Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2016., 20:12   #1421
Quote:
mala_plivačica kaže: Pogledaj post
Nisam napisala da sam u 7. tjednu trudnoće...
Nadam se da to nije previsoko da bi dijete imalo posljedice kasnije.
Tješi me to što su FT3/4 u redu, ali ipak brinem, a strah me samoinicijativno uzimati veću dozu od sutra.
Ne uzimaj veću dozu bez konzultacije. Za sada imaš dovoljno ali se odmah naruči kod endokrinologa da ti poveća dozu. Kad ćeš se naručivati reci da si trudna i da ti je loš tsh meni su dali termin odmah prvi radni dan

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 20:12   #1422
Quote:
mala_plivačica kaže: Pogledaj post
Nisam napisala da sam u 7. tjednu trudnoće...
Nadam se da to nije previsoko da bi dijete imalo posljedice kasnije.
Tješi me to što su FT3/4 u redu, ali ipak brinem, a strah me samoinicijativno uzimati veću dozu od sutra.
nemoj si sama povećavati dozu pričekaj gina ili ako imaš dugo do pregleda jednostavno ga nazovi i pitaj
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 20:14   #1423
Hvala puno na savjetima
Morat ću sutra onda da se naručim jer je kod nas problem, moja endo je otišla van raditi i nemam pojma kome pripadam sad tak da me uopće strah kad budem došla na red. Ali svakako ću reći da "nije dobro"
mala_plivačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 22:08   #1424
Quote:
mala_plivačica kaže: Pogledaj post
Hvala puno na savjetima
Morat ću sutra onda da se naručim jer je kod nas problem, moja endo je otišla van raditi i nemam pojma kome pripadam sad tak da me uopće strah kad budem došla na red. Ali svakako ću reći da "nije dobro"
Pa možeš se naruciti kod bilo kojeg. U bolnici koja ti je najbliža se naruči to nije nešto što može čekati 2 tj

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 22:23   #1425
Quote:
pace pacic kaže: Pogledaj post
Pa možeš se naruciti kod bilo kojeg. U bolnici koja ti je najbliža se naruči to nije nešto što može čekati 2 tj

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Da, jasno mi je to, samo kod nas uvijek nesto kompliciraju, no inzistirat cu da jos ovaj tjedan dođem na red.
mala_plivačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 16:25   #1426
Koliko dugo cekate pregled endokrinologa?
Imaju li trudnice prednost,s obzirom da neke od vas spominju kontrolu svaki mjesec?

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 23:44   #1427
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Koliko dugo cekate pregled endokrinologa?
Imaju li trudnice prednost,s obzirom da neke od vas spominju kontrolu svaki mjesec?

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
Ja sam prvi puta išla "preko reda" jer je bilo hitno, a s obzirom da ću morati ići svaka 4 tjedna na kontrolu, rekla mi je sestra da kada odem na vađenje krvi neka dođem k njoj da me naruči za dan, dva, kako im već odgovara...
Ovo je u Varaždinskoj bolnici, a i laboratorij i odjel su zgrada do zgrade pa je logično.
Nadam se da sam pomogla
mala_plivačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 09:38   #1428
Inače mi je štitnjača manje-više OK i ne uziman nikakvu terapiju, ali u trudnoći je TSH bio iznad preporučenih granica pa pijen Euthyrox 50 ug.
Uskoro ću rodit, pa me zanima ima li vas još koje ste bile u istoj situaciji i jeste li prestale uzimat terapiju čim ste rodile, ili ste je postupno smanjivale kroz neko razdoblje?
Nekako mi nije logično da nakon 8 miseci hormonske terapije naprasno prekinen, iako mi ginekologica kaže da mogu
NFD is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 10:38   #1429
Ja sam odjednom prekinula, jer mi je TSH pao na ispod 0,002, tak nešto. A to se često dogodi nakon poroda, rekla mi je dr. Da jednostavno žena ode u hiper.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 18:27   #1430
Quote:
NFD kaže: Pogledaj post
Inače mi je štitnjača manje-više OK i ne uziman nikakvu terapiju, ali u trudnoći je TSH bio iznad preporučenih granica pa pijen Euthyrox 50 ug.
Uskoro ću rodit, pa me zanima ima li vas još koje ste bile u istoj situaciji i jeste li prestale uzimat terapiju čim ste rodile, ili ste je postupno smanjivale kroz neko razdoblje?
Nekako mi nije logično da nakon 8 miseci hormonske terapije naprasno prekinen, iako mi ginekologica kaže da mogu
Ja imam Hashimoto.
Dosada na Letrox 50mcg..
A juce bila kod endokrinologa,koji kaze da je TSH problematican i da bi povisio na 75mcg,kontrola za 4tj..
Ako stitnjaca ne radi pravilno,prekidanje th na svoju ruku samo gore moze napraviti..

