Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2016., 11:46   #281
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ja ne znam točno kakav je bio moj miom, ali znam da mi je ginekolog negdje u 20. tjednu počeo govoriti da sad više miom ne može ništa
niti ga je više na ultrazvuku gledao, niti mjerio, ništa
koliko sam pokopčala, kad ga beba nekako preraste, onda više nema opasnosti
a i navodno miomi rastu samo u prvom tromjesečju
samo hrabro, i ja mislim kad si već do tuda dogurala da se ništa loše ne može desiti
jedino ako bi beba počela sporije rasti, da joj miom oduzima hranu, ali to se sve da regulirati ako si pod stalnom paskom liječnika
ja si to mislim, nije to potvrđeno, jer mislim da je moja beba bila mala radi mioma
Evo meni je rečeno da bi miom mogao smetati bebici da se okrene u položaj za porod, pa da eventualno budem morala na carski. Inače miom miruje cijelu trudnoću, ali je na nezgodnom položaju. Tako da...

Tinkerbella, odmaraj čim više i definitivno potraži drugo mišljenje. Ja vjerujem da će sve biti ok.
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2020., 18:12   #282
Miomi i porođaj

Drage trudnice i mame, imate li trenutno miome u trudnoći, jeste li ih imale i jesu li vam radili probleme?

Je li vam porođaj bio prirodan ili carskim rezom? Također, u slučaju većih mioma, je li vam liječnik sugerirao miomektomiju ili čak i histerektomiju nakon poroda, odnosno, je li nekoj od vas miom odstranjen prilikom carskog reza ili se čekalo da se smanji sam od sebe?

Zahvaljujem vam na svakoj korisnoj informaciji!
Tigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2020., 10:57   #283
Imala sam tri mioma oko 2,5 cm, nisu smetali trudnoći, godinu dana nakon poroda imam ih još 2 , dakle 5 ukupno. Ne rade probleme, opet ostala trudna, trudnoća se nije održala, ali miomi nisu imali ništa s tim.
Porođaj je bio prirodni.
Shepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2020., 17:49   #284
Quote:
Shepica kaže: Pogledaj post
Imala sam tri mioma oko 2,5 cm, nisu smetali trudnoći, godinu dana nakon poroda imam ih još 2 , dakle 5 ukupno. Ne rade probleme, opet ostala trudna, trudnoća se nije održala, ali miomi nisu imali ništa s tim.
Porođaj je bio prirodni.
Nakon poroda narasli novi?!
Ajoj, a ja bila uvjerena da se smanje ili nestanu. Jesu li doktori možda predložili operaciju ili ih samo prate ultrazvukom?
Tigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2020., 10:06   #285
Smatraju da nema potrebe za operacijom jer su na mjestima gdje ne smetaju. Samo praćenje zasad.
Shepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2020., 11:42   #286
Moj je smetao i najvjerojatnije prokrvario za vrijeme poroda, završili na hitnom carskom.

Nije smetao trudnoći.
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2020., 12:17   #287
Quote:
khm khm kaže: Pogledaj post
Moj je smetao i najvjerojatnije prokrvario za vrijeme poroda, završili na hitnom carskom.

Nije smetao trudnoći.
Jesu li ga odmah tad kod carskog i odstranili ili se to baš ne prakticira?
Tigana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:13.