Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2007., 17:36   #1
Perioralni dermatitis

Evo prvi put pišem na forumu i to zbog lošeg razloga, naime zanima me koji je tretman za perioralni dermatitis, imam naručeno kod dermatologa za mjesec dana al mi je doktorica opce prakse rekla da bi to moglo biti to. Imam nekakvo crvenilo oko usta koje prođe al se uvijek vrati, ponekad ako ceprkam pece ali uglavnom ne, neznam s cime bi to mazao, mazao sam sa bivacyn masti al bez veceg uspjeha pa onda sa diprogenta kremom ali se opet vratilo crvenilo. pore na tom podrucju su dosta zacepljene, akna bas i nemam osim na tom podrucju. U ljekarni su mi rekli za nekakvu kremu A-derma al nemam pojma o tome. pliz help!!!
Ante747 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 21:19   #2
Bok Ante!
Imala sam isti problem.
Radi se o crvenilu kože oko usta koje je zapravo upala gornjih slojeva kože. Na crvenilu se mogu pojaviti male papule (čvorići) i mjehurici (ne treba to zamijeniti s aknama). Često se javlja svrbež, osjećaj zatezanja, peckanje i ljuštenje kože. Ono sto je karakteristično za perioralni dermatitis je uski slobodni rub kože bez crvenila odmah oko usnica. Crvenilo se može širiti na obraze, a najjače je u nazolabijalnoj brazdi (ona bora koja ide od nosa do kutova usana). Najgore, osim sto estetski izgleda jako ružno, je da se lijeci dugotrajno i često se ponovo vraca.
Ono sto svakako trebaš izbjegavati su kortikosteroidne kreme jer one jos vise oštecuju kožu i zapravo su odgovorne za nastanak perioralnog dermatitisa. Takodjer moraš paziti na pastu za zube (npr. ja sam dobila perioralni od paste. Sada koristim samo Sensodyne i njihivu cetkicu za zube). Lice ne smiješ prati agresivnim sapunima i izbjegavaj losione poslije brijanja koji sadrze alkohol. Nikako ne "ceprkaj" to podrucje i ne pokusavaj tiskati mjehurice.
A-derma Exomega krema (inace namijenjena osobama s atopijskim dermatitisom) je dobra i nećeš pogriješiti ako ju kupiš no ona ti neće riješiti problem. Pomoći ce smanjiti svrbež, umiriti, vlažiti i omekšati kožu. Također otežava prijanjanje bakterije Staphylococcus aureus na oštečenu kožu te tako smanjuje mogucnost infekcije upaljenog podrucja. Za svakodnevnu higijenu lica ne bi bilo loše da ju kupiš. Btw, krema je 200ml i košta oko 90kn, ali imati češ ju nekoliko mjeseci pa se isplati.
E sada, ono što je meni prvi puta stvarno pomoglo je bila Rozamet krema, 25g, proizvodi ju Jadranski Galenski lab. Možeš ju bez recepta kupiti u apotekama i nije skupa. Crvenilo se potpuno povuklo vec nakon nekoliko mazanja, a nakon tjedan dana koža je bila potpuno normalna. Kremu je potrebno mazati i nakon što se povuče crvenilo jos nekoliko tjedana. No na moru perioralni dermatitis mi se ponovo vratio. Uzrok je bila krema za sunce (vjerojatno sam bila osjetljiva na neke kemikalije u kremi) + UV-zrake. Upala je sada bila puno jaca i doslovno je buknulo crvenilo. Pocela sam ponovo mazati kremom no pošto je upala bila prejaka nije pomagalo. Slijedece sto može pomoci su antibiotici. Zapravo to je i prava terapija za perioralni dermatitis. Ja sam pila doksiciklin (Belupo), 100mg, 25 tableta (ove antibiotike ti može prepisati i doktor opce prakse). Prvi dan pijes udarnu dozu od dvije tablete i onda nastavljaš svaki dan s jednom. Meni su u potpunosti pomogli. Od onda mi se nije pojavljivalo crvenilo premda moram jako paziti koje proizvode za njegu lica koristim, koji kaladont i cetkicu koristim itd.
Ispricavam se na ovako dugom postu no nadam se da ti je moje iskustvo barem malo pomoglo. Drzim ti fige da to što prije i uspješno riješiš. Neću se praviti doktorom no možda bi mogao pokušati s Rozamet kremom ako misliš da upala nije tako jaka, barem dok cekas da dođeš na red kod dermatologa. Ta kreme ti neće naškoditi, a mogla bi pomoći. Takodjer, za svakodnevnu higijenu ne bi bilo loše kupiti A-dermu jer očito imaš osjetljivo lice.
Sretno i veliki pozdrav!
I još jednom se ispricavam na dugom postu.
Ina83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 22:47   #3
Quote:
Ante747 kaže: Pogledaj post
Evo prvi put pišem na forumu i to zbog lošeg razloga, naime zanima me koji je tretman za perioralni dermatitis, imam naručeno kod dermatologa za mjesec dana al mi je doktorica opce prakse rekla da bi to moglo biti to. Imam nekakvo crvenilo oko usta koje prođe al se uvijek vrati, ponekad ako ceprkam pece ali uglavnom ne, neznam s cime bi to mazao, mazao sam sa bivacyn masti al bez veceg uspjeha pa onda sa diprogenta kremom ali se opet vratilo crvenilo. pore na tom podrucju su dosta zacepljene, akna bas i nemam osim na tom podrucju. U ljekarni su mi rekli za nekakvu kremu A-derma al nemam pojma o tome. pliz help!!!
Obično se ordinira metronidazol ili eritromicin za sanaciju infekcije.Ponekad u kombinaciji s kortikosteroidom.
Za higijenu preporučam proizvode sa cinkom i bakrom poput Cu-Zn kreme od Uriage-a ili Dermalibour od A-derme ili Stelatria od Mustele.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 13:57   #4
Dermatitis

