Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2008., 20:39   #41
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
slažem se da su F bolesti teške, možda i najgore, ali se danas ipak relativno uspješno drže pod kontrolom i da se živjeti sa njima.

da,može se živjeti.to nije upitno,ali muči me dali se može živjeti kvalitetno,ne ono isto kao da nema tog F,ali barem da je čovjek zadovoljan onim što od života dobiva,a ne da misli o tome što je mogao dobiti. da nema F.

pozdrav
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 13:30   #42
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
da,može se živjeti.to nije upitno,ali muči me dali se može živjeti kvalitetno,ne ono isto kao da nema tog F,ali barem da je čovjek zadovoljan onim što od života dobiva,a ne da misli o tome što je mogao dobiti. da nema F.

pozdrav
može se i kvalitetno živjeti.
zavisi da li je bolest neuroza ili psihoza, i ako je psihoza koliko je jaka ta psihoza..
općenito što je bolest teža moraš biti lijekove u većim dozama, a to opet povlači i veće nuspojave, tj. probleme..
a opet da li je čovjek zadovoljan ne ovisi samo o težini bolesti već i o tome što taj čovjek očekuje od života..
sve je relativno... E=m*c*c
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 13:06   #43
a gledaj,

ja imam pp,i ank.poremećaj. neznam,teško je,nije teško piti terapiju,teško je kad terapija ne pomaže u potpunosti.
teško je kad se promjeniš i shvaćaš da si se promjenio.
teško je prihvatiti da nećeš više nikad biti isti.
zapravo mislim da je najteža ta svijest o sebi,teža od borbe s psihozom ili neurozom.

ja to gledam ovako (malo banalan primjer,al dođe na to) kad otvoriš tuš pa te opeče vrela voda ili hladna,a spreman si na ugodno tuširanje mlakom vodom.
em nisi spreman,em se pitaš koji k... baš meni itd,itd.

mislim,sa svim se može živjeti,svašta se čovjek nauči i na svašta navikne,ali malo teže ili nikad ne prihvati.

ovo što si napisao što čovjek očekuje od života...
očekuj malo,dobit ćeš puno.
problem je što svi žele ono što nemaju,to nam je u prirodi.
evo ja ne želim npr.novac,ne zato jer sam imućna,želim zdravlje jer mi se teže nosit s dijagnozom nego imam li za platit kredit.
ma nek me izbace iz stana,briga me.za sve me briga,željela sam od života toliko puno,a sada želim toliko malo,samo da budem ono što sam bila nekad.
sudeći po situaciji,trenutno,i to je puno.
pozdrav
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 04:55   #44
Quote:
castor8 kaže: Pogledaj post
depresija nije psihicka bolest
nego kakva, gastrointestinalna???
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 13:53   #45
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
nego kakva, gastrointestinalna???

__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 23:09   #46
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
slažem se da su F bolesti teške, možda i najgore, ali se danas ipak relativno uspješno drže pod kontrolom i da se živjeti sa njima.
zanimljivo je da danas, 2008. , a to je početak 21-og (dvadeset i prvog) stoljeća
puno ljudi pati od F bolesti, prosječno 1% svjetskog stanovništva,

jednim djelom F bolesti
su predmet sprdačine idiota

jednim djelom ih osobe ne priznaju

a velikim djelom stanovništva
su TABU tema možda na 2. ili 3. mjestu TABU tema

iz svega navedenog idioti će zaključiti da ustvari nema takvih bolesti
a prema medicinskim statistikama 65 000 000 ljudi boluje od F bolesti

neki nemaju tu sreću da imaju internet
i pročitaju što kreteni misle o njihovim tegobama
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 00:17   #47
ja obozavam kad dodju i kazu to ti je sve u glavi. ono nou sit serlok, imam suicidalne misli pa di ce mi bit neg u glavi, u plucima??
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 23:39   #48
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
ja obozavam kad dodju i kazu to ti je sve u glavi. ono nou sit serlok, imam suicidalne misli pa di ce mi bit neg u glavi, u plucima??
je fakat pa od čega je mozak sastavljen nego od živaca ddddddd šerlok
gnki2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 20:52   #49
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
a gledaj,

ja imam pp,i ank.poremećaj. neznam,teško je,nije teško piti terapiju,teško je kad terapija ne pomaže u potpunosti.
teško je kad se promjeniš i shvaćaš da si se promjenio.
teško je prihvatiti da nećeš više nikad biti isti.
zapravo mislim da je najteža ta svijest o sebi,teža od borbe s psihozom ili neurozom.

ja to gledam ovako (malo banalan primjer,al dođe na to) kad otvoriš tuš pa te opeče vrela voda ili hladna,a spreman si na ugodno tuširanje mlakom vodom.
em nisi spreman,em se pitaš koji k... baš meni itd,itd.

mislim,sa svim se može živjeti,svašta se čovjek nauči i na svašta navikne,ali malo teže ili nikad ne prihvati.

