Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2007., 23:14   #21
Evo i jednog od djelatnika OVB-a.
Vidio sam lijepih i ruznih rijeci o OVB-u,a sada da vas nesto naucim. OVB Hrvatska se sastoji od OVB Allfinanz Croatia d.o.o. i OVB Allfinanz zastupanje d.o.o., ako vas zanima zasto odgovor je da nemam pojma,njemci su tako odredili. I postoji njemacka i ceska struktura tako da ovisi gdje ste dosli i sto se toga tice.
Necu ic po nickovima i postovima,ali onaj tko je gnjavio iz OVB-a je ocito pocetnik ili nije savladao svoje gradivo,jer inace zovemodo 3 puta, 3 puta profulas svoju sansu i ne trosimo vise svoje vrijeme.
Oni koji "sve" znaju o financijama i imaju IQ 250,ne znam zasto ste dolazili k nama kad ste pametniji od nas.
Onaj tko je imalo slusao kad je bio kod nas, firma je osnovana kako se obicni gradjani ne bi vise muljali jer 80% njih nema pojma sto se nalazi na financijskom trzistu i zato smo mi tu.
Kako postoje ljudi koji su sebicni i nesebicni, tako i kod nas postoje djelatnici koji gledaju samo svoju koristi oni koji zaista zele pomoci klijentima sto je uz zaradu i razlog zasto radim ovdje(pomaganje ljudima naravno).
Ova tema je nastala ubiti samo radi ne povjerenja u svoje prijatelje. OVB je u Hrvatskoj 8 godina,a u Europi 37 godina...Gledali ste za Njemacku i OVB gdje postojimo skoro 40 godina, za 29 godina cete imat drugaciju pricu o OVB-u, a ja cu do tada imat stadion zadovoljnih klijenata.
Svi su se povodili za Njemackom, sada to radite i sa Europskom unijom,a nikako da se da se odvojite od starog nacina zivota i prihvatite nove ideje i promjene u zivotu.
Ako ima pitanja, rado cu odgovorit.

P.S.- Imao sam i klijenata koji prate trziste takodjer samo nisu puni skepticizma
 
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 23:52   #22
Quote:
syrius1 kaže: Pogledaj post
ispit se polaze kod Hanfe ali to je smo ispit za zastupnika u osiguranju. financijsko savjetovanje je nesto vise od ciste prodaje osiguranja i za tako nesto kod nas jos ne postoje ispiti ni licence. Da bi netko bio kvalitetan savjetnik treba znati mnogo vise od onoga sto Hanfa trazi za licencu.
OVB u Njemackoj ima svoju akademiju i njihovi savjetnici su svakako strucni. Kod nas ce jos godine proci da se dodje do tog nivoa.
Inace, kod nas postoje dvije allfinanz kuce, OVB i AWD. Kako se je mijenjao zakon, od 01.01 ove godine OVB je od Hanfe dobio dozvolu za rad a AWD jos nije. I preko 100 malih agencija za prodaju osiguranja je jos na cekanju
Točno! U HR se još ne može položiti ispit za FINANCIJSKOG SAVJETNIKA...
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 23:56   #23
Quote:
Bujic kaže: Pogledaj post
Evo i jednog od djelatnika OVB-a.
Vidio sam lijepih i ruznih rijeci o OVB-u,a sada da vas nesto naucim. OVB Hrvatska se sastoji od OVB Allfinanz Croatia d.o.o. i OVB Allfinanz zastupanje d.o.o., ako vas zanima zasto odgovor je da nemam pojma,njemci su tako odredili. I postoji njemacka i ceska struktura tako da ovisi gdje ste dosli i sto se toga tice.
Necu ic po nickovima i postovima,ali onaj tko je gnjavio iz OVB-a je ocito pocetnik ili nije savladao svoje gradivo,jer inace zovemodo 3 puta, 3 puta profulas svoju sansu i ne trosimo vise svoje vrijeme.
Oni koji "sve" znaju o financijama i imaju IQ 250,ne znam zasto ste dolazili k nama kad ste pametniji od nas.
Onaj tko je imalo slusao kad je bio kod nas, firma je osnovana kako se obicni gradjani ne bi vise muljali jer 80% njih nema pojma sto se nalazi na financijskom trzistu i zato smo mi tu.
Kako postoje ljudi koji su sebicni i nesebicni, tako i kod nas postoje djelatnici koji gledaju samo svoju koristi oni koji zaista zele pomoci klijentima sto je uz zaradu i razlog zasto radim ovdje(pomaganje ljudima naravno).
Ova tema je nastala ubiti samo radi ne povjerenja u svoje prijatelje. OVB je u Hrvatskoj 8 godina,a u Europi 37 godina...Gledali ste za Njemacku i OVB gdje postojimo skoro 40 godina, za 29 godina cete imat drugaciju pricu o OVB-u, a ja cu do tada imat stadion zadovoljnih klijenata.
Svi su se povodili za Njemackom, sada to radite i sa Europskom unijom,a nikako da se da se odvojite od starog nacina zivota i prihvatite nove ideje i promjene u zivotu.
Ako ima pitanja, rado cu odgovorit.

