Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2008., 13:57   #41
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
h&m imaš u sloveniji u celju, mariboru, kranju i ljubljani.
Tnx, znači u Hrv. još nije stigao, pa dobro nema veze nije ni Slovenija daleko. Dok ja zatrudnim možda i stigne ... hehe
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here, in my arms! Niksa <3
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 17:25   #42
U prvu trudnocu sam usla jako mrsava, a dobila mnogo kila.

U drugu poprilicno buckasta , a dobila puno manje kila nego u prvoj.

Cini mi se da je otprilike to uobicajeno.
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 21:24   #43
Quote:
Nana_dbk kaže: Pogledaj post
Bok cure. Evo mene zanima kako to izgleda kada debela žena zatrudni. Meni je jaaaako teško smršaviti, a volila bi u skoroj budućnosti biti mama. Doktora sam pitala smijem li ovakva, a on mi je rekao naravno da mogu i čak se začudio zašto ga to pitam jer je on imao iskustva s takvima. Zanimaju me vaša iskustva ... i gdje kupiti tako veliku trudničku odjeću kad i sada jedva/nikako nalazim svoju veličinu.

Ja sam u trudnoću ušla s viškom kila + još natukla u trudnoći
Gin mi je rekao da pripazim malo, ali da je imao i "veće kalibre" od mene

Trudničku odjeću po dućanima ZABORAVI
ja sam ih prošla sve i jedino sam odjeću našla u Marks & Spenceru - i majice i hlače, velikih brojeva - koja zapravo i nije trudnička, samo velika

inače mi je teško naći odjeću jer imam široke bokove, a ova trudnička odjeća je kao iz Njemačke u 70ima i materijali su koma - oni koji se niti rastežu niti koža diše u njima, užas. Ja isto stvarno ne znam gdje se veće trudnice oblače, došlo mi je da ih zaustavim na cesti i pitam gdje su kupile odjeću

Snađeš se, ja inače ne kupujem po zarama i tim dućanima jer mi je - em malo, em bezveze

H&M nisam posjetila u trudnoći, inače mi je ok (pogotovo donje rublje)
a donje rublje sam kupovala u skinnyju, najveći broj koji se rasteže
jer 100% pamuk navuć na sebe - no way

sretno!
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 09:37   #44
ja sam krenula u trudnoću sa 20 kg više... htjela sam se malo srediti prije ali jednostavno nisam imala snage...
udebljala sam se u trudnoći 9 kg, a na porodu izgubila 11 kg... koje sam naravno vratila kad sam došla kući...
sad samo trčim oko bebe ali ne uspijem skinuti kile... a još i da ne jedem ne znam kako bih izdržala...
tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 10:31   #45
Pošto nijedna nije napisala točnu kilažu-evo ja ću. Visoka sam 181cm a u prvu trudnoću sam ušla sa - 95kg. Dobila 13 kg, 10 izgubila tjedan dana iza poroda. Godinu poslje ušla u trudnoću sa 96 i dobila 5 kila. Nisam imala nikakvih problema u trudnoći, jedino mi je gin preporučio jako puno piti vode i dijetu-kako je on zove 3b, a to ti je izbjegavaj 3 bjele namirnice-šećer, sol i masti. ovo sa soli je na prvom mjestu jer zadržava vodu pa se mogu javiti problemi sa visokim tlakom a to nosi jaaaako puno problema.
Sada (7mj iza poroda) imam nekih 92 kg. Nisam išla na nikakvu dijetu iako imam u planu (već nekih 3 mjeseca...) isprobati famoznu UN djetu.
Trudničku odjeću sam našla u nekom malom trudničkom dućaniću (sad se već i zatvorio) gdje sam uzela 2 hlača i jednu tuniku. i to mi je bilo dovoljno, uz to sam zamo kupila par većih donjih djelova trenirke i pokoju majicu.
Sretno
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 11:09   #46
po meni debljina nije znak da će nešto biti loše ili komplicirano u trudnoći jer svaki je organizam drugačiji i drugačije reagira.
Ali ne znam zašto doktor (oni su ti) koji viču, trudnice stavkljaju na dijete kada se previše udebljaju u trudnoći.

mene je moj stavio na dijetu jer sam u 25 tjednu imala +12 kila, vikao je na mene kao sam se udebljala, kako sam dozvolila da se tako udebljam.

na moje pitanje, zašto? Rekao je da je tlak viši, mogućnost komplikacija je veća, da dijete može postati pretilo, da mu imunitet može biti vidno narušen zbog toga.