ovo što si napisao što čovjek očekuje od života...
očekuj malo,dobit ćeš puno.
problem je što svi žele ono što nemaju,to nam je u prirodi.
evo ja ne želim npr.novac,ne zato jer sam imućna,želim zdravlje jer mi se teže nosit s dijagnozom nego imam li za platit kredit.
ma nek me izbace iz stana,briga me.za sve me briga,željela sam od života toliko puno,a sada želim toliko malo,samo da budem ono što sam bila nekad.
sudeći po situaciji,trenutno,i to je puno.
pozdrav
šta je to pp??
nikad više neću bit isti..a zašto bih i bio isti? ja sam puno drugačiji nego kad sam bio dijete, a šta ako sam i onda bio čudan? možda sam pravi ja ovo sada, a možda ću bit za 5 ili 10 godina?
najbitnije je da uspješno funkcioniram u ovom svijetu, pa makar to i ne bio onaj pravi ja..ili možda ja jesam sada ja, i to jednako sada kao i prije 15 godina, samo malo izmijenjen nebitno
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 21:00   #50
e doktoreee Diego
gnki2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 21:07   #51
Quote:
gnki2000 kaže: Pogledaj post
e doktoreee Diego
šta te muči?
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 11:08   #52
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
šta je to pp??
nikad više neću bit isti..a zašto bih i bio isti? ja sam puno drugačiji nego kad sam bio dijete, a šta ako sam i onda bio čudan? možda sam pravi ja ovo sada, a možda ću bit za 5 ili 10 godina?
najbitnije je da uspješno funkcioniram u ovom svijetu, pa makar to i ne bio onaj pravi ja..ili možda ja jesam sada ja, i to jednako sada kao i prije 15 godina, samo malo izmijenjen nebitno
pp-panični poremećaj,to ti je kad imaš učestale napadaje panike,onda to prelazi u poremećaj.
ovo što sam označila i jest najbitnije.
nije ni mene briga što neću biti ona stara,promjenila bih se i ovako,prije svega rasteš,učiš....i sukladno tome se mijenjaš.
ali kada nemožeš normalno funkcionirati ili te bolest spriječava u onom da budeš i živiš kako si prije,kako bi htio,onda je zajeb..
pozdrav
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 20:32   #53
problem psihoze

psihičke bolesti su ,bez iznimke, neuravnoteženost neurotransmitera (kemijskih tvari odgovornih za komunikaciju između neurona) u mozgu, i to:
anksioznost-manjak gama-aminomaslačne kiseline (GABA-e)
depresija-manjak serotonina,
bipolarni poremećaj-manjak serotonina i višak norepinefrina, te
shizofrenija-višak glutamina i dopamina i manjak serotonina.
ponekad ta neurovnoteženost postaje tolika, da se više nikada trajno ne može uspostaviti ravnoteža spomenutih neurotransmitera, te osoba mora doživotno uzimati lijekove koji balansiraju ravnotežu.
kažemo da je bolest prerasla u fazu psihoze.
mene zanima zašto se iz faze psihoze jako teško ili nemoguće vratiti u normalno stanje? što se tako strašno dogodi u mozgu da povratka nema, ako je to "samo" neuravnoteženost kem. tvari?
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 02:36   #54
zato jer tu neuravnotezenost nemos izmjerit nit ju uravnotezit bez teze kemije i gadnih nuspojava mozda?
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 03:40   #55
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
zato jer tu neuravnotezenost nemos izmjerit nit ju uravnotezit bez teze kemije i gadnih nuspojava mozda?
da, znam da je tako, ali zašto?
vjerojatno kad bi se to znalo, te bi bolesti bile izlječive kao upala grla
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 04:10   #56
sta onda pitas kad sve znas...
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 04:44   #57
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
sta onda pitas kad sve znas...
da, sigurno
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 17:32   #58
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
šta te muči?
toliko znaš o duševnim bolestima ko doktor, pa si mi duhovit
gnki2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 20:37   #59
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
psihičke bolesti su ,bez iznimke, neuravnoteženost neurotransmitera (kemijskih tvari odgovornih za komunikaciju između neurona) u mozgu, i to:
anksioznost-manjak gama-aminomaslačne kiseline (GABA-e)
depresija-manjak serotonina,
bipolarni poremećaj-manjak serotonina i višak norepinefrina, te
shizofrenija-višak glutamina i dopamina i manjak serotonina.
ponekad ta neurovnoteženost postaje tolika, da se više nikada trajno ne može uspostaviti ravnoteža spomenutih neurotransmitera, te osoba mora doživotno uzimati lijekove koji balansiraju ravnotežu.kažemo da je bolest prerasla u fazu psihoze.
mene zanima zašto se iz faze psihoze jako teško ili nemoguće vratiti u normalno stanje? što se tako strašno dogodi u mozgu da povratka nema, ako je to "samo" neuravnoteženost kem. tvari?
vidiš,kad sam ja prvi put dobila dijagnozu,htjela sam svim srcem vjerovati da je to što imam disbalans kemije u mozgu koja se da nadoknaditi tj.izbalansirati ponovno pillsima.
ali,sada sve manje vjerujem da je tako. upravo zbog ovog označenog.

očito nije samo neuravnoteženost,očito osoba totalno trajno izgubi tvari u mozgu koje su joj potrebne za normalno funkcioniranje a nemože ih nadoknaditi
kao što biva u početnoj fazi bolesti.
neznam,bilo bi lijepo da je kao kad izgubiš željezo,odeš lijepo na koktelčiće,vratiš željezo i dalje se zdravije hraniš i to je to.
ali pillse u nekom stadiju bolesti ne možeš odbaciti,jer s njima više nemožeš vratiti izgubljeno,moraš ih piti da bi funkcionirao.

e jesam danas smislena sorry,jbg,opere me svašta pomalo,1000 misli struji kroz mozak dok sam i jednu riječ napisala,tako da se vrlo često dogodi da se zapletem i sve ode kvragu.
a tako lijepo počnem

pusa pusa
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 20:39   #60
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
zato jer tu neuravnotezenost nemos izmjerit nit ju uravnotezit bez teze kemije i gadnih nuspojava mozda?
zašto je meni ostao podatak u mozgu da se može izmjerit?
hm,gdje li sam to čitala?
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:55.