Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2003., 21:13   #41
Thumbs down

Svrši s tim, osjećat češ se bolje! Ili možda tek trebaš sam vidjeti šta te čeka...
Može biti više razloga, ali najvjerojatnije ona smatra da si ti u krivu i pokušava preći preko toga u sebi. Dok ti njoj nešto pokušavaš objasnit ona drži da nisi u pravi ili da lažeš, ali ipak želi da sve bude u redu pa ti ne želi to reći u lice.
Ono što i uspiješ izvući iz nje ne odražava njene stvarne misli. Stvara u sebi novi svijet u kojem ona tebe trpi i tolerira, a to ne može potrajati.
Ti si očito slučajem nezadovoljan, a time još dodatno raste i njeno nezadovoljstvo i uskoro ljubav neće biti dovoljno jaka da bi te tolerirala.
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 21:40   #42
Leviathane:

mislim da je to gadan problem i da ćeš ispizdit do kraja otegne li ti se ta veza. Istu stvar imam u bližoj obitelji, živjela sam neko vrijeme s parom koji ima isti takav problem i slušala njegove monologe... meni je već kod treće takve situacije došlo da je zadavim, a njemu je tako već više od trideset godina.

I šta će čovjek, bježi od kuće, radi kao manijak, lovi hobotnice, uzgaja pčele, igra tenis, pije, klati... samo da ga nema doma, jer ova naizmjence kvoca i šuti. Neće pričat o osjećajima, neće se konstruktivno posvađat, non-stop ga zajebava oko pizdarija, te gdje su ti ključevi, opet jedeš iz lonca, opet si zaboravio nazvat majstora, itd... A glumi patnicu. U zadnje vrijeme počeo i on njoj tako: pogledaj se na šta ličiš, opet ti je ručak za *****, opet si na telefonu....

Živjela sam par mjeseci s njima i to je totalni pakao.
Ako postoje i najmanje naznake da bi ta tvoja šutljivica mogla...
Bježi, čovječe, glavom bez obzira.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 22:39   #43
Re: Svađa - ja govorim, ona šuti

Quote:
Leviathan kaže:
To me totalno izluđuje. Da li netko ima slična iskustva možda?
To i mene izludi.
Moj jednostavno izide van,poslje se vrati i ponasa se kao da se nista nije dogodilo.
Vec sam nekoliko puta rekla da mi to jako smeta i da zelim kad nastane problem da sjednemo za stol i porazgovaramo.
OK priznajem,kada raspravljamo znam jako biti glasna...
On kaze da me nemoze slusat onakvu zivcanu,ne moze doci od mene do rijeci,i da mu je najlakse pokupit se i otici.
I od tada pokusajem biti drugacija,nisam glasna,pustem i njega da govori i kaze svoje misljenje,i nema vise bjezanja kad nastane svada...
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 01:00   #44
Re: Svađa - ja govorim, ona šuti

Quote:
Leviathan kaže:
Svaki put kad se nešto zakačimo, posvađamo, ja razgovorom pokušavam riješiti situaciju, detaljno analiziram sve razloge svađe, a ona se zatvori, povuče i šuti pa šuti. S ogromnim naporom na kraju uspijem izvući poneku riječ iz nje te svojom tolerancijom prema njoj sve se nekako sredi. Nije uopće bitno tko je kriv, ona se kod svake razmirice jednostavno zatvori. To me totalno izluđuje. Da li netko ima slična iskustva možda?
ista stvar i kod mog dragog, poludim na njega
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 10:41   #45
Re: Re: Svađa - ja govorim, ona šuti

Quote:
lady croft kaže:
To i mene izludi.
Moj jednostavno izide van,poslje se vrati i ponasa se kao da se nista nije dogodilo.
Vec sam nekoliko puta rekla da mi to jako smeta i da zelim kad nastane problem da sjednemo za stol i porazgovaramo.
OK priznajem,kada raspravljamo znam jako biti glasna...
On kaze da me nemoze slusat onakvu zivcanu,ne moze doci od mene do rijeci,i da mu je najlakse pokupit se i otici.
I od tada pokusajem biti drugacija,nisam glasna,pustem i njega da govori i kaze svoje misljenje,i nema vise bjezanja kad nastane svada...
He he he, priznaj da ti je najgore sto kad se vrati nakon par sati ti se vec ohladis i onda si bijesna sto nisi mogla sve to tako lijepo u lice da mu istreses.
Pametan co'ek.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 12:57   #46
Re: Re: Re: Svađa - ja govorim, ona šuti

