Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2016., 22:05   #1
Question Trudnoća i HIV

Bok svima! Evo ovako, odmah da se ispričam ako tema već negdje postoji, stvarno nisam vidjela. Sestra ima HIV pozitivnog dečka, tj. zaručnika. Sumnja da je pri odnosima kondom puknio te da je trudna. Mene sada zanima, da li se pri tome HIV MORAO prenijeti? Ako je trudna znači li to da će HIV imati i ona i beba? Ako je glupo pitanje, žao mi je, ali negdje sam pročitala da se sa zaražene osobe HIV može i ne mora prenijeti, pa me sad ovo jako zanima i brine. Hvala na odgovorima!
svemirka1010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 00:47   #2
Ne znači. Šansa za zarazu nije 100%, pogotovo ako on uzima lijekove. Baš sam nedavno čitala o paru gdje je isto muž hiv+, ali su prirodno zatrudnili već tri puta zahvaljujući tim lijekovima bez da se ona ili djeca zaraze. U svakom slučaju, želim im sreću! I neka se obavezno testira čim prije. To je i dio uobičajenih pretraga u trudnoći, ali bilo bi bolje da ide čim se može (mora proći neko vrijeme od trenutka moguće zaraze da bi joj mogli pouzdano reći rezultat, ne znam koliko točno, ali nije teško saznati).
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 02:31   #3
Sanse za prijenos HIV-a pri "normalnom" spolnom odnosu su zapravo vrlo male. U rangu 1:1000 ako se ne varam.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 02:36   #4
Ne razumijem se u tematiku,ali znam da ne mora uopce znaciti zbog primjera Magica Johnsona..
Kad je sokirao svijet na onoj konferenciji 1991 godine,saznao je koji dan poslije da mu je zena trudna..

I ona i sin su bili negativni..Eto ako sam pomogao na plasticnom primjeru
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 03:01   #5
http://www.cdc.gov/hiv/risk/estimate...behaviors.html
http://www.cdc.gov/hiv/group/gender/pregnantwomen/
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 21:38   #6
Hvala vam svima ekipa! Test je pokazao plusić , a za testiranje mora čekati mjesec dana.
svemirka1010 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.