Ovaj topic otvaram u nadi da će se netko sa sličnim problemom javiti.

Već godinama muku mučim sa dermatitisom, koristila sam svakakve kreme, ali kod ni jedne nisam primjetila neki bitni pomak...
Dermatoliginja mi je rekla da moram koristiti kreme protiv bora (tada sam imala 17 godina) što mi zvuči smješno....
Koža mi je i dalje crvena, flekava da se izrazim, ponekad oko usta mi se pojave prištići, a često je jaaako suha i stvaraju mi se lišajevi...
Počela sam koristiti peeling maske za lice i nakon toga mi je lice kao bebina guza (samo što je i dalje crveno) i nekako vlažnije....Naravno, to ima kratkotrajni učinak, a neznam dali je to uopće dobro za moje lice...
Kupila sam si i Le Clerc puder koji je napravljen za takvu kožu, ali nisam baš zadovoljna s tim...
Sada koristim Dr. Theiss kremu, ok je, nikaj posebno... Zanimaju me vaša iskustva i koje su se kreme pokazale najboljima... Može kakav savjet za kremu i puder... hvala puno
NinaLady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 19:05   #5
Quote:
NinaLady kaže: Pogledaj post
Ovaj topic otvaram u nadi da će se netko sa sličnim problemom javiti.

Već godinama muku mučim sa dermatitisom, koristila sam svakakve kreme, ali kod ni jedne nisam primjetila neki bitni pomak...
Dermatoliginja mi je rekla da moram koristiti kreme protiv bora (tada sam imala 17 godina) što mi zvuči smješno....
Koža mi je i dalje crvena, flekava da se izrazim, ponekad oko usta mi se pojave prištići, a često je jaaako suha i stvaraju mi se lišajevi...
Počela sam koristiti peeling maske za lice i nakon toga mi je lice kao bebina guza (samo što je i dalje crveno) i nekako vlažnije....Naravno, to ima kratkotrajni učinak, a neznam dali je to uopće dobro za moje lice...
Kupila sam si i Le Clerc puder koji je napravljen za takvu kožu, ali nisam baš zadovoljna s tim...
Sada koristim Dr. Theiss kremu, ok je, nikaj posebno... Zanimaju me vaša iskustva i koje su se kreme pokazale najboljima... Može kakav savjet za kremu i puder... hvala puno
bioderma proizvodi liniju ATODERM (baš za kožu sklonu atopijskom dermatitisu), pa u ljekarnama probaj doći do testera. uguglaj BIODERMA pa ćeš vidjeti čitavu paletu proizvoda. ja sam koristila njihove sunčalice i zadovoljna sam.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 01:02   #6
Tolederm Uriage da ti umiri kožu jer je na njoj drvlje i kamenje! A tvojoj dermatologinji nisu sve daske na broju, da mi je znati koji je ona faks išla?!!! Medicinu ziher nije...
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 20:56   #7
vidim da trazis kreme za lice a ne za tijelo a ja imam iskustva samo s ovima za tijelo ali mozda neka od tih za tijelo ima i liniju za licu pa probaj pogledat, a-derma (exomega je ta za tijelo) i bioderma (atoderm pp+ ja imam)
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 09:54   #8
Perioralni dermatitis



