Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 20:43   #1
Neodlučnost kod odabira duhovnosti ili religije

Ljudi moji, imam velike dileme kod odabira za mene prikladne duhovnosti ili religije pa Vas molim da mi pomognete kod odabira. Prvo, da razjasnim. Ne tražim od duhovnosti da mi bude psihoterapija. Imam neke teže psihičke probleme ali uzimam redovito psihofarmake koje mi pomažu da se nosim sa tim stanjima. Pijem antipsihotike, anksiolitike i antidepresive. Sveukupno 10 tableta dnevno - 5 ujutro, 5 uvečer. Tražim neku vrstu sreće, duhovnog ispunjenja, životnog smisla i osjećam da bi to mogao pronaći u duhovnosti ili religiji. Imam 35 godina, znači nisam više toliko mlad ali nisam ni star, tu sam negdje između. Tri su mogućnosti, ja četvrtu ne vidim: Kršćanstvo, Budizam ili Yoga. Neki su mi savjetovali da napravim neki miks od svega toga, ali ne mogu tako, želim izabrati samo jednu od ponuđenih duhovnosti i s njom pičit do kraja. Teško se odlučit jer svaka od njih ima neke velike pluseve ali istodobno i velike minuse, a ja zbog prirode mog stanja i velike količine psihofarmaka koju unosim u sebe svakodnevno, ne posjedujem analitički aparat u svome umu, putem kojeg bi spoznao što bi za mene bilo najbolje. Zato mi molim vas pomognite.
Talking Heads is offline  
Old 28.11.2017., 20:54   #2
yoga
woow123 is offline  
Old 28.11.2017., 21:00   #3
Ne možeš samo napisati jednu riječ, ok možeš ali nisi mi ništa s tim pomogao. Ako si naveo Yogu, reci mi razloge zbog kojih smatraš da bi to za mene bio dobar odabir.
Talking Heads is offline  
Old 28.11.2017., 21:03   #4
Quote:
TalkingHead kaže: Pogledaj post
Ljudi moji, imam velike dileme kod odabira za mene prikladne duhovnosti ili religije pa Vas molim da mi pomognete kod odabira. Prvo, da razjasnim. Ne tražim od duhovnosti da mi bude psihoterapija. Imam neke teže psihičke probleme ali uzimam redovito psihofarmake koje mi pomažu da se nosim sa tim stanjima. Pijem antipsihotike, anksiolitike i antidepresive. Sveukupno 10 tableta dnevno - 5 ujutro, 5 uvečer. Tražim neku vrstu sreće, duhovnog ispunjenja, životnog smisla i osjećam da bi to mogao pronaći u duhovnosti ili religiji. Imam 35 godina, znači nisam više toliko mlad ali nisam ni star, tu sam negdje između. Tri su mogućnosti, ja četvrtu ne vidim: Kršćanstvo, Budizam ili Yoga. Neki su mi savjetovali da napravim neki miks od svega toga, ali ne mogu tako, želim izabrati samo jednu od ponuđenih duhovnosti i s njom pičit do kraja. Teško se odlučit jer svaka od njih ima neke velike pluseve ali istodobno i velike minuse, a ja zbog prirode mog stanja i velike količine psihofarmaka koju unosim u sebe svakodnevno, ne posjedujem analitički aparat u svome umu, putem kojeg bi spoznao što bi za mene bilo najbolje. Zato mi molim vas pomognite.
Boldano
__________________
Bring on the misunderstanding!
Hostija is offline  
Old 28.11.2017., 21:09   #5
Opet jedna riječ. Napisao sam već prvoj osobi koja se javila da mi "obrazloženje" od jedne riječi puno ne pomaže. Ok, možda sam falio podforum. Ali da sam to stavio na pdf-u Duhovnost, svejedno bi mi temu prebacili ovdje.
Talking Heads is offline  
Old 28.11.2017., 21:13   #6
Nadji svoju pricu, ponisti lose i napravi ispravino ako ne ti, onda ko, ako ne sada, onda kada?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 28.11.2017., 21:14   #7
Sluśaj srce, valjda nema gużve u njemu
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Old 28.11.2017., 22:09   #8
Krivi pdf. Probaj ili na pdf-u Duhovnost ili pdf-u Religija.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.