P.S.- Imao sam i klijenata koji prate trziste takodjer samo nisu puni skepticizma
IQ nema veze s financijskom inteligencijom.
OVB u HR i OVB u AUS ili D rade malo istih stvari...
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 11:48   #24
najbolji investicijski savjet je pročitati knjige Roberta Kiyosakija ili naučiti se snalaziti na burzi.

A vezano uz investicijske savjetnike (pa i u svijetu) prvo pitanje njima treba biti koji auto voziš i da li si ga zaradio vlastitim umijećem ulaganja. Nakon toga pitanja broj pravih savjetnika stao bi u prosječan kombi.

Ne znam zašto općenito ljudi vole podučavati o nečemu što sami nisu probali. Zato gotovo nijedan uspješan fond manager/trader nije došao sa fakulteta/akademske zajednice. Ali ih ima u drugim djelatnostima (business) jer je tamo lakše prikriti greške.

I zato se prvo pitajte: da li egzistenciju i financijsku sudbinu sebe i svoje djece želim povjeriti nekome koga uopće ne poznajem. Je li to realno? To nije post protiv savjetovanja, naprotiv, ali je za razmisliti o realnostima istoga. Da kasnije ne bude razočaranja radi mogućih krivih očekivanja.

I za kraj, pravog kvalitetnog savjetnika treba platiti čistim zlatom
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 14:43   #25
re

Točno. Ali ovdje se ne radi o tome kako na burzi investirati pola milijuna kuna niti o kompliciranim poreznim savjetima nego kako prosječnoj obitelji koja uglavnom nema pojma o ničemu spasiti financijsku konstrukciju u budućnosti. Jer:

1) Prosječna hrvatska obitelj ono što zaradi obično i potroši i rijetko tko uopće bilo što štedi za slijedećih godinu dana, a kamoli za starost. Ukoliko im se odredi nekakva mjesečna svotica koju će plaćati za npr. životno, jednostavno tu lovu neće potrošiti i za nekoliko godina će imati neku svotu s kojom će raspolagati.

2) Prosječna hrvatska obitelj uglavnom živi ili od jedne veće plaće a jedne manje, ili živi čak samo od jedne i nekog prihoda u fušu. Drugim riječima, ako "hranitelj obitelji" odapne ili mu se bilo što desi (dovoljno je da slomi nogu i ode na bolovanje), zbogom prihodi, zbogom egzistencija cijele obitelji, školovanje djece itd.itd.

3) Prosječna obitelj s djecom želi toj djeci nešto pružiti, pa makar i činjenicu da dijete s 18 godina ima nekakav maleni fond u koji se tijekom godina ulagalo. Drugim riječima, zgodno je kad ti tako dođe savjetnik sa gotovim programom, ti samo potpišeš i otvoriš trajni nalog.

Što se tiče objektivnosti, naravno da ona ne može biti sasvim 100% jer uvelike ovisi i o subjektivnom stavu osobe koja radi, ali je mislim puno veća nego kad dođeš na šalter matične banke i dobiješ samo jedan produkt jedne kuće ili kad ti na vrata pozvoni zastupnik jedne kuće pa ti ponudi svoje osiguranje.

Što se tiče kompetentnosti, naravno da i tu uvelike ovisi puno o samom savjetniku, njegovom formalnom školovanju, pa i inteligenciji, volji za daljnje učenje, informiranje itd. Mislim da je najgore što ti se može desiti, da te netko nagovori na nešto što kasnije ipak ustanoviš da nisi htio. Međutim, nikad se ne zna... možda te baš na putu u osiguravajuću kuću da otkažeš policu zgazi auto i ostavi tvoju nejaku djecu bez prihoda

A što se tiče posla, ja osobno nisam tip za to, ali tko voli nek' izvoli.

Po meni je OVB dobra solucija za one koji uz stalni traže dodatni posao (a već imaju izvor prihoda i stalan posao) i onda mogu s vremenom prijeći za stalno i osamostaliti se- samozapošljavanjem. Za one koji su nezaposleni i pod hitno trebaju neke veće prihode- to definitivno nije za njih, kao ni za one koji se lako zapale i brzo ugasnu.
Tania is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 08:48   #26
Točno. Ali ovdje se ne radi o tome kako na burzi investirati pola milijuna kuna niti o kompliciranim poreznim savjetima nego kako prosječnoj obitelji koja uglavnom nema pojma o ničemu spasiti financijsku konstrukciju u budućnosti.
* i to bi im trebali učiniti »stručnjaci« sa poznavanjem financija na nivou dječjeg pješčanika ????