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 21:37   #1431
Koliko znam, sve žene koje su u trudnoći uzimale terapiju, a inače im štitnjača normalno radi su nakon poroda samo prestale i bilo je ok (pričala sam s kolegicama o tome). Ali u svakom slučaju treba kotrolirati tsh
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 22:44   #1432
Quote:
NFD kaže: Pogledaj post
Inače mi je štitnjača manje-više OK i ne uziman nikakvu terapiju, ali u trudnoći je TSH bio iznad preporučenih granica pa pijen Euthyrox 50 ug.
Uskoro ću rodit, pa me zanima ima li vas još koje ste bile u istoj situaciji i jeste li prestale uzimat terapiju čim ste rodile, ili ste je postupno smanjivale kroz neko razdoblje?
Nekako mi nije logično da nakon 8 miseci hormonske terapije naprasno prekinen, iako mi ginekologica kaže da mogu
Nije dobro naglo prestat uzimat terapiju pogotovo na svoju ruku
Ja sam cijelu trudnocu uzimala normalno kao i prije terapiju samo mi ju povisio dr na 125mg,jedno vrijeme cak i na 150mg .inace sam pila 100mg prije i poslije trudnoce
Odjednom prestat uzimat hormone zna biti jako opasno tako da pazi
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 10:36   #1433
Ali mislim da jr drugo kod nas koje imamo problema sa stitnjacom i uvijek trebamo biti na terapiji, od zdravih zena koje u trudnoci samo uzimaju tablete
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 21:11   #1434
Prije trudnoce godinama sam lijecila hipotireozu, sad mi je u trudnoci povecana terapija sa 50 na 75 mg i nalazi su takvi da su mi hormoni stitnjace u hipertireozi, ali endokrinologica je rekla da tako mora biti. Ono sto me zanima da li je ok i uobicajeno da zbog toga kilogrami sporo idu gore. Naime, na pocetku trudnoce izgubila sam 1 kg i sada sam u 25 tt i jedino sto sam digla tj. vratila je taj 1 kg. Inace, nisam mrsavica ☺ imam 90 kg vec godinama unatoc terapiji.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
Gledaj srcem i dušom
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 22:06   #1435
ne mora imati veze s hipo/hiper, većina žena koje znam, a koje inače imaju veliki višak kg, u trudnoći su dobile svega 2, 3 kg ili su čak smršavile.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 08:31   #1436
Curke, evo moje priče. Već 4 godine pokušavam ostati trudna. Prvu godinu smo pokušavali prirodno i nije išlo, a nakon toga smo krenuli na pretrage. Svi hormoni uredni (tako su rekli), prošla laparoskopiju, histeroskopiju, tisuću briseva i tko zna još kakvih pretraga. Suprugu napravljena detaljana pretraga prostate, brisevi, spermiogram. Išli na tri inseminacije, jedan IVF i sada pred drugi IVF kao iz vedra neba doktorica govori da mi je TSH visok za postupak (a istu vrijednost već imam na tri nalaza u tri godine!!!!-3,2). Zaista ne znam u što su gledali sve ove godine, tko je tu lud. Ako je u tome problem, mogla sam ga već odavno riješiti... Sad opet vađenje krvi i zaista više ne znam što dalje... Stres je postao neizdrživ... Tri godine me vozaju naokolo...
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 08:48   #1437
koliko god ti to djeluje zbunjujuce, stani malo na aoptu. TSH visi od 3 (za osobe koje ne piju terapiju je previsok; za one koji piju i 1 je previsok). Imas dosta na netu o tome, samo treba malo googlati. Mislim da ne mogu stavljati linkove na blogove i facebook grupe, ali lako ceš doci do njih (na hrvatskom ili enleskom), a to ti govorim, iako je to velik tsh za trudnocu, nije prevelik da ga ne mozes riješiti bez tableta (promjenom prehrane, uzimanjem vitamina i mineral koji ti nedostaju). bitni su i ft3 i ft4 (bas sa oznakom F), i moze biti da sve u redu ako su on blizi gornjoj granici, a ako su blizi donjoj ili ispod, onda je vrijeme za paniku i treba terapija i ako je tsh zadovoljavajuci. ja pijem tablete jako dugo i da mogu izbacila bi ih rado. euthyrox najblaze receno stvara ovisnost (tijelu trebaju sve vece doze jer euthyrox sadrzi samo t4,. ako bas moras uzmi novothyral jer ima bolji sastav (i t3 i t4) ili uz euthyrox jos uzeti t3. Euthyrox ide na recept, a ovi drugi dva uz recept lijecnika, ali ih placas. nazalost neki lijecnici ih ne zele prepisati, ali imas pravo na njih, pa se vrijedi izboriti.