Quote:
sotona69 kaže:
He he he, priznaj da ti je najgore sto kad se vrati nakon par sati ti se vec ohladis i onda si bijesna sto nisi mogla sve to tako lijepo u lice da mu istreses.
Pametan co'ek.
nije...vec dok razgovaram sa njm zacrvenim se kao da cu puknit...
kaze on da samo sta mi ne dimi iz usiju...
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 13:04   #47
popizdim u dva navrata
1. kad ona usuti i ocekuje da ja odustanem jer je ona eto povrijedena
2. kad ude u pricu sa unaprijed kreiranim misljenjem i onda se ja prvo trebam potrgati da uopce dodemo do nule od koje bi krenuli stvarno raspraviti problem (i da li ga ima)
naravno , argumente koji se ne slazu s njenim "filmom" ne cuje

onda uglavnom i ja zasutim i odem van
kad se vratim ona je smirena i nije joj jasno zasto sam otisao i cudi se kad kazem da je to zato da ju ne potrgam zbog toga jer ne cuje kaj se prica i dokazuje

a na kraju , nista ljepse od pomirbenog sexa
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 17:15   #48
Quote:
zg_sash kaže:
2. kad ude u pricu sa unaprijed kreiranim misljenjem i onda se ja prvo trebam potrgati da uopce dodemo do nule od koje bi krenuli stvarno raspraviti problem (i da li ga ima)
naravno , argumente koji se ne slazu s njenim "filmom" ne cuje
Meni je ovo savrseno normalno. Dapace stovanja vrijedno:
1. Neko ima svoj stav i siguran je u njega 100%, bez obzira sto on objektivno moze biti sasvim pogresan i nakaradan, zasto bi ga preispitivao? Pa nije ga stvorio zato jer je procitao na zidnim novinama u mjesnoj zajednici
2. Ako osoba nije nacisto sama sa sobom, ili nema svoj osobni stav o necemu, ili nije sasvim sigurna u njega, ili..., onda ce valjda analizirati i sto neko drugi ima reci, pitati, mjeriti, gledati, osluskivati, misliti, osjecati...a sve u svrhu kristaliziranja svog misljenja na osnovu dodatnih informacija ili impresija ili cega vec.

Kuzis. Kad je taj stav izgradjen - vidi pod 1 - upri u to ko mazga i nema se tu sta puno tupiti zube ... dok se opet covjek zbog neceg ne pokoleba, il ise stav pokaze manjkav, ili...onda opet pa skaci na 2
opet_ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 11:19   #49
Re: Svađa - ja govorim, ona šuti

Quote:
Leviathan kaže:
Svaki put kad se nešto zakačimo, posvađamo, ja razgovorom pokušavam riješiti situaciju, detaljno analiziram sve razloge svađe, a ona se zatvori, povuče i šuti pa šuti.
E, ova me situacija podsjeća na bivšeg. Taj lik bi čohao jaja do 5 popodne, pa kad bih stigla doma - krenuo bi "u detalje analizirat sve razloge svađe". Btw, nemoram ni napominjat da bi tzv. "scvađu" započinjao sam sa sobom, a razlog zbog kojeg sam je "šutjela, pa šutjela" je bio vrlo prozaičan - došla sam s posla umorna i, vidi vraga, gladna. I tako, dok ja jedem nešto žlicom, on sjedi preko puta mene i vrti neke filmove od Kulina bana. Analizira, čovjek.

E, pa sad ga anlizira doma majci!
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 14:01   #50
Talking

Ajd covjeku nekako lakse, kad procita sve ovo i nadje x stvari i kod drugih.
I ja cesto usutim, al' ne zato da bi ga izludila s tim, nego samo zato i samo onda, kad se posvadjamo oko neceg aktuelnog i raspravljamo, raspravljamo i onda on podje iz naftalina vaditi neke svadje, koje su za mene bile rijesene.
E onda ja zasutim da ga ne bi rastrgala na komadice!

Ako smo se prije par mjeseci posvadjali npr. oko necega i to razrijesili (kod mene nema normaliziranja situacije, ako ne rarijesimo to oko cega smo se upravo "poklali"), kako onda on moze u trenutku kad se svadjamo oko neceg aktuelnog poceti tu staru "rijesenu stvar" ponovo iskopavati?!?!?
To mi nikako nije jasno!?! E tu fakat zablokiram, najradije bi ga razvalila sakom posred lica, spakovala stvari i nestala! Al' svaki put eto zasutim!
__________________
Glupan, koji je postao svjestan
da je glupan, nije vise glupan.
Seherzada is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2003., 16:54   #51
nesto ne stima. kako sve cure pisu da one uglavnom sute

mene je izgleda bog kaznija jer moje bivse nisu prestajale nikako
__________________
riba ka riba
papundek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2003., 11:05   #52
Quote:
BU! kaže:
ne mora biti da ako netko ne priča sto na sat da nema kaj za reći
ja sam isto takva i kad se nafurim nije to zato jer ga kažnjavam ili je to neki pasivni tretman, već imam osjećaj da riječi nikak ne idu iz mene. jednostavno ništa ne mogu izustiti. to je teško shvatiti onima koji nikad ne zatvaraju usta.
on to kuži i kad dođe do takve situacije zagrli me i da mi pusu i pusti me da se smirim. eh, za to treba pregristi ponos!
više ne idem tak u krajnost. kada se on nekaj dere, pustim ga da istrese sve iz sebe i to je to.
tak-ionak se stvari ne mogu riješiti kad smo tak sjebani. poslije, kad je situacija mirnija, potegnemo taj problem i razgovaramo o tome. no, obično zaboravimo o čemu se radilo
Evo ima netko tko kuži... samo ja imam tu sreću da je moj dragi jako sličan (ili jako strpljiv) pa se baš i ne dere na mene (ili još nismo došli do tog stadija ) nego kad vidi da sam se sklupčala u klupko prestane i on... i onda za par dana, kad se sve smiri, na miru možemo popričat o problemu. Jedini bed je što tako sve probleme rješavamo s par dana zakašnjenja ali bolje tako nego da ih ne riješimo uopće ili da si kose počupamo...
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 22:48   #53
Re: Svađa - ja govorim, ona šuti