1) Prosječna hrvatska obitelj ono što zaradi obično i potroši i rijetko tko uopće bilo što štedi za slijedećih godinu dana, a kamoli za starost. Ukoliko im se odredi nekakva mjesečna svotica koju će plaćati za npr. životno, jednostavno tu lovu neće potrošiti i za nekoliko godina će imati neku svotu s kojom će raspolagati.
* putem životnog osiguranja za nekoliko godina imati će onoliko koliko su uložili, umanjeno za stupanj inflacije i troškove poslovanja Osiguranja. Najveća glupost koju netko može napraviti je korištenje police životnog osiguranja za štednju. Pobogu ljudi, izdaje ih institucija koja se zove Osiguranje a ne Štedionica . . .
- zar nemate ni malo smisla za logično zaključivanje ????

2) Prosječna hrvatska obitelj uglavnom živi ili od jedne veće plaće a jedne manje, ili živi čak samo od jedne i nekog prihoda u fušu. Drugim riječima, ako "hranitelj obitelji" odapne ili mu se bilo što desi (dovoljno je da slomi nogu i ode na bolovanje), zbogom prihodi, zbogom egzistencija cijele obitelji, školovanje djece itd.itd.
* ta tvrdnja stoji i jedna je od rijetkih ispravnih govoreči o životnom osiguranju. Ali avaj, nameće se pitanje tko i zašto je napravio oko 90% neadekvatnih polica u hrvatskoj ???? Skoro pa ni jedna ne postiže svrhu takvog osiguranja. Najviše su namjenjene same sebi u svrhu ostvarivanja profita Osiguranjima i naknada njihovim posrednicima !!!!
- policu, onakvu kakva bi ona zaista trebala biti, gore spomenuta obitelj si jednostavno ne može priuštiti !!!!

3) Prosječna obitelj s djecom želi toj djeci nešto pružiti, pa makar i činjenicu da dijete s 18 godina ima nekakav maleni fond u koji se tijekom godina ulagalo. Drugim riječima, zgodno je kad ti tako dođe savjetnik sa gotovim programom, ti samo potpišeš i otvoriš trajni nalog.
* da i za*ebeš se za cijeli život !!!!

Što se tiče objektivnosti, naravno da ona ne može biti sasvim 100% jer uvelike ovisi i o subjektivnom stavu osobe koja radi, ali je mislim puno veća nego kad dođeš na šalter matične banke i dobiješ samo jedan produkt jedne kuće ili kad ti na vrata pozvoni zastupnik jedne kuće pa ti ponudi svoje osiguranje.
* da, ovako imaš mogučnost izbora izabrati govno po vlastitom ukusu : od tekućeg do onog najtvrđeg; od svijetlo žutog do maltene potpuno crnoga; kao i nekoliko tisuća različitih nijansi mirisa u suovisnosti od vrste probavljene hrane i trenutnog zdravstvenog stanja posrednika !!!!

Što se tiče kompetentnosti, naravno da i tu uvelike ovisi puno o samom savjetniku, njegovom formalnom školovanju, pa i inteligenciji, volji za daljnje učenje, informiranje itd. Mislim da je najgore što ti se može desiti, da te netko nagovori na nešto što kasnije ipak ustanoviš da nisi htio. Međutim, nikad se ne zna... možda te baš na putu u osiguravajuću kuću da otkažeš policu zgazi auto i ostavi tvoju nejaku djecu bez prihoda
* a zamisli kako je tek kada te usred Zagreba ugrize morski pas ?!?!?!

A što se tiče posla, ja osobno nisam tip za to, ali tko voli nek' izvoli.
* bogu dragome hvala !

Po meni je OVB dobra solucija za one koji uz stalni traže dodatni posao (a već imaju izvor prihoda i stalan posao) i onda mogu s vremenom prijeći za stalno i osamostaliti se- samozapošljavanjem. Za one koji su nezaposleni i pod hitno trebaju neke veće prihode- to definitivno nije za njih, kao ni za one koji se lako zapale i brzo ugasnu.
* e da i onda i ti prodaješ muda za bubrege, zajedno sa onima kojima je jedina polica na koju se imalo razumiju, ona prozorska, a ni ta im nije baš jača strana.
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 21:55   #27
re

Daješ puno komentara ali niti jedan konstruktivan.
Možda iza tvojih rečenica čak i stoji nekakvo znanje, ali ono baš i nije vidljivo

Quote:
Najveća glupost koju netko može napraviti je korištenje police životnog osiguranja za štednju. Pobogu ljudi, izdaje ih institucija koja se zove Osiguranje a ne Štedionica . . .
- zar nemate ni malo smisla za logično zaključivanje ????
Halo? Tko priča o štednji? Riječ je o hrvatskoj familiji vulgaris koja svu lovu troši u se, na se i poda se i ne gleda dalje od slijedećeg mjeseca, eventualno razmišlja gdje će ići na skijanje.
Ne vidim ništa loše da ih se navede da počnu odvajati neku određenu cifru mjesečno odnosno barem razmišljati o tome da možda jednog dana neće imati ovakve prihode. Odnosno, neće ih imati sigurno, osim u slučaju ako dobiju na lotu, obogate se u privatizaciji ili nasljede neko malo bogatstvo. Yeah right.


