Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2017., 11:47   #781
Meni je dobar dm-ov sapun za mrlje, kosta par kuna i apsolutno sve skine.
Natrljam mrlju sapunom, pustim da malo odstoji i bubnem u perilicu na normalno pranje s ostatkom odjece.
Cak su mi i mrlje od crnog vina odlazile.
I nikako ne ribati odjecu s deterdentom za sude jer izbijeli tkaninu.

Poslano sa mog 2014811 koristeći Tapatalk
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 19:10   #782
bijela je tkanina pa nije bilo problema s deterdžentom za suđe. ali hvala na savjetu jer nisam to znala.

probat ću još limun i sodu bikarbonu i puuuuuno pranja u mašini. nadam se da će izaći jer baš baš obožavam tu majicu.

dame, hvala na savjetima
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:18   #783
imam crne hlače koje dugo nosim i obožavam.
i sad su izašle iz pranja, imaju nešto ko bijelo po sebi na jednom mjestu. ne znam jel od omekšivača ostalo, ne sjećam se da sam nešto prolila po njima.
malo čak izgleda kao da je onako bijelo od izlizanosti, ali opet, vidjela bih to i prije. ovo je baš nešto novo

s čim bi to oprati? mislila sam možda onaj tekući za tamni veš kupiti pa opet oprati?
jel to ima kakvog utjecaja na boju?
jedna mi je žena rekla da se zabunila i oprala s tim tamnom nešto svijetlo pa da je sivkasto izašlo. razmisljam da onda mozda stvarno djeluje i nije samo reklama

hvala
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 18:51   #784
Jel netko farbao sam svilene stvari doma s onom bojom za tkanine (npr iz DM-a) i kako vam je to ispalo?
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 21:33   #785
Na svakoj od tih boja piše da ne farbaju sintetiku, samo pamuk. I zato recimo ako ideš farbat traperice koje imaju žuti ili bijeli konac - konac ostaje iste boje.

Dakle, željenu boju nećeš dobiti sigurno. Ili će ti ispasti "flekasta" neka boja, ili ono, ako kreneš farbati bijelu tkaninu u crnu boju, možeš eventualno dobiti prljavo bijelu.

Nemoj.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 08:09   #786
Mislila sam crnu svilenu kosulju ofarbati sa crnom bojom za svilu samo da osvjezim boju
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 13:27   #787
Na boji baš piše da je za svilu? Onda farbaj. (ne sjećam se da sam vidjela na bojama iz drogerija da piše da su za išta osim pamuka). Ako ne - neće biti efekta uopće, jer se boja neće primiti. Ali mogu biti fleke. Procijeni sama pro i kontra.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 17:27   #788
Da, boja je bas za svilu, ali nije iz DM-a nego iz Chemaco-a, ducan sa svakakvim priborom za izradivanje nakita i sl.
A ne znam, bluza je bila jakooo skupa, to mi je najveci kontra
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 07:07   #789
Ne znam gdje ovo pitati, slobodno me preusmjerite, ukoliko je potrebno. Naime, naručih jedan džemper online i kada mi je došao ispada da jedan dio vune oko vrata nije uopće dobro ušiven, nego labav i to se počelo lagano razvezivati, vidim da se samo izvlači jedan dio iz drugoga i baš fali taj dio tkanine koji je to držao na mjestu. Moje pitanje je što mogu popraviti u vezi toga i kako, ako mogu? Može li krojač? Ili se mogu pozdraviti s njime i pokušati naručiti novi, u nadi da se tako nešto više neće ponoviti?
Guloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 07:14   #790
Teško je bez slika shvatiti o čemu se radi, a još teže znati što koji krojač može. Sigurno se može nešto napraviti, sad ušiti kakvu podstavu tu ili doplesti dio, spojiti očicama... Probaj prošetati do par krojačkih salona pa vidi što će ti predložiti. Ja bi i poslikala i žalila se prodavaču. Obavezno i u review stavi.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 07:31   #791
Quote:
Guloth kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje ovo pitati, slobodno me preusmjerite, ukoliko je potrebno. Naime, naručih jedan džemper online i kada mi je došao ispada da jedan dio vune oko vrata nije uopće dobro ušiven, nego labav i to se počelo lagano razvezivati, vidim da se samo izvlači jedan dio iz drugoga i baš fali taj dio tkanine koji je to držao na mjestu. Moje pitanje je što mogu popraviti u vezi toga i kako, ako mogu? Može li krojač? Ili se mogu pozdraviti s njime i pokušati naručiti novi, u nadi da se tako nešto više neće ponoviti?
traži povrat novca od sellera + priloži slike.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 11:22   #792
Naizgled nije veliko oštećenje, ali s obzirom da se ta "mustra" sama od sebe izvlači jer je ništa gore ne drži, može se cijeli džemper raspasti. Što se tiče sellera, ja sam njemu isti dan dala pozitivnu recenziju jer nažalost nisam odmah vidjela to oštećenje, nego sutradan. Valjda sam instantno bila zaslijepljena ljepotom džempera... No zbilja nisam ja ništa napravila, ovo je definitivno tvornička greška, nema uopće šava gdje treba biti i raspada se. Javila sam mu se svejedno i najprije opisala situaciju pa čekam odgovor. Neće me tražiti da mu to šaljem nazad ili tako nešto? Mislim, oštećeno je došlo...

