Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 10:12   #2801
Quote:
šafrona kaže: Pogledaj post
meni je Kaufland puno bolji pa bih rekla da taj ''drek'' ipak ljepše smrdi.
drek je drek i meni isto smrdi, a da ima većeg izbora to stoji, pa možeš birati.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 12:40   #2802
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
Za žilete se ne slažem,u početku su bili loši,ali sad se mogu nositi s Mach 3.
Možda su se poboljšali, ali tko se jednom opekao puše i na hladno.
Prije su bili neupotrebljivi.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 16:46   #2803
Quote:
Tijs kaže: Pogledaj post
lidl je diskont i kao takvog ga je promaseno usporedjivat i s Plodinama, i Konzumom, Kauflandom, Sparom ili s necim trecim. Zbog toga izgleda ko skladiste, zbog toga ima tri prodavaca u smjeni u ducanu, zbog toga si sami uzimate kruh i peciva, i zbog toga nema mesnicu. I zbog toga je na kraju krajeva i (relativno) jeftin.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Tocno, ljudi u hr prvo trebaju shvatiti sto znaci discounter. Odite do Brezica npr, Lidl je usporediv s Hoferom/Aldijem, Eurospin-om i drugima. Ne s Kauflandom, Konzumom...
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:06   #2804
kod nas Lidl bome nije diskont, cijene su iste kao u Kauflandu
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:20   #2805
Nije to samo slucaj kod nas, i u Njemackoj npr cijene su skoro izjednacene i u diskontima i supermarketima. Mala prednost diskontima sto se tice cijena. Ali opet izbor, iako u DE Lidl ima odlican webshop u kojem mozete kupiti i kuhinju, nadstresnicu...
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:25   #2806
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
ne kažem ništa

tj kakve veze ima religija s supermarketom,hranom itd....najbolje da lijepe još i slike svetaca po siru,namazima ,i ostalome...

bi ti kupio kobasicu na kojoj je đamija,ili neko budističko svetište?...kakve veze ima jedno s drugim?

Zasto komentarisete, ako ne znate sta je bilo na omotu? Nije bio krst, sam, vec predeo sa Santorinija i na njemu, izmedju ostalih, najpoznatija crkva
https://www.google.rs/search?client=...enqP_LppwBrPM:

Ne znam sta treba da bude nekome u glavi da ga ovo vredja? I da se takviam povladjuje?!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:39   #2807
Ovi iz Schwarz Grupe imaju definitivno najbolji PR ovdje u Kroatistanu

Čitam na fejsari kako Lidl ne radi na badnjak, pa ženice svršavaju od kometara tipa svaka čast, briga za radnike, humanost na djelu i slični licemjerni komentari.

Ali zato s druge strane njihov Kaufland koliko vidim na badnjak će namirit to što Lidl ne radi i što je najzanimljivije upravo te žene sa fejsare koje hvale Lidl će na badanjak pohoditi Kaufland.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:08   #2808
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
kod nas Lidl bome nije diskont, cijene su iste kao u Kauflandu
Dijelom tocno. Pekare su im na debelom diskontu, sladoledi da ne pricam, meso je realno isto puno jeftinije, vode i neki sokovi isto. Sve sto je internacionalno, a ne njihovo (tipa cola) ili nacionalno(tipa jamnica) je jednako ko u Kauflandu i bilo di drugdje. Kaufland nije discounter, ali se smatra jako jeftinim supermarketom.

U Hrvatskoj nam realno fali tih diskontnih ducana jer Lidl sam po sebi nije dovoljan za grad poput Zagreba. U Njemackoj i vecini Europe ima i Aldija, Penny marketa i slicnih discountera gdje je isto brdo bofl robe, ali ima dio robe koje je i vise nego solidno s obzirom na cijenu. Dakle ako osoba obavlja shopping malo po malo(poput mene, ne kazem da je to najpametnije) i mijenja ducane s obzirom prema tome sto mu treba, na taj nacin se prodje dosta oke.

Zapravo Sparove slabo znam u Hrvatskoj, ali vani je to jako solidan ducan. Cak njihove S-budget stvari su skroz solidne.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:16   #2809
i ja bi rekao da cijene u Lidlari su jedva nešto ili ako uopće jesu niže nego u drugim supermarketima.
Prehrambeni izbor loš, jedan do max. dva proizvođača po artiklu. Neprehrambeni proizvodi ok.
Recimo Kaufland mi je puno bolji, zna imati ok akcije i daleko veći izbor.
Spar ima najbolji izbor, ali mi se čini i najvišlje cijene.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:46   #2810
Njemačke cijene vs Hrvatske cijene

https://www.youtube.com/watch?v=j2kQpmjbQVU
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:06   #2811
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Njemačke cijene vs Hrvatske cijene

https://www.youtube.com/watch?v=j2kQpmjbQVU
čovjek izgleda nije čuo za PDV i trošarine
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 01:08   #2812
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Ovi iz Schwarz Grupe imaju definitivno najbolji PR ovdje u Kroatistanu

Čitam na fejsari kako Lidl ne radi na badnjak, pa ženice svršavaju od kometara tipa svaka čast, briga za radnike, humanost na djelu i slični licemjerni komentari.

