Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2017., 20:54   #5761
Meni se stanje pogorsava. Nikad nisam imao halucinacije ni vizuelne ni slusne ali sada sam poceo da imam misli kao moj glas, ali misli su svakakve, vecinom ruzne, od psovki pa nadalje. Najgore poceo sam da psujem i kletem i naglas cak i svoje.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:14   #5762
Moja trenutna terapija
arirpirazol od 400 mg injekcija svaka 4 tjedna,
75-100 mg leponexa i 50 mg ladiomila nevečer,
5-10 mg cersona i 10-20 mg normabela prije spavanja.

Spavam 7-8 sati, probudim se odmoran i to prije budilice. Fakat nisam vjerovao da lijekovi mogu toliko pomoći, ali ova me tarapija preporodila. I vjerojatno što sam uz to egzistecijalno zbrinut slijedeće 2 godine.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:32   #5763
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Moja trenutna terapija
arirpirazol od 400 mg injekcija svaka 4 tjedna,
75-100 mg leponexa i 50 mg ladiomila nevečer,
5-10 mg cersona i 10-20 mg normabela prije spavanja.

Spavam 7-8 sati, probudim se odmoran i to prije budilice. Fakat nisam vjerovao da lijekovi mogu toliko pomoći, ali ova me tarapija preporodila. I vjerojatno što sam uz to egzistecijalno zbrinut slijedeće 2 godine.
Dobor su te nabubali. Ja sam pio Leponex 25mg ujutro i navečer. Tolko me ubijao taj lijek da skoro uopće nisam mogao imat verbalnu komunikaciju. Sad ga nepijem, evo ima 8 godina.

Al ak ti paše...mislim da ti sve poklopilo. i lova i terapija. bez stresa, kak se veli.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 00:38   #5764
Mozda i mene malo krene, mozda kazem, jer i dalje svadza imamo u kuci. Hvala Bogu pa se eto poboljsava vama kad meni nece, a ko zna mozda i mene krene polako.

Rjesavat ce brzo stari Slovenacku penziju a poceo sam mu malo ja govoriti da mi uzme karticu debitnu a on kaze da mi prepise penziju iako mislim da ne bi to uradio jer je ovisnik. A malo su poceli i razmisljati moji da i meni neko pravo ganjaju ali nece nikako preko stida da prevali stara a ja ne znam.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 10:28   #5765
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Mozda i mene malo krene, mozda kazem, jer i dalje svadza imamo u kuci. Hvala Bogu pa se eto poboljsava vama kad meni nece, a ko zna mozda i mene krene polako.

Rjesavat ce brzo stari Slovenacku penziju a poceo sam mu malo ja govoriti da mi uzme karticu debitnu a on kaze da mi prepise penziju iako mislim da ne bi to uradio jer je ovisnik. A malo su poceli i razmisljati moji da i meni neko pravo ganjaju ali nece nikako preko stida da prevali stara a ja ne znam.
Ja se liječim već 10 godina od psihičke bolesti, i imao sam milijun uspona i padova. Sad trenutno sam ok, alo tko će znati što će biti na proljeće, ljeto slijedeće godine.
Jel si ti iz Bosne? mislim da mi je to ostalo u sjećanju. Nezz kakvo je tamo stanje u vezi liječenja duševnih bolesnika? onak probaj biti objektivan, pa opiši situaciju.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 20:57   #5766
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Ja se liječim već 10 godina od psihičke bolesti, i imao sam milijun uspona i padova. Sad trenutno sam ok, alo tko će znati što će biti na proljeće, ljeto slijedeće godine.
Jel si ti iz Bosne? mislim da mi je to ostalo u sjećanju. Nezz kakvo je tamo stanje u vezi liječenja duševnih bolesnika? onak probaj biti objektivan, pa opiši situaciju.
Kratko, jasno, laicki ovdje mozes za sve dobit samo k-rinu da ga gl-bas.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 21:02   #5767
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Kratko, jasno, laicki ovdje mozes za sve dobit samo k-rinu da ga gl-bas.
nisam te baš skontao
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 13:00   #5768
Stvarni učinak terapije kod Šizofrenije?

