Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 22:50   #81
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
slažem se, sve to znam razmno, ali kod realizacije sam ko ranjeno djete, izgubim kontrolu.
...
nefunkcionira ništa kako bi trebalo, nitko se neće zamjerati nikome, nitko neće talasati i sl.
isprobano milion puta, naivci ko ja što previše gledaju tv, i čitaju, da imaju prava. svi se boje za svoja radna mjesta pa tako i kadrovske i sl.
sam si, i sam se moraš izboriti za svoje mjesto u čoporu. ili trpiti.
ma nisi naivka.. cuj.. zajebano je..
ne djelujes mi kao netko tko si dopusta biti vreca za boksanje i pronasla si djelomicno svoj put medju takvima.. ne mogu uopce zamisliti da bi si dopustila situaciju koja se spustila na najprimitivniji niveau. a mozda i kad bi, onda bi vidjela koliko snage za borbu dobijes u nekom trenu kad ti se radi o egzistenciji.
__________________
psihodelicna ;o)
biljcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 01:26   #82
Quote:
tabasco sauce kaže: Pogledaj post
Splićanka, uopće nije problem u konkretno Hrvatskoj nego u ovom supermodernom društvu gdje je čovjek samo broj. I Nijemac i Britanac će iskemijat raznorazne gluposti ako mu je cilj riješiti se određenog čovjeka.
Da, ali u Njemackoj i Engleskoj ako se zaposleniku daje otkaz, daje mu se i najavljena OBAVIJEST.
Takoder u te dvije drzave posao ce novi brze naci nego u Hrv, a da ne spominjem da postoji i socijala i sto sve ne, dok u Hrv moze slobodno taj decko mami i tati, ako nema curu koja ce mu pomoc dok se ne snadje, al vazno da je neko napisao da decko nema djecu, pa prema tome ko ga sljivi..
Ti se s ovim tjesis da je i drugdje isto,jer da prihvatis cinjenicu da je tvoj posao sranje i da je nepravda se desila prema tom decku, a da sutradan moze prema tebi, ti bi vec sad pocela novi posao traziti.

Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Na to takvi šefići i računaju. Njega su se riješili, a vi ostali živite u još većem strahu. Pazi da im ne prestaneš biti simpatičan. Nadam se da je bivši kolega našao ugodniju i kolegijalniju radnu sredinu.
Bas to.

Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Da, forumasica s teme o UK je dozivila slicne stvari, sikaniranje, nenajavljene promjene smjena itd.. samo zato sto nije plave krvi. Ima toga svugdje, istina prijatelji od kojih su vecina pomorci su mi znali pricati svoje probleme s posadom i casnicima iz Grcke, Nizozemske, Engleske, Filipina,.. ali nitko te nece strastvenije zakopat od drugog Hrvata.
ps. @Splicanka: kad vec spominjes povratak, da li si u hr? Vidim da si se raspisala u svako doba dana i noci.
Ne znam di je ta radila, ali cisto sumnjan da je na poslu bila ona i sami englezi, mos mislit, radila je sigurno u multinacionalnoj firmi i nije bitno od kog je dozivila mobbing, ona se mogla u vodstvo firme javiti ili udrugi za zastitu radnika i podnijet prijavu da dozivljava mobbing i vjerovao ili ne - nesto bi se promijenilo.
Brod je specificno radno mjesto i tu vladaju drukcija pravila, tako da tu je bolje i prigrist jezik radije nego zavrsit kao nestali clan posade.

Ja bi rekla da je problem nasih ljudi sto ne znaju granicu izmedu privatnog i poslovnog.
Ljudi vole zabadat nos i pitanja privatna koja ih se ne ticu, pitaju bez pardona.