Ali zato s druge strane njihov Kaufland koliko vidim na badnjak će namirit to što Lidl ne radi i što je najzanimljivije upravo te žene sa fejsare koje hvale Lidl će na badanjak pohoditi Kaufland.
Ne sjećam se jel to bilo za Uskrs ili lani za Božić, al Kaufland je na sva zvonda dao da ne rade na Badnjak/Uskrsni ponedjeljak.

pa je isto bilo "bravo, bravo"

Jeftina demagogija, inače rade do 22sata.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:06   #2813
čini mi se da je to bio neki državni blagdan u pitanju, ali umjesto Kauflanda im je taj dan radio Lidl

demagogija ili ne uglavnom pali kao dobar PR kod hrvata koji svršavaju na te budalaštine
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:46   #2814
nedavno su imali tjedan domaćih proizvoda, probao sam kozji jogurt Gabriel, bio mi je odličan, kupio 4 komada, poslije ga više nije bilo

nadao sam se da će ga staviti u stalnu ponudu, ali kažu ništa od toga
pearljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:01   #2815
Piše u novinama da Lidl ne radi za Badnjak, a Kaufland radi do 16 sati.
Budući da je Badnjak u nedjelju, ja bih to još srezala do 13 sati. Valjda bi svima trebalo biti dovoljno
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:16   #2816
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post

Jeftina demagogija, inače rade do 22sata.
Nije to demagogija, rade dok ima kupaca. Potrefilo im se da se nađu u zemlji idiota, uskladili cijene s iznuđivačkim konzumom i prilagodili se balkanskoj rulji koja nema svijest o ničemu osim krađi i sportu. Očekivati od takvih da se senzibiliziraju i ne idu u šoping na badnjak ili bojkotiraju spar radi onog slučaja s pršutom je kao očekivati od kokoši da prestanu srat di stignu
Osobno kupujem stvari samo na akcijama (imam dojam da sam manje prevaren) i ne idem u kupovinu nedjeljom i na blagdane. I dovoljno sam razuman da to isto ne očekujem od rulje s kojom dijelim državu a kamoli da prozivam trgovačke lance odnosno lajem na mjesec
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 12:17   #2817
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Dijelom tocno. Pekare su im na debelom diskontu, sladoledi da ne pricam, meso je realno isto puno jeftinije, vode i neki sokovi isto. Sve sto je internacionalno, a ne njihovo (tipa cola) ili nacionalno(tipa jamnica) je jednako ko u Kauflandu i bilo di drugdje. Kaufland nije discounter, ali se smatra jako jeftinim supermarketom.

U Hrvatskoj nam realno fali tih diskontnih ducana jer Lidl sam po sebi nije dovoljan za grad poput Zagreba. U Njemackoj i vecini Europe ima i Aldija, Penny marketa i slicnih discountera gdje je isto brdo bofl robe, ali ima dio robe koje je i vise nego solidno s obzirom na cijenu. Dakle ako osoba obavlja shopping malo po malo(poput mene, ne kazem da je to najpametnije) i mijenja ducane s obzirom prema tome sto mu treba, na taj nacin se prodje dosta oke.

Zapravo Sparove slabo znam u Hrvatskoj, ali vani je to jako solidan ducan. Cak njihove S-budget stvari su skroz solidne.

bome krivo,
sjećam se kad je njihov krem namaz Mr Choc bio 11.9 kn redovna cijena. sad je 18.99 - jel to diskont cijena???

ne uspoređujem ga sa nutelom nego sa ostalima, nižeg ranga.
lidl je uveliko dogo cijene od kad su 2005 otvorili i to nije diskot nego tgr. centar manjeg obujma i nije ušminkan kao ostali. ali cijene su kao kod ostalih.

Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Piše u novinama da Lidl ne radi za Badnjak, a Kaufland radi do 16 sati.
Budući da je Badnjak u nedjelju, ja bih to još srezala do 13 sati. Valjda bi svima trebalo biti dovoljno
nije dovljno. uvijek ima onih jebivetara koji od dosade dođu 15 minuta prije zatvaranja...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 17:09   #2818
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Piše u novinama da Lidl ne radi za Badnjak, a Kaufland radi do 16 sati.
Bravo za Schwarz Gruppe :klap:
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 18:01   #2819
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
bome krivo,
sjećam se kad je njihov krem namaz Mr Choc bio 11.9 kn redovna cijena. sad je 18.99 - jel to diskont cijena???

ne uspoređujem ga sa nutelom nego sa ostalima, nižeg ranga.
lidl je uveliko dogo cijene od kad su 2005 otvorili
jako dobar primjer, povecanje cijene za vise od 50% se ne moze opravdavati s nicime,
pogotovo kad se uzme u obzir pad proizvodjackih cijena... a nije ni Nutela nesto puno drukcija, radi se o namazu od secera i biljnih masti gdje ljesnjaci i kakao nisu ni petina sastojaka
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 16:04   #2820
Quote:
pearljam kaže: Pogledaj post
nedavno su imali tjedan domaćih proizvoda, probao sam kozji jogurt Gabriel, bio mi je odličan, kupio 4 komada, poslije ga više nije bilo

nadao sam se da će ga staviti u stalnu ponudu, ali kažu ništa od toga
ako si u Zagrebu, taj jogurt možeš kupiti u svakoj trgovini Veronike (ako se nešto nije promijenilo).

što se tiče cijena u Lidlu, ja sam bio relativno redovit kupac, do pred nekih 10 mj (više manje) kada sam shvatio da u Konzumu mogu proći i jeftinije ako pratim akcije i one ponude pred istek roka. također sam se opskrbljivao na Dolcu te sve skupa uz to malo trošio na uglavnom kvalitetnu hranu.

Lidl se definitivno probahatio, tek je ponešto kod njih jeftinije nego u drugim trgovinama. ovdje na zapadu (Europe) oni su uglavnom bitno jeftiniji od njihovih Konzuma, neke stvari 30-50%, ponešto ima slične cijene. tako da, ne vidim razlog da se nešto previše kupuje u Lidlu. oni koji paze na svaku kunu, trebaju obilaziti više trgovina. oni koji cijene kvalitetu, tek ponešto mogu naći u Lidlu što je baš ono, top.
BramaFix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.