Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2007., 07:55   #41
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
drage majčice i trudničice
zanima me šta mislite o ovlaživaču zraka, imate li kakva iskustva... jel treba to ili je to bacanje love...
ako ti se ne da bacat lovu, uvijek mozes staviti lonac s vodom na radijator....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 10:28   #42
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
drage majčice i trudničice
zanima me šta mislite o ovlaživaču zraka, imate li kakva iskustva... jel treba to ili je to bacanje love...
Nije uopce bacanje love...... pravi ovlazivac mozes kupit u ljekarnama i ima jedna firma koja se bavi samo uvozom ovlazivaca ( moram se sjetit kak se zove)......... inace stavljanjme mokrih krpa ili lonaca sa vodom na radijator nikada se ne moze postic efekt kao sto ga postize ovlazivac.
- ja ga osobno mislim kupit po zimi

BTW: postoji sad i klima uredjaj koji grije/hladi, odvlazuje i ovlazuje ali je skuuuuuuuuuuuuuuuup
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 10:44   #43
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
drage majčice i trudničice
zanima me šta mislite o ovlaživaču zraka, imate li kakva iskustva... jel treba to ili je to bacanje love...
Obzirom da sam alergičar, ovlaživać mi jako puno pomaže kad krene centralno, a mislim da će biti dobar i kada se bebica rodi, pa krene sezona grijanja...Njoj pogotovo neće pasati suhi zrak!
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 10:49   #44
ovlaživač je super kad počnu grijat, al postoji i jeftinija varijanta ako si u stisci, a to je stavit mokri ručnik na svaki radijator u stanu.
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 10:51   #45
al treba svakako ovlažit zrak u sobi sa sasvim malom bebom jer suhi zrak može nadražiti sluznicu koja još nije skroz razvijena pa beba šmrca i to.
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 10:59   #46
kazu da moze dobro doci i kuhanje vode na stednjaku...posebno ako si ko mi u 30 m2......
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 18:59   #47
znam, znam da postoji i klima koja ujedno ima i tu funkciju, i znam da mogu to riješavati loncima padelama i ne znam čime..
ali mislila sam samo za bebi sobu (pošto su trubili na tečaju nešto o tome koliko bi trebao bebi biti vlažan zrak) kupiti jedan... vidjela sam u chiccu dva modela, vjerovatno ima i od drugih firmi, pa provjeravam jel tko ima da vidimo jel to čemu ili porez na brze na okidaču
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 19:00   #48
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
ako ti se ne da bacat lovu, uvijek mozes staviti lonac s vodom na radijator....
eh da, al ja nemam radijatore
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 08:51   #49
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
znam, znam da postoji i klima koja ujedno ima i tu funkciju, i znam da mogu to riješavati loncima padelama i ne znam čime..
ali mislila sam samo za bebi sobu (pošto su trubili na tečaju nešto o tome koliko bi trebao bebi biti vlažan zrak) kupiti jedan... vidjela sam u chiccu dva modela, vjerovatno ima i od drugih firmi, pa provjeravam jel tko ima da vidimo jel to čemu ili porez na brze na okidaču
ovaj od ciccas ti je "porez na bedake" - bolje kupi neki posteninego taj jer ce ti se isplatiti za razliku od ovog. Kupila ga frendica i nema koristi od njega
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 09:55   #50
ma ej ne treba to radit tako turbo da stan pretvoriš u prašumu, nego čisto malo da zrak u sobi ne bude baš ono suh od centralnog.
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 18:06   #51
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
znam, znam da postoji i klima koja ujedno ima i tu funkciju, i znam da mogu to riješavati loncima padelama i ne znam čime..
ali mislila sam samo za bebi sobu (pošto su trubili na tečaju nešto o tome koliko bi trebao bebi biti vlažan zrak) kupiti jedan... vidjela sam u chiccu dva modela, vjerovatno ima i od drugih firmi, pa provjeravam jel tko ima da vidimo jel to čemu ili porez na brze na okidaču
Nama su na tečaju rekli da to i nije tak potrebno, al da je važno da se dobro prolufta soba bar ujutro
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 07:24   #52
lube, mi imamo i ovlaživač. i ionizator.e, ovako, drage moje..svi ovlaživači zraka puštaju hladnu paru u prostor - i time mijenjaju tzv mikroklimu u stanu, što s krpicama na radijatorima nije slučaj. ručnik/krpa se mora zagrijati i onda pari toplo. mm je bio veliki idealist pa je mislio da će nam to moći snižavati ljeti temperaturu u stanu - umjesto klime - ali to nije slučaj. stvarno - koristi samo za zimski period kad je suhi zrak jer nakon muževljevog eksperimenta - palili smo klimu na odvlaživanje.
ionizator je, pak, druga priča. on čak malo i hladi zagrijani prostor, skuplja sitnu prašinu i mijenja zrak. palimo ga navečer u sobi, ugodno šumi,pa bebo voli uz njega spavati.
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 20:11   #53
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
lube, mi imamo i ovlaživač. i ionizator.e, ovako, drage moje..svi ovlaživači zraka puštaju hladnu paru u prostor - i time mijenjaju tzv mikroklimu u stanu, što s krpicama na radijatorima nije slučaj. ručnik/krpa se mora zagrijati i onda pari toplo. mm je bio veliki idealist pa je mislio da će nam to moći snižavati ljeti temperaturu u stanu - umjesto klime - ali to nije slučaj. stvarno - koristi samo za zimski period kad je suhi zrak jer nakon muževljevog eksperimenta - palili smo klimu na odvlaživanje.
ionizator je, pak, druga priča. on čak malo i hladi zagrijani prostor, skuplja sitnu prašinu i mijenja zrak. palimo ga navečer u sobi, ugodno šumi,pa bebo voli uz njega spavati.
potpisujem!
A uz to, zrak je oko ionizatora nekako čist, ko da si negdje vani u planinama!!
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 10:59   #54
Vlažnost zraka i djeca

