Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 00:18   #41
Quote:
gigra kaže: Pogledaj post
Trol? Pernar?
Skoro...
revolutionnaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 23:52   #42
A jooooj što ste skeptični. Kakvi ste vi ljudi ne biste ništa učinili za boljitak čovječanstva. Niti ne znate o čemu se radi samo nagađate bez veze. Šta nije bolje raditi na projektu koja unapređuje čovječanstvo nego drobiti po nekim pizdarijama. Ja već unazad 20 godina ništa korisno nisam napravio. Sve je vezano samo za poreze i reklame. Nedavno sam pričao sa kolegom koji radi vani (negdje nebitno) postavio je server u garažu sa svakakvim hardverom i operativnim sustavima i daje free shell acount. Rekao je da on zarađuje za sebe i familiju a posao koji radi je beskoristan, a to je njegov doprinos čovječanstvu. Sam plaća struju i provajdera a nije baš da ne košta. Pa šta fali popodne malo raditi na nekom korisnom projektu? Šta je baš toliko ste bez ideja da ne biste znali smisliti nešto?!
Molder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 13:59   #43
Dobrovoljci!? Da li se itko probudio nakon godišnjih odmora?
revolutionnaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 20:34   #44
Ajd barem objasni kaj zamišljaš (možeš i u PM ak hoćeš...)...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:00   #45
:klap:
Pozdrav ekipa,
kad ste vec toliko odlučni za volontiranje i boljitak sviju,zamolila bih vas ako imate malo vremena da pogledate jedan moj zadacic za seminarski rad iz C-jezika..mozda imate neke prijedloge ili ideje za rijesenja?!


U datoteku nesto.txt omgućiti upis poruke koju je korisnik upisao u šifriranom obliku i broj poruke. Na ekran ispisati transkript svih poslanih poruka u originalnom obliku. Šifriranje napraviti tako da se svaki znak zamijeni svojim heksadekadskim kodom.
Npr.Oblik=4F 62 6C 69 6B.

Hvala unaprijed
mijahijah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:56   #46
Znači da nemaš pojma što je to c jezik ni kako bilo što funkcionira ovakav program dao bi se sklepati za 30min.
Ne razumijem di je problem sa ovim zadatkom? Probaj napraviti pa onda ako zapneš postavi konkretno pitanje.

https://www.tutorialspoint.com/c_sta...tion_fopen.htm
https://stackoverflow.com/questions/...ing-conversion
etc...
__________________
The bird of Hermes is my name eating my wings to make me tame.
Jura611 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 07:06   #47
Quote:
mijahijah kaže: Pogledaj post
:klap:
Pozdrav ekipa,
kad ste vec toliko odlučni za volontiranje i boljitak sviju,zamolila bih vas ako imate malo vremena da pogledate jedan moj zadacic za seminarski rad iz C-jezika..mozda imate neke prijedloge ili ideje za rijesenja?!


U datoteku nesto.txt omgućiti upis poruke koju je korisnik upisao u šifriranom obliku i broj poruke. Na ekran ispisati transkript svih poslanih poruka u originalnom obliku. Šifriranje napraviti tako da se svaki znak zamijeni svojim heksadekadskim kodom.
Npr.Oblik=4F 62 6C 69 6B.

Hvala unaprijed
Ovo smrdi na zadatak iz Kriptografije
Kod:
#include <stdio.h>
#define TRUE 1
void clear_buffer( void ){
 int ch; 
while( ( ch = getchar() ) != '\n' && ch != EOF );
}

 int main(){
 unsigned int ch; 
while( TRUE ) { 
printf("\nsingle char please - " ); 
ch = getchar();
 clear_buffer();
 printf("%c - %d - %x", ch, ch, ch ); 
}

 } 



Ili


#include<stdio.h>
int main()
{
char ch;
int x;
scanf("%c",&ch);
x=ch;
printf("%x",x);
}
za hex output koristiš %x


Nego,


On topic,
javljam se za volontiranje za opce dobro.
Šibni PM !
Runeberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 10:35   #48
Quote:
Kad ste vec toliko odlučni za volontiranje i boljitak sviju,zamolila bih vas ako imate malo vremena da pogledate jedan moj zadacic za seminarski rad iz C-jezika..mozda imate neke prijedloge ili ideje za rijesenja?!
To ti je hrvatski mentalitet, furt negdo pokušava negdi nekaj ili nekoga zmuljat...

Gle, zadatak je zadan za tvoje dobro, cilj zadatka je da te navči istražiti problem i rješenje. Ak te programiranje v C-u ili programiranje uopće ne zanima, znači da to delaš sam za ocjenu odnosno "papir". Time samoj sebi delaš medveđu uslugu.

Kak to nemrete shvatit? Nebu vam bolje dok vam se v glavi ne promjeni način razmišljanja.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 12:52   #49
Nekad ovo može biti problem za shvatit, početnicima. Ali mi ne znamo što je njoj tamo bilo problem, logika, mehanika ili sam jezik
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:07   #50
Hrvatski cinizam i jal nemaju granica.
Nitko nije niti otišao na kavu da sazna kako popraviti društvu. Očito smo nepopravljivi u duši...Nema nam spasa!
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.