teme je dosta kompleksna, ali vrijedi se pozabaviti time jer na euthyrox ne reagiraju svi dobro, pa bi bilo steta da opet izgubis vrijeme
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 09:18   #1438
Quote:
mazziz kaže: Pogledaj post
Curke, evo moje priče. Već 4 godine pokušavam ostati trudna. Prvu godinu smo pokušavali prirodno i nije išlo, a nakon toga smo krenuli na pretrage. Svi hormoni uredni (tako su rekli), prošla laparoskopiju, histeroskopiju, tisuću briseva i tko zna još kakvih pretraga. Suprugu napravljena detaljana pretraga prostate, brisevi, spermiogram. Išli na tri inseminacije, jedan IVF i sada pred drugi IVF kao iz vedra neba doktorica govori da mi je TSH visok za postupak (a istu vrijednost već imam na tri nalaza u tri godine!!!!-3,2). Zaista ne znam u što su gledali sve ove godine, tko je tu lud. Ako je u tome problem, mogla sam ga već odavno riješiti... Sad opet vađenje krvi i zaista više ne znam što dalje... Stres je postao neizdrživ... Tri godine me vozaju naokolo...
Ja sam isto išla na MPO nekih 5 godina i uvijek imala tsh oko 3. Kada sam odustala jer je sve to bilo iznimno iscrpljujuće za nas i otišla zbog raznih simptoma kod endokrinologa saznala sam da imam tsh 4,25. Rekao je da se trebam liječiti ako želim trudnoću, a ako ne da je to ok jer je granica 4,5. Fast foward pila sam euthyrox 3 godine prije nego se tsh spustio ispod 2,5 i ja ostala trudna potpuno prirodnim putem.
Doduše, ja sam imala i inzulinsku rezistenciju (predijabetes) pa sam pila Siofor istovremeno i mogu reći da tek kada sam smršavila 10 kg (potpuno sam izbacila šećer) da je sve to počelo djelovati (povukli su se simptomi hipotireoze) i u roku 2 mj. ostala sam trudna.
__________________
Gledaj srcem i dušom
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 09:26   #1439
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
koliko god ti to djeluje zbunjujuce, stani malo na aoptu. TSH visi od 3 (za osobe koje ne piju terapiju je previsok; za one koji piju i 1 je previsok). Imas dosta na netu o tome, samo treba malo googlati. Mislim da ne mogu stavljati linkove na blogove i facebook grupe, ali lako ceš doci do njih (na hrvatskom ili enleskom), a to ti govorim, iako je to velik tsh za trudnocu, nije prevelik da ga ne mozes riješiti bez tableta (promjenom prehrane, uzimanjem vitamina i mineral koji ti nedostaju). bitni su i ft3 i ft4 (bas sa oznakom F), i moze biti da sve u redu ako su on blizi gornjoj granici, a ako su blizi donjoj ili ispod, onda je vrijeme za paniku i treba terapija i ako je tsh zadovoljavajuci. ja pijem tablete jako dugo i da mogu izbacila bi ih rado. euthyrox najblaze receno stvara ovisnost (tijelu trebaju sve vece doze jer euthyrox sadrzi samo t4,. ako bas moras uzmi novothyral jer ima bolji sastav (i t3 i t4) ili uz euthyrox jos uzeti t3. Euthyrox ide na recept, a ovi drugi dva uz recept lijecnika, ali ih placas. nazalost neki lijecnici ih ne zele prepisati, ali imas pravo na njih, pa se vrijedi izboriti.
teme je dosta kompleksna, ali vrijedi se pozabaviti time jer na euthyrox ne reagiraju svi dobro, pa bi bilo steta da opet izgubis vrijeme
Dosta stvari kaj si tu napisala bas ne stoje, posebno dio o ovisnosti.
Takode masa pacijenata supe reagira na samo t4, ja sam jedna od njih.
Kod mene prehrana ne moze biti bolja, ja se hranim super dobro, ne pusim, ne drogiram se, umjereno vjezbam a opet sve moje simptome i boljke je kao rukom odnesla samo jedna tableta ujutro.