Guud ja sam i dalje u inozemstvu
Forum je zarazan, pokusavam se odvikniti ali ne ide
U Hrv u penziju jednog dana(valjda), ne bih se vratila u Hrv radit.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 07:15   #83
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
slažem se, sve to znam razmno, ali kod realizacije sam ko ranjeno djete, izgubim kontrolu. znam da moram vježbati te stvari, i da mora u početku biti pogrešno prije nego počnem to raditi kako spada.
medjutim koliko puta imam pravo to iskušavati dok drugi šute ili su ti koji ponižavaju? da li sam prva za otkaz, kad krenu? gutanje po starom zbog zdravlja, meni nije opcija, makar večini oko mene je.
zajebano.
ma velika smo firma, ima sve po ps-u, ali samo na papiru. nefunkcionira ništa kako bi trebalo, nitko se neće zamjerati nikome, nitko neće talasati i sl.
isprobano milion puta, naivci ko ja što previše gledaju tv, i čitaju, da imaju prava. svi se boje za svoja radna mjesta pa tako i kadrovske i sl.
sam si, i sam se moraš izboriti za svoje mjesto u čoporu. ili trpiti.
Pa dobro, nećeš osvanuti jednog dana tamo, lupiti šakom o stol i napraviti puč jer su ti na forumu ljudi rekli da se moraš zauzeti za sebe. Polako, baby steps.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 21:00   #84
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Da, ali u Njemackoj i Engleskoj ako se zaposleniku daje otkaz, daje mu se i najavljena OBAVIJEST.

Ne znam di je ta radila, ali cisto sumnjan da je na poslu bila ona i sami englezi, mos mislit, radila je sigurno u multinacionalnoj firmi i nije bitno od kog je dozivila mobbing, ona se mogla u vodstvo firme javiti ili udrugi za zastitu radnika i podnijet prijavu da dozivljava mobbing i vjerovao ili ne - nesto bi se promijenilo.
Ne znam za Njemačku, ali u UK ti je mjesec dana otkazni rok za poslodavca i tri mjeseca za radnika. Znači iz privatnih razloga odlučiš da više ne želiš biti u UK, ne zarađuješ dovoljno, ne sviđa ti se način života itd... ukratko želiš doma, ALI NE, neće ići. Još tri mjeseca moraš raditi za tog poslodavca (ako on tako odluči).

Ne radi search pa ti ne mogu naći postove, ima toga dosta,.. ne radi se o klasičnom mobingu, osim jednog slučaja dečka forumašice, već.. ustvari vidi sama..

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=9585
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=9600

Nama sve suprotno. Ocito ne radis u nhs. Bar 5 prekovremenih svaki tjedan , jucer se radno vrijeme do 17h pretvorilo do 20h i to nije izoliran slucaj. Nemogucnost cijelu godinu dobiti dva tjedna godisnjeg u komadu...gledas engleze kako napreduju i educiraju se u sali, a tebi uvaljuju svoj posao....i sad najveci biser, ukidanje 45% suppl na placu 4 tjedna prije novog posta, a mozes se zaliti upravi vodovoda. Pa ni u hr ti netko ne moze skinuti placu za 45%.

Plaća tri puta veća (računaš potencijal rasta), branša ista, uvjeti dosta lošiji što se tiče učenja i napredovanja. Zapravo tri koraka unazad kako se u realnosti pokazalo s vrlo malo mogućnosti napredovanja. Zajeb desetljeća. Doslovce 8 prekovremenih zadnja dva dana, neplaćena i neevidentirana. Izrabljivanje na najjače.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 01:41   #85
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ne znam za Njemačku, ali u UK ti je mjesec dana otkazni rok za poslodavca i tri mjeseca za radnika. Znači iz privatnih razloga odlučiš da više ne želiš biti u UK, ne zarađuješ dovoljno, ne sviđa ti se način života itd... ukratko želiš doma, ALI NE, neće ići. Još tri mjeseca moraš raditi za tog poslodavca (ako on tako odluči).

Ne radi search pa ti ne mogu naći postove, ima toga dosta,.. ne radi se o klasičnom mobingu, osim jednog slučaja dečka forumašice, već.. ustvari vidi sama..

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=9585
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=9600

Nama sve suprotno. Ocito ne radis u nhs. Bar 5 prekovremenih svaki tjedan , jucer se radno vrijeme do 17h pretvorilo do 20h i to nije izoliran slucaj. Nemogucnost cijelu godinu dobiti dva tjedna godisnjeg u komadu...gledas engleze kako napreduju i educiraju se u sali, a tebi uvaljuju svoj posao....i sad najveci biser, ukidanje 45% suppl na placu 4 tjedna prije novog posta, a mozes se zaliti upravi vodovoda. Pa ni u hr ti netko ne moze skinuti placu za 45%.