Quote:
a zamisli kako je tek kada te usred Zagreba ugrize morski pas
Mislim da je ipak veća šansa da doživiš nesreću, umreš ranije nego što si očekivao ili jednostavno ostaneš bez posla.
Nedavno mi je jednoj dobroj poznanici poginuo otac i ostavio nju i njenu mamu u debelim dugovima. Mislim da bi im bilo debelo lakše da im je ostavio bilo kakvu policu, pa da makar imaju novce za sprovod.
Tania is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 11:04   #28
*jedino ako nekakav »čarobni štapić« za tebe predstavlja konstruktivni komentar !
- mene samo sekira negativna praksa koja se odražava kroz neadekvatne police, na štetu osiguranika, naravno !
- potrudi se, možda uočiš ponešto .

* da, ako nisi znala, za 90% osiguranika polica životnog osiguranja predstavlja vid štednje. O tome sam pisao. I ponavljam da mi se to ćini nedopustivim, jer mislim da polica ima neku svoju određenu svrhu, a Štednja« kao takva samo se nameće kao nekakav »nus proizvod« sa pozitivnim predznakom. Inače postoji više različitih oblika štednje, pa se pitam ćemu izabrati upravo najskuplji oblik ?

* način života o kojemu govoriš nije značajka samo za hrvatske porodice. Tako živi više od 80% porodica u svim bivšim soc. zemljama.
- desile su se velike promjene, pogotovu na financijskom planu, a mi još uvijek štedimo ili u Osiguranjima, koja su inaće namjenjena isključivo osiguranju (zaštiti od financijskih nedača uslovljenim različitim nemilim događajima) ili u bankama koje su inaće namjenjene isključivo platnom prometu i kreditima (sve ostalo bi se trebalo događati na tržištu kapitala, na burzi).

* primječujem i sveopče prisutnu diskrepancu prilikom postavljanja prioritetne ljestvice trošenja mjesečnih priljeva (osobnog dohodka).
- i sama započinješ sa hranom, nastavljaš sa odječom i mjestom za odmor ili izživljavanje spolnih radosti, da bi se pitala što ima lošega u odvajanju neke određene cifre mjesečno ?
- e u tom grmu leži »zec«! Mislim da bi redosljed trebao biti drugačiji. Najprije bi se trebali složiti sa tvojom početnom tvrdnjom i reči isto, samo malo preformulirano : Večini ljudi jedini kapital koji posjeduju predstavljaju njihove ruke koje se »kapitaliziraju« kroz radnu sposobnost . . .
- e pa ako je tako, onda je logično da prilikom primitka mjesečne plaće najprije odvojim neku sitnu sumicu upravo za te iste ruke, za ona vremena kada više ne budu sposobne privređivati, jer su izgubile radnu sposobnost . . .
- onda dolaze na red režije
- pa odječa i obuča
- troškovi odlaska na posao
- djeci za školu
- pa ako eventualno nešto ostane za sitne osobne radosti
To bi trebao biti princim »prirodnog« standarda za razliku od ovoga kojega navodiš i tretira se kao princip »umjetnog« standarda .

* a ako se to već radi onda ima i nekog smisla potražiti najisplativije mogučnosti. Naravno da se kao isplativo tretira nešto u čemu se može postiči optimalni omjer između nekog priželjkivanog uspjeha (kamate, prinosi, učešće na dobiti) i još snošljivog rizika.

- svi znamo, da polica životnog uopće nema rizika, ako govorimo o mogučnosti gubitka uloženoga, ali je zato njen konačni ishod najmanje -40% do –60% od optimalnoga što je moguće u jednakom vremenskom razdoblju postiči jednakim uplatama (u taj minus ubrajaju se : troškovi poslovanja, inflacija i cijena rizika koji nosi netko drugi zato da bi osiguranik dobio natrag barem uloženo).
- nešto slično se dešava i sa oročenom štednjom u banci (razlika je samo u preraspodijeli troškova poslovanja i cijene rizika) u zavisnosti kako tko prikazuje.


* da, čovjek je umro i ostavio dugove . . .
- slažem se, da bi bilo puno bolje da je ostavio izza sebe kakavu takvu policu . . .
- no dozvoli da bi još puno, puno bolje bilo, da je savn ovac uplaćen u Osiguranje isto toliko vremena uplačivao u neki prosječni dionički fond !
U zadnjih 8 godina bila bi ostvarena razlika od skoro 500%, u korist nasljednika, naravno . . .

