Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2017., 20:02   #61
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
umrla majka (greškom ljekara)... osjećam da me ništa ne raduje

Pere me osjećaj krivnje jer želim normalan život za djecu i sebe.
Molim!!!??? Daj neka mi netko ovo objasni jer ja to ne mogu razumjeti. Nikako. Pa fala Bogu da želiš normalan život za djecu i sebe, to je tvoja osnovna dužnost kao osobe i majke!!!

Možda je čak moguće oboje, imati život i ostati zajedno, možda nije. U svakom slučaju, ti nisi odgovorna za njegov spas i ne možeš biti jer ti on nije sin.

On ako je papak neka se ne sakriva iza svoje dijagnoze nego neka snosi posljedice. Dijagnoza je jedna stvar, a karakter druga. On može biti bezvoljan i ne moći se ustati iz kreveta danima itd. itd. ali na koncu je na njemu odgovornost da pije lijekove, ne opterećuje druge svojim stanjem, ide na terapiju, radi na sebi i čupa se iz toga. Ako ne snosi odgovornost jer ti sve amortiziraš onda nema niti motivaciju. Koliko je to dobro za njega, uostalom?

Tko je imao razumijevanje za tebe kad ti je umrla majka? Moja sućut! Koja strašna tragedija. Stoga je to jako dragocjeno što želiš normalan život. Nema svatko snage željeti normalan život. Cijeni taj osjećaj i poslušaj sebe. Što god to značilo.
san.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 20:09   #62
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Narcisi čak aktivno rade na tome da drugoj osobi bude gore. To se zove "gaslighting", a kod nas (koliko znam) za takvo ponašanje ne postoji termin.
izluđivanje
san.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 01:49   #63
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
da, da, meni je jednom rekla moja šrinka "da vi znate koliko ljudi bez F dijagnoze hoda ovim svijetom"- takav je upravo bio tvoj zlostavljač

i još jednom- svaka ti čast na snazi koju si uspjela izvući iz sebe za sebe i za svoju djecu
Normalno da ih ima puno.

F dobijes kad sam ides se testirati ili kad te hospitaliziraju.

Koliko ljudi ode samo potrazit pomoc i ode svojevoljno popunit tekst i detektirat problem? Vidim oko sebe ljude kojima bi dobro pomoc dosla, ali nece oni... nece dok ne dodje voda do grla.

Ljudi godinama ne idu u zubara, na sistematske preglede, a kamoli ce jos ic u psihologa, jos uvijek je veliki taboo i ljude je sram.

Sve se "rijesava" odlaskom na ispovijed i moljenjem krunice i tjednom dozom krivnje koju se dobije na misi, los si jer grijesis, moj grijeh, moj preveliki grijeh.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 02:02   #64
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Sve se "rijesava" odlaskom na ispovijed i moljenjem krunice i tjednom dozom krivnje koju se dobije na misi, los si jer grijesis, moj grijeh, moj preveliki grijeh.
sva sreca moj nije prevelik
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.