Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2009., 22:50   #21
Exclamation

Quote:
incol@ kaže: Pogledaj post
izvrsno tehuti
gornji postovi su pravi mali esej

molim lijepo, ak' može, serijal ovakvih ogleda
tnx
U novije vrijeme sam počeo bilježiti neke poveznice, razmišljanja i retrospekciju na proučeno gradivo. Iz više razloga, naravno. A dobro je kad imaš stav da jedna stvar nužno vodi do druge. Na taj način se pomiruju i najveće suprotnosti. A znanje i mudrost proizlazi iz toga.

Uskoro ću napisati i drugi dio članka o svetom broju sedam.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 18:45   #22
Tehuti jeli ti znaš odakle potiče kabala izvorno baš? I jesili siguran u točnost one slike gore koje si stavio "Drvo života" prema kojoj kako vidim se Mjesec nalazi u Yesodu? Dali to možeš ti potkrijepiti nečim?
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 19:30   #23
Exclamation

Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Tehuti jeli ti znaš odakle potiče kabala izvorno baš? I jesili siguran u točnost one slike gore koje si stavio "Drvo života" prema kojoj kako vidim se Mjesec nalazi u Yesodu? Dali to možeš ti potkrijepiti nečim?
Hebrejska Kabbalah nema veze s hermetičkom Qabalom, barem nema direktne veze. Često se tu tradicionalni hebrejski kabalisti ograđuju od ikakve veze s "profaniranim" i "iskrivljenim" verzijama Kabale na Zapadu. Sve poveznice sefira s planetima su izvedene iz spisa Sepher Yetzirah, i to je uglavnom napravio Golden Dawn (Mathers i ekipa) krajem 19. stoljeća u vrijeme revivala hermetične tradicije. Tradicionalni kabalisti ne priznaju povezivanje slova i brojeva sa planetima, a još manje sa sefirama. Meni je sasvim logično da je Yesod br. 9 sfera Mjeseca jer je 9 naopako 6, odnosno Sunce. Na jednoj razini simbolike ovo pokazuje polaritet Sunca i Mjeseca, a još su oba u srednjem stupu (stup pomirbe polariteta). Sunce je Tiphareth, a Mjesec Yesod, a zajedno su uzemljeni preko Malkutha. E sad, neće se svi složiti s ovakvim povezivanjem. I da: ovo hermetično Drvo Života sudeći po onome što sam pročitao uokolo nema veze sa hebrejskim Drvom. Iskreno, ne znam baš puno o klasičnoj Kabali, pa ne mogu govoriti o tome.

Za ovaj thread je bitno naglasiti da je sedam nižih sefira, dakle od Binaha (Saturna) uključujući i osmu sferu Malkutha (Zemlja), zapravo planetarna oktava o kojom sam pisao i o kojoj govore i zapadne i istočne ezoterne tradicije.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 22:52   #24
no comment!
luka313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 23:48   #25
Exclamation

Zbroj prvih sedam fibonnacijevih brojeva u nizu (0, 1, 1, 2, 3, 5, 8) daje 19 = 1 + 9 = 10 ili gotovo Drvo Života sa svim arhetipima.

U Bibliji, Stvoritelj sedam puta kaže da je beskonačan, iznad prostora i vremena:

„Ja, Gospod, koji sam prvi i još isti kod posljednjega.“ Izaija 41:4
„Ja sam prvi i ja posljednji, osim mene nema boga.“ Izaija 44:6
„Čuj me, Jakove, i Izraele, kojega sam pozvao: Ja sam prvi, i ja posljednji.“ Izaija 48:12
„Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospodin Bog, koji jest, i koji bijaše, i koji će doći, Svemoćni.“ Otkrivenja 1:8
„I metnu desnicu svoju na me govoreći: "Ne boj se, ja sam prvi i posljednji“ Otkrivenja 1:17
„I anđelu crkve u Smirni napiši: Ovako govori prvi i posljednji, koji je bio mrtav i oživio.“ Otkrivenja 2:8
„Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Posljednji, Početak i Svršetak.“ Otkrivenja 22:13

Alfa, epsilon, eta, iota, omikron, upsilon i omega su sedam svetih samoglasnika u grčkom alfabetu koji su poslužili kao magijski mehanizam za priziv sedam duhova planetarnih sfera kod drevnim okultista. Ti samoglasnici su posebno bili štovani od ranih gnostika.

