Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2012., 11:29   #181
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
kad netko pije pored me ne smrdi.ako je tako mortus pijan i zariga se onda ga izbace ali rijetko kad to vidim. djanere tj valjda misliš na intravenozne junkies još nisam vidio da se šutiraju po kafićima,tj nisam nikad nikog vidio da se bode uopće

ti puši i uništavaj si zdravlje. baš me briga al ne želim da to radiš meni i da mi vesta danima smrdi jer sam proveo sat vremena u zadimljenom kafiću....

ja mslim da pušači ne mogu pojmit da jakne i veste danima smrde nakon takvog izleta u dim. zamisli da ti vesta smrdi po ukiseljenom znoju svaki put kad izađeš iz kafića. tako je to meni isti reflux mi radi taj miris ustajalog dima na vesti posebno drugo jutro
ja sam ove primjere dala usvezi troskova zdravstva

meni se recimo zeludac dize u klubovima di se ne pusi jer svi tolko smrde po znoju da je to nevjerojatno. posebno muski dio populacije. eto

uostalom ne kuzim, imas tolko mjesta di se ne pusi, ja valjda znam jer se moram pomuciti da nadjem mjesto di se pusi, da ne znam kog vraga ides tam di se pusi
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 13:09   #182
Quote:
voorn7 kaže: Pogledaj post
totalno se slazem. ja sam, recimo, prestala izlaziti na cuge i kave jer ne mogu pusiti.
I ja, tamo gdje se puši.
Quote:
ne znam kaj se ti nepusaci stalno nes bune.
Bi tebi bilo ugodno piti kavu ako ti ja pljunem u kavu?
Tako se nepušač osjeća u kafiću kada ti pokraj njega pušiš.

I pusti te priče da mnogim nepušačima duhanski dim ne smeta.
Quote:
i da mi je samo vidjeti neko utemeljeno znanstveno istrazivanje kolko je to nepusaca izginulo zbog pasivnog pusenja.
Znanstvenih istraživanja ima, ali to ti nije važno ako ne želiš prihvatiti istinu.
Moj otac je imao pušački rak, iako nikada nije pušio i zdravo je živio, a bio je prisiljen raditi 20 godina u sobi sa 6 pušača.

Quote:
i puna mi kapa vise tog da me se tretira ko stoku drugog reda jer pusim a na ostale ovisnosti se blagonaklono gleda, cak i s odobravanjem. a to kao zdravstvo ne kosta. recimo, alkoholicare i djanere. to je kao ok, jer oni su bolesni, jadni.
Ne znam baš nikoga tko blagonaklono gleda na oblokavanje i drogiranje.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 13:54   #183
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
kad netko pije pored me ne smrdi. ako je tako mortus pijan i zariga se onda ga izbace ali rijetko kad to vidim.djanere tj valjda misliš na intravenozne junkies još nisam vidio da se šutiraju po kafićima,tj nisam nikad nikog vidio da se bode uopće

ti puši i uništavaj si zdravlje. baš me briga al ne želim da to radiš meni i da mi vesta danima smrdi jer sam proveo sat vremena u zadimljenom kafiću....

ja mslim da pušači ne mogu pojmit da jakne i veste danima smrde nakon takvog izleta u dim. zamisli da ti vesta smrdi po ukiseljenom znoju svaki put kad izađeš iz kafića. tako je to meni isti reflux mi radi taj miris ustajalog dima na vesti posebno drugo jutro
Ne pusac sam niti sam ikad probao pusiti, ali definitivno nisam za zabranu pusenja.
Moji starci imaju birc (u kojem radim stoga sam izlozen dimu) te su morali smanjiti prostor da mogu imati prostor za pusenje.
Je da ne volim da mi dim ide u facu (kud god se mrdnem dim ide prema meni valjda sam neki magnet za dim ), ali tko sam ja da zabranjujem nekome to?
Neka pusi ja cu se malo pomaknuti i sve okay.

Par stvari zbog kojih mi je glupo zabranjivati:
- pusenje nije stetnije za druge nego alkohol (nasilje u obitelji, automobilske nesrece [od cega vise umire ljudi u svijetu nego od droga, pusenja, alkohola], bankrot obitelji)
- 99% drustva je mijesano, tj. pusaci i nepusaci, npr. ja sam jedini bio u svom drustvu nepusac i ne alkoholicar
- zbog cega bi se trebalo poceti dijeliti na nepusacka drustva i pusacka drustva

Boldano u nekim slucajevima nije tocno.
Znam par lika koji se rijetko kupaju i sto bih ja njima trebao zabraniti ulazak u kafic?
Takodjer ako je vani vruce pa likovi dodju u prostoriju sigurno ne mirisu svi lijepo.
Ima likova koji piju pivu i jednostavno iz njih izlaze mirisi te na stolovima i casi sve ostane masno.

onda npr. imali smo jednog gosta koji je imao slusni aparat koji je zujao naveliko, ali on to nije cuo i sto sam ga trebao izbaciti iz lokala jer ometa druge?