Znači, mi majke trudnice možemo podnjeti kilažu, ali drugo je pitanje da li naš organizam to može, ima li opasnosti za dijete.. te opet nanovo nije svaki organizam isti!!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 13:01   #47
A ja neznam šta ti ginekolozi hoće, valjda preplašit nas da se ne razdebljamo ko krave pa da se trudnoća ne zakomplicira onda oni imaju više posla...
ja sam ajmo reć krenila sa 66 kg tj. toliko sam imala u 12. tjednu a tada smo se tek počeli vagat. visoka san 179 cm...i sad u 21. tjednu sam bila +4 tj. 70 kg i kao nije dobro...morala bih malo pripazit...ma dajte ljudi pa jeste li čoravi!? Dobila sam samo stomak i sise i maaaalo bokova i tek sad sličim na žensko!!
Nemože se to generalizirat, pothranjena trudnica može dobit 20 kg a deblja samo 5-6 kg i oboje je ok, pa nismo svi iste građe i visine!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:49   #48
kod dobivanja kilaže se slažem sa doktorima, jer visoki tlak je uvijek prisutan kod viška kilograma. Naravno sve ovisi s koliko je žena ušla u trudnoću, ali da se vratimo na temu. Sigurna sam da se trudnice "teške kategorije" naslušaju od doktora (join the club) svega što može uzrokovati visoki tlak, ali vjerujte svaka riječ stoji. I ne mislim da oni to rade samo da ne bi više imali posla oko nas, neki su čak i humani, a i cilj im je valjda da svaka njihova pacijentica ima uspješnu i zdravu trudnoću(čitaj:ugled=više posla=više para).
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 11:52   #49
ja mislim da je zdravije u trudnoću krenuti sa normalnom težinom. Pretilost je bolest!

ja sam napravila grešku + 5 kila sam krenula u trudnoću i sa 25 tjedfana sam imala +12 dobivenih u trudnoći (znači 17 kila više) i kada se je doktor stao deračiti na mene... izvrijeđao me je da sam neodgovorna, uf svašta mi je izgovorio.

Slažem se treba u trudnoću krenuti normalne težine u skladu sa svojom visinom
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 12:09   #50
Ja sam krenula s trudnoćom sa ravno 60 kila/170cm, natukla sam 23 kile znaći sad sam na 83. Nitko mi živ nije ništa rekao za kilažu, tlak mi je nizak do bola, nemam nikakve znakove dijabetesa, znaći sve pet. Puno ljudi se šokira kad im kažem koliko sam natukla jer ne izgledam baš tako ogromno, mislim da mi je pola kila u trbuhu a pola se rasporedilo. Stvarno sve je individualno, treba pripazit ali nije baš da će svaka trudnica koja nakupi kila odmah imat i tlak i dijabetes i frku u trudnoći
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 12:13   #51
ma da.. kako sam u jednom prije postu napisala.. tijelo svako je različito i različito podnosi stanja. ali da se može pretilost odraziti na bebu - može. da se bebi može poremetiti metabolizam - može.

sve je to na vjerojatnostima koje ne moraju biti takve.

ali opet ponavljam, doktori su ti koji vrište ne prekomjerno debljanje u trudnoći.. mi žene možemo svašta podnjeti.