Imam brata kojem je šizofrenije dijagnosticirana prije otprilike 10 godina,u početku je njegova doktorica lutala u traženju prave terapije,zadnjih 7 godina je dobivao svaka dva tjedna injekciju rispolept cconste,od prije 3 mjeseca prima jednom mjesečno injekciju x...(ne znam točan naziv)+ po potrebi dijazepam 10mg.Svih ovih godina on uz sve te lijekove ima povremene napade!On kaže da mu je dobro no napadi su tu pogotovo kod promjene vremena ili većeg stresa!Njegova doktorica kaže da je to normalno kod takvih bolesnika i da budemo sretni što uopće radi i može se djelomice brinuti za sebe.no meni to ne djeluje tako i nije lako živjeti gotovo u stalnoj neizvjesnosti.Koja su vaša mišljenja i iskustva po pitanju uzimanja i djelovanja lijekova?
Darko7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 16:21   #5769
Quote:
Darko7 kaže: Pogledaj post
Imam brata kojem je šizofrenije dijagnosticirana prije otprilike 10 godina,u početku je njegova doktorica lutala u traženju prave terapije,zadnjih 7 godina je dobivao svaka dva tjedna injekciju rispolept cconste,od prije 3 mjeseca prima jednom mjesečno injekciju x...(ne znam točan naziv)+ po potrebi dijazepam 10mg.Svih ovih godina on uz sve te lijekove ima povremene napade!On kaže da mu je dobro no napadi su tu pogotovo kod promjene vremena ili većeg stresa!Njegova doktorica kaže da je to normalno kod takvih bolesnika i da budemo sretni što uopće radi i može se djelomice brinuti za sebe.no meni to ne djeluje tako i nije lako živjeti gotovo u stalnoj neizvjesnosti.Koja su vaša mišljenja i iskustva po pitanju uzimanja i djelovanja lijekova?
Shizofrenija je bolest sa 1000 lica. Kod svakog je drugačije. Nikad on neće biti potpuno funkcionalan (kao niti ja niti bilo tko sa tom dijagnozom).
Bit doziranja terapije je pogoditi dozu lijeka da pacijent ima što manje napada i da su oni što blaži, a opet s druge strane da lijekovi ne naprave 'zombija' od njega. Tako i ja imam povremena pogoršanja, ali alterantiva je povisiti doze i biti 'death man walking'.
A sad zašto je to tako probat ću objasniti da je stanje u mozgu shizofreničara više kao valovito more (ili ako matematički hoćeš-sinusoida), a ne voda stajaćica, tj konstanta. Tako da kad dođe val napada ista doza može biti preslaba, a kad je je val prođe ta ista doza može biti prejaka. Možda da mu se uz tu injekciju doda još jedan antipsihotik (kod mene je to leponex) koji povisim kad osjetim da ulazim u stanje psihoze. I dobro kaže doktorica-super je što je radno sposoban, više od 50% shizofreničara to nije.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 19:09   #5770
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
nisam te baš skontao
Jb-ga ubitacno sam realan. A situacija je takva. =Tuzno
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 01:34   #5771
Pozdrav ljudi, nisam se duze javljala. Citala sam malo i vidjela da niste bas dobro nesto.
Ja sam imala dobre padove isto. Sad sam na Solianu. Promijenila sam 2 psihijatra i dijagnoza je ista.
Samo sad je prestajem negirat i prihvacam i lijecim se. Mislim da mi ide dobro. Imam uspona i padova. Ali trudim se. Danas je bolji dan. Danas mislim da mogu ozdraviti jednom i da ce sve ovo bit proslost. Mozda samo ruzan san.

Pod Solianom se osjecam prilicno pospano, pomalo onako nadrogirano tj umjetno nekako kemijski izrealizirano. Kao da ja nisam ja ali opet pomaze mi kod realiteta iako ja s time nisam imala velikih poteskoca ajmo rec s obzirom na moje negativne simptome. Oni su ostali. Faze depresije i praznine.
Lagala bi sad kad bi rekla da nisam imala halucinacija jer jesam ali sam ih imala malo i skrivala ih. Nema ih vise.
Bolje sam pod ovim lijekom zasad. Nelutam u neke svoje dimenzije. Imala sam cak i decka. Govorio mi je da sam odsutna cesto....i upadala sam u jake stupore i napadaje s trzanjem misica i vilice. To se smirilo i nisam o tome govorila doktorici. Vjerujem da ce proci. Inace stupor i ti trzaji su bili gadni....tog me strah da se ne vrati. A moram se lijeciti kod zenske psihijatrice jer muski me cesto gledaju drukcije.
I tako....to je to kod mene u posljednjih par mjeseci.
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 13:26   #5772
Quote:
Njušica kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, nisam se duze javljala. Citala sam malo i vidjela da niste bas dobro nesto.
Ja sam imala dobre padove isto. Sad sam na Solianu. Promijenila sam 2 psihijatra i dijagnoza je ista.
Samo sad je prestajem negirat i prihvacam i lijecim se. Mislim da mi ide dobro. Imam uspona i padova. Ali trudim se. Danas je bolji dan. Danas mislim da mogu ozdraviti jednom i da ce sve ovo bit proslost. Mozda samo ruzan san.