Quote:
Leviathan kaže:
Svaki put kad se nešto zakačimo, posvađamo, ja razgovorom pokušavam riješiti situaciju, detaljno analiziram sve razloge svađe, a ona se zatvori, povuče i šuti pa šuti. S ogromnim naporom na kraju uspijem izvući poneku riječ iz nje te svojom tolerancijom prema njoj sve se nekako sredi. Nije uopće bitno tko je kriv, ona se kod svake razmirice jednostavno zatvori. To me totalno izluđuje. Da li netko ima slična iskustva možda?
malo drugacije, ali tu smo negdje:
Pitam - kaj ne valja? u cem je problem?
"nist; nema veze; nije bitno; mijenjaj temu"
aaaaaaaa
jooooooooj
calavera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 23:27   #54
Quote:
atlantis kaže:
svak na svoju stranu... pa kako bilo...


srela sam, sad u nedjelju, frenda kojeg nisam vidjela skoro tri godine jer nije iz Zagreba...

upoznao me netom nakon kraja price...

i pitam ga u nedjelju: jesam li se promijenila (ciljajuci na ponasanje, jer sad mi 'puno bolje ide u zivotu' recimo da imam vise love, karijeru i tak to/ nekako me strah da me to neosnobi)

kaze on, pshihicki nimalo... fizicki jako... nemas vise onih podocnjaka, nisi blijeda ko smrt, ne treses se (a vidio me, sad u nedjelju, bolesnu i umornu do kraja)...

nije bilo lako... al me dovelo do mjesta na kojem sad jesam i na kojem mi je dobro... da sam ostala s njim, sad bih tipkala iz Vrapca ili s Mirogoja...
potpisujem...
poznat mi je taj osjecaj..samo sto ja kazem da smo ostali skupa neko bi bio mrtav ili on ili ja...
inace po prirodi sam pricljiva i imam misljenje o svemu ,rijetko kad sutim ..ali sa njim..to je zadnjih godinu dana bilo tako normalno ...on prica ja sutim ..on vice ja sutim..osjecaj.."tako sam umorna ..psihicki umorna...nemam snage...ne mogu...a rijeci ni otkuda...
sada dvije godine kasnije... ponovo rodjena...nema podocnjaka nema bljedila...samo osmijeh...jos uvijek nije lako ...ali ....sretna sam
pozdrav!!!
Mackica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 09:44   #55
Re: Svađa - ja govorim, ona šuti

Quote:
Leviathan kaže:
Svaki put kad se nešto zakačimo, posvađamo, ja razgovorom pokušavam riješiti situaciju, detaljno analiziram sve razloge svađe, a ona se zatvori, povuče i šuti pa šuti. S ogromnim naporom na kraju uspijem izvući poneku riječ iz nje te svojom tolerancijom prema njoj sve se nekako sredi. Nije uopće bitno tko je kriv, ona se kod svake razmirice jednostavno zatvori. To me totalno izluđuje. Da li netko ima slična iskustva možda?
Blago tebi, ona bar nekad šuti
__________________
Will work for bandwidth
Seks i novci
Tko sa svojom rukom blud čini, ni tuđa mu nije mrska.
Zlo Koje Surfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 18:03   #56
Re: Re: Svađa - ja govorim, ona šuti

Quote:
calavera kaže:
malo drugacije, ali tu smo negdje:
Pitam - kaj ne valja? u cem je problem?
"nist; nema veze; nije bitno; mijenjaj temu"
aaaaaaaa
jooooooooj

vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2003., 20:12   #57
Quote:
Svaki put kad se nešto zakačimo, posvađamo, ja razgovorom pokušavam riješiti situaciju, detaljno analiziram sve razloge svađe, a ona se zatvori, povuče i šuti pa šuti. S ogromnim naporom na kraju uspijem izvući poneku riječ iz nje te svojom tolerancijom prema njoj sve se nekako sredi. Nije uopće bitno tko je kriv, ona se kod svake razmirice jednostavno zatvori. To me totalno izluđuje. Da li netko ima slična iskustva možda?
POTPUNO ISTO!

Mogu ti samo reći da te žena više ne jebe ni za mrvu kruha. Moj ti je savjet, skupi sve što imas ko što sam i ja napravio nakon što sam dvije godine to trpio i odi što dalje možeš. Nemaš više nikakav autoritet, ne cijeni te ni tvoje mišljenje ni tvoje postupke. Misli da je još uvjek mlada i da želi nešto više od života. Njena velika greška, ali joj to ni ne pokušavaj objasniti, nego živi svoj život i bit će ti ljepše. Meni je.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.