- što misliš, da ja ne razumijem, čime je lakše platiti sprovod :

a) policom koja glasi na 5.000,00 €, (na 15 godina) za koju je samo 8 godina uplačivao po 27,78 € mjesečno i do smrti uplatio 2.666,88 € ?
- nasljednici dobili 5.000,00 €

ili

b) investicijskim računom u nekom fondu u kojega je uplačivao jednaku sumu (27,78 €), jednak broj godina (8 godina), uplatio jednaku ukupnu sumu (2.666,88 €) ?
- nasljednici dobili 3.983,93 €, jer je samo toliko ostvareno

* Ali, problem je što preko 70% osiguranika mora plačati svoje police barem 15 godina da bi eventualno barem 5-torici bila isplačena garantirana suma u slučaju smrti (nakon 8 godina), što predstavlja novi generator inflacije i podržavanje duha umjetnog standarda.

Jednostavno rečeno, ne isplati se jer je kolateralna financijska šteta za veliku večinu osiguranika daleko veća od »profita« ove 5-torice
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 13:00   #29
re

Quote:
mene samo sekira negativna praksa koja se odražava kroz neadekvatne police, na štetu osiguranika, naravno
Slažem se. I mene isto. A najviše takvih polica je kao što svi znamo uplaćeno direktno u bankama zbog znamo kojeg razloga- dobivanja kredita. Ili kod onih što lijepe oglase po tramvajskim stanicama "besplatni krediti" i "zatvaramo crne liste". Mislim da jednostavno nije fer trpati sve skupa u isti koš.

Quote:
način života o kojemu govoriš nije značajka samo za hrvatske porodice. Tako živi više od 80% porodica u svim bivšim soc. zemljama.
Ne bih se složila. Možda u HR, BiH ili u Rusiji. Ali recimo već u Sloveniji, Mađarskoj ili Slovačkoj ne. Tamo recimo uopće nije bitno kakav auto voziš, bitno da je udoban i siguran i da je otplativ, da ne kažem da skupe sunčane naočale, skijanje i odjeća s potpisom uopće nisu na listi prioriteta, barem ne prosječnoj obitelji, već se to smatra luksuzom u kojima uživaju (ako uopće)obitelji sa natprosječnim primanjima.
Tranzicijski kič i nametanje tipa "vidi me, vidi me...sve što imam naljepio sam po sebi" sam u ovakvoj mjeri vidjela samo u Hrvatskoj. I možda kod američkih repera (ali to je valjda sličan sindrom).

Quote:
- e pa ako je tako, onda je logično da prilikom primitka mjesečne plaće najprije odvojim neku sitnu sumicu upravo za te iste ruke, za ona vremena kada više ne budu sposobne privređivati, jer su izgubile radnu sposobnost . . .
- onda dolaze na red režije
- pa odječa i obuča
- troškovi odlaska na posao
- djeci za školu
- pa ako eventualno nešto ostane za sitne osobne radosti
To bi trebao biti princim »prirodnog« standarda za razliku od ovoga kojega navodiš i tretira se kao princip »umjetnog« standarda .
Upravo tako. Eto vidiš da se slažemo.

Što se tiče ulaganja, ja mislim da prioritete treba posložiti tako da prvo treba zaštititi prihode osobe koja donosi najviše novaca u kuću, POGOTOVO ako se radi o roditeljima, znači ako ljudi imaju djecu. Jer najgore što možeš učiniti svojoj djeci je da ih ostaviš da otplaćuju tvoje dugove kao što sam opisala gore.
Vezana štednja je po meni zgodna samo kao međurješenje- znači da ti novac ne stoji doma dok ti smišljaš što ćeš s njime. Držanje novca u čarapi je daleko najgora varijanta.
Tania is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 13:15   #30
Quote:
Tania kaže: Pogledaj post
Slažem se. I mene isto.

Ne bih se složila. Možda u HR, BiH ili u Rusiji. Ali recimo već u Sloveniji, Mađarskoj ili Slovačkoj ne. Tamo recimo uopće nije bitno kakav auto voziš, bitno da je udoban i siguran i da je otplativ, da ne kažem da skupe sunčane naočale, skijanje i odjeća s potpisom uopće nisu na listi prioriteta, barem ne prosječnoj obitelji, već se to smatra luksuzom u kojima uživaju (ako uopće)obitelji sa natprosječnim primanjima.
Tranzicijski kič i nametanje tipa "vidi me, vidi me...sve što imam naljepio sam po sebi" sam u ovakvoj mjeri vidjela samo u Hrvatskoj. I možda kod američkih repera (ali to je valjda sličan sindrom).
jbga, meni se nije činilo pristojnim ispostavljati SLO jer sam iz Slovenije . . .


- inače se očito slažemo u večini teza, možda su u pitanju pojedine "kaozmetičke korekcije", tu i tamo . . .


Gledajuči zapravo tvoju prepisku, pitam se zašto se tvoje mišljenje toliko razlikuje od mišljenja večine u zemlji ?
- jeli u pitanju samo edukacija ili je riječ i o spletu različitih okolnosti koje su uvjetovale drugačije poglede
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 13:48   #31
re

Što se moje formalne edukacije tiče, ja se ne bavim direktno financijama, radim nešto sasvim drugo.
ALI prošla sam djelomičnu edukaciju u gore navedenoj firmi (vidi naslov topica) (koju si ti btw. tako generalizirajući i paušalno popljuvao).