e sad zakaj oni vrište te da li je to utemeljeno
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 14:50   #52
Negdje sam pročitala da je pretilost opasna za bebu, al ne sjećam se baš kako i zašto. Ja sam već sad dobila 5 kg od kad sam ostala u drugom stanju.
Doc mi nije ništa rekao al bojim se ako se nastavim debljat ovom tendencijom da ću bit ko slon. Panika me već lovi. A fakat ne jedem puno, al puno spavam i žderem slatko i čipseve. A to me najviše mami.
__________________
ticker
sleepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 15:21   #53
Quote:
sleepy kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitala da je pretilost opasna za bebu, al ne sjećam se baš kako i zašto. Ja sam već sad dobila 5 kg od kad sam ostala u drugom stanju.
Doc mi nije ništa rekao al bojim se ako se nastavim debljat ovom tendencijom da ću bit ko slon. Panika me već lovi. A fakat ne jedem puno, al puno spavam i žderem slatko i čipseve. A to me najviše mami.
meni je moj cijeli referat i očenaš odpilio koliko me je izvrijeđao jer sam se udebljala.

Naravno da je pretilost majke opasna za bebu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 15:31   #54
Broj kg koje trudnicka smije dobit ovisi o 3 parametra: visini trudnice, "startnoj" tezini i ginekologu
Kolegica je krenula s 75 kg na 170 i odmah su joj rekli - ne vise od 10 kg dobit.
Druga frendica je krenula s 90 na 170 i rekose ne vise od 6 kg... u startu je dobila upute za dijetu od gina: ne se izgladnjivat niposto, al puno voca i povrca, nista slatko i masno, jest puno puta po malo...
I bogme je bila disciplinirana, 4 kg je dobila. Beba super.

Meni je to nekak...
Ak si se odlucila za bebolinca, normalno da mu zelis najbolje.
Pa mozes valjda i gore stvari podnijet neg sto su sirove mrkve umjesto cipsa
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 15:38   #55
Krenula sam u trudnoću sa 78 kg na 178 cm,tlak mi je uvijek bio malo niži,sreća moja da sam puno povraćala i da nisam imala apetit,samo sam voće jela
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 15:38   #56
ali cips njam njam samo mi je on na pameti . a mrkva...bljak
A ne znam ja sam visoka 155 i krenula sa 60kg u trudnoću, pretpostavljam da više ne bih smjela dobiti ni jednu. A valjda će me upozoriti doc ako se približim alarmantnoj granici.
Lara tebe je doc kontam, najviše oprao zbog visokog tlaka kojem kile nikako ne pomažu. Ja imam dosta nizak , mozda se zato ne uzbuđuje zbog moje kilaže
__________________
ticker
sleepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 15:39   #57
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Ak si se odlucila za bebolinca, normalno da mu zelis najbolje.
Pa mozes valjda i gore stvari podnijet neg sto su sirove mrkve umjesto cipsa
potpisujem. ako se netko odluči na bebu onda neka se odluči i smršaviti da bi bebu doneslo što zdraviju na ovaj svijet.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 15:40   #58
ja sam od jučer na dijeti da bih ponovno smršavila i bila spremanog tijela za novu trunoću.
ne razumijem zašto bi to nekome bio problem?

pa nisi se debeo rodio? debeo si postao?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 20:51   #59
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ja sam od jučer na dijeti da bih ponovno smršavila i bila spremanog tijela za novu trunoću.
ne razumijem zašto bi to nekome bio problem?

pa nisi se debeo rodio? debeo si postao?

Ajoj, Lara, ako si čitav ili veći dio života "jača kategorija" nije smršaviti tako jednostavno... isti problem imaju i pušači, rekla bih.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 20:55   #60
Nego, ja sam u trudnoću ušla sa 72kg/171cm (u životu mi je to bila najveća kilaža). Dogurala sam na 83kg, a nakon 10.5 mj od poroda imam opet 72 (i dalje 171cm ). Gin mi nije ništa rekla, osim da malo pripazim kad sam u jednom mjesecu dobila 4kg, a to je bio 12mj (Božić, Nova godina) i jelo mi se slatko stalno, ali sam se kontrolirala koliko-toliko.
S tlakom nisam imala problema, i na kraju je sve bilo ok s trudnoćom.

Sad još samo da skinem 10kg i na konju sam
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.