U arhivi forum.hr-a sam čitao raspravu vezanu uz peroralni odnosno seborejički dermatitis. Tako sam i ja oko ustiju(najviše na bradi) i mrvicu oko nosa imao nešto vrlo slično ovome na slici. Sitni "prištići", ali prazni. To područje je osjetljivo, pecka, peruta se. Stanje se znalo smiriti i onda opet nakon par dana pogoršat. Sve je to podosta iritantno i znam kakav je osjećaj imat tak nešt na licu. E sad ljudi su tamo nabrajali deset vrsti krema koje oni koriste. Ja sam se uspio riješiti toga pa bih htio podijeliti svoju metodu sa svima koji imate isti/sličan problem.
Ovako, dotične kreme za lice uklanjaju samo simptomatski dio bolesti, znači to crvenilo ispod/oko ustiju. Prvenstveno, bolest se pojavljuje zbog loše prehrane i opć. načina života. Ja sam promijenio neke sitnice u životu i već za 5 dana osip se kompletno povukao. Da pređem na stvar.
Prije: Nisam brinuo o prehrani, jeo sam bilo što, bilo kad. Bio sam budan do 2-3, a ustajao u 10-11-12. Mislim da su to dva osnovna faktora, spavanje i prehrana.
Poslije: E sad sam stekao neke dobre navike i mogu reći da se osjećam mnogo odmornije preko dana nego prije. Idem spavati između 10 i 11, a ustajem između 7 i 8. Umjesto jutarnjeg čaja/kave pokušajte popiti čašu vode na prazan želudac. Umijte se običnom vodom, nježno istrljajte osipano područje i nanesite tanki sloj Rozamet kreme koju možete dobiti u svim ljekarnama bez recepta. Za doručak je najbolje pojesti žitarice(ja jedem zobene) no možete pojest i 2 jaja na bilo koji način. Između doručka i ručka je najbolje pojesti par jabuka ili krušaka. Ako ste u mogućnosti, ručak neka bude topli obrok. Jedite što raznovrsniju hranu i što više povrća. Ne pretjeruje s čokoladom i mlijekom. Izbjegavajte gazirana pića, rafiniranu hranu tj. sve ono za što vam zdravi razum govori da nije dobro za vas. Informirajte se o aditivima/emulgatorima i njihovom utjecaju na vaš organizam. Što se večere tiče. Pojedite nešto lagano navečer i neka to bude prije 21h. Gledajte da poslije toga ništa ne jedete. Prije spavanja operite lice hladnom vodom (Zaboravio sam napomenitu da se preko dana umijete 1-2 puta.) i ponovo nanesite tanak sloj Rozamet kreme. I to bi bilo to. Što da kažem, promijenite svoje loše navike i nećete imati problema s zdravljem. Pozdrav svima i želim vam dug i zdrav život^^
knight1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 10:44   #9
Bok svima!
I meni je dana ova dijagnoza iako mislim da je kriva. Naime ja nemam crvenilo, ljuštenje, ne boli, ne peče, nije osjetljivo... Moj problem su suhi bijeli prištići na tom području, iz daljine izgledaju kao dlačice. Ne mogu se istisnuti, ali ako ih primim (recimo pincetom) mogu ih "izvući" van jer nisu ispod kože. I to je jako ružno. Osobito kad stavljam puder. Da li netko zna nešto više o tome?
__________________
Taštine su vam bezbrojne, rasvjetljuju ovo mjesto plamenom vaših neposluha.
grčka kiparica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 11:10   #10
ajd potegni fotić, pa okini sliku. teško ti mogu ovako reći... makar zvuči dosta slično
knight1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 12:42   #11
Koliko puta sam imala perioralni dermatitis i mislila da se radi o herpesu, mazala Virolexom koji je samo isusivao Pojavi se kad mi je rub usana u kontaktu s iritantnim tvarima - zubnim pastama s mentolom (trenutno koristim neke bez mentola, ali i one me znaju iziritirati, neki krive fluor, ali on mi je potreban), kiselinama ili slanom hranom. Evo, upravo sam pojela salatu sa sokom od limete i dermatitis koji mi se bio smirio preko noci i postao nevidljiv sad je centimetar u promjeru sa svake strane. Najgore je kad mi se usne osuse, pa samim time i to podrucje, zato ih nastojim mazati cak i par puta tijekom noci, svaki put kad se probudim. Samo ne znam vise sto da koristim. Imam balzam za usne bez parfema (samo s aromom vanilije), Das Gesunde Plus zastitni balzam s pantenolom, isto bez parfema, nekakav melemasti balzam koji ipak ima parfem. Ne bih htjela koristiti kortikosteroide.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 12:44   #12
E da, preko dana to podrucje prekrijem korektorom ili puderom da ne izgledam ko severina, a to ga dodatno isusuje.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 18:41   #13
Ja sam sad počela ujutro i navečer prati lice s nekim odličnim Baleinim mljekom za pranje lica za suhu i osjetljivu kožu, poslije si namažem lice sa La Roche posay Nutritic kremom i mislim da mi se koža znatno poboljšala.
Nema onih gadnih lišajeva, crvenila, dobila je lijep zdrav sjaj (o čemu sam prije samo sanjala).
Sad sam si kupila Chanel Vitalumiere puder za suhu kožu (a prije sam uvijek neke jeftine pudere koristila) i mislim da ide boljemu...
Šminku skidam sa Baleinim maramicama za suhu i osjetljivu kožu...
Nemogu se načuditi kolko dobra krema i dobar puder rade čuda od kože, a najbitnije mi je da nema lišajeva i onog fuj crvenila i svrbeža...
Dobra mi je i od Dr. Hausche krema od dinje...
Eto to je neki moj način borbe protiv dermatitisa, nemam neki teži oblik ko prije kad sam bila dijete...
NinaLady is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 09:49   #14
Unhappy steroidni dermatitis

