine vreće iz Lidla pa je sva jadna dobila kraste po glavi. kod nas je kilogram K9 hrane 22 kune. cjepljenje me izaslo 75 kuna prvi put i nakon mjesec dana također 75 kuna ( to je bilo protiv štenićaka ). čipiranje će biti tek u 10 mjesecu tako da ne znam koliko će me to koštati....ja sam iz slavonije i bas smo jučer šetali uz dunav gdje se kupalo 5 zlatnih retrivera u dunavu...jedan mužjak je bio tako krasan kao da je izašao iz frizerskog salona...jedva čekam da moja naraste jer su zaista prekrasni!
__________________
Tko hoće nađe način, tko neće nađe izgovor!
Kijara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 19:05   #378
pozdrav!
zanima me da li je neko imao iskustva sa odgajivacnicom Goldena "Animacandida", nedaleko od Zapresica? njihova stranica www.animacandida.hr.
izmedu ostalih, dobio sam preporuku da kod njih kupim stene Goldena.
crazy coyote is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 15:15   #379
Retriver

Ovako.
Imam zlatnog retrivera, star godinu i 2 mjeseca. Nisu mu izašla jaja. Vet kaže da je to česta mana kod te pasmine i da se može pariti ali postoji opasnost da prenese manu na potomke. Zanima me zna li netko može li to utjecati na njegovo ponašanje, ima li to veze s hormonima. Još je prilično infantilan i nemiran (kao štene).
HVALA.
jugoplastika is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 15:41   #380
Quote:
jugoplastika kaže: Pogledaj post
Ovako.
Imam zlatnog retrivera, star godinu i 2 mjeseca. Nisu mu izašla jaja. Vet kaže da je to česta mana kod te pasmine i da se može pariti ali postoji opasnost da prenese manu na potomke. Zanima me zna li netko može li to utjecati na njegovo ponašanje, ima li to veze s hormonima. Još je prilično infantilan i nemiran (kao štene).
HVALA.
Ako su mu oba testisa zaostala ne može se pariti niti je plodan.
Druga stvar je da mu je ijedan testis zaostao svejedno se parenje ne preporuča jer je to nasljedna osobina, tj. bolest zvana kriptorhizam i nije specifična za tu pasminu već je ima kod svih pasmina i mješanaca.
Što se opasnosti tiče ne da ista postoji samo za potomke koje ionako taj pas ne može imati jer ne može dobiti uzgojnu ni ocijenu oblika , a kamo li dalje, njemu prijeti itekakva opasnost po zdravlje i u toj dobi smatram da ne biste trebali više čekati već što prije odstraniti zaostale testise jer u protivnom mu prijeti tumor testisa. Što se ponašanja tiče ne bi trebalo biti promjena ako mu testise odstranite ( kastracija no malo drugačiji zahvat s obzirom da su testisi zaostali, zavisi i gdje su itd.) no ako mu ih se ne odstrani kod razvoja tumora i naticanja istih pas -mužjak počne širiti mirise kao kuja u tjeranju ( jedan od znakova da je došlo do promjena na zaostalim testisima) pa privlači druge mužjake. Zaostali testisi u toj dobi psa su odavno zakržljali i teško da proizvode testosteron tako da operacija s te strane ništa neće promijeniti osim njegovog budućeg zdravlja koje je ovako ugroženo . Ista stvar je i ako je smao jedan testis zaostao, jednako mu prijeti opasnost od tumora samo što u tom slučaju testis koji je spušten zadrži funkciju proizvodnje hormona i sjemena no i tad se preporuča kompletna kastracija, a zaostalog testisa pod obavezno.
Parnje takvog psa je totalno neodgovorno i pomisliti ako je uopće moguće, kod potomstva se problem samo produbljuje, učvršćuje i pojačava i dalje prenosti i preko mužjaka i ženki od takvog oca i dalje se stvaraju psi sa ozbiljnim zdravstvenim problemom. Zato je uzgoj s kriptorhidima strogo zabranjen i onemogućen no što se tiče nekog divljeg uzgoja bez roodvnika to vam ostaje na savijesti i zdravoj pameti da li želite unesrećiti buduće pse koji bi se rodili s takvim prolemima kao i njihove vlasnike. Nadam se da ćete razmisliti o tome, a sve to vam je trebao reći i vaš veterinar, a ne lupat o plodnosti genetski bolensog psa, pasminama i sl. nebitnim temama , jednina ovdje bitna je njegovo zdravlje i spriječavanje prijenosa genetse bolesti koju ima
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.