Plaća tri puta veća (računaš potencijal rasta), branša ista, uvjeti dosta lošiji što se tiče učenja i napredovanja. Zapravo tri koraka unazad kako se u realnosti pokazalo s vrlo malo mogućnosti napredovanja. Zajeb desetljeća. Doslovce 8 prekovremenih zadnja dva dana, neplaćena i neevidentirana. Izrabljivanje na najjače.
Na kojoj je ovo temi i na kojoj tocno stranici.

Jbt di ona to radi 17h ???? O kojem poslu je rijec?

edit:: aha sad sam proguglala, nhs je medicinska struka jel, ova je medicinska sestra il doktorica.
Znam ovdje u Irskoj da rade 12h nocne smjene, 17-20h ne virujen da je istina, ovo za placu virujen da ju zakinulo, jer isto to rade i medicinskim sestrama u Irskoj, npr satnica bi trebala bit 20eur po satu cini mi se, oni im ponude 13eur (za vise medicinske sestre) ovo sam od oka napisala brojku, nisam sigurna jel 18 ili 20eur po satu, ali znam da je puno veca cifra od onog sto im nude, sad ko pristane na to, sam si je kriv, ima hrpa bolnica i domova pa moze traziti bolje uvjete.

cekaj u ciloj godini ne moze dobit 2 tjedna godisnjeg, daj laz godine, iden bas citat postove.

evo nasla sam.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=9582
Zena je nezadovoljna jer je imala birokratske prepreke, procitala sam par postova prije.
Ali nek ne laze, 17-20 sati radi, a ona je doktor, ajde molin te, toga ni u Bosni nema, a kamoli u Engleskoj.
Ovo za godisnji, pa normalno da mora dogovoriti i najaviti kad ce na godisnji, nece ic kad se njoj sune, nije u privatnoj ordinaciji, nego se mora dogovoriti i s ostalima, najbolje da svi odjednom odu na godisnji na iste datume??????????
Jedno je uopce ne dobit godisnji, a drugo ne dobit kad ti padne napamet.

Zadnje uređivanje Splićankaa : 21.11.2017. at 02:29.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 16:05   #86
Meni je navedena forumašica ostavila dojam iskrene i odmjerene osobe s realnim pogledima na svijet, a svojim savjetima i preporukama redovito pomaže drugim forumašima s te teme. Ali nije ona jedina, ima toga još mnogo. Statistika možda nije najbolji pokazatelj jer ona računa koliko se toga prijavi, pa nije čudno da su Uk, Njemačka itd.. redovito na gorem mjestu od Hr, iako koliko se sjećam anonimnih anketa također toga ne nedostaje u navedenim državama.

Jedno je dogovorit se za godišnji, drugo kad netko ode kad poželi ili dobije najatraktivniji termin, a netko drugi samo onda kad nitko neće.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:52   #87
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Meni je navedena forumašica ostavila dojam iskrene i odmjerene osobe s realnim pogledima na svijet, a svojim savjetima i preporukama redovito pomaže drugim forumašima s te teme. Ali nije ona jedina, ima toga još mnogo. Statistika možda nije najbolji pokazatelj jer ona računa koliko se toga prijavi, pa nije čudno da su Uk, Njemačka itd.. redovito na gorem mjestu od Hr, iako koliko se sjećam anonimnih anketa također toga ne nedostaje u navedenim državama.
Jedno je dogovorit se za godišnji, drugo kad netko ode kad poželi ili dobije najatraktivniji termin, a netko drugi samo onda kad nitko neće.
Kako je moguce da svi dobiju odjednom atraktivan termin?
Ja ti kazem da zenska preuvelicava,nema sanse da radi 17-20 sati dnevno!
Procitala sam ostale postove, ona je medicinske struke i ima birokratkih komplikacija, ALI NEMA SANSE da radi 17-20h dnevno, to je laž!!!!
Zakonom je tocno odredeno koliki razmak mpra bit izmedu kraja smjene i pocetka nove, mora bit isplacena tocno inace firma ce najebat.
NprNpr u Irskoj je to 12sati razmaka. Ako zavrsi smjenu u 8navecer, ne smije pocet u 5ujutro, vec u 8 ili kasnije.
Druga je stvar sta kad se ugovara placa ljudi pristaju na manje nego sto bi tribali dobit.
Ali ako je odradila sve bit ce sve isplacena.
Postoji zastita radnika. U slucaju nepravilnosti.
Ovo je tesko objasnit nekome ko je u Hrv, ja dok sam bila u Hrv šokantno mi je bilo da postoji 2dana off, da minimalna placa je 1400€ a prosjecna 3000€ , zavrtilo mi se u glavi.
jednostavno postoje drzave di je standard veci i di ta zenska s teme UK moze ako ima nepravilnosti zalit se i prijavit nepravilnost na poslu, ona nema privatnu ordinaciju u hrv pa da ide na godisnji kad joj se ide, radi sa hrpom drugim kolega, tp za godisnji jedno je UOPCE NE IMAT PRAVO a drugo ne dobit u 8mj kad bi svi tili na godisnji.
Ja ti kazem da laze za 17-20h rada to ni u Bosni nema a kamoli u UK i Njemackoj.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:35   #88
Nema razloga lagati. Krivo si je procjenila, u ovih cca 7 godina koliko sam na forumu teško da mogu naći forumaša (ili moderatora) koji je s nogama na zemlji kao ona, ne pametuje, ne hvalisa se, ne zavarava ni sebe ni druge tj. ne pokušava izvrnuti i prikazati situaciju onako kako njoj odgovara.