radi upale na licu, neznam čime točno uzrokovane, mazala sam upaljene dijelove belodermom.
sada nakon duljeg vremena otprilike 6 mjeseci povremenog mazanja otišla sam kod dermatologice i požalila joj se na svoje stanje.
ona je rekla da se iz aviona vidi da je riječ o steroidnom dermatitisu.
prepisala mi je prvo eritromicin i strogo zabranila beloderm .
lice mi se u roku od 6 dana toliko razbuktalo da sam bila sluđena.
kao hrpetina kakvih prištića sa bijelim vrhovima koji su se osipali po mom licu tako da mi je lice sad crveno i upaljeno u području obraza. nos, brada i čelo su mi čisti, kao i desna vilica dok je lijeva vilica malo zahvačena isto.
otišla sam na kontrolu i dermatologica je rekla kako mi je stanje jako se pogoršalo.
rekla je neka više ne mažem eritromicin i prepisala mi je doksiciklin koji trebam piti 1 svakih 12 sati prvi tjedan, a zati se nastavlja terapija sa 1 dnevno.
uz to trebam metati obloge kamilice kako bi se lice smirivalo barem privremeno.
zbilja sam uprskala. ponajviše jer sam čekala da se problem sam riješi,a nisam uviđala da je moj problem zbilja ozbiljan.
svrha ove teme je da vas upitam da li je itko imao sličnih iskustava?
svaki savjet bi mi puno značio...
blankag is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 13:39   #15
nisi smila koristit beloderm. on je preagresivan za lice i vjerojatno si na svoju ruku to koristila.
sad ti preostaje rjesavat to kod dermatologa i lijecit dok se ne povuce. nakon toga trebas pronac nesto hipoalergeno s cime ces njegovat kozu. Imas brdo 'ljekarnicke' kozmetike i trebas sama pronac sto ti najvise odgovara.

