Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 12:51   #1
Vestiaire Collective - iskustva

Navedena stranica funkcionira kao društvena platforma za prodaju rabljene dizajnerske odjeće, obuće i modnih dodataka.
Oni su posrednici između kupca i prodavača, imaju svoj 'tim za autentikaciju' proizvoda, i za svoju uslugu uzimaju debelu proviziju od 30-40%.

Reklamiraju se da imaju više od 60 milijuna korisnika (u što iskreno sumnjam).

Zanimaju me vaša iskustva sa ovom stranicom/servisom.

Jeste li kupovali/prodavali tamo?

Ispričati ću svoje iskustvo, no ne bih ih preporučila nikome.

Tek nedavno odlučila prodavati tamo, rekoh, ajde da probam, imam neke skupe dizajnerske komade tipa Balenciaga, LV i DG, Moncler i slično a voljela bi za njih dobiti malo više novaca nego što bih dobila ovdje na krpicama i sličnim oglasnicima.
eBay sam davnih dana prekrižila, kad je PayPal ostavio opciju reklamacije 6 mjeseci nakon kupovine.

Nakon što sam otvorila account, uploadala sam fotke, oni su potvrdili da su fotke ok, neke sam morala ponoviti. Onda oni obrađuju fotke i stavljaju oglas online. Kupci pregovaraju za cijenu, cjenkaju se, no ja kao prodavač ne moram pristati na ponudu ako mi ne odgovara.
I tako ja prodam Moncler prsluk za pristojne novce, VC mi javi da im pošaljem jaknu na njihovu adresu u Pariz, ja platim poštarinu i pošaljem preporučeno. Jave da su primili i da ju moraju pregledati jel autentična, i da će mi platiti kad ju pošalju kupcu.
Sistem im je takav, da plaćaju prodavačima svakog 15. ili 1. u mjesecu, ovisno kada je prodaja obavljena.
Ubrzo dobijem mail da su mi platili na bankovni račun koji sam dala, 15.-og i da dozvolim 3-4 radna dana da novac sjedne.
Danas je 28., od love ni 'L' na mom računu.
Zvala sam ih 5x (korisnička služba je u Francuskoj), slala nebrojene mailove - svaki put isto - oni će proslijediti moj upit u financijski odjel i onda kad od njih dobiju potvrdu uplate - proslijediti će na moj mail.
Pogađate - nisam dobila ni mail ni potvrdu ni ništa. Čak sam uputila banci službenu reklamaciju no dobila sam odgovor da prema mom računu nisu doznačeni nikakvi novci od dotičnih.

Dakle uzeli su 30% provizije, ustvari uzeli su mi sve, popušila sam jaknu + poštarinu do Pariza. Ne znam kako će ovo završiti.

Glupa sam pa sam išla tražiti recenzije po netu tek kasnij.
Na purse forumu ih užasno pljuju, od toga da prodaju fejk torbe do toga da ne plaćaju, i da korisnička služba uopće ne radi svoj posao (no shit, u to sam se uvjerila).

Polagano gubim nadu, no ne odustajem.

Na sreću nisam ništa kupovala jer sam vidjela napise da su žene ostajale i bez nekoliko tisuća $, kupile bi predmet kojeg nikad ne bi dobile, a korisnička služba bi ih stavila na ignore.
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 13:07   #2
Mislim da je tvoje ipak izdvojenija situacija.

Ja sam imala situaciju gdje sam prodavala Louboutin cipele. Provizija je strašna, istina, ali sam svejedno bolje prošla nego da sam ih prodavala u Hrvatskoj. Oni su ih naplatili 480 eura, a ja sam dobila 330 eura. Čekala sam samo 7 dana za isplatu. Prodano 8., a uplata išla 15. i sve se može popratiti na njihovoj stranici.

Meni je to vrlo dobra stranica i genuine, ne znam, izdvojeni loši primjeri uvijek strše više nego svaki 100 pozitivnih na jedan negativni. U svakom slučaju, bilo mi je više u interesu prodati preko njih nego preko eBaya.

Ja bih, baš suprotno od tebe, uvijek njih prve preporučila.
QueenCOZofYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2023., 08:00   #3
jel ima friskih novosti za iskustva?

ako prodam, kako ide slanje? pise sve free, al ne zelim prodati i onda jos placati visoku ptt i zaprvao dobiti 10% od nove cijene.
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2023., 16:20   #4
Kad prodas dobijes shipping label. Ukoliko ide preko ups onda moras samo osigurati svoju kutiju, ako dobijes dhl naljepnicu onda samo odneses i oni zapakiraju. Meni se dogodilo 2 puta kad je prodano islo na autentifikaciju da je islo ups-om, a kad nije da je islo dhl-om. Ne znam jeli pravilo ili slucajnost. Bila sam i prodavac i kupac i uvijek sve ok.
dear is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2023., 14:12   #5
Kao prodavaču mi uvijek pošalju da isprintam shipping label i zovem dostavnu službu koja mi piše u uputama i naručim da dođu po paket. Slanje je besplatno jer ga je već kupac platio, 15 EUR i još dodatnih 15 EUR ako paket prvo ide u VC Pariz na provjeru. Veći mi je problem naći adekvatnu kutiju da se nešto ne potrga. Kada kupac primi robu, ako nema prigovora u iduća 72 sata, dobivaš lovu na račun.

Meni se nedavno dogodilo da sam kupila tamo Longchamp torbu i kada je došla, bila je bitno manja od dimenzija koju je napisao prodavatelj i prijavila sam to VCu, poslikala mjere i poslali su mi shipping label za besplatni povrat prodavatelju i čim sam poslala paket, vratili su mi novce na račun.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.