Korespondencija sedam samoglasnika sa sedam nota u muzičkoj (pitagorejskoj) oktavi i sedam planeta:
Mjesec – alfa, B
Merkur – epsilon, C
Venera – eta, D
Sunce – iota, E
Mars – omikron, F
Jupiter – upsilon, G
Saturn – omega, A

„Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Posljednji, Početak i Svršetak.“ Otkrivenja 22:13

Bog u Bibliji SEDAM puta kaže da je besmrtan i beskonačan, isto kao što je i broj samoglasnika, broj nota u oktavi i broj boja na koje se cjepa svjetlost (ali i Svjetlost). On je ALFA i OMEGA, početak i kraj – alfa = Mjesec, omega = Saturn, dakle on nadilazi oktavu planetarnih bogova, jer on je sve to i ništa od toga. Gnostičko sveto ime Boga feničanskog porijekla IAO u sebi se sastoji od tri principa Boga, Logosa, odnosno od tri sveta samoglasnika: Iota, Alfa i Omega. Iota = Iesous - Sunce, Alfa = Mjesec, Omega = Saturn. U toj jednostavnoj rečenici, Kreativna Inteligencija sebe proglašava početkom, krajem i sredinom svega, budući da samoglasnici alfa i omega označavaju početak i kraj oktave, a iota označava zlatnu sredinu, odnosno neutralni aspekt Boga i Čovjeka (Spiritualno Sunce - Logos). Bog transcendira širenje od sedam koraka, on je iznad IAO Sabaoth (sabaoth = sedmostruki) odnosno, Spiritualno Sunce bez početka i kraja. Nema kraja njegovoj slavi.

„Slava Bogu Abrahama, slava Bogu Izaka, slava Bogu Jakova, Iesos Krestos, Sveti Duh, Sin Oca koji je iznad SEDAM koji je unutar SEDAM.“ Gnostički egzoricizam.



Tunis, rimski podni mozaik, 2.stoljeće. Apolon sa sedam zraka. Spiritualno Sunce emanira svetu Heptadu, sedam nota božanske glazbe Stvaranja. Apolon je uistinu IAO Sabaoth, pobjednik nad sedam Arkona niže prirode.



Orfej svira na liri sa sedam žica. Isto to radi i Apolon na antičkim mozaicima i kipovima. Kako Pan svira svoju frulu od SEDAM rupa, tako Orfej i Apolon sviraju liru od SEDAM žica. No, isto tako Spiritualno mikrokozmičko Sunce (Logos) svira nad SEDAM sfera ljudskog bića (koncept čakri) i mijenja čovjekovu konstituciju po Volji.

„Tada pristupi k njemu Petar i zapita: "Gospodine, ako brat moj pogriješi proti meni, koliko puta da mu oprostim? Do sedam puta?“
Isus mu odgovori: "Velim ti, ne do sedam puta, nego do sedamdeset put sedam puta.“ Matej 18:21-22



Hebrejska riječ Thamim ili „savršeno“ ima numeričku vrijednost od 490 ili 70 x 7. Kroz Bibliju i druge svete spise svijeta konstantno se provlači tema savšenstva kada je u pitanju broj sedam i sve njegove manifestacije.

Tablica hebrejske gematrije i grčke izopzefije:



Zbrajanjem numeričke vrijednosti slova u riječima dolazimo do njihove ultimativne vrijednosti. Različite riječi ili rečenice s istom vrijednosti su direktno povezane ili imaju identično značenje.

Podsjetimo se što je rekao okultist Louis Claude de Saint Martin:
"množenjem ovoga broja (sedam) pronalazimo njegove plodove."

Istu numeričku vrijednost od 490 (70 x 7) ima i ova biblijska rečenica:



V'Yahi levavkem shalom = „neka ti srce tada bude savršeno“

riječ Betlehem ili Beytlechem = 490 (70 x 7):



Još jedna riječ za savršenstvo: Kalileth = 490 (70 x 7):



Izgleda da numerološka matematika (gematrija) dokazuje poveznicu broja 7, 70, 777 sa savršenstvom i potpunosti.