Quote:
mazziz kaže: Pogledaj post
Curke, evo moje priče. Već 4 godine pokušavam ostati trudna. Prvu godinu smo pokušavali prirodno i nije išlo, a nakon toga smo krenuli na pretrage. Svi hormoni uredni (tako su rekli), prošla laparoskopiju, histeroskopiju, tisuću briseva i tko zna još kakvih pretraga. Suprugu napravljena detaljana pretraga prostate, brisevi, spermiogram. Išli na tri inseminacije, jedan IVF i sada pred drugi IVF kao iz vedra neba doktorica govori da mi je TSH visok za postupak (a istu vrijednost već imam na tri nalaza u tri godine!!!!-3,2). Zaista ne znam u što su gledali sve ove godine, tko je tu lud. Ako je u tome problem, mogla sam ga već odavno riješiti... Sad opet vađenje krvi i zaista više ne znam što dalje... Stres je postao neizdrživ... Tri godine me vozaju naokolo...
Ja bi ti savjetovala da probas terapiju, posebno ako imas simptome stitnjace.
Meni je tsh dosta varirao, imala sam i normalne nalaze i prema nekima ja sam posve zdrava valjda bila, a hrpu simptoma stitnjace i tesko sam ostajala trudna.
Drugi mjesec terapije sam zatrudnila, ja mislim da kod mene to nije bila slucajnost.
Zelim ti svu srecu i da sto prije dobijes plus.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 10:13   #1440
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Dosta stvari kaj si tu napisala bas ne stoje, posebno dio o ovisnosti.
Takode masa pacijenata supe reagira na samo t4, ja sam jedna od njih.
Kod mene prehrana ne moze biti bolja, ja se hranim super dobro, ne pusim, ne drogiram se, umjereno vjezbam a opet sve moje simptome i boljke je kao rukom odnesla samo jedna tableta ujutro.


ja sam pila euthirox i mislila sam da sam super, kad sam presla na bolje sam shvatila razliku. i zao mi je da nisam prije.
euthirox stvara neku vrst ovisnosti, jer kad krenes sa njim, nema vise povratka (osim rijetkih koji su na 25). doza se samo dize i to je cinjenica. terapija je dozivotna, a boljim sastavom lijeka, ipak je to dizanje doze slabije.
nisam napomenula i da je potrebno napraviti ultrazvuk. meni se stitnjaca skroz smanjila kad sam bila na u euthiroxu i vise je prakticki nemam. ako je stitnjaca na ultrazvuku izgledom zdrava, treba se uciniti sve sto je moguce da se je spasi.
pod zdravom prehranom sam mislila na paleo prehranu koja se pokazala najboljom za autoimune bolesti (bez brasna, mlijecnoga i sl), a ne samo na povrce iz vrta.
ovakvih svjedocanstva ima dosta na netu (bolest "stinjace" je isto autoimuna bolest) http://dobarzivot.net/zdravlje/kako-...iplu-sklerozu/
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.