Piše "jucer se radno vrijeme do 17h pretvorilo do 20h i to nije izoliran slucaj.", ne da radi 17-20h. Iako sam vidio i takve slučajeve, istina u uslužnim djelatnosima, restoran, fast food,.. u hotelima (i još na crno tj. preko agencije).
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:44   #89
Tu se nešto krivo shvatilo. Žena je napisala da je umjesto do 17h (do 5 poslijepodne) radila do osam navečer (20h). Znači produžila je tri sata više.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:47   #90
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Nema razloga lagati. Krivo si je procjenila, u ovih cca 7 godina koliko sam na forumu teško da mogu naći forumaša (ili moderatora) koji je s nogama na zemlji kao ona, ne pametuje, ne hvalisa se, ne zavarava ni sebe ni druge tj. ne pokušava izvrnuti i prikazati situaciju onako kako njoj odgovara.

Piše "jucer se radno vrijeme do 17h pretvorilo do 20h i to nije izoliran slucaj.", ne da radi 17-20h. Iako sam vidio i takve slučajeve, istina u uslužnim djelatnosima, restoran, fast food,.. u hotelima (i još na crno tj. preko agencije).
Ah to, mislila sam da u bolnici odvali 17-20satnu smjenu , znacir radi prekovremene. Jbg to je neprofesionalno i neorganizirano skroz onda.

U ugostiteljstvu neman pojma kako je u UK.
U Irskoj konobari rade max. 12h smjenu (u Dublinu). 2dana off u tjednu.
Konobarenje je unosnije od ostalih (sljakerskih)poslova jer se dobije i napojnica i besplatna hrana na poslu.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:18   #91
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Ti se s ovim tjesis da je i drugdje isto,jer da prihvatis cinjenicu da je tvoj posao sranje i da je nepravda se desila prema tom decku, a da sutradan moze prema tebi, ti bi vec sad pocela novi posao traziti.
Da ti budem iskren raditi oko 7 sati dnevno i imati pola sata od kuće do posla mi je daleko od neke extra sranje situacije. A to da posvuda postoje poslodavci koji će iskoristiti prvu priliku da te se riješe kad im više nisi bitan za profit zaista danas više nema veze s dijelom svijeta i državom. Sve je to ista matrica funkcioniranja i razmišljanja.
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:01   #92
Quote:
tabasco sauce kaže: Pogledaj post
Da ti budem iskren raditi oko 7 sati dnevno i imati pola sata od kuće do posla mi je daleko od neke extra sranje situacije. A to da posvuda postoje poslodavci koji će iskoristiti prvu priliku da te se riješe kad im više nisi bitan za profit zaista danas više nema veze s dijelom svijeta i državom. Sve je to ista matrica funkcioniranja i razmišljanja.
Danas sutra tebi kolege mogu smjestit otkaz, nenajavljen, na povratku s godisnjeg.
Nije to svugdje tako u svijetu
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:23   #93
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Danas sutra tebi kolege mogu smjestit otkaz, nenajavljen, na povratku s godisnjeg.
Nije to svugdje tako u svijetu
Ionako imam plan i solucije za ostanak bez posla i pritom mi je totalno svejedno da li će me odjebati na divan način ili kao zadnju stoku. Ja znam što mi je činiti ako ostanem bez posla a o davateljima otkaza mi se neda razmišljati dulje od jedne minute. Oni i kvaliteta njihovih osoba su mi sporedni u cijeloj toj priči, meni je samo bitno što trenutno radim i što ću raditi ako toga više ne bude. I nemam pojma što točno imaju u glavi u vezi moje budućnosti na tom poslu, nemam volje toliko detaljno ih proučavati.
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:31   #94
Quote:
tabasco sauce kaže: Pogledaj post
Ionako imam plan i solucije za ostanak bez posla i pritom mi je totalno svejedno da li će me odjebati na divan način ili kao zadnju stoku. Ja znam što mi je činiti ako ostanem bez posla a o davateljima otkaza mi se neda razmišljati dulje od jedne minute. Oni i kvaliteta njihovih osoba su mi sporedni u cijeloj toj priči, meni je samo bitno što trenutno radim i što ću raditi ako toga više ne bude. I nemam pojma što točno imaju u glavi u vezi moje budućnosti na tom poslu, nemam volje toliko detaljno ih proučavati.
Naravno da uvijek treba imati plan B u zivotu i stedit, al dat nekom otkas bez najave, pri povratku s godisnjeg na nacin da ga se prevarom upise da se trebao vratiti ranije, meni je to tako jadno, zar mu nisu mogli dat obavijest nekakvu, da se covijek pripremi i krene trazit drugi posao?