U Postanku, riječ NOA se pojavljuje SEDMI put u:

„Ovo je potomstvo Noino: Noa je bio čovjek pobožan i bez prijekora u svojem naraštaju; Noa je živio po zapovijedi Božjoj.“ Postanak 6:9

Ovaj hrvatski prijevod „bez prijekora“ je ustvari originalno već spomenuta riječ Thamim ili „savršenstvo“. Osim što se broj sedam ogleda u vidu ponavljanja njegovog imena sve do ovog paragrafa, isto tako broj sedam kao savršenstvo je suptilno ukodiran u samu formu hebrejskog teksta.

Tada reče Bog: "Neka budu svjetla nebeska na svodu, da rastavljaju dan od noći, kao znakovi neka ona služe i pokazuju vremena, dane i godine.“ Postanak 1:14

„B'Raqo HaShamayim“ ili „nebeski svod“ = 777




„U početku Bog stvori Nebo i Zemlju“. Ako zbrojimo vrijednosti riječi „Bog“, „Nebo“ i „Zemlja“ dobit ćemo 777 ili tri polariteta Kozmosa, pasivni yin (Zemlja), aktivni yang (Nebo) i neutralni pol ili Bog. Sve to vidimo simbolički prikazano u svetoj troslovnoj riječi IAO.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 14:32   #26
Exclamation



Tewkesbury katedrala (12. stoljeće), Engleska. Stropna geometrija.

Malo sam zbrajao i došao do ovoga:

broj prečki koje spajaju točke na slici : 196 > 1+9+6 = 16 > 1+6=7
broj staza zbrojen + 72 točke gdje se prečke sjeku: 268 > 2+6+8 = 16 > 1+6 = 7
broj staza + broj točki + 9 sfera u centru = 277 > 2+7+7 = 16 > 1+6 = 7

Sažimanjem sva tri broja 196, 268 i 277 dobivamo 16 a to nam govori o univerzalnom zakonu Sedmorice i oktava 1+6 = 7. Šest krakova i centar daju primarni model manfestacije (7).

Nevjerojatna slučajnost ili ipak ne?
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 19:29   #27
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Kad se sjetim još nečeg napisat ću. Slobodno dodajte svoje primjere uporabe broja sedam.
A joj...
pa tek si zagrebao površinu;
Ja sam 99-te završio knjigu na čijim je koricama utisnut broj 7 pa joj je to i naziv.
Takodjer, ukrašena je na drevni teurško-alkemičarski način u kojem svaki od kuteva koji nastane s dodavanjem logičkih i ukrasnih linja te sa drugim dodacima po samom broju (i oko njega) čini kodiran podtext/simbol poznat drugim alkemičarima iste škole/tradicije koji će po načinu na koji je broj napisan lako moći razlikovati što je brat Magičar želio podcrtati ili prenjeti kao poruku .... u slučaju da mu netko pošalje tako napisan broj ili da ga je netko napisao na nekom javnom mjestu ili ga bilo gdje zamjetio;
od tada do danas sjetio sam se najmanje još 50 primjera koje nisam dodao u knjigu jer ih ili nisam znao ili ih se nisam na vrijeme sjetio, dok je sama knjiga već u sebi sadržavala stotine primjera (uključujući čini mi se sve koje su ovdje gore navedeni, izuzev jednog, možda dva, nisam sve pročitao);
Inače ostatak knjige govori o pra-povijesti, o komparativnim i korelirajućim simbolima vezanima uz broj 7 kroz različite tradicije i o mikro-mentalitetima i njihovom odnosu prema tom broju;
Takoodjer ja pričam o 7 kao o "mom broju" ali nikada ne bih pomislio da je to broj koji ima više značenja od drugih 9 ili da su ta značenja broja 7 bitnija, jača, dublja ili zanimljivija od drugih brojeva;

Investirao sam preko 20 godina baveći se različitim, često prilično nepoznatim ili opskurnim mističnim tradicijama, ali sam u zadnjih nekoliko godina puno predaniji praksi nego što sam bio ranije kada sam o njima pisao i objavljivao članke po različitim almanasima ili alternativnim časopisima po Indiji, Americi i Europi...

Htio sam dakle napomenuti da je o SVAKOM broju od 1 do 9 već napisana barem jedna knjiga i da se može napisati još najmanje jedna.
Leonard Orr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.