mene muci seboreicni dermatitis koji mi se prvi put javio prije dosta godina, zadnjih godinu do dvije i po nekoliko puta godisnje. nasi dragi dermatolozi sve to rjesavaju kortikosteroidima
imam kortikosteroidne kreme koje koristim samo u krajnjoj nuzdi i to kad i meni postane jasno da mi samo od sebe nece proci. upravo sam zavrsila sa sedmodnevnim mazanjem i to zato jer su mi se rubovi lica upalili, svrbili, perutala se koza i ispucalo mi sve oko usiju do te mjere da su kortikosteroidi bili neophodni.
Annnete is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 13:51   #16
Question

koji su točno simptomi seboreičkog dermatitisa?
meni je sve započelo kao neki neobični prištići da bi došlo do takvog razbuktavanja lica da ni sama nisam mogla vjerovati.
akne nikad nisam imala. tek poneki prištić. znaš ono trebaš dobit mengu pa ih par izbije i nikad ništa strašno do taj put.
doktorica je mislila da je riječ o alergiji pa sam pila i belodin i lice mi je bilo čisto predivno.
tad sam stala s belodermom ali se sve vratilo u još goroj mjeri.
pošto sam iz daruvara u blizini nisam imala dermatologa pa sam ja kako kažwš na svoju ruku mazala i mislila proći će, ali ono ništa.
do sad evo kad sam odlučila otvorit tu pandorinu kutiju.
dosta mi je to sve stresno.
brinem šta će drugi reći.
jer uglavnom su to one izreke tipa, joj jadna pa šta ti je? jesi dobro? si bolesna?
grozno.
a ni sama si ne znam povezati je li moguće da se ti dermatitisi pojavljuju od silnog stresa ili čega?
moj dečko misli da sam ja prenervozna i kaže da primječuje svaki put promjene na mom licu kad se ja jako iživciram.
šta ti misliš, jel to ima kakve logike ili je ključ u genima?
mislim, kod mene nitko takvih problema uglavnom nije imao.
prištići su prisutni samo u pubertetu, bar što se tiće sestre i bratića i sestrični.
zato to ni sama ne povezujem s genetikom.
jedino mi je dermatologica rekla da imam strašno osjetljivu kožu. tipa jako svijetla i crvena, osjetljiva na sunce i vjetar i hladnoču.
znam da sam malo odužila. sorry
blankag is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 22:02   #17
meni upravo iskocio dermatitis - crvenim se (meni je najgora brada, al i oko usta i nosa), pece, zateze, umila sam se al nemam pojma sto bih sad stavila:

normalnu kremu, rozamet ili nesto trece.

a mislim da cu rozamet.

inace, ja skoro tocno znam od cega mi je izaslo - trenutno sam pod malo vecim stresom; jela sam zapaprenu hranu i ovih dana jedem puno grickalica. par tjedana koje sam se drzala podalje od istih nisam skoro uopce imala problema. al sam se zazeljela gricki.

nego, jel mi moze netko od vas koji se kuzite u problematiku, buduci da sad imam osjecaj strasne suhoce i zatezanja, jel pametno stavljat nesto masnije ili masno moze jos pokvariti situaciju? vidim da je nina stavljala nutritic i da joj je bilo bolje.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 23:04   #18
ako ti je koža suha zašto ne pokušaš sa bepanthenom?
meni je to preporučila dermatologica i mogu reći da je to meni do sad nešto najbolje.
blankag is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 00:00   #19
Zar paprena hrana uzrokuje dermatitis? Par puta sam pojela nesto sumnjivo i dobila crvene otekline po licu, ali papreno jedem skoro svaki dan.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 11:06   #20
najbolje je po mom mišljenju napraviti alergotest pa onda liječiti
blankag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.