Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2017., 21:23   #1
Ovisnost o kompjuteru

Ovako,mali backstory;
Imo sam los kompjuter do prije 1/2 godine,a sad sam dobio puno bolji laptop i skuzio sam dam je dosadno na njemu,ali ja i dalje trosim dane na njemu..
Znam da imam problem sa kompjuterom i mobitelom i nemogu se skoncentrirati na knjigu normalno...Poceo sam trenirati i svakim radnim danom imamo treninge i idem aktivno...Meni treba pomoc,napokon sam odlucio pobijediti svoju ovisnost o ekranu,ali neznam kako.Znam da neprofitiram od ovog,a meni netrebaju ovakve beskorisne stvari...
Ikakav savjet?
Jelly02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 14:07   #2
Ima li tko na forumu a da nema ovaj isti problem?
san.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 23:24   #3
Imaš previše slobodnog vremena. Popuni ga s nečim kvalitetnijim što dalje od ekrana.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 11:25   #4
Quote:
Jelly02 kaže: Pogledaj post
Znam da neprofitiram od ovog,a meni netrebaju ovakve beskorisne stvari...
s obzirom na izrečeno, sumnjam da je riječ o ozbiljnijoj ovisnosti. prije bi mogla biti riječ o onome što se većini događa za kompjuterom - bauljanje po forumu i izbjegavanje realnih obaveza. ali to je "ovisnost" mnogih ljudi.
o pravoj komp. ovisnosti imaš dosta tekstova po netu, pa proguglaj malo (bar ćeš imati razlog zašto provoditi još vremena pred ekranom). ovisnosti dovode do mnogo radikalnijih promjena životnog stila u što je često uključeno zanemarivanje i osnovnih higijenskih navika, društvena izoliranost, agresija zbog nemogućnosti pristupa netu i sl. uglavnom, proguglaj.
ako se nađeš u tome, postoje već u određenim gradovima stručnjaci (mahom psiholozi) koji će rado pomoći mladim ljudima s takvim problemima.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.