Pod Solianom se osjecam prilicno pospano, pomalo onako nadrogirano tj umjetno nekako kemijski izrealizirano. Kao da ja nisam ja ali opet pomaze mi kod realiteta iako ja s time nisam imala velikih poteskoca ajmo rec s obzirom na moje negativne simptome. Oni su ostali. Faze depresije i praznine.
Lagala bi sad kad bi rekla da nisam imala halucinacija jer jesam ali sam ih imala malo i skrivala ih. Nema ih vise.
Bolje sam pod ovim lijekom zasad. Nelutam u neke svoje dimenzije. Imala sam cak i decka. Govorio mi je da sam odsutna cesto....i upadala sam u jake stupore i napadaje s trzanjem misica i vilice. To se smirilo i nisam o tome govorila doktorici. Vjerujem da ce proci. Inace stupor i ti trzaji su bili gadni....tog me strah da se ne vrati. A moram se lijeciti kod zenske psihijatrice jer muski me cesto gledaju drukcije.
I tako....to je to kod mene u posljednjih par mjeseci.
Solian je 2. najučinkovitiji AP, odmah nakon Leponexa. Kako fax?
što ne tražiš neki antidepresiv? meni je recimo Ladiomil pomogao.
Ali zadnja 2 dana sam baš disfunkcionalan, ono totalno. Bit će bolje
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:41   #5773
Da kaze mi psihijatrica da je Solian jako dobar.
Pila sam ti ja mnogo antidepresiva ali nedjeluju oni uopce na mene, mislim da sam cak i ladiomil neko vrijeme. Nikakve promijene nisam osjetila nazalost.
Fax je...a ono...moze bolje. Nesto polazem, nesto ne bas. Imala sam par jacih psihoza jedan period pa sam bila odsutna psihicki i fizicki i to me kostalo. Sve to me jako iscrpilo.
Onda sam se malo oporavila pa se stanje na faxu normaliziralo. A sad opet kako mi se stalno spava pocinjem bit neucikovita skroz od lijekova. Trudim se ja ali zaspem umjesto da ucim il tesko nekad pratim i predavanja koliko mi se spava. Pijem po nekoliko kava a nekad cak i red bulla. To mi pomogne nesto. Ali nije to to.
Tesko je. Lijek mi pomaze al pospanost i usporenost je strasna.
Diego kako je kod tebe s faxom situacija?
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 15:55   #5774
Quote:
Njušica kaže: Pogledaj post
Da kaze mi psihijatrica da je Solian jako dobar.
Pila sam ti ja mnogo antidepresiva ali nedjeluju oni uopce na mene, mislim da sam cak i ladiomil neko vrijeme. Nikakve promijene nisam osjetila nazalost.
Fax je...a ono...moze bolje. Nesto polazem, nesto ne bas. Imala sam par jacih psihoza jedan period pa sam bila odsutna psihicki i fizicki i to me kostalo. Sve to me jako iscrpilo.
Onda sam se malo oporavila pa se stanje na faxu normaliziralo. A sad opet kako mi se stalno spava pocinjem bit neucikovita skroz od lijekova. Trudim se ja ali zaspem umjesto da ucim il tesko nekad pratim i predavanja koliko mi se spava. Pijem po nekoliko kava a nekad cak i red bulla. To mi pomogne nesto. Ali nije to to.
Tesko je. Lijek mi pomaze al pospanost i usporenost je strasna.
Diego kako je kod tebe s faxom situacija?
Pa obično AD-i djeluju osjetno slabije kod depresije nego AP-i kod psihoze. ali djeluju i depresija iako neugodna manje je težak poremećaj nego što je to psihoza. Sad kako imaš tu bolest koju već imaš, do kraja života ćeš prolaziti kroz faze depresije i manije, psihoze i euforije. Budeš već vidla i skužila kako funkcioniraš, pametna si. De mi reci jel se ponekad osjećaš baš euforično? Ono da si u elementu? Nije ni to dobro, ali dobro dođe da čovjek osjeti da je živ nakon stanja depresije, i apatije.
Kod mene fax ok, 2. godina, evo konkretno sam 2 kolokvija položio, 2 sam pao. Digao sam studentski kredit pa ne moram raditi. Odlučio sam to a i činilo mi se kao jedino rješenje da fax privedem kraju konačno.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:45   #5775
diego, ti zvučiš vrlo suvislo za osobu s takvom dijagnozom i toliko lijekova u sebi
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:49   #5776
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
diego, ti zvučiš vrlo suvislo za osobu s takvom dijagnozom i toliko lijekova u sebi
hvala tiii samo (između ostaloga) želim razbiti stereotipe o 'takvim' osobama. Ali imam i ja 'onih' dana u mjesecu, kao i 'onih' mjeseci u godini, bez brige
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:18   #5777
Pa to je normalno za tvoje stanje pa i za moje i za svakog covjeka ne samo psihicke bolesnike.