Firma je njemačka i to je njemački način razmišljanja i života. Sigurnost prije svega. Razmišljanje o financijama u starosti. Razmišljanje o obitelji.
Razmišljanje unaprijed, što će biti za 10 ili 20 godina (za razliku od hrvatskog načina razmišljanja- kuda ću, s kime ću i kada ću na more)
Meni se (premda posao njihovog zastupnika nije za mene) njihov način poslovanja i pristup čine jako korektnim i fer i zato mi nekoliko prethodnih postova (uključujući tvoj) nije bilo ok.

A što je tebe iz dežele natjeralo ovdje?
Tania is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 11:49   #32
Quote:
Tania kaže: Pogledaj post
Što se moje formalne edukacije tiče, ja se ne bavim direktno financijama, radim nešto sasvim drugo.
ALI prošla sam djelomičnu edukaciju u gore navedenoj firmi (vidi naslov topica) (koju si ti btw. tako generalizirajući i paušalno popljuvao).

Firma je njemačka i to je njemački način razmišljanja i života. Sigurnost prije svega. Razmišljanje o financijama u starosti. Razmišljanje o obitelji.
Razmišljanje unaprijed, što će biti za 10 ili 20 godina (za razliku od hrvatskog načina razmišljanja- kuda ću, s kime ću i kada ću na more)
Meni se (premda posao njihovog zastupnika nije za mene) njihov način poslovanja i pristup čine jako korektnim i fer i zato mi nekoliko prethodnih postova (uključujući tvoj) nije bilo ok.

A što je tebe iz dežele natjeralo ovdje?
* i ja radim u građevinarstvu, zapravo »građevina u rudarstvu«, uska specijalnost

* i ja sam bio na jednoj njihovoj »edukaciji« i izdržao punih 47 minuta (morao sam izači povračati i više se nisam vračao).

* zaboravila si nadodati i njemački način »pelješenja financijski neukog pučanstva«.

* pa da, njihovi način i pristup su super, samo im je ponuda na nivou »zabrane« u njemačkoj, pa su došli ovamo prosipati »mudrost«.

* a kao varati ljude i prodavati im prevaziđene produkte koji su u svijetu na granici oficijelne zabrane, to je OK . . . ? ? ?

* u »deželi« sam koliko toliko »očistio« financijsko tržište raznoraznih skitnica, đabalebaroša, lezilebovića i prevaranata . . .
- ne misliš valjda da takvo nešto ovdje nije potrebno ???

Inače upravo prevodim knjigu o osobnim financijama (priznati doktorat u sloveniji), pa ako te bude zanimala, primamo predbilježbe . . .
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 22:21   #33
re

Ooo...vidim, opet si krenuo konstruktivno.
Iz Europe na Balkan, ha?

A sad zaozbiljno. Ne znam otkud ti te informacije, možda bi bilo dobro da navedeš izvor.
Ja nemam doktorat iz financija ali znam pronaći informacije koje tražim i niti uz najbolju volju nisam mogla pronaći bilo što od toga što bi govorilo u prilog tvojim tvrdnjama. Baš naprotiv, po svemu što sam našla firma super kotira u njemačkim medijima i na burzi. Evo link sa njemačkog novinarskog portala, sa financijskim izvještajima o firmi

http://www.presseportal.de/pm/62534/ovb_holding_ag

Našla sam još nekoliko članaka iz novina (Frankfurter AZ, Handelsblatt, Cash, Capital itd) mogu stavit linkove ako te zanima, nadam se da znaš njemački.

Od nekoga s doktoratom bi ipak očekivala neki viši nivo komunikacije. Ili ga ipak samo prepisuješ?
U tom slučaju možeš i u politiku, možda doguraš do pozicije gradonačelnika.
Tania is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 07:04   #34
Quote:
Tania kaže: Pogledaj post
Ooo...vidim, opet si krenuo konstruktivno.
Iz Europe na Balkan, ha?

A sad zaozbiljno. Ne znam otkud ti te informacije, možda bi bilo dobro da navedeš izvor.
Ja nemam doktorat iz financija ali znam pronaći informacije koje tražim i niti uz najbolju volju nisam mogla pronaći bilo što od toga što bi govorilo u prilog tvojim tvrdnjama. Baš naprotiv, po svemu što sam našla firma super kotira u njemačkim medijima i na burzi. Evo link sa njemačkog novinarskog portala, sa financijskim izvještajima o firmi

http://www.presseportal.de/pm/62534/ovb_holding_ag

Našla sam još nekoliko članaka iz novina (Frankfurter AZ, Handelsblatt, Cash, Capital itd) mogu stavit linkove ako te zanima, nadam se da znaš njemački.