Evo linkova na slike oštećenja pa prosudite:

http://tinypic.com/view.php?pic=28ho...9#.WlNGLrynFdg

http://tinypic.com/view.php?pic=jai3rn&s=9#.WlNGULynFdg
Guloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 11:43   #793
Quote:
Guloth kaže: Pogledaj post
Naizgled nije veliko oštećenje, ali s obzirom da se ta "mustra" sama od sebe izvlači jer je ništa gore ne drži, može se cijeli džemper raspasti. Što se tiče sellera, ja sam njemu isti dan dala pozitivnu recenziju jer nažalost nisam odmah vidjela to oštećenje, nego sutradan. Valjda sam instantno bila zaslijepljena ljepotom džempera... No zbilja nisam ja ništa napravila, ovo je definitivno tvornička greška, nema uopće šava gdje treba biti i raspada se. Javila sam mu se svejedno i najprije opisala situaciju pa čekam odgovor. Neće me tražiti da mu to šaljem nazad ili tako nešto? Mislim, oštećeno je došlo...

Evo linkova na slike oštećenja pa prosudite:

http://tinypic.com/view.php?pic=28ho...9#.WlNGLrynFdg

http://tinypic.com/view.php?pic=jai3rn&s=9#.WlNGULynFdg
ma kakvi slat nazad. ove fotke selleru odmah i traži refund. ali ne refund kroz poruke nego baš pokreni postupak plaćanja refunda.
jesi platila paypalom?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 11:49   #794
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
ma kakvi slat nazad. ove fotke selleru odmah i traži refund. ali ne refund kroz poruke nego baš pokreni postupak plaćanja refunda.
jesi platila paypalom?
Jesam, da. Uvijek tako radim. Ha ništa, da odmah, bez obzira na to što sam ga već kontaktirala porukom, dignem case za refund?

Edit: ne vidim opciju za refund u rubrici s narudžbama... Još k tome sam ostavila taj pozitivan review odmah... Pljas po čelu.
Guloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 12:06   #795
Quote:
Guloth kaže: Pogledaj post
Jesam, da. Uvijek tako radim. Ha ništa, da odmah, bez obzira na to što sam ga već kontaktirala porukom, dignem case za refund?

Edit: ne vidim opciju za refund u rubrici s narudžbama... Još k tome sam ostavila taj pozitivan review odmah... Pljas po čelu.
imaš sigurno negdje dugmić za dignut case.
probaj korisničku službu kontaktirat.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 13:22   #796
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
imaš sigurno negdje dugmić za dignut case.
probaj korisničku službu kontaktirat.
Evo, riješeno "krpanje" na kraju. Nisam se nadala domaćem rješenju, ali pitala sam majku može li ona tu išta i ovako je sanirala štetu koncem za goblene. To se uživo stvarno jedva vidi, pogotovo izvana... Ne može biti gore od onoga što sam dobila. Na koncu konca (prigodno rečeno), bitno je da se ne raspadne; valjda sada neće. Ja sam zadovoljna.

http://tinypic.com/view.php?pic=qywk5d&s=9#.WlNhYLynFdg

http://tinypic.com/view.php?pic=2ijg...9#.WlNhurynFdg

A za sellera ću čekati onda da mi odgovori na poruku pa što bude.
Guloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 13:37   #797
Eto super mama uvijek spašava stvar sad nek i tebi pokaže malo kukičanja/pletenja, šteta da ne znaš bar osnove ako ona zna
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 17:30   #798
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Eto super mama uvijek spašava stvar sad nek i tebi pokaže malo kukičanja/pletenja, šteta da ne znaš bar osnove ako ona zna
Upravo to. Šiti znam koliko-toliko, tu bih se snašla, ali ovo sam se baš bojala da nema spasa, jer je vuneno. Plesti ne zna ni ona, ali se dosta razumije u raznorazna vezenja jer radi i neke stvari za narodnu nošnju i slično. Dobro je došlo sada. No svakako bih željela znati štošta, uključujući i ovo što si spomenula. Nadam se tome jednom...
Guloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 08:50   #799
Moze pomoc,
Zna netko kako ukloniti fleke od spreja za obucu s linoleuma?
PinkRay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 09:27   #800
Quote:
PinkRay kaže: Pogledaj post
Moze pomoc,
Zna netko kako ukloniti fleke od spreja za obucu s linoleuma?
WD40
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.