Kod mene je neko ludo stanje skroz, cudan slucaj. Imao sam da li deluziju ili delirij, dva puta, mislim deluziju ali ne i halucinacije. Propisalo mi metoten i apaurin i 4-5 godina tako bez udarene sizofrenije nego samo psihoza u remisiji godinama. A psihozu sam tj. ovu deluziju mozda dobio zbog fizickih bolesti i depresije jer sam tada gladovao, izgladnjivao sebe. Nikakvih halucinacija nemam niti sam ih ikada imao. Najgore sto mislim da imam nuspojave metotena a to je da gubim vid polako. Nisam ni blizu imao sa vidom ovakvih problema dok nisam poceo da pijem metoten. Jos nuspojava metotena je depresija koju malo, malo imam kada se nasikiram zbog porodicnih problema. Ali mozda i nije nuspojava jer sam izgleda depresivan. Ali za vid stvarno sam poceo da sumnjam na metoten kao nuspojavu.

Slazem se da nisam dobro i da sa bolestan i fizicki i psihicki, da mozda imam i sizofreniju neku ili nesto ali nemam halucinacija i nikada ih nisam ni imao.

Apaurin mi cak bolje djeluje a pijem ga za spavanje ali posto sam par puta dobio viska kutija apaurina povremeno ga popijem da se smirim dodatno preko dana, i sta se desi, smiri me kada imam neki nemir radi necega i cak me oraspolozi.

Dok mi je se desavalo kada sam pio vec nekoliko puta apaurin i metoten zajedno na svoju ruku nasikiran da poludim jos vise i kada su mi risperidon dali umjesto metotena malo je falilo da skroz poludim pa cak da se i ubijem.

A psihijatru ne idem vec vise od pola godine pa nemam kome ovo ni da kazem, jer bas nije ni bilo neke price sa njima. Govorio sam svojima par puta ali njih to bas ni ne zanima, sto su stari, sto slabo obrazovani a i ne insteresuje ih bas puno mozda najvise radi stida. Pa guraju sve probleme moje pod tepih da tako se izrazim.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:22   #5778
A psihijatrima kad sam govorio da nisam imao nikada halucinacije nikako u glavu da ih nikada nisam imao. Nije im se nikako moglo objasniti da nikada nisam imao halucinacije.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:39   #5779
Ja sam halucinacije imao nekoliko puta u životu, i one su kod mene ono baš krajnji, krajnji simptom, totalan bijeg od realiteta. I vrlo su jasne bile, čak sam bio i svjestan da su halucinacije a ne realan podražaj.Prvo slušne, pa vidne i na kraju njušne. Na kraju ti se počme miješati ono što vidiš i čuješ sa onime što si zamisliš u glavi i više ti sve postane nestvarno. Kao da sanjaš a budan si. U takvom sam stanju proveo nekoliko sati prije nego me policija odvela u bolnicu. Ostao sam tamo 6 mjeseci i još 4 mjeseca nisam mogao raditi ni najjednostavnije studentske poslove, od jakih lijekova koje sam primao. To je bilo prije 8 godina. Nakon toga sam imao još nekoliko blažih hospitalizacija, i samo slušne halucinacije (ako i to).
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 00:06   #5780
Ja nisam imao uopste halucinacija. Da se razumijemo jesam bio tada lud, sad koliko pitanje je, ali halucinacija nisam imao ni tada ni sada. Imao sam deluziju vjerovatno drugi put, prvi put ne, samo pukao radi svega, radi problema. Drugi put da imao sam deluziju, zabrijao religiozno. Pogresnom me terapijom 4-5 godina po mom misljenju znaci lijece od koje sumnjam da mi vid ode kao nuspojava metotena mozda, ali opet mozda i ne jer koristim puno laptop. Jos cak mislim da mi se psihicko stanje pogorsava sa ovom terapijom mozda ili zbog svih mojih zivotnih problema koji su me pritisli, jer sam poceo da imam sve vise ruznih raznih misli, i kada ih imam poceo sam da glavom mrdam da ih kao otklonem.

Najgore u svemu nema se nikakvih prava na neku pomoc. Posla nema ni za zdrave skoro nikako. Za mene ovakog bolesnog i fizicki i psihicki pogotovo nema. Znaci najgore nisam dovoljno lud da dobijem neku pomoc a nisam ni dovoljno zdrav da se zaposlim. Ni tamo ni vamo.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.