Najbolje da pocnemo sve dijeliti tako da u neke kafice idu bijelci u druge crnci ili pak lijepi u jedan ruzni u drugi....
Neka poskupe jos malo cigarete te alkoholu pa ce biti manje problema.
Oba slucaja bi smanjilo konzumaciju kod mladjih ljudi.

Procitao sam clanak u kojem jedna zenskica kaze da se u EU ne pusi u kaficima.
To moze pricati nekome tko nema pojma o ovome, ali ja se samo mogu nasmijati.
Npr. u Njemackoj pokrajini Baden Wutenberg (mislim da je ta) su zabranili kompletno pusenje u kaficima, ali su se ugostitelji zalili na sudu te su dobili spor.
Nakon toga je donesen zakon da se moze birati kakav ces kafic imati.

Ja jesam za zabranu pusenja u uredima, bolnicama i slicno.

Mi smo turisticka zemlja stoga sigurno ne bismo trebali imati ovakav zakon.
Pusaci koji dodju iz neke zemlje u kojoj je mozda zabranjeno pusenje ovdje im bar bude veci uzitak otici u birc i popiti kavu ili sto vec.
Takodjer je smijesno da je bila zabrana rada trgovina nedjeljom, a hocemo da turisti vise trose.
Ne znam, ali meni je to sve nelogicno.

Neka rade sto hoce, ali tesko da cemo mi nesto bolje napredovati.
Mozda sam imao jos sto za reci, ali eto ne pada mi na pamet trenutno.
__________________
Pun mi je k.u.r.a.c vise praznih prica I malog macchiata i velikih Hrvata by Hladno pivo
mr_freez is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 13:58   #184
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
I ja, tamo gdje se puši.

Bi tebi bilo ugodno piti kavu ako ti ja pljunem u kavu?
Tako se nepušač osjeća u kafiću kada ti pokraj njega pušiš.


I pusti te priče da mnogim nepušačima duhanski dim ne smeta.
Znanstvenih istraživanja ima, ali to ti nije važno ako ne želiš prihvatiti istinu.
Moj otac je imao pušački rak, iako nikada nije pušio i zdravo je živio, a bio je prisiljen raditi 20 godina u sobi sa 6 pušača.
Ne znam baš nikoga tko blagonaklono gleda na oblokavanje i drogiranje.
Kako se osjeca neki tko je uredan kraj nekoga tko smrdi na znoj ili pak se nije kupao vec par dana?
Ne pricaj gluposti.
Ti imas u drustvu svom drustvu sve nepusace?
Mos misliti.
__________________
Pun mi je k.u.r.a.c vise praznih prica I malog macchiata i velikih Hrvata by Hladno pivo
mr_freez is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 16:17   #185
Quote:
mr_freez kaže: Pogledaj post
Ti imas u drustvu svom drustvu sve nepusace?
Da. Svi su nepušači.
Samo jedan član moje šire obitelji je pušač, ali nije 'ovisnik'. Nikad ne puši niti u svojoj, niti mojoj kući.
Samo u kafiću i vani.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 00:18   #186
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Da. Svi su nepušači.
Samo jedan član moje šire obitelji je pušač, ali nije 'ovisnik'. Nikad ne puši niti u svojoj, niti mojoj kući.
Samo u kafiću i vani.
Pa zašto onda sa svojim društvom nepušača izlaziš u kafiće gdije je dozvoljeno pušenje? Jeste li vi neki sadomazohisti?
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 00:36   #187
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Treba uvesti participaciju za zdravstveno.
Pušač - 200 kn participacija.

Isto i za pretile osobe.
Imaš indeks tjelesne mase preko 30 - 100 kn, indeks preko 40 - 200 kn.