Zanima me postoji li neka granična vlažnost zraka u prostorijama gdje borave djeca pošto znam da zrak nesmije biti niti presuh a niti prevlažan. Prema onome što sam pročitao po internetu spominje se vlažnost zraka od 50ak% kao optimalna pa me zanimaju vaša iskustva sa ovim.

Ovo me zanima najviše pošto u novom stanu će se u dnecnom boravku naći i akvarij od nekih 500tinjak litara mora iz kojega će isparavati i određene količine vode.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 11:51   #55
joj, ne znam koja je vlaga u zraku potrebita ali-akvarij sa 500 lit mora?
fotkice?
pliz,pliz?
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 11:53   #56
pedica mi rekla da vlaga treba biti izeđu 40 i 60%
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 11:58   #57
Torcidas, kako su mojoj kćerkici sumnjali na atopijski dermatitis, dermatolog je rekao da je najbolja vlažnost zraka oko 55 pa čak do 60% (ali ne preko toga). Najidealnija je ova vlažnost od 55%.
Mi smo kupili Boneco ovlaživač http://mikroklima.com.hr/peracizr_pr_boneco2055D.htm i zaista vrijedi svake kune, ali je i koštaooooo
Da provjeriš vlažnost u prostoriji gdje boravi i beba najbolje je investirati u nekakav mjerni instrument tipa: http://mikroklima.com.hr/pribor.htm
Ovaj prvi je sasvim dovoljan.Sad ispada da reklamiram Mikroklimu ali mi smo samo zadovoljni kupci
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 13:50   #58
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
pedica mi rekla da vlaga treba biti izeđu 40 i 60%
i nama su isto rekli.
od kada imamo ovlazivac, nemamo suhe nosnice i ne kasljemo, kisemo, vadimo smrklje!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 14:12   #59
tako je... i kod nas nema više šmrklji, kihanja, kašljanja...
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 14:46   #60
asti,neće vam biti kihanja kad ste to čudo platili 3000 kn. Za tu lovu bi očekivala da mi i pleše i piva oko diteta.
Mi smo naš platili 200 kunića i odličan je,ali dobro nije tema o inhalatorima nego o akvariju. Mislim da ne bi trebali imat problema pogotovo kad je morska voda u pitanju
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.