Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2007., 15:00   #21
Quote:
plavasjenka kaže: Pogledaj post
mrrr?????
pa da staviš žlicu na stol i onda svojom magijom je saviješ.
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 15:08   #22
furka na matrix?
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 15:16   #23
postavljam jednostavno pitanje na koje možeš odgovorit s da ili s ne, nema potrebe za postavljanjem novog pitanja.
nije furka na matrix, ta priča je i prije neg je matrix snimljen,
pitam te iz razloga ak smatraš da imaš moć da ti novac dojde sam od sebe,kaj je dosta komplicirano,savijanje žlice bi naspram toga bila igra za djecu
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 15:33   #24
Putem magije sam dobila najbolji posao na svijetu, točno onakav kakav sam opisala za vrijeme rituala, imam i priljeva sa strane - odjednom sam unovčila svoje hobije, svakim danom malo više napredujem i ne bojim se više za budućnost, sve što trebam dobivam (ali ne u mjeri da se s tim razbacujem)...

Savijanje žlice? to je druga priča...
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 15:50   #25
naravno da proaktivan život stvara dugotrajnije zadovoljstvo.
kažeš magija i nauk je oplemenio tvoj život.sve 5.
mene zanima ustvari ovo, ljudi većinom žele ekspres rješenja za najvažnija pitanja koja ih muče:ljubav posao,zdravlje,karijera,sreća.
osobno se dobro s tim nosim bez pomoći magije,ali recimo svaki dan moram određeni dio vremena provest pospremajući,pa stavljam robu il suđe prat,pa opet iz periilice van pa peglat košulje mužu i tak..kak to već ide
postoji li ritual koji bi opeglao košulje?

il magija djelovanje vrši kao i bog? jedan vjernik bi recimo tvoje iskustvo s poslom tumaćio kao božiju providnost i nagradu kaj je dobar kršćanin
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 18:20   #26
Quote:
plavasjenka kaže: Pogledaj post
Putem magije sam dobila najbolji posao na svijetu, točno onakav kakav sam opisala za vrijeme rituala, imam i priljeva sa strane - odjednom sam unovčila svoje hobije, svakim danom malo više napredujem i ne bojim se više za budućnost, sve što trebam dobivam (ali ne u mjeri da se s tim razbacujem)...

Savijanje žlice? to je druga priča...
Ok, dobila si ono što si i tražila. Mene zanima što si dala za uzvrat? Ipak tu mora doći do "trgovine".
Kalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 18:48   #27
Ne mora doći do trgovine. Zašto je tako teško prihvatiti da sve što trebaš možeš dobiti? Prinosim jedino poklone silama jedamput mjesečno i zahvaljujem na pomoći (vino, komad torte)
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 18:50   #28
...a da i radeći ritual napravila sam ga istovremeno i za još neke osobe kojima znam da je pomoć potrebna...A s druge strane imam nekolicinu ljudi koje podučavam pa je svojstveno i to neka vrsta žrtve.
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 21:15   #29
Quote:
plavasjenka kaže: Pogledaj post
Ne mora doći do trgovine. Zašto je tako teško prihvatiti da sve što trebaš možeš dobiti? Prinosim jedino poklone silama jedamput mjesečno i zahvaljujem na pomoći (vino, komad torte)
Uvijek postoji trgovina, i s tim treba biti na čisto, naravno ako govorimo o istoj stvari. Koristiti moć magije, a pri tome ne prinositi žrtvu čini mi se kao nešto što nema veze s istom.
Trebala bi znati da vino i komad torte nije nešto što bi "sile" moglo zadovoljiti, bar ne one koje ti daju moć na bilo koji način.
Možda ti govoriš o nečemu drugome...
Kalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 12:58   #30
Govorim o magiji. Govorim o tehnici koju primjenjujem. Govorim o slobodi. Koristim se prirodnim, iskonskim i čistim, gdje nije potrebna nikakva žrtva... Žrtva ostaje onima koji se na nju odluče vjerovati. Ne zalazim u nikakve oblike manipulacije i ovisnosti o natprirodnim. Naravno da postoje, da mnogi koriste njihove moći da bi se dokopali željenih rezultata. Prizivam sile koje su voljne pomoći bez da traže naplatu. One koje su kreirane samo s jednom svrhom - da nam služe...In Perfect love and perfect trust. Ne moram se odricati i žrtvovati. Na takav čin ne bi ni pristala.
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 13:24   #31
Quote:
plavasjenka kaže: Pogledaj post