Ako imaš viška novaca za cigarete i za prežderavanje koje te truje i šteti zdravlju, onda imaš valjda i za liječnika?
Mentalne retardacije - 5000 kn
sjeverni vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 10:50   #188
Quote:
mr_freez kaže: Pogledaj post
Ne pusac sam niti sam ikad probao pusiti, ali definitivno nisam za zabranu pusenja.
Moji starci imaju birc (u kojem radim stoga sam izlozen dimu) te su morali smanjiti prostor da mogu imati prostor za pusenje.
Je da ne volim da mi dim ide u facu (kud god se mrdnem dim ide prema meni valjda sam neki magnet za dim ), ali tko sam ja da zabranjujem nekome to?
Neka pusi ja cu se malo pomaknuti i sve okay.

Par stvari zbog kojih mi je glupo zabranjivati:
- pusenje nije stetnije za druge nego alkohol (nasilje u obitelji, automobilske nesrece [od cega vise umire ljudi u svijetu nego od droga, pusenja, alkohola], bankrot obitelji)
- 99% drustva je mijesano, tj. pusaci i nepusaci, npr. ja sam jedini bio u svom drustvu nepusac i ne alkoholicar
- zbog cega bi se trebalo poceti dijeliti na nepusacka drustva i pusacka drustva

Boldano u nekim slucajevima nije tocno.
Znam par lika koji se rijetko kupaju i sto bih ja njima trebao zabraniti ulazak u kafic?
Takodjer ako je vani vruce pa likovi dodju u prostoriju sigurno ne mirisu svi lijepo.
Ima likova koji piju pivu i jednostavno iz njih izlaze mirisi te na stolovima i casi sve ostane masno.

onda npr. imali smo jednog gosta koji je imao slusni aparat koji je zujao naveliko, ali on to nije cuo i sto sam ga trebao izbaciti iz lokala jer ometa druge?

Najbolje da pocnemo sve dijeliti tako da u neke kafice idu bijelci u druge crnci ili pak lijepi u jedan ruzni u drugi....
Neka poskupe jos malo cigarete te alkoholu pa ce biti manje problema.
Oba slucaja bi smanjilo konzumaciju kod mladjih ljudi.

Procitao sam clanak u kojem jedna zenskica kaze da se u EU ne pusi u kaficima.
To moze pricati nekome tko nema pojma o ovome, ali ja se samo mogu nasmijati.
Npr. u Njemackoj pokrajini Baden Wutenberg (mislim da je ta) su zabranili kompletno pusenje u kaficima, ali su se ugostitelji zalili na sudu te su dobili spor.
Nakon toga je donesen zakon da se moze birati kakav ces kafic imati.

Ja jesam za zabranu pusenja u uredima, bolnicama i slicno.

Mi smo turisticka zemlja stoga sigurno ne bismo trebali imati ovakav zakon.
Pusaci koji dodju iz neke zemlje u kojoj je mozda zabranjeno pusenje ovdje im bar bude veci uzitak otici u birc i popiti kavu ili sto vec.
Takodjer je smijesno da je bila zabrana rada trgovina nedjeljom, a hocemo da turisti vise trose.
Ne znam, ali meni je to sve nelogicno.

Neka rade sto hoce, ali tesko da cemo mi nesto bolje napredovati.
Mozda sam imao jos sto za reci, ali eto ne pada mi na pamet trenutno.
bas mi je drago da makar i jedan nepusac dijeli moje razmisljanje. zato sam i rekla da je to segregacija i diskriminacija.

i nikako da mi svi ti nepusaci koji se zalazu za apsolutnu zabranu pusenja pojasne zasto izlaze na tih 15 posto javnih mjesta gdje je dozvoljeno pusenje? samo da bi mogli dalje bitchati kak treba zabraniti pusenje? nije naaammm jaasnoooooo

mogu shvatiti da dim smrdi, da je ogavan, nezdrav i da se nitko ne treba izlagati njemu, ali mi nije jasno zasto ne bi mogla izalziti na mjesta gdje smo svi pusaci i di jedni druge trujemo? moj odabir.

vama kojima to smeta, nemojte tamo ici i rijesen problem na obostrano zadovoljstvo.