Od nekoga s doktoratom bi ipak očekivala neki viši nivo komunikacije. Ili ga ipak samo prepisuješ?
U tom slučaju možeš i u politiku, možda doguraš do pozicije gradonačelnika.
- koje informacije ?
- jedini pravi izvor su kalkulacije konačnog ekonomskog učinka njihovih proizvoda po pjedinca osiguranika !
- da, ovisno što si tražila ?
Nikada nije bilo upitno financijsko stanje firme, u pitanju je financijsko stanje njihovih kupaca, nakon kupnje kojeg od njihovih produkata .
- njemački je tek jedan od 5 starnih jezika koje govorim kako tako (ne računajuči jezike bivše YU, iako mi sada i srpski i hrvatski dođu kao strani jezici)
- nikada nigdje nisam tvrdio da posjedujem bilo koji doktorat ! A što se nivoa komunikacije tiče, mislim da je apsolutno iznad nivoa opče prisutnog na ovome forumu, pa ga zbog jedne jedine osobe nemam namjeru mijenjati.
- nikada nisam prepisivao ničija djela, a tvoju insinuaciju mogao bi protumačiti kao »niski udarac«. Ipak velika je istina da se maksimalno trudim napisati sve što pišem, nekim jednostavnim, svakome dostupnim jezikom. Čak i onda kada pišem za javne medije i kritički se osvrčem na izvjesne financijske produkte iliti instrumente od kojih je pojedine doslovce predpisala i uzakonila čak i vlast ove ili one države.
- nikada nisam imao političkih ambicija, a sve što radim i teze koje zastupam zadnjih 12 godina usko su vezane na odnose sa stajališta zaštite potrošača.
- tako bi trebalo biti i sa najnovijim financijskim instrumentom koji je upravo u punom razmahu u hrvatskoj. Već njegov službeni naziv govori sve o provenijenci, o čemu naravno nečeš nači niti slovca, bez obzira na uloženi trud. Nije ni namjenjen promociji autora, bitno je da ljudi imaju nešto više od toga, za razliku od financijskih instrumenata koje nudi firma što ju tako svesrdno promoviraš . . .
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 09:05   #35
re

Promoviram firmu čiji sam zadovoljni klijent. Isto bi to napravila i za svoju banku da sam zadovoljna (a nisam), lokalni dućan ili restoran u kojem su mi konobari posebno ljubazni (a netko ih bezveze i paušalno blati).

Quote:
u pitanju je financijsko stanje njihovih kupaca, nakon kupnje kojeg od njihovih produkata
Koliko mi je poznato, OVB nema svojih vlastitih produkata nego prodaje produkte renomiranih firmi. Popis tih partnerskih kuća sam našla na njihovoj web stranici pa pogledaj.

http://www.ovb.de/Portals/3/produktp...ovb_200705.pdf

Zadnje uređivanje Zafashan : 23.05.2007. at 09:13. Reason: Obrisan dio posta koji je bio na osobnoj razini i karakteriziran kao flejmanje.
Tania is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 09:13   #36
Molim Vas da prekinete sa dijelom rasprave na osobnoj razini koja je offtopic. Oboje. Ako se zelite prepucavati, koristite PMove.

Tania, molio bih te da prestanes trollat i flejmat. Dio posta iznad sam ti obrisao.

Hvala.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 09:26   #37
Quote:
Tania kaže: Pogledaj post
Promoviram firmu čiji sam zadovoljni klijent. Isto bi to napravila i za svoju banku da sam zadovoljna (a nisam), lokalni dućan ili restoran u kojem su mi konobari posebno ljubazni (a netko ih bezveze i paušalno blati).



Koliko mi je poznato, OVB nema svojih vlastitih produkata nego prodaje produkte renomiranih firmi. Popis tih partnerskih kuća sam našla na njihovoj web stranici pa pogledaj.

http://www.ovb.de/Portals/3/produktp...ovb_200705.pdf
- ili samo misliš da si zadovoljna, jer ne poznaješ stvarno činjenično stanje.
- nema "paušalnog blatenja", samo gole činjenice.
- i meni je poznato da OVB posreduje produkte renomiranih kuća, koje su postale renomirane zahvaljujući isključivo financijskim instrumentima sa kojima "odiru" kožu sa leđa svojih "vjernika".
- ajde pronađi i popis nekih renomiranih kuća za zaštitu potrošača gdje te iste produkte svrstavaju u ekomomski neopravdane i moralno sporne.

sorry zafe, ne mogah prešutjeti . . .

Zadnje uređivanje EmanuelleIII. : 23.05.2007. at 10:43.
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 11:30   #38
re

Zafashan, np. Znaš kako kažu, prvo se dvoje ljudi prepiru oko nečega a onda se počinju prepirati zbog načina kako se prepiru. Obrisani dio je ionako eman. citat iz gornjeg posta no nema veze.

emanuelle
Što se tiče zaštite potrošača, tu si djelomično u pravu, jer teško da možemo govoriti o istinskoj objektivnosti budući da je savjetovanje ipak subjektivna stvar (i po definiciji su ti ljudi ipak prodavači financijskih produkata).
Dakle slažemo se i da tržište treba raščistiti i zaštititi. Makar po mom mišljenju potrošače treba više zaštititi od onih prevaranata što lijepe oglase po banderama i traže suradnike po oglasnicima, da bi pokupili lovu i nestali nakon nekog vremena.