Mogu samo reći da su vještice i magovi ljudi poput svih drugih, smiju se, raduju, plaču, ogorčeni su, idu na posao, podižu obitelji....
Pravi magovi NE podizu obitelj.
Vjestice postoje makar moje iskustvo s njima nije bas najbolje.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 13:01   #32
Quote:
plavasjenka kaže: Pogledaj post
Govorim o magiji. Govorim o tehnici koju primjenjujem. Govorim o slobodi. Koristim se prirodnim, iskonskim i čistim, gdje nije potrebna nikakva žrtva... Žrtva ostaje onima koji se na nju odluče vjerovati. Ne zalazim u nikakve oblike manipulacije i ovisnosti o natprirodnim. Naravno da postoje, da mnogi koriste njihove moći da bi se dokopali željenih rezultata. Prizivam sile koje su voljne pomoći bez da traže naplatu. One koje su kreirane samo s jednom svrhom - da nam služe...In Perfect love and perfect trust. Ne moram se odricati i žrtvovati. Na takav čin ne bi ni pristala.
Mislim da smo se sad razumjele. Laički rečeno, govoriš o "volji".
Kalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 14:42   #33
Quote:
Maitreya kaže: Pogledaj post
Pravi magovi NE podizu obitelj.
Vjestice postoje makar moje iskustvo s njima nije bas najbolje.
Kako znaš kad nisi ni mag ni vještica?
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 14:46   #34
Quote:
Kalista kaže: Pogledaj post
Mislim da smo se sad razumjele. Laički rečeno, govoriš o "volji".


Zar ne piše u svakoj "masovno slijeđenoj knjizi" da je vjerom/voljom sve moguće.
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 14:57   #35
Quote:
desetipedeset kaže: Pogledaj post
osobno se dobro s tim nosim bez pomoći magije,ali recimo svaki dan moram određeni dio vremena provest pospremajući,pa stavljam robu il suđe prat,pa opet iz periilice van pa peglat košulje mužu i tak..kak to već ide
postoji li ritual koji bi opeglao košulje?

il magija djelovanje vrši kao i bog? jedan vjernik bi recimo tvoje iskustvo s poslom tumaćio kao božiju providnost i nagradu kaj je dobar kršćanin
Moram te razočarati...I ja moram peglat sama... (izvođenje rituala bi duže trajalo nego peglanje kao takvo)

Da, magija djeluje kao čudo ako je čudo potrebno... Neću zalaziti u religiju, ali to ti je sve jedna te ista stvar... naš mozak i njegovih neiskorištenih više od 90% nisu tu bezveze i svrhe...onda bi nam priroda dala manji zar ne? čemu nositi praznu glavu? E, dakle ostalih 90% nečemu služi.... razno raznim drugim sposobnistima koje su kod nekog više izražene ili se mogu uvježbati... npr. gledanje na daljinu, telepatija, vidovitost, moć ozdravljenja...sl... Magija je samo skupni naziv tehnika koje omogučavaju da te spobnosti razvijemo u smjeru kojem poželimo... ako preživljavamo sa 3% mozga kolko koristimo koliko svega može ostatak!!!!
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 18:44   #36
Da, vjerujem
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 21:11   #37
nisam baš za takve priće o vješticama i slićno ali ponekad se ponadaš da ti takve stvari mogu pomoći. znate u onim "težim" trenucima u životu....
sve bi bilo tako lagano da to stvarno može činiti svatko...ali šta se ne zapitate kako to??? recimo to ovako više od 9/10 ljudi na cijelom svijetu ne vjeruje u magiju
možda su prezaokupljeni životom i time da on bude stvarno savršen da se više i ne obaziru na duhovne stvari. i ja sam takva ali uvjek se zapitam u težim situacijama dali se to može samo tako riješiti. pomoču nekakvih sila?
PlavushaXD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 23:56   #38
vještica nije teta koja leti na metli. vještica nije babaroga koja živi u šumi s crnom mačkom i gavranom. vještica je žena koja živi u skladu sa svojim vjerovanjem kao što svi ostali žive sa svojim. vještica ne čini zlo drugima! samo ivici i marici
__________________
"...Llevo una sonrisa, una fe, un amor, una certeza. Se perdonar, aguantar las calumnias, pedir por los perseguidores, compartir incluso lo poco que tengo..."
amanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 10:54   #39
Vjerujem li u vjesticu koja u kazanu kuha malu djecu?Pa naravno da ne
Ako mislis na zene koje se bave magijom,pa naravno da postoje.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 09:39   #40
Bubi ukrao si mi riječi iz usta.
SoulHunter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:21.