tako, ja recimo, sa svojim psom ne zalazim u birceve koji imaju problema sa zivotinjama. trazim birc koji voli peseke i gdje mu donesu zdjelicu vode kad ja dodjem na kavu
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 10:59   #189
Quote:
voorn7 kaže: Pogledaj post
mogu shvatiti da dim smrdi, da je ogavan, nezdrav i da se nitko ne treba izlagati njemu, ali mi nije jasno zasto ne bi mogla izalziti na mjesta gdje smo svi pusaci i di jedni druge trujemo? moj odabir.
Moze biti tvoj odabir i sto se mene tice nek postoje plinske komore u kojima se zelite ubijati, ali onda unaprijed trebas platiti troskove lijecenja ili potpisati papir da ne zelis lijecenje i da zelis umrijeti sama doma ili jos bolje u nekoj plinskoj komori u teskim mukama. Participacija po pregledu 500 kn, obavezno dopunsko zdravstveno 10000 kn godisnje, kutija pljugi 50 kn. Pa kad dode rak, onda da si u prvih 20-30 godina vec dala 200-300 000 kn od 750 000 koliko dode lijek za rak u samo jednoj godini. Ako ti ne dode rak nego samo npr. opstruktivna bolest pluca, onda si tu negdje po svoti.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 12:35   #190
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Moze biti tvoj odabir i sto se mene tice nek postoje plinske komore u kojima se zelite ubijati, ali onda unaprijed trebas platiti troskove lijecenja ili potpisati papir da ne zelis lijecenje i da zelis umrijeti sama doma ili jos bolje u nekoj plinskoj komori u teskim mukama. Participacija po pregledu 500 kn, obavezno dopunsko zdravstveno 10000 kn godisnje, kutija pljugi 50 kn. Pa kad dode rak, onda da si u prvih 20-30 godina vec dala 200-300 000 kn od 750 000 koliko dode lijek za rak u samo jednoj godini. Ako ti ne dode rak nego samo npr. opstruktivna bolest pluca, onda si tu negdje po svoti.
moze, ali onda isto to zelim da bude uvedeno i alkicima, narkomanima, debelima onima koji se bave extremnim sportovima etc. za sve treba vrijediti isto. ili su samo neki jednakiji?
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 15:13   #191
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
a tek pušenje u zgradi. u mojoj zgradi par likova konstantno puše u liftu i po hodnicima dok prolaze.mislim da nema goreg nego ući u lift nakon njih. a nekom u mom hodniku ni ulazna vrata ne brtve a u stanu puši tako da sve ulazi u hodnik.
Da u hodniku, meni u moj ured ulaze s cigaretom, i još otresaju pepeo po svemu, a stavila sam na ulaznim vratima upozorenje velikim crvenim slovima da ne ulaze s upaljenim cigaretima. Htjela sam dodati da ću gađati onog tko to ipak učini prvim što dohvatim, ali moj pravnik kaže da je to kažnjivo (kao, prijetnja). Pa kažnjivo je i pušiti u poslovnoj zgradi koliko znam.

Zadnje uređivanje Begemotica : 12.01.2012. at 15:19.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 20:34   #192
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Da u hodniku, meni u moj ured ulaze s cigaretom, i još otresaju pepeo po svemu, a stavila sam na ulaznim vratima upozorenje velikim crvenim slovima da ne ulaze s upaljenim cigaretima. Htjela sam dodati da ću gađati onog tko to ipak učini prvim što dohvatim, ali moj pravnik kaže da je to kažnjivo (kao, prijetnja). Pa kažnjivo je i pušiti u poslovnoj zgradi koliko znam.
Daj si ugraditi nekakav alarm/sirenu, na skrivenu tipku ispod svog stola. Kad ti u ured 'uleti' pušač sa čikom, a ti stisneš alarm i prodaš mu foru da se automatski pali na duhanski dim.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 20:55   #193
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Pa zašto onda sa svojim društvom nepušača izlaziš u kafiće gdije je dozvoljeno pušenje? Jeste li vi neki sadomazohisti?
Zapravo i ne zalazimo tamo gdje je sve zapušeno. Ima kafića koji su nepušački, a ima i onih koji imaju bar pristojnu ventilaciju.

U zadnje vrijeme imamo običaj ući u kafić, reći da je previše zapušeno (ako jest), i otići negdje drugdje.
Preporučujem svim nepušačima da čine isto.
Kada bi svi tako činili, bilo bi više nepušačkih kafića.

Jedan vlasnik kafića već nam je rekao da razmišlja svoj kafić proglasiti nepušačkim.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 10:34   #194
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Zapravo i ne zalazimo tamo gdje je sve zapušeno. Ima kafića koji su nepušački, a ima i onih koji imaju bar pristojnu ventilaciju.

U zadnje vrijeme imamo običaj ući u kafić, reći da je previše zapušeno (ako jest), i otići negdje drugdje.
Preporučujem svim nepušačima da čine isto.
Kada bi svi tako činili, bilo bi više nepušačkih kafića.

Jedan vlasnik kafića već nam je rekao da razmišlja svoj kafić proglasiti nepušačkim.
onda stvarno ne razumijem tvoju frustraciju nek postoje pusacki i nepusacki klubovi i bircevi i svi sretni.
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.