Po meni, prosječnom klijentu (govorimo dakle o ljudima koji nisu u stanju sami izabrati produkt za sebe nego poslušaju savjet svog osobnog bankara ili nekakvog savjetnika neke osiguravajuće kuće ili zastupničke kuće koja zastupa više kuća) su po meni potrebne dvije stvari
1) nekakav asortiman raznoraznih produkata iz koje će se vidjeti što nekome treba i koje mogućnosti i želje ta osoba ima
2) sama fizička osoba koja će klijentu pomoći pri odluci i obaviti birokraciju s njim ili za njega (znači taj osobni bankar, zastupnik jedne kuće ili zastupnik više kuća)

Meni kao laiku, izgleda da je prosječni potrošač u puno lošijoj poziciji ako dođe recimo u svoju matičnu banku i tamo dobije jedan produkt jedne kuće s jednom tarifom (a znamo kakva je situacija kod nas i koje su banke s kojim kućama u sprezi) ili ako mu na vrata dođe zastupnik jedne kuće s isto tako jednim produktom za koji te uvjerava da je najbolji (jer druge ni nema u ponudi, usto nemilosrdno blati po konkurenciji).

Mislim, to je kao da dođeš u dućan i na polici od 5 metara vidiš izloženu samo jednu vrstu mlijeka i to onog punomasnog od 2,8 posto, iako ti to uopće ne treba, štoviše, štetno je za tvoje krvne žile.
Za razliku recimo od toga da ti netko dođe doma s cijelim katalogom mliječnih proizvoda i ustanovi da tebi uopće ne treba mlijeko nego recimo slatko vrhnje koje ćeš onda istući u šlag na torti (jer po mlijeku možeš tući koliko hoćeš, ali šlaga nećeš vidjeti- kao što ni od police osiguranja nećeš vidjeti zaradu).
Mislim, ljudi su različiti, imaju različite potrebe i fakat ne vidim zašto bi svatko morao kupiti isti proizvod makar mu zapravo ne treba. Ti to ne vidiš tako?

Ne znam. Ja sam bila i kod svog bankara, zvonili su mi i ljudi po vratima, ali mi nije padalo na pamet da bilo što potpišem. Sa svojim savjetnikom sam bila zadovoljna, nije me nagovorio na ništa što mi ne treba nego mi je analizirao trenutno stanje, dao prijedlog kako da to trenutno stanje sačuvam, dao mi je nekakve temelje za štednju kako bi na kraju stvarno mogla i štedjeti za budućnost.
I zamisli, upalilo je. Sasvim sam zadovoljna sa ovime što danas imam!
Tania is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:20   #39
Quote:
Tania kaže: Pogledaj post
Zafashan, np.
emanuelle

. . .

Ne znam. Ja sam bila i kod svog bankara, zvonili su mi i ljudi po vratima, ali mi nije padalo na pamet da bilo što potpišem. Sa svojim savjetnikom sam bila zadovoljna, nije me nagovorio na ništa što mi ne treba nego mi je analizirao trenutno stanje, dao prijedlog kako da to trenutno stanje sačuvam, dao mi je nekakve temelje za štednju kako bi na kraju stvarno mogla i štedjeti za budućnost.
I zamisli, upalilo je. Sasvim sam zadovoljna sa ovime što danas imam!
eto vidiš, 90% svega gore nabrojenoga (u obrisanom dijelu na mjestu gdje su sada . . .) točno je ono o čemu sam ja pričao

a ovo oko tvojega savjetnika sa kojim si tako "jako zadovoljna" mogao bih komentirati samo uvjetno, a to je :

- da imam tvoje osobne podatke (ne ime ili JMBG, nego samo godinu rođenja)
- da imam podatak o tvojim primanjima i troškovima
- da imam esplicitno izjašnjenje o tvojim željama, ciljevima i ambicijama

pa da pokušam "složiti" neki svoj prijedlog kako bi trebala urediti neke svoje financijske pothvate.

Onda ti ja to pošaljem i ti usporediš sa onim što već imaš.
Pa mi ostaje čekati hočeš li se ikada više pojaviti i reči : "ne, ovo što imam je bolje" ili "ispričavam sen nisam znala da postoje takve mogučnosti"

Što najvjerojatnije neču nikada dočekati zbog najobičnije ljudske sujete i ega

inače, ako ti je savjetnik od OVB-a, onda je to "savjetnik" i točno znam što ti je mogao ponuditi
EmanuelleIII. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:43   #40
re

Ajde super da se barem u 90% slažemo.

A što se savjetnika tiče, ne znam, mislim da je bio poprilično fer, poslat ću ti na pm ono što sam sklopila pa mi možeš i o tome dati mišljenje.
Pozdrav
Tania is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:26.