Ne govorim o tebi kao tebi, nego danas sutra se to moze bilo kome dogodit a ljudi ce slijegat ramenima i gledat svoja posla.
Isprali su ljudima mozak i uvjerili ih da je najbitnije radit i imat poso i sutit na takve stvari.

Prijetnje otkazima takoder, radila sam jednom ljeti i prijetilo nam se otkazima, ljudu koji su sisli s nekog brda, prijete tu mladim ljudima koji su odlucili zaradit preko ljeta, bas mi se gadi kad se sjetim.
Nije hrvatskoj kriv nitko na vlasti.
nego to kakvi smo si medusobno.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 00:05   #95
Možda je taj dobio otkaz zbog nečeg desetog pa je jednostavno izmislio tu priču s godišnjim tako da ne mora obitelji i prijateljima objašnjavat pravi razlog, a mi gubimo vrijeme i na temelju toga izvlačimo nekakve zaključke.

Ali ako te kolege žele zajebat (a ni poslodavcu nisi drag) mogu te sjebat na 1000 načina, i u HR i u Irskoj, UK, USA,.. dapače, tamo te sjebu još i lakše.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 00:14   #96
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Možda je taj dobio otkaz zbog nečeg desetog pa je jednostavno izmislio tu priču s godišnjim tako da ne mora obitelji i prijateljima objašnjavat pravi razlog, a mi gubimo vrijeme i na temelju toga izvlačimo nekakve zaključke.

Ali ako te kolege žele zajebat (a ni poslodavcu nisi drag) mogu te sjebat na 1000 načina, i u HR i u Irskoj, UK, USA,.. dapače, tamo te sjebu još i lakše.
Ja mislin da te niko ne moze lakse i brze sjebat od pripadnika tvog naroda.

Iz iskustva u inozemstvu, nasim ljudima si dobar dok imaju koristi, a cim jednom kazes NE, odma gleda kako te sjebat i napravi ti to brze bolje
Mislim pa i ovaj primjer di ovog forumasa boli uvo sto je kolega dobio otkaz, cist primjer "nek susjedu crkne krava" a meni dobro.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 01:29   #97
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Ja mislin da te niko ne moze lakse i brze sjebat od pripadnika tvog naroda.

Iz iskustva u inozemstvu, nasim ljudima si dobar dok imaju koristi, a cim jednom kazes NE, odma gleda kako te sjebat i napravi ti to brze bolje
Mislim pa i ovaj primjer di ovog forumasa boli uvo sto je kolega dobio otkaz, cist primjer "nek susjedu crkne krava" a meni dobro.
Ne želim ti rušit snove, ali Irkinju, Pakistanku ili Indijku s kojom radiš boli kita za tebe, neće plakat ako tebi crkne krava.

Nacionalnost nema veze s tim, možeš imat kolegu Hrvata i da ti bude super, isto tako ti kolega može bit stranac i da ti bude očajno jer je licemjerni debil. Doživio sam i jedno i drugo.

Obrana od otkaza bi trebala biti vlastita sposobnost, a ne zakon.

Sumnjam da bi dobar radnik dobio otkaz zbog tih 2 dana godišnjeg, pretpostavljam da je priča nepotpuna.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 01:34   #98
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Ne želim ti rušit snove, ali Irkinju, Pakistanku ili Indijku s kojom radiš boli kita za tebe, neće plakat ako tebi crkne krava.

Nacionalnost nema veze s tim, možeš imat kolegu Hrvata i da ti bude super, isto tako ti kolega može bit stranac i da ti bude očajno jer je licemjerni debil. Doživio sam i jedno i drugo.

Obrana od otkaza bi trebala biti vlastita sposobnost, a ne zakon.

Sumnjam da bi dobar radnik dobio otkaz zbog tih 2 dana godišnjeg, pretpostavljam da je priča nepotpuna.
Ja nemam niti jednog kolegu naseg, a za moje kolege isto me boli briga, privatan zivot je privatan, posao i kolegijalno ponasanje se podrazumijeva.
Ono sto ja znam je da sam kao radnik zasticena ko licki medvjed, da dobijem otkaz bez objasnjenja tuzila bih firmu.
Napismena obavijest se dobije i to je to.

Na mom poslu radi samnon od sefa sin, prvih par tjedana ja nisam znala da su oni uopce u rodu! Kad sam ga pitala, pa zasto mi nisi rekao, rekao mi je da mu je bilo glupo rec, aj probaj zamisliti isto to u Dalmaciji.
Takoder ovdi medjusobno pricamo o svojim zemljama, niko nikog ne maltretira, dodjes, odradis ides kuci.
Tako bi trebalo bit na normalnom radnom mjestu, ne kazem da je to zlatno pravilo, al kad ljudi imaju vise novaca, manje su i frustrirani na poslu.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 02:20   #99
Vidi ovo, Hr, privatna firma. U odjelu radi 15tak kokoški koje se natječu koja će manje radit, ali među njima jedna prednjači po neradu, chatanju i ogovaranju. Odluče smanjiti broj radnika, nije im trebalo dugo da skuže tko je tu najslabija karika, objasne da zbog poslovnih razloga moraju smanjiti broj radnika, a da je po statistici odrađenog posla i dogovora s kolegama odlučeno je da to bude ona. Pobunila se, počela spominjati radno vijeće, mobing (što nema veze s istinom), udruge, medije,.. te jednu bakicu koja po njenom mišljenju radi još gore (ali je pred penzijom pa je zato drže). Kako se nisu htjeli zajebavat s inspekcijama, daju otkaz bakici. Ipak, nakon nekog vremena su opet morali smanjiti broj zaposlenih, pa odluka opet padne na nju, samo je ovaj put nema koga podvaliti. Znaš što je napravila? Otišla na bolovanje. Aj probaj to zamisliti u normalnoj državi.

UK, London. Prijateljica me nagovori da odem pitat u jednu firmu za posao, tu je radio njen prijatelj ali je otišao pa se otvorilo radno mjesto. Dođem na razgovor a tamo sin vlasnika, klinjo bahat do bola. Odjebem ga momentalno. Nedugo zatim upoznam tog njenog prijatelja koji mi kaže da je i on otišao iz te firme jer nije mogao trpit bahatog klinju. Da ne bi bilo zabune, bahati klinjo nema veze s balkanom, dida mu je vjerojatno došao s sjevera Afrike. Jadni ljudi koji rade za njega.

Što možeš zaključit iz toga? Anegdotalni primjeri nisu najbolji pokazatelj.

Slažem se s tim da su ljudi sretniji odnosno manje frustrani i nadrkani ako imaju više novca.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 23:25   #100
Meni, mladiċu od 27 godina, znatno je ugodnijih radnih iskustava tam gdje je vecina kolega bar 10 godina starijih od mene, nego tam di je bilo pola pola il di su mladi bili u vecini .ima nesto i u tom kaj sam ja ponekad osjetno ozbiljniji od veċine svoje generacije plus to kaj